Уряд передав державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» до сфери управління Держгеокадастру

13 січня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Кабінет Міністрів України розпорядженням за № 6-р передав державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» до сфери управління Держгеокадастру.

До прийняття Урядом цього рішення зазначена держустанова була підпорядкована Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Водночас на сьогодні відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 15, Держгеокадастр реалізує державну політику, зокрема, у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів. Тому рішення Кабінету Міністрів України про передачу державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» до сфери управління Держгеокадастру забезпечить ефективне виконання Держгеокадастром своїх повноважень.

«Таке рішення Уряду дозволить більш якісно здійснювати нагляд за станом родючості ґрунтів у нашій державі, а головне, – зробити унікальні дані, якими володіє Інститут охорони ґрунтів України, повністю публічними та відкритими», – зазначив в. о. голови Держгеокадастру Олексій Пінчук.

Дані про стан ґрунтів вноситимуться до бази Державного земельного кадастру, яка буде оприлюднена з просторовою прив’язкою до об’єкта. Її перенесення на публічну кадастрову карту дасть змогу всій країні побачити зміни показників родючості ґрунтів та реальний стан земель у нашій країні.

«Для держави це рішення дозволить більш ефективно здійснювати контроль за охороною земель. Адже відкритість – найбільш дієвий інструмент проти корупції та безвідповідального використання земель. Вітаю Держгеокадастр із цим важливим етапом в роботі», – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«На сьогодні ДУ «Держґрунтохорона» здійснює державний моніторинг ґрунтів і агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення, заходи щодо збереження, відтворення, охорони родючості ґрунтів, а також визначення якості та безпечності продукції, сировини, агрохімікатів. Також здійснює моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення з метою збору, аналізу і опрацювання інформації про якісний стан ґрунтів та їх ерозійну безпеку, забруднення ґрунтів важкими металами, радіонуклідами, залишковими кількостями пестицидів та агрохімікатів, іншими токсичними речовинами техногенного та природного походження. Це не вичерпний перелік функцій ДУ і варто наголосити, надважливих функцій. Відтак, передача державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» до сфери управління Держгеокадастру дасть поштовх і посилить роботу в напрямку збереження ґрунтів», зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook