Укрзалізниця запустила чат-бот у Viber та Telegram з функцією продажу квитків
Сьогодні, 12 січня, у співпраці з Visa та Middleware Укрзалізниця запустила свій перший чат-бот у месенджерах Viber та Telegram з можливістю прямого продажу чи повернення квитків, а також замовлення харчування під час поїздки, відображення розкладу руху, інформування про прибуття або запізнення потяга, номер колії тощо.
Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.
«Укрзалізниця продовжує розвивати свої сервіси та ставати більш клієнтоорієнтованою для пасажирів і бізнесу. Ще влітку 2020-го за моєї ініціативи компанія розпочала здійснювати продаж квитків за 90 днів до дати поїздки, а також запустила програму лояльності для подорожуючих на Інтерсіті+. Сьогодні ж УЗ вперше стартує з власним чат-ботом, який не лише надає довідкову інформацію та зворотний зв’язок, а й наділений функціями продажу чи повернення квитків, замовлення харчування та інших додаткових опцій», - зазначив очільник Міністерства.
Чат-бот УЗ розмовляє трьома мовами: українською, англійською та російською.
Владислав Криклій пояснив, що оплата за квитки, придбані через чат-бот, здійснюється безпосередньо без редіректу - для цього можливо прив’язати платіжну картку в електронному гаманці. Також пасажири можуть використовувати для оплати сервіси Google Pay, Apple Pay та Viber Chatbot Payments.
Наразі в чат-боті доступні для замовлення квитки на швидкісні поїзди Інтерсіті+ та їхній розклад. Протестувати роботу сервісу можна за посиланнями: https://vb.me/ukr_railway або https://t.me/Ukrzaliznytsia_Tickets_Bot.
Новини за темою
Укрзалізниця обмежила продаж квитків через партнерські сервіси
7 травня 2022
Тимчасово обмежений продаж залізничних квитків через певні партнерські сервіси. Утім придбати квитків можна через офіційний сайт. Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці в Telegram. З міркувань безпеки тимчасово обмежено продаж залізничних квитків через партнерські сервіси: Приват Банк, Tickets.ua, Proizd.ua та інші. Наразі електронні проїзні документи можна оформити через офіційний сайт Укрзалізниці booking.uz.gov.ua. Квитки на поїзди в межах України, а також на Київську кільцеву електричку доступні у чат-ботах Укрзалізниці. Обмеження агентських продажів є тимчасовим вимушеним кроком з метою убезпечити онлайн-системи Укрзалізниці та гарантувати безперебійність їхньої роботи. В УЗ нагадали, якщо при купівлі квитка онлайн-система зависне – гроші буде повернуто через 3-10 банківських днів, залежно від банку.
За час війни вагонами-автомобілевозами Укрзалізниця перевезла понад тисячу автівок
2 травня 2022
З початку війни вагонами-автомобілевозами Укрзалізниця перевезла 1135 автівок. Найпопулярнішими напрямками стали маршрути Київ - Львів та зворотно (ним перевезли 419 та 235 автівок відповідно) та Дніпро - Львів і зворотно (в цьому напрямку перевезли 202 та 114 автівок відповідно). Наразі вагони-автомобілевози курсують на маршрутах Київ - Львів - Київ, Дніпро - Львів - Дніпро, Харків - Львів - Харків та Львів - Одеса - Львів. Замовити послугу власники автомобілів можуть в касах вокзалів.
