"Доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором", - Іван Собко

2 лютого 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У всьому світі люди з інвалідністю мають рівні з іншими людьми права. Держава зобов’язана піклуватись про таких громадян і забезпечувати їм можливість самостійно задовольняти свої потреби.

Відтак,  Національна служба здоров'я України не буде підписувати договори з медичними закладами на надання медичних послуг, якщо вони не будуть обладнані вільним доступом для осіб з інвалідністю. Тому встановлення пандусу стало обов’язковою умовою контрактування.

«Доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором на шляху отримання медичної допомоги населенням. Львівська облдержадміністрація неодноразово скеровувала листи власникам закладів охорони здоров’я з цього приводу. Така ситуація мала би стимулювати керівництво медзакладів активніше займатися питанням організації вільного доступу до медичної допомоги усіх без виключення пацієнтів», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Аби підписати договір з НСЗУ, медичний заклад повинен буде надати скан-копію документа, що є підтвердженням вільного доступу до приміщення усіх пацієнтів, не виключаючи й представників маломобільних груп. Цей документ надає сертифікований спеціаліст з питань техобстеження будівель та споруд.

Так, до прикладу, нещодавно на замовлення Бібрської міської ради підрядна фірма  завершила роботи зі встановлення пандуса для КНП "Бібрська міська лікарня". Тепер пацієнти з інвалідністю зможуть без перешкод дістатись медичного закладу.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook