При закладах профтехосвіти створюватимуть наглядові ради
Інститут регіональних досліджень імені М. Долішнього НАН України та департамент освіти і науки Львівської ОДА подали спільну грантову заявку на виконання проєкту «Інституційні інструменти сталого розвитку професійної (професійно-технічної) освіти регіону на засадах публічно-приватного партнерства».
За результатами конкурсу цей проєкт визнали переможцем.
«Сьогодні усі розуміють, що драйвером підвищення конкурентоспроможності економіки регіону є виробничий потенціал, основою формування якого є загальнодоступна та якісна професійно-технічна освіта. Одним з важливих напрямків її розвитку є постійна робота з налагодження соціального партнерства між закладами профтехосвіти, роботодавцями, органами виконавчої влади на місцях та громадськістю. Йдеться насамперед про розвиток практики створення наглядових рад при ЗПТО як консультативно-дорадчого органу з метою забезпечення якості професійно-технічної освіти», - наголосила заступник директора з наукової роботи Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України, доктор економічних наук Ірина Сторонянська.
Проєкт реалізовуватиметься впродовж цього року Інститутом регіональних досліджень та департаментом освіти і науки.
«Європейські країни широко використовують інструменти публічно-приватного партнерства в управлінні та фінансуванні закладів професійно-технічної освіти. Варто було б імплементувати цей досвід і в Україні. Проект реалізовуватиметься на умовах співфінансування: 397 тис. грн. – це кошти Академії наук України, а 300 тис. грн. закладено в Програмі розвитку освіти. Сподіваюсь, обласні обранці позитивно оцінять цю програму та проголосують за неї на сесії», - розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус.
Наглядова рада, в яку входитимуть представники закладу, зацікавлених працедавців, органів влади та меценати сприятиме розв’язанню перспективних завдань розвитку закладів. Подібні ради функціонують при вищих навчальних закладах, банківських установах, акціонерних товариствах тощо.
Новини за темою
У закладах професійно-технічної освіти області запрацювали сім Наглядових рад
31 січня 2022
Пілотний проект зі створення Наглядових радах при закладах ПТО торік успішно стартував, створенням семи таких дорадчо-консультаційних осередків. Відтак, до проекту доєдналися училища Дрогобича, Стрия, Сокаля, Червоного, Угнева та два заклади Львова. «Завдяки Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього, ми стали першою областю, яка порушила питання Наглядових рад. Після наших пропозицій, у Міністерстві напрацювали положення про Наглядові ради. Що краще ми застосуємо та імплементуємо цей інструмент, то краще буде для закладів», - наголосив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. Проект стартував на початку березня минулого року. Його основна суть – залучити всі зацікавлені сторони до спільної роботи. Так чи інакше, заклади мають соціальних партнерів, донорів, меценатів тощо. Однак, лише увійшовши до Наглядової ради, вони мають юридичні підстави вносити пропозиції, ініціювати спільні проекти чи реагувати на нераціональне використання коштів. «Наглядова рада складається, здебільшого із представників бізнесу, громадськості, закладів вищої освіти, також туди входять представники департаменту, навчального закладу та профспілки. Бізнес хоче мати важелі впливу, і це природно. Підприємець, який вкладає кошти у заклад та його учнів, повинен розуміти, що буде на виході. Саме професійна освіта має шанси впродовж найближчих років перехопити ініціативу та стати опорою таких міст як Стрий чи Дрогобич. А це, своєю чергою, дозволить «витягнути» економіку території на новий рівень», - розповіла заступник директора з наукової роботи Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України, доктор економічних наук Ірина Сторонянська. Заклади, у яких реалізовують пілотний проект, обирали за різними напрямами та за основними професіями. В залежності від спеціальностей, які готує заклад, навколо нього об’єднується бізнес, де можуть працевлаштуватись випускники. «Ми співпрацюємо зі швейними фабриками, енергетичними компаніями, підприємствами, що працюють в галузі туризму, будівництва, транспорту. Така співпраця дозволяє нашим учням проходити практику в реальних умовах. Наглядова рада є живим організмом і буде постійно трансформуватись. Маю надію, будуть приєднуватись різні підприємці, а рада розширюватиметься», - переконаний директор Вищого професійного училища № 34 м.Стрий Олег Кизима. Проект зі створення Наглядових рад у пілотних закладах професійно-технічної освіти, реалізували на умовах співфінансування: 397 тис. грн – це кошти Академії наук України, а 300 тис. грн було закладено в Програмі розвитку освіти. Європейські країни широко використовують інструменти публічно-приватного партнерства в управлінні та фінансуванні закладів професійно-технічної освіти. Подібні ради функціонують при вищих навчальних закладах, банківських установах, акціонерних товариствах тощо.
Представників туристичного бізнесу запрошують до наглядових рад при закладах профтехосвіти
27 січня 2022
Вчора відбулася онлайн-зустріч щодо створення наглядових рад при закладах професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області за спеціальностями туризм та готельно-ресторанний бізнес, під час якої учасникам зустрічі розповіли про основні аспекти участі представників бізнесу у наглядових радах. Як зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака, за результатами туристичної стратегічної сесії, яка відбулась наприкінці 2021 року, одним із проблемних питань галузі є кадри - їх підготовка, навчання у відповідності до потреб ринку, а також втримання кадрів після навчань на місцях. «Тож запрошуємо представників галузі долучатись до наглядових рад при навчальних закладах та спільно впливати на необхідні зміни в підготовці кадрів та їх професійної кваліфікації у відповідності до сучасних тенденцій» - наголосила Наталя Табака. Окрім того, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун ознайомила учасників зустрічі з покроковою інструкцією створення наглядових рад. «Є певний розрив між запитами від бізнесу і навченістю випускників, підготовкою кадрів закладами професійно-технічної освіти. Зважаючи на це, пропонуємо створити наглядові ради при таких навчальних закладах з представників бізнесу (туризму, готельно-ресторанної справи, легкої промисловості, харчової, будівництва тощо), аби виокремити найзатребуваніші професії. Наша мета – зробити усе можливе, аби молодь не виїжджала за кордон, а залишалась працювати на Львівщині й отримувала легальну заробітну плату та можливості для розвитку і професійного зростання», - зазначила Галина Бордун. Детальніше про проєкт: https://loda.gov.ua/news?id=64142 Реєстрація для участі у проєкті - за посиланням: https://forms.gle/MF1HU8JQEp9otAuG7 Нагадаємо, що методичні рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладів професійної (професійно-технічної) освіти затвердили в червні 2021 року, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України.
Спеціалісти закладів професійно-технічної освіти є затребуваними на ринку праці Львівщини
8 грудня 2021
Керівництво Львівської ОДА разом з представниками бізнесу обговорили можливості співпраці та створення наглядових рад при закладах професійно-технічної освіти. АТ «Львівгаз» та інші компанії задекларували свою готовність співпраці разом з Львівською облдержадміністрацією для розвитку професійно-технічної спеціальності. Сьогодні у Львівській ОДА відбулася зустріч з представниками бізнесу та представниками департаментів освіти і науки, агропромислового розвитку, економічної політики Львівської ОДА під головуванням очільника Львівщини Максима Козицького. «На Львівщині є 49 закладів професійно-технічної освіти, серед яких є спеціальності з нульовим набором, а загальний набір складає 88% від 100, тому маємо запит від бізнесу на створення власних навчальних центрів, оскільки в самих ЗПТО є застарілі матеріальні бази. Цього року на покращення матеріально-технічної бази виділили 12 млн гривень. Ми зацікавлені в тому, щоб молода людина мала конкурентний ринок переваг для професійної реалізації, розуміла свою затребуваність в роботі на Львівщині, а бізнес був готовим розвиватися, маючи навченого працівника», - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. Він також наголосив на важливості змін у навчальних процесах для кращої підготовки майбутніх працівників технічної сфери. "Синергія бізнесу та закладів професійно-технічної освіти дасть добрий результат для області в розрізі реалістичного регіонального замовлення та підготовки кадрів. В останні роки популяризація навчання лише у ВНЗ призвела до того, що існує брак кадрів технічної освіти. Бізнес оголосив чіткий перелік вакансій і готовність співпрацювати. Наше спільне завдання – поєднати потреби й можливості, тоді буде результат", - зазначила радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун. На повноцінному функціонуванні наглядових рад при закладах ПТО наголосив й перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Він зауважив, аби збільшити професіоналізм кадрів та зекономити час і ресурси майбутніх роботодавців, потрібно навчальні програми підлаштувати відповідно до потреб бізнесу та підприємств. Під час наради учасники вирішили: визначити ЗПТО та створити при них дієві наглядові ради; виокремити спеціальності, які протягом року будуть мати найбільшу промоцію; напрацювати стратегію по визначених спеціальностях від навчальної програми до аналізу проблем при працевлаштуванні; ''Останні два роки держава активно створює навчально-практичні центри для кращої підготовки майбутніх кадрів. На базі закладів професійно-технічної освіти ми маємо зрозуміти, які механізми потрібно напрацювати, щоб здобувачі освіти мали відповідні навики і вміння та відповідали вимогам ринку праці", - додав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Участь в нараді також взяли директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда, який презентував можливості співпраці та підтримки наглядових рад, а про стратегію освіти та наглядові ради розказав директор департаменту освіти та науки Олег Паска. До дискусії долучилися представники компаній: АТ “Львівгаз”, ТДВ “Львівський Маяк ”, ПП «Львів-Пак», ПП «Шипшина» , ТзОВ “ЕІМО”, ТЗДВ “Гал-Кат”, ТзОВ «Централ Плейнс Груп Україна», ресторан «Фраєрка», ТОВ "НІКО Захід Преміум", ФОП SVARGA, ТЗДВ «Гал-кат» та ТзОВ "Самбай".
Стартував грантовий сезон Українського культурного фонду 2022: перелік програм
10 листопада 2021
Перші заявки до програм «Аудіовізуальне мистецтво» та «Культура без бар’єрів» Український культурний фонд приймає вже з 5 листопада 2021 року. Загалом у новому грантовому сезоні Український культурний фонд матиме 9 програм та 29 ЛОТ-ів. Упродовж періоду листопад 2021 – січень, 2022 заявники матимуть можливість подаватися на гранти за такими напрямками: Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії (термін подачі заявки на програму: 19.11.2021 - 31.01.2022) ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури. ЛОТ 2. Освітні програми. ЛОТ 3. Резиденції. ЛОТ 4. Стипендії. Інноваційний культурний продукт (термін подачі заявки на програму: 08.11.2021 - 20.01.2022) ЛОТ 1. Музика. ЛОТ 2. Театр і цирк. ЛОТ 3. Література. ЛОТ 4. Арт-об’єкти та дизайн. ЛОТ 5. Танець. ЛОТ 6. Креативні індустрії. Аудіовізуальне мистецтво (термін подачі заявки на програму: 05.11.2021 - 17.01.2022) ЛОТ 1. Телепродукт. ЛОТ 2. Радіопродукт. ЛОТ 3.Відеоконтент для медіаплатформ. ЛОТ 4. Розвиток кінопроєкту ігрового кіно (термін подачі заявки на ЛОТ: січень 2022). ЛОТ 5. Препродакшн неігрового кіно (термін подачі заявки на ЛОТ: січень 2022). Культура без бар’єрів (термін подачі заявки на програму: 05.11.2021 - 17.01.2022) ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю. ЛОТ2. Мистецтво без бар’єрів. ЛОТ 3. Безбар’єрне суспільство. Культурна спадщина (термін подачі заявки на програму: 19.11.2021 - 31.01.2022) ЛОТ 1. Диджиталізація. ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини. ЛОТ 3. Музейна столиця України 2023 (термін подачі заявки на ЛОТ: січень 2022). Культура. Регіони (термін подачі заявки на програму: 01.12.2021 - 14.02.2022) ЛОТ 1. Локальна культура. ЛОТ 2. Локальний фестиваль. ЛОТ 3. Культура Криму. ЛОТ 4. Регіональна ініціатива Одеса (термін подачі заявки на ЛОТ: січень 2022). ЛОТ 5. Регіональна ініціатива Дніпро (термін подачі заявки на ЛОТ: січень 2022). ЛОТ 6. Регіональна ініціатива Чернівці (термін подачі заявки на ЛОТ: січень 2022). «Ґранд-подія» (термін подачі заявки на програму: 19.11.2021 - 31.01.2022) ЛОТ 1. Масштабні культурні проєкти. ЛОТ 2. Знакові події. Культурні столиці України Виконання програми за 2021 рік, старт переговорних процедур - січень 2022. Культура плюс Виконання програми за 2021 рік, старт переговорних процедур - січень 2022. «Цьогорічні зміни у програмах були зумовлені аналітикою кількості поданих заявок на програми за попередні роки, кількості реалізованих проєктів і загальним попитом на наявні програми Фонду. З огляду на це, наприклад, у грантовому сезоні 2022 року відбулося розширення підтримки збереження та популяризації культурної спадщини. З цією метою в окрему програму було виділено напрямок «Культурна спадщина» в складі трьох програмних ЛОТ-ів, спрямованих на діджиталізацію нашої спадщини та кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини», - зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду. Також до цьогорічних новацій можна віднести, зокрема: розширення та реорганізацію грантової програми «Інклюзивне мистецтво» та створення нової програми «Культура без бар’єрів» у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні; розширення підтримки кінодевелопменту шляхом запровадження двох окремих ЛОТ-ів спрямованих на фінансування сценаріїв, як ігрових, так і неігрових (документальних, науково-популярних, хронікальних тощо) фільмів; запровадження активної співпраці з місцевими громадами щодо формування співфінансування на грантові програми у 2022 році. Окрім презентації змін до грантових програм, під час пресконференції представники Українського культурного фонду звернули увагу на технічні зміни сезону. До прикладу, у межах кожного нового оголошення конкурсного відбору проєктів одна й та сама юридична особа, фізична особа та фізична особа-підприємець матимуть право подати один аплікаційний пакет на кожну з програм Фонду. Фонд може підтримати один проєкт у рамках однієї конкурсної програми, але не більше 2-х проєктів (раніше було 3) від одного заявника, в межах усіх оголошених Фондом конкурсних програм. Задля уникнення суб’єктивності експертного оцінювання при складанні рейтингового реєстру при формуванні загальної кількості балів в розрахунок не братимуться найвищий та найнижчий бали експертів. За умови рівної кількості балів серед аплікаційних пакетів вище в рейтинговому реєстрі буде саме той, який має найвищий загальний бал на основі оцінок п'яти експертів. Максимальна кількість балів, яку зможе набрати аплікаційний пакет у рамках культурно мистецьких та стипендіальних програм – 300 балів. Також за результатами експертного оцінювання в рамках кожної програми формуватимуться рейтингові реєстри за ЛОТ-ами та типами проєктів, де проєкти розміщуватимуться в порядку від найвищого отриманого проєктом балу до найнижчого. Якщо кілька проєктів мають однакову кількість балів, то перевагу буде надано проєктам зі співфінансуванням. Ще одне з нововведень грантового сезону 2022 року - розширення можливості для заявників при використані коштів гранту. Зокрема, збільшено граничну суму для придбання основних засобів до 50 тисяч грн (без ПДВ) за одиницю (було не більше 6 тисяч грн). Детальніше – у відеопрезентації за посиланням. *дата початку приймання заявки
Представників бізнесу запрошують до наглядових рад при закладах профтехосвіти
25 вересня 2021
Львівська облдержадміністрація у межах програми «Освітня академія» створює наглядові ради при закладах професійно-технічної освіти. Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький. До складу наглядових запрошують представників бізнесу. «Ми створюємо наглядові ради для того, щоб реформувати професійно-технічну освіту і вдихнути нове життя в її заклади, а також: зробити програми сучасними, живими і якісними, навчити молодь того, що справді їй знадобиться, того, чого потребує роботодавець, чути бізнес, тісно поєднати навчання, практику, стажування і роботу, оживити ринок праці і запропонувати йому справді потрібних та цілеспрямованих фахівців, дати випускникам розуміння, що сучасна спеціальність - не лише робота найманого працівника, а й можливість заснувати власну справу, створити широкий якісний майданчик для співпраці», - зазначив очільник області. На черзі робочі групи для створення наглядових рад за напрямами закладів: - фермерські господарства; - легка промисловість; - будівництво; - автомобільний транспорт; - ресторнно-готельний бізнес. Детальніше про участь у наглядових радах при ЗПТО можна дізнатися у департаменті освіти і науки Львівської ОДА та координаторки програми «Освітня академія» Галини Бордун. Більше про "Освітню академію" - за посиланням.
В області розпочали роботу над проектом розвитку професійно-технічної освіти на інноваційних засадах
16 березня 2021
На Львівщині стартував проект щодо створення Наглядових рад при закладах профтехосвіти. В межах проекту буде проведено дослідження стану та визначення закладів, що потребують модернізації, а також розробку Положення про Наглядову раду. Відповідний договір про реалізацію науково-технічного проєкту «Інституційні інструменти сталого розвитку професійної (професійно-технічної) освіти регіону на інноваційних засадах» підписали учора у департаменті освіти і науки Львівської ОДА. Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України», що реалізовуватиме проект, залучатиме до проекту представників роботодавців та адміністрацій закладів професійної (професійно-технічної) освіти. «В Положенні про Наглядову раду при ЗПТО має міститись обґрунтування перспективної програми діяльності наглядових рад. У цьому положенні варто прописати не лише перелік проблем, які ми хочемо вирішити, а й показати яких результатів можна досягти. Маючи Положення, зможемо рухатись далі», - наголосила заступник директора з наукової роботи Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України, доктор економічних наук Ірина Сторонянська. У Положенні про Наглядові ради має бути відображена точка зору як закладу освіти, так і працедавців. «Бізнес зацікавлений у співпраці із профтехосвітою, тому бачення підприємців має бути закладено у Положенні про Наглядові ради. З представниками бізнесу ми обов’язково обговоримо цей документ. Якщо ми пропустимо це Положення через три зацікавлені сторони - заклади профтехосвіти, бізнес та департамент -зможемо сформувати об’єктивне та дієве положення», - наголосив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. Впроваджуватимуть проект зі створення Наглядових рад спершу у пілотних закладах. Їх обиратимуть за різними напрямами та за основними професіями. Таким чином навколо сформованих кластерів зможуть гуртуватись зацікавлені працедавці.
На Львівщині стартувала навчально-ґрантова програма «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг в ОТГ»
15 лютого 2021
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, служба у справах дітей облдержадміністрації у партнерстві з благодійною організацією «Львівська освітня фундація» та благодійним фондом «МХП - Громаді» розпочали навчально-ґрантову програму «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг в ОТГ» для громад Львівської області. Мета програми: забезпечення громади інструментами, що необхідні при створенні конкретної соціальної послуги для мешканців громади (сімей, дітей, літніх людей). Відтак, вже відбулись перші заходи у трьох громадах, відібраних до участі в даній програмі. «Круглі столи» провели в Оброшинській, Сокільницькій та Новояворівській ТГ. Зустрічі об'єднали представників громадського сектору, освітян, культурних діячів, представників релігійних громад та працівників профільних структур, відповідальних за надання соціальних послуг. Говорили про виклики та потреби у соціальній сфері, які є на часі у цих громадах. Співпраця з громадами розпочалась з підписання меморандумів. Довідково: Проєкт «Громада для сім'ї: створення соціальних послуг в ТГ» - це навчально-грантова програма. Організаторами проєкту є БО «Львівська освітня фундація», департамент соціального захисту населення Львівської ОДА, служба у справах дітей Львівської ОДА та БФ «МХП - Громаді». Програма передбачає сім навчальних модулів для ініціативної групи представників державного і недержавного сектору ОТГ протягом 6-ти місяців, у рамках якого учасники пройдуть тренінги у сфері соціального захисту та розвитку соціальних послуг; отримають консультаційну підтримку у розвитку конкретної соціальної послуги, якої громаді не вистачає; розроблять проєкти створення конкретної соціальної послуги та візьмуть участь у конкурсі проєктних заявок на отримання гранту до 100 тисяч гривень на втілення ідеї.
Соціальні послуги у громадах: Львівська ОДА та партнери запрошують ОТГ до участі у грантовій програмі
11 листопада 2020
Вчора, 10 листопада, керівники департаменту соціального захисту населення, служби у справах дітей облдержадміністрації, представники благодійної організації «Львівська освітня фундація», благодійної організації «Благодійний фонд «МХП – Громаді» уклали меморандум про співпрацю в межах освітньо-грантової програми «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг в громадах». Програма забезпечить громади інструментами, що необхідні при створенні конкретної соціальної послуги для мешканців громади (сімей, дітей, літніх людей). 25 листопада розпочнеться прийом заявок від громад для участі у програмі і триватиме до 25 грудня. За підсумками поданих заявок відберуть орієнтовно 7 громад-учасників освітньо-грантової програми, з якими укладуть меморандум про співпрацю. Програма передбачає сім навчальних модулів для ініціативної групи представників державного і недержавного сектору ОТГ протягом 2021 року, у межах яких учасники: -пройдуть тренінги у сфері соціального захисту та розвитку соціальних послуг, навчання по комунікації, моніторингу та оцінці якості послуги; фандрайзингу та волонтерству; -отримають консультаційну підтримку у розвитку конкретної соціальної послуги, якої громаді не вистачає; - розроблять проєкт створення конкретної соціальної послуги та візьмуть участь у конкурсі проєктних заявок на отримання гранту до 100 тисяч гривень на втілення ідеї. Нагадаємо, що упродовж 2020 року в області тривала навчально-ґрантова програма «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг в ОТГ» для 6 громад Львівської області: Рудківської, Новокалинівської, Підберізцівської, Бібрської, Меденицької, Грабовецької. 2 жовтня у Львові відбулось нагородження громад-переможців, які отримали грант у розмірі 100 тисяч гривень на створення нової соціальної послуги у своїй громаді. Розподіл грантів: Рудківська ОТГ з проєктом «Простір дитячого та підліткового розвитку», що передбачає створення простору для всебічного та гармонійного розвитку дітей та підлітків з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах – 100 тис. грн. Підберізцівська ОТГ з проєктом «Родинний центр «SVITLO», який передбачає надання послуг психологічної підтримки, навчальними, культурними та виховними заходами, для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах – 96 тис. грн. Новокалинівська ОТГ з проєктом «Діджиталізація перерв - яскраво, сучасно, активно!», який передбачає створення інтерактивного середовища для учнів з відпочинковою зоною та розвитковими засобами - 100 тис. грн.
Зберегти культурну спадщину: Посольство США оголошує конкурс на отримання ґранту
4 вересня 2020
Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні оголошує конкурс «Невеликий грант-2021» на отримання гранту від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (Фонд). Програма має на меті збереження пам’яток культури, музейних експонатів чи колекцій, форм виразу традиційної культури. Фонд надає перевагу проєктній діяльності, що відповідає вимогам міжнародних стандартів збереження культурної спадщини. Розглядатимуться пропозиції із наступних трьох категорій: ПАМ'ЯТКИ КУЛЬТУРИ Сюди можуть входити (але не обов'язково тільки вони) історичні будівлі, пам’ятки та археологічні об’єкти: - реставрація історичної будівлі; - збереження археологічного об’єкта; - документація щодо пам'яток регіону, складена з метою їх збереження. ЕКСПОНАТ ЧИ КОЛЕКЦІЯ ЕКСПОНАТІВ із музею, історичної пам'ятки чи подібної інституції. Сюди можуть входити археологічні та етнографічні об’єкти, картини, скульптури, рукописи та дії, спрямовані на збереження музейних колекцій: - робота, спрямована на збереження експоната чи колекції експонатів; - визначення потреб та стратегій, спрямованих на покращання умов збереження колекції; - інвентаризація колекції з метою збереження та захисту; - створення необхідних умов і належного середовища для безпечного зберігання чи показу колекцій; - спеціальне навчання з питань збереження колекцій і догляду за ними. ФОРМИ ВИРАЗУ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ Сюди можуть входити традиційна музика, танці, корінні мови та ремесла: - документування та аудіовізуальний запис форм традиційної музики, танцю, корінних мов з метою збереження та широкого розповсюдження; - підтримка навчання в галузі збереження традиційних мистецтв або ремесел, які перебувають під загрозою зникнення; Особливі вимоги: Об’єкт релігійного спрямування може номінуватися на грант від Фонду, якщо проєкт подається з урахуванням виключно архітектурного, мистецького, історичного, а не релігійного значення пам’ятки. Претенденти, які можуть брати участь Зареєстровані некомерційні установи, такі як неурядові громадські організації, музеї, керівні заклади культури чи подібні інституції, а також американські організації, на які поширюється Розділ 501(с)(3) податкового кодексу США. Установи повинні бути зареєстровані у SAM.gov та мати там активний статус, а також можуть довести, що мають відповідний досвід і здатність керувати проєктами зі збереження культурної спадщини. У конкурсі не можуть брати участь прибуткові, комерційні установи та фізичні особи. Мінімальна сума гранту становить 