В Державному земельному кадастрі з’явились дані про грошову оцінку земель майже 130 населених пунктів Львівщини

22 лютого 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

З початку 2022 року до Державного земельного кадастру внесли відомості про нормативну грошову оцінку 129 населених пунктів Львівської області. Про це повідомили в Головному управлінні Держгеокадастру.

Разом з цим, землевпорядники  організували та завершили роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель 43 населених пунктів Львівщини. Ці роботи здійснюють за підтримки Львівської облдержадміністрації, взаємодії з місцевими радами.

«Заходи з підготовки землевпорядної документації наші працівники організовують щорічно. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник ГУ Держгеокадастру у Львівській області.

Читайте також: Кадастрову карту України оновили новими даними про сільськогосподарські землі

Нормативна грошова оцінка земель необхідна, щоб визначити розмір державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду, а подальшому впливатиме на розмір мінімального податкового зобов’язання.

Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, з 10 листопада діє уніфікована методика визначення НГО земель усіх категорій незалежно від їх місця розташування (в межах населеного пункту, або поза ними), що затверджена постановою Уряду.

Рекомендуємо ознайомитися з новою Методикою за  посиланням.

Довідково: Згідно з чинним законодавством, нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років. Для зручності громадян передбачена можливість онлайн-замовлення витягу про НГО земельної ділянки за допомогою Публічної кадастрової карти через офіційний вебсайт Держгеокадастру. Електронні сервіси земельного кадастру – тут.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook