Львівська ОДА закликає громади активізувати роботу щодо створення служби у справах дітей
Львівська обласна державна адміністрація закликає новостворені об'єднані територіальні громади активізувати роботу щодо створення служби у справах дітей. Це передбачено українським законодавством.
Служба у справах дітей Львівської ОДА готова допомогти громадам у створенні таких структур.
На цьому сьогодні, 15 січня, наголосив під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.
«Наголошую, що законодавство не пропонує альтернативи. Ми не розглядаємо питання у площині формувати чи ні. Це – наш обов’язок. Тому я закликаю об’єднані територіальні громади активніше вступати у цей процес», - наголосив Тарас Грень.
За його словами, такі служби станом на сьогодні, створили лише у третині громад Львівщини.
«У кожній із об’єднаних територіальних громад мають подбати про створення служб у справах дітей. Штатна чисельність працівників таких служб виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, а ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду», - пояснив керівник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.
Натомість, штатна чисельність працівників міських служб у справах дітей становить один працівник на дві тисячі дітей, які проживають у місті.
«До 1 липня з району мають забезпечити передачу електронного банку даних дітей до об’єднаних територіальних громад, а також забезпечити облік дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. З цією метою у нас мають бути створені відповідні підрозділи, на які ми покладемо таку відповідальність», - додав Володимир Лис.
Об’єднані територіальні громади повинні забезпечення роботу Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
Окрім того, в ОТГ мають забезпечити облік дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які можуть бути усиновлені; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; кандидатів в усиновлювачі; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Нагадаємо, на Львівщині створили 73 об’єднані територіальні громади.
Христина Дмитрик