В області працюють над запобіганням паводкам та повеням

14 січня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Торік в області  на територіях населених пунктів -  с. Ралівка та с. Бабино Самбірського району, с. Смільна Дрогобицького району та с. Звенигород Пустомитівського району здійснили руслорегулюючі та берегоукріплюючих заходи.  Відтак, захистили від підтоплення території 4 населених пунктів та 4,7 тис га с/г угідь області.

У департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА повідомляють,  для забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, запобігання повеней та дощових паводків на Львівщині працівники експлуатаційних дільниць обстежують гідротехнічні споруди, дамби, канали, водосховища, насосні станції. На аварійних ділянках проведені необхідні ремонтні роботи. Загалом технічно справні та готові до відкачки паводкових вод та місцевого стоку 8 насосних станцій.

“Привели в готовність рівневі гідрологічні пости та здійснено інструктаж працівників щодо дотримання правил техніки безпеки під час виконання робіт при загрозі та пропуску льодоходу, повені та дощових паводків. З метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій зроблено уточнення розрахунків аварійного запасу матеріалів згідно відомчих норм Держводагентства України. Забезпечено його завчасне та раціональне розміщення поблизу найбільш небезпечних районів, населених пунктів, зон можливих затоплень. На дільницях, які входять в структуру управління організовано та підготовлено аварійні бригади працівників із закріпленням за ними транспорту та механізмів, які в разі потреби будуть залучені до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”, - наголосив директор департаменту Руслан Гречаник.

На випадок пропуску льодоходу, повені та паводків в апараті Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та на їх дільницях забезпечується цілодобове чергування.

“Такі заходи сприяють попередженню негативного впливу повеневих та паводкових вод на населені пункти та сільськогосподарські угіддя Львівщини. Для кращого результату їх необхідно проводити комплексно з органами місцевого самоврядування, службами автомобільних доріг, організаціями-власниками інженерних споруд. На сьогодні в області забезпечується  виконання робіт з розчистки водотоків, придорожніх кюветів, відкритих ливневих каналів, розчистки підмостових отворів та місць переходів інженерних комунікацій через водотоки з метою захисту сільських населених пунктів та с/г угідь  від шкідливої дії вод”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Оксана Буй

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook