Укрзалізниця з початку війни евакуювала за кордон пів мільйона людей
Укрзалізниця з початку війни евакуювала за кордон пів мільйона людей. Найбільше пасажирів виїхало до Польщі.
Також компанія вже фіксує збільшення попиту на зворотні рейси. Так, з 1 по 9 квітня до України з Польщі залізницею повернулося поїздами 4 тисячі людей, тоді як з 10 по 18 квітня на 50% більше — 6 тисяч пасажирів. У той же час у зазначені періоди у зворотному напрямку прямувало по 10 тисяч пасажирів.
Крім Польщі, аби убезпечити себе та свої сім’ї, українці виїжджали до Словаччини, Угорщини та Чехії. Наразі Укрзалізниця пропонує рейси до Перемишля, Варшави, Хелма, Будапешта, Захоні та Кошице, Відня та Ісакчі.
Як повідомлялося раніше, Державна прикордонна служба України подовжила можливість перетину кордону за внутрішнім паспортом громадянина України.
Після завершення бойових дій Укрзалізниця організує маршрути для повернення українців до своїх домівок.
Нагадаємо, що більшість залізничних адміністрацій країн ЄС запровадила для українців безкоштовний проїзд своїми поїздами. Це стосується дітей віком до 18 років, жінок, чоловіків старше 60 років та чоловіків від 18 до 60 років з інвалідністю.
Новини за темою
Укрзалізниця обмежила продаж квитків через партнерські сервіси
7 травня 2022
Тимчасово обмежений продаж залізничних квитків через певні партнерські сервіси. Утім придбати квитків можна через офіційний сайт. Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці в Telegram. З міркувань безпеки тимчасово обмежено продаж залізничних квитків через партнерські сервіси: Приват Банк, Tickets.ua, Proizd.ua та інші. Наразі електронні проїзні документи можна оформити через офіційний сайт Укрзалізниці booking.uz.gov.ua. Квитки на поїзди в межах України, а також на Київську кільцеву електричку доступні у чат-ботах Укрзалізниці. Обмеження агентських продажів є тимчасовим вимушеним кроком з метою убезпечити онлайн-системи Укрзалізниці та гарантувати безперебійність їхньої роботи. В УЗ нагадали, якщо при купівлі квитка онлайн-система зависне – гроші буде повернуто через 3-10 банківських днів, залежно від банку.
За час війни вагонами-автомобілевозами Укрзалізниця перевезла понад тисячу автівок
2 травня 2022
З початку війни вагонами-автомобілевозами Укрзалізниця перевезла 1135 автівок. Найпопулярнішими напрямками стали маршрути Київ - Львів та зворотно (ним перевезли 419 та 235 автівок відповідно) та Дніпро - Львів і зворотно (в цьому напрямку перевезли 202 та 114 автівок відповідно). Наразі вагони-автомобілевози курсують на маршрутах Київ - Львів - Київ, Дніпро - Львів - Дніпро, Харків - Львів - Харків та Львів - Одеса - Львів. Замовити послугу власники автомобілів можуть в касах вокзалів.
«Нам нарешті вдалося розпочати евакуацію людей з «Азовсталі»», - Президент України
2 травня 2022
У вчорашньому вечірньому зверненні Президента України Володимир Зеленський повідомив, що нарешті вдалось розпочати евакуацію людей з «Азовсталі», що в Маріуполі. Після багатьох тижнів переговорів, після багатьох спроб, різних зустрічей, людей, дзвінків, країн, пропозицій. Нарешті! Не було жодного дня, щоб ми не пробували знайти таке рішення, яке забезпечить порятунок наших людей. Вперше за всі дні війни запрацював цей життєво необхідний коридор. Вперше було дві доби припинення вогню на цій території. Вдалося вивезти вже понад сто цивільних – передусім жінок, дітей, які рятувалися від бойових дій саме там, саме на «Азовсталі». Враховуючи всі складнощі процесу, перші евакуйовані прибудуть у Запоріжжя сьогодні вранці. Сподіваюся, що завтра також будуть дотримані всі необхідні умови, щоб продовжити вивозити людей із Маріуполя. Плануємо розпочати о восьмій ранку. Організація таких гуманітарних коридорів – це один з елементів переговорного процесу, який триває. Він дуже складний. Але хоч би як було складно, вдалося врятувати понад 350 тисяч людей із районів бойових дій. Ми вдячні всім партнерам, хто надсилає світу й росії такі важливі, потужні сигнали підтримки України, відвідуючи нашу столицю в цих умовах і в такий складний час.