Внаслідок влучання ворожої ракети у підстанцію залізниці на Золочівщині постраждалих немає
25 квітня 2022
Сьогодні близько 08:30 год внаслідок ракетного удару стався вибух на тяговій підстанції залізничної станції «Красне» на Золочівщині. Пожежу внаслідок влучання ракети уже загасили. Як повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, постраждалих, на щастя, нема. Ракети летіли на захід України з південно-східного напрямку, а російські окупанти випустили їх з літаків стратегічної авіації (ймовірно Ту-95). Водночас очільник області розповів, що інформація про вибухи у Яворівському районі, яку активно поширюють деякі телеграм-канали та медіа, не відповідає дійсності! Закликаємо, читайте новини про ситуацію на Львівщині лише з офіційних джерел. Нагадуємо, якщо ви бачите підозрілі літаючі об’єкти, не фотографуйте їх, не знімайте відео і не викладайте у соцмережі. Повідомте про ці об‘єкти в чат-бот у телеграмі «Шось летить» – @rusrocketfly_bot Цей чат-бот створили спеціалісти Львівської ОВА та IT-фахівці спеціально для того, щоб уважні цивільні люди могли також стати Вартовими неба і зробити свій внесок у перемогу України над окупантом. Фото: ілюстративне
Через пошкодження залізничної інфраструктури затримуються потяги: орієнтовний графік
25 квітня 2022
Окупанти продовжують обстрілювати населені пункти України, об’єкти стратегічної та цивільної інфраструктури. Відтак внаслідок ракетного удару стався вибух на тяговій підстанції залізничної станції «Красне». За повідомленням Укрзалізниці, через пошкодження ворогом залізничної інфраструктури, зокрема тягових підстанцій, у дорозі затримуються наступні поїзди: №86 Запоріжжя – Львів (+1 год 40 хв); №6093 Здолбунів – Львів (+1 год); №803 Рівно – Львів (30 хв); №774 Львів – Дарниця (+1 год 42 хв); №174 Запоріжжя – Хмельницький (+1 год); №87 Запоріжжя – Ковель (+1 год 35 хв); №96 Рахів – Київ (+1 год); №770 Кам’янець-Подільський – Київ (+1 год 10 хв); №50 Трускавець – Київ (+4 год); №56 Рахів – Київ (+3 год); №21 Харків – Трускавець (+3 год); №13 Солотвино – Київ (+2 год); №130 Кременчук – Івано-Франківськ (+2 год); №231 Дніпро – Львів (+3 год); №45 Ужгород – Лозова (+32 хв); №722 Київ – Харків (+90 хв). Інформація оновлюється. В Укрзалізниці роблять все можливе, щоб скоротити відставання поїздів від графіка та відновлюємо інфраструктуру.
Укрзалізниця з початку війни евакуювала за кордон пів мільйона людей
20 квітня 2022
Укрзалізниця з початку війни евакуювала за кордон пів мільйона людей. Найбільше пасажирів виїхало до Польщі. Також компанія вже фіксує збільшення попиту на зворотні рейси. Так, з 1 по 9 квітня до України з Польщі залізницею повернулося поїздами 4 тисячі людей, тоді як з 10 по 18 квітня на 50% більше — 6 тисяч пасажирів. У той же час у зазначені періоди у зворотному напрямку прямувало по 10 тисяч пасажирів. Крім Польщі, аби убезпечити себе та свої сім’ї, українці виїжджали до Словаччини, Угорщини та Чехії. Наразі Укрзалізниця пропонує рейси до Перемишля, Варшави, Хелма, Будапешта, Захоні та Кошице, Відня та Ісакчі. Як повідомлялося раніше, Державна прикордонна служба України подовжила можливість перетину кордону за внутрішнім паспортом громадянина України. Після завершення бойових дій Укрзалізниця організує маршрути для повернення українців до своїх домівок. Нагадаємо, що більшість залізничних адміністрацій країн ЄС запровадила для українців безкоштовний проїзд своїми поїздами. Це стосується дітей віком до 18 років, жінок, чоловіків старше 60 років та чоловіків від 18 до 60 років з інвалідністю.
Укрзалізниця призначає ще один потяг сполученням Київ – Перемишль
15 квітня 2022
Із 20 квітня поїзд відправлятиметься щоденно з Києва о 17:00, прибуватиме до Перемишля о 05:00. У зворотному напрямку з Перемишля, поїзд відправлятиметься щоденно з 21 квітня о 08:00 і прибуватиме до Києва о 20:43. По станції Перемишль організована хабова пересадка на поїзди до Кракова, Берліна та Праги. Після прибуття до Перемишля пасажири з мінімальним часом очікування зможуть пересісти на: 05:50 – поїзд Перемишль – Краків; 07:07 – поїзд Перемишль – Берлін; 07:22 – поїзд Перемишль – Прага. Нагадаємо, що квитки 2-го класу на поїзди TLK та IC безкоштовні для українців, які перетнули кордон між Україною та Польщею з 24 лютого. Ними можуть скористатись такі групи: – діти до 18 років; – жінки; – чоловіки старше 60 років; – чоловіки від 18 до 60 років з інвалідністю. Посадка в польські поїзди - за заздалегідь отриманими в касі безкоштовними квитками, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі. Також пасажир може показати повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу.
Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами на території Польщі для українців
9 квітня 2022
Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїздних документів територією Польщі. Збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний в касі) для подорожі в Польщу - він дає право на поїздки залізницею по території Польщі не тільки в день перетину кордону, але й надалі. Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаються такими ж, скористатись можливістю безкоштовного проїзду в поїздах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до наступних груп: - діти до 18 років; - жінки; - чоловіки старше 60 років; - чоловіки віж 18 до 60 років з інвалідністю. Посадка в поїзди - по заздалегідь отриманих в касі безкоштовних квитках, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі або Повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу. Громадянам з інвалідністю також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські - також підходять). Громадяни, інвалідність яких видно неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи. Перевозити багаж та тварин громадяни України можуть безкоштовно. З Польщі українці також можуть безкоштовно виїхати далі за кордон, дотримуючись тих самих правил (безкоштовні квитки доступні в міжнародних касах).