Через пошкодження залізничної інфраструктури затримуються потяги: орієнтовний графік
25 квітня 2022
Окупанти продовжують обстрілювати населені пункти України, об’єкти стратегічної та цивільної інфраструктури. Відтак внаслідок ракетного удару стався вибух на тяговій підстанції залізничної станції «Красне». За повідомленням Укрзалізниці, через пошкодження ворогом залізничної інфраструктури, зокрема тягових підстанцій, у дорозі затримуються наступні поїзди: №86 Запоріжжя – Львів (+1 год 40 хв); №6093 Здолбунів – Львів (+1 год); №803 Рівно – Львів (30 хв); №774 Львів – Дарниця (+1 год 42 хв); №174 Запоріжжя – Хмельницький (+1 год); №87 Запоріжжя – Ковель (+1 год 35 хв); №96 Рахів – Київ (+1 год); №770 Кам’янець-Подільський – Київ (+1 год 10 хв); №50 Трускавець – Київ (+4 год); №56 Рахів – Київ (+3 год); №21 Харків – Трускавець (+3 год); №13 Солотвино – Київ (+2 год); №130 Кременчук – Івано-Франківськ (+2 год); №231 Дніпро – Львів (+3 год); №45 Ужгород – Лозова (+32 хв); №722 Київ – Харків (+90 хв). Інформація оновлюється. В Укрзалізниці роблять все можливе, щоб скоротити відставання поїздів від графіка та відновлюємо інфраструктуру.
Укрзалізниця призначає ще один потяг сполученням Київ – Перемишль
15 квітня 2022
Із 20 квітня поїзд відправлятиметься щоденно з Києва о 17:00, прибуватиме до Перемишля о 05:00. У зворотному напрямку з Перемишля, поїзд відправлятиметься щоденно з 21 квітня о 08:00 і прибуватиме до Києва о 20:43. По станції Перемишль організована хабова пересадка на поїзди до Кракова, Берліна та Праги. Після прибуття до Перемишля пасажири з мінімальним часом очікування зможуть пересісти на: 05:50 – поїзд Перемишль – Краків; 07:07 – поїзд Перемишль – Берлін; 07:22 – поїзд Перемишль – Прага. Нагадаємо, що квитки 2-го класу на поїзди TLK та IC безкоштовні для українців, які перетнули кордон між Україною та Польщею з 24 лютого. Ними можуть скористатись такі групи: – діти до 18 років; – жінки; – чоловіки старше 60 років; – чоловіки від 18 до 60 років з інвалідністю. Посадка в польські поїзди - за заздалегідь отриманими в касі безкоштовними квитками, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі. Також пасажир може показати повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу.
На Львівщину евакуювались юні вихованці будинку дитини із зони воєнних дій
14 квітня 2022
До Львова прибули ще 85 дітей, котрих евакуювали через воєнні дії на території України. Вони – вихованці будинку дитини із Запорізької області. Разом з дітьми приїхали також їхні супроводжувачі. Евакуйовані дітки дошкільного віку – від 0 до 5 років. Дітей поселили у Львові та в одному із закладів Львівщини. Станом на зараз у Львівській області в 25 закладах знайшли прихисток близько тисячі дітей. Серед них, як немовлята, так і діти старшого шкільного віку, яких евакуювали з Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Київської, Чернігівської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. «Також на території області перебуває 12 дитячих будинків сімейного типу та 6 прийомних сімей (95 дітей), які прибули із зони проведення бойових дій»- зазначив начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис. Для того, щоб доставити діток з вокзалу до дитячих закладів, управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА надало автобуси.
Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами на території Польщі для українців
9 квітня 2022
Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїздних документів територією Польщі. Збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний в касі) для подорожі в Польщу - він дає право на поїздки залізницею по території Польщі не тільки в день перетину кордону, але й надалі. Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаються такими ж, скористатись можливістю безкоштовного проїзду в поїздах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до наступних груп: - діти до 18 років; - жінки; - чоловіки старше 60 років; - чоловіки віж 18 до 60 років з інвалідністю. Посадка в поїзди - по заздалегідь отриманих в касі безкоштовних квитках, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі або Повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу. Громадянам з інвалідністю також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські - також підходять). Громадяни, інвалідність яких видно неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи. Перевозити багаж та тварин громадяни України можуть безкоштовно. З Польщі українці також можуть безкоштовно виїхати далі за кордон, дотримуючись тих самих правил (безкоштовні квитки доступні в міжнародних касах).
Меморандум про порозуміння: міжнародна організація забезпечить евакуацію людей з гарячих точок України
1 квітня 2022
Сьогодні Львівська обласна військова адміністрація, в особі заступника Віталія Загайного та Humanitarian Aid & Rescue Project (HARP), в особі начальника операційного відділу Брета Веліковича уклали між собою Меморандум про порозуміння. Львівщина – це регіон, куди найбільше евакуйовують людей з населених пунктів, де точаться активні бойові дії. Саме для безпечної евакуації дітей та незахищених верств населення з небезпечних місць до безпечного притулку в межах України чи за кордоном сторони уклали цей Меморандум. «Наша організація займається евакуацією людей з різних гарячих точок вже більше 10 років. Ми – це команда, яка складається з перевірених часом людьми, самовідданих професіоналів, які дбають за безпеку незахищених категорій населення, що потерпають від будь-якого роду небезпеки, війни. Найважче у нашій роботі – слухати історії людей, розуміти, що їм вдалось пережити. В HARP готові братися до справи вже зараз. Тому від Львівської адміністрації потребуємо перелік найнеобхіднішого в плані гуманітарної допомоги. Разом з цим ми будемо співпрацювати у сфері евакуації», - розповів Брет Велікович. Організація HARP вже місяць перебуває в Україні і за цей період вдалось евакуювати понад 300 людей до більш безпечних місць тут чи за кордон, наприклад в Молдову. Зокрема, це стосується пенсіонерів чи осіб з інвалідністю, сімей з дітьми. Зараз вони зосереджені на евакуації людей з Маріуполя. Як зауважив Брет Велікович, досвід евакуації паліативних дітей в представників HARP також є. HARP допомагатиме фінансувати безпечний притулок для вищевказаних категорій населення під час евакуації, адже вони співпрацюють з багатьма іноземними донорами. «Ситуація в Україні загострюється з кожним днем. Зараз ми можемо розраховувати на підтримку низки міжнародних організацій, які опікуються дітьми, забезпечують їхню евакуацію з гарячих точок. Як показує досвід, ми не завжди можемо скористатися гуманітарними коридорами, адже окупанти не дотримуються домовленостей. Тому саме допомога з боку HARP дасть нам змогу евакуювати групи людей навіть приватним транспортом з небезпечного середовища в безпечне», - зазначив Віталій Загайний. До слова, HARP постачає медикаменти та гуманітарну допомогу в регіони найактивніших бойових дій – Харків, Київ, Херсон та забезпечує аптечками Збройні Сили України.
В Україні створили бот для організації евакуації населення
29 березня 2022
Заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко повідомив, що наразі запроваджено офіційний телеграм бот @Evacuation2022_bot та сайт підтримки https://evacuation2022.com для організації евакуації населення. Крім того, за допомогою бота можливе надання гуманітарної допомоги у зонах бойових дій, а також тимчасово окупованих територіях. «Запроваджуємо важливий спільний проєкт. Наразі створено телеграм бот та сайт, за допомогою яких кожен охочий може дізнатись всю наявну інформацію про евакуацію населення із зон бойових дій, а також отримати гуманітрану або медичну допомогу», – зазначив заступник міністра внутрішніх справ. Довідково. Проєкт реалізовано спільними зусиллями Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерства внутрішніх справ, разом з Координаційним центром органів місцевого самоврядування Української асоціації районних та обласних рад.
Укрзалізниця запускає ще один додатковий евакуаційний рейс до Чехії
28 березня 2022
Укрзалізниця разом з чеською залізницею призначає ще один додатковий евакуаційний рейс до Чехії. “Поїзд Мостиська ІІ - Богумін відправлятиметься зі станції Мостиська 30 березня о 15:15 та прибуватиме в Богумін о 22:36. Також можливе продовження маршруту поїзда до міста Брно з боку чеських залізниць”, - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. Дістатися станції Мостиська можна електричкою зі Львова - найзручніший рейс відправляється о 9:02, і прибуває на станцію Мостиська ІІ об 11:03. Нагадаю, вчора ми отримали чергову партію гуманітарного вантажу з Чехії.
«Діти, яких евакуювали за кордон через Львівщину обов’язково повернуться додому», - Володимир Лис
8 березня 2022
Від початку вторгнення росії на територію України, активно почали евакуйовувати дітей-сиріт, дітей зі спецзакладів та інтернатів. Окремі групи виїжджають через Львівську область за кордон. «Ми маємо інформацію, що деяким дітям з України, які виїхали закордон, надали статус біженця. Це неприпустимо, бо дитина може мати офіційних представників, батьків, але через обставини змушена була шукати прихисток в іншому місці. Наш обов’язок, щоб кожна дитина повернулась в Україну», - начальник служби у справах дітей Володимир Лис. В останні кілька днів почастішали випадки евакуації дітей без супроводу дорослих. Лише за минулі два дні на Львівщині зафіксували 6 таких дітей. Тож, якщо ви помітили неповнолітню дитину, прохання звертатись до служби у справах дітей або в поліцію за номером «102». Читати також: «Дорога з Лисичанська тривала 2 доби»: як на Львівщині зустрічають евакуйованих діток з різних областей. Організованими групами в область продовжують прибувати діти, віком від 0 до 17 років. Найближчими днями Німеччина прийме до себе майже 40 дітей зі спеціалізованого будинку дитини, які потребують паліативної допомоги. До області евакуювали також групу немовлят з Сєверодонецька віком до 4 років. Зараз Львівщина готова прийняти ще близько тисячі дітей. Володимир Лис також повідомив, що немає спрощеної системи усиновлення дітей, які прибувають з різних областей. Подружжя може лише тимчасово доглядати за дитиною. Пам’ятаємо, якщо дитина приїхала без супроводу дорослих, це не означає, що вона сирота. Усі розуміємо, що у час війни не усі батьки мають змогу залишити свій регіон.
«Укрзалізниця» закриває продаж квитків: усі рейси тепер лише евакуаційні
3 березня 2022
Укрзалізниця робить всі рейси зі сходу в напрямку заходу України евакуаційними та закриває продаж квитків на них. Про це повідомили на офіційному телеграм-каналі підприємства. Тепер пасажири, яким потрібно виїхати з гарячих точок, можуть безкоштовно користуватись наступними графіковими поїздами: №1/2 Константинівка - Івано-Франківськ №3/4 Запоріжжя - Ужгород №5/6 Маріуполь - Рахів №7/8 Київ - Чернівці №15/16 Харків - Рахів №17/18 Харків - Ужгород №21/22 Харків - Трускавець №25/26 Одеса - Рахів №29/30 Київ - Ужгород №31/32 Кривий Ріг - Ужгород №35/36 Одеса - Перемишль №37/38 Одеса - Ужгород №41/42 Дніпро - Трускавець №45/46 Краматорськ - Ужгород №49/50 Київ - Трускавець №55/56 Київ - Рахів №57/59-№58/60 Київ - Ворохта, Чоп №77/78 Одеса - Ковель №81/82 Київ - Ужгород №85/87-86/88 Новоолексіївка - Львів, Ковель №91/92 Київ - Львів №95/96 Київ - Рахів №97/98 Київ - Ковель №114/113-142/141 Лиман - Львів №119/120 Запоріжжя - Львів №129/130 Кременчук - Ворохта №149/150 Полтава - Чернівці №135/136 Одеса - Чернівці №249/250 Київ - Чернівці №749/750 Київ - Івано-Франківськ № 705 Дарниця - Київ Пас – Львів № 715 Дарниця - Київ Пас - Львів № 723 Харків – Львів № 747 Київ – Тернопіль. Посадка на ці поїзди, як і на інші евакуаційні, пріоритетна для дітей, жінок та літніх людей. Час відправлення та маршрут поїздів може змінюватись залежно від оперативної ситуації.