''Інформація, яку ви передаєте через чат-бот ''Шось летить'', може врятувати чиєсь життя'', – Максим Козицький
8 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація в партнерстві з командою розробників створила чат-бот ''Шось летить''. За тиждень кількість користувачів бота сягнула 14 тисяч, а сам бот може одночасно приймати дані до пів мільйона верифікованих осіб. Сьогодні у Львівській ОВА презентували чат-бота “Шось летить”. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький розповів, що ця програма дозволяє активним та уважним людям допомогти силам ППО, при цьому не виказуючи локацій ворогу чи його колаборантам. ''Програма створена для того, щоб координувати діяльність між повітряним командуванням ''Захід'', теробороною та нашою адміністрацією. Вона допомагає відстежити об'єкти, які залітають на територію області, а інформація, яку користувачі бота передають військовим, може врятувати чиєсь життя. Люди, які за допомогою чат-бота повідомляють про підозрілі літаючі об‘єкти, допомагають спеціальним службам ще швидше знешкоджувати ворожі об'єкти”, – зазначив під час презентації очільник області. Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик повідомив про особливості роботи бота. ''Основна загроза для мешканців області надходить саме з повітря, тому завдяки координації з ПВК ''Захід'' ми пропрацювали обмін інформації між населенням та військовими. Цей чат-бот створили для того, щоб населення не робило фото чи відео ракетної небезпеки, а повідомляло про почуте чи побачене повітряному командуванню напряму. У боті можна повідомити про місце та тип об'єкта, який помітила людина. Закликаю усіх не зловживати використанням цього чат-бота, інформація, яку ви надаєте, повинна відповідати дійсності'', – сказав Андрій Годик. Заступник начальника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін розповів про перспективи використання чат-бота за межами регіону. ''Після проведених переговорів з Міністерством цифрової трансформації ми домовилися, що чат-бот верифікуватиме осіб, які надають інформацію, через додаток “Дія”. Це для того, щоб відсіяти недоброчесних користувачів або інших ботів, яких можуть створити для подання хибної інформації. Зважаючи на доведену ефективність цього чат-бота, ми надалі розширимо географію його роботи на усю територію України'', – розповів Олександр Кулепін. На презентації чат-бота також показали відео нещодавнього відбиття повітряної загрози над Львівщиною, та як цю загрозу локалізують військові, яким користувачі чат-бота передають інформацію. Відеоінструкція авторизації через Дію подана нижче:
На Львівщині запустили чат-бот, де кожен може допомогти бійцям протиповітряної оборони
2 квітня 2022
«Шось летить» - під такою назвою в області створили чат-бот, за допомогою якого кожен небайдужий може допомогти бійцям протиповітряної оборони. Інформує начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Щоб авторизуватись потрібно знайти у телеграмі чат-бота @rusrocketfly_bot. Авторизація відбувається одноразово через номер телефону. Що важливо: чат-бот реагує лише на номери українських мобільних операторів. Відтак, коли людина бачить підозрілий літаючий об‘єкт вона інформує про це в наступний спосіб: спершу обирає в меню чат-бота об’єкт, який помітила: ракету, літак чи безпілотник; далі бот пропонує користувачу поділитись своєю геолокацією, користувач погоджується, бот попросить підтвердити намір - підтверджує; опісля інформацію беруть в роботу. Розробили цей чат-бот спеціалісти Львівської ОВА спільно з IT-фахівцями. «Нам усім дуже важливо, щоб чат-ботом «Шось летить» почали користуватися якнайбільше уважних людей у всіх регіонах. На кожне повідомлення, яке ви надішлете, будуть реагувати ті, хто сьогодні прикриває небо над нами. Тому прошу працювати з ботом лише тоді, коли справді помітили щось підозріле в небі. Наші бійці є міцним щитом. Ми зобов‘язані бути міцним та уважним тилом для них», - наголосив начальник Львівської ОВА.
Укрзалізниця запускає ще один додатковий евакуаційний рейс до Чехії
28 березня 2022
Укрзалізниця разом з чеською залізницею призначає ще один додатковий евакуаційний рейс до Чехії. “Поїзд Мостиська ІІ - Богумін відправлятиметься зі станції Мостиська 30 березня о 15:15 та прибуватиме в Богумін о 22:36. Також можливе продовження маршруту поїзда до міста Брно з боку чеських залізниць”, - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. Дістатися станції Мостиська можна електричкою зі Львова - найзручніший рейс відправляється о 9:02, і прибуває на станцію Мостиська ІІ об 11:03. Нагадаю, вчора ми отримали чергову партію гуманітарного вантажу з Чехії.
Здолати окупанта: перелік корисних чат-ботів для користувачів Інтернету
11 березня 2022
Чат-боти, які допоможуть подолати окупанта й допомогти собі та близьким. Аби знайти бота, просто копіюйте його юзернейм (починається з @) та вставляйте у вкладку “Пошук” (віконце з лупою) у телеграмі. 1. Готовий до всього. Тут можна дізнатися, як вступити в територіальну оборону, вижити цивільному та як діяти в кризовій ситуації @Hotovyi_do_vsioho_bot 2. Джгут 2.0. Перша допомога. Розкаже, що робити, якщо ви не знаєте / не пам’ятаєте алгоритмів дій при інфаркті, інсульті, зупинці серця, а також інші поради першої медичної допомоги @FastAid_bot 3. SaveUA. Бот допоможе знайти у своїй області як волонтерів, так і запропонувати власну допомогу. Продукти харчування, транспорт, паливо, прихисток тощо @saveua_bot 4. STOP Russian War. Завдяки боту треба повідомляти про пересування ворожої техніки @stop_russian_war_bot 5. StopRussia. За допомогою боту можна заблокувати Telegram-канали, YouTube-канали, Facebook-групи, Instagram-профілі, які поширюють дезінформацію, а також інформацію щодо місць дислокацій ЗСУ @stopdrugsbot 6. Нам по дорозі. Бот допоможе українцям з автівками та українцям, яким немає чим їхати, знайти одне одного @nampodorozi_bot 7. Прихисти українців. Щоб ті, хто потребують притулку, і ті, хто можуть його надати, знайшли одне одного @shelter_for_ukrainians_bot 8. Турботник. Допомагає 24/7 українським переселенцям отримати тимчасову домівку та необхідні речі у ЦНАПах, що працюють як пункти турботи @turbotnyk_bot 9. Для допомоги дітям у складних ситуаціях у воєнний час. Бот допоможе, якщо ви бажаєте тимчасово прихистити дитину у своїй сім'ї, якщо ваша дитина загубилася, якщо ви бачите самотню дитину, якщо вам відомі міжнародні організації, які готові прихистити українських дітей, якщо ви маєте інші питання стосовно дітей @dytyna_ne_sama_bot 10. Оперативна інформація про дорослих та дітей, які загубилися та дітей, яких знайшли, також інформація про дорослих, зв’язок із якими було втрачено @poshuk_znyklyh 11. Надання інформації щодо відмови представникам бізнесу у розрахунку карткою при оплаті товарів/послуг @pos_terminals_bot 12. Надання інфомації у разі виявлення випадків завищених цін під час оренди помешкання чи користування будь якими послугами @derzhspozhivsluzhba_bot Також нагадуємо про корисні чат-боти, які діють на території Львівщини. 1. Чат-бот Гарячої лінії Львівської області (https://t.me/lodahotline_bot) Створений для отримання допомоги щодо вступу в ЗСУ (територіальна оборона), допомоги захисникам, біженцям, укриття міста та області, розміщення біженців на території міста Львова та області, функціонування транспорту (маршрутки, приміські поїзди), черг на міжнародних пунктах пропуску, комендантської години, блок-постів, перепусток, подання звернення. 2. Допомога на Львівщині (https://t.me/mzTyui_bot) Чат-бот, який дозволяє дізнатись, де потрібні волонтери та допомога. Контактну інформацію Територіальної оборони, а також містить низку корисних посилань, як от перекази коштів на армію та інше.
Працюють чат-боти для виявлення випадків завищених цін
7 березня 2022
Львівщина вже як 12 днів є надійним тилом для людей, які постраждали від військових дій російської федерації та змушені були покинути власні домівки. Зокрема, станом на сьогодні Львівська область прийняла вже 63, 5 тисяч вимушено переміщених осіб. Відтак, якщо ви приїхали на Львівщину, ховаючись від бойових дій та хочете орендувати помешкання або скористуватись будь-якою послугою і виявляєте випадки завищених цін, задля уникнення подібних ситуацій створено чат-бот @derzhspozhivsluzhba_bot. Також у разі виявлення випадків відмови представника бізнесу у розрахунку карткою при оплаті товарів/послуг створено чат-бот @pos_terminals_bot. Львівщина застерігає своїх мешканців від мародерів та «хитрих бізнесменів»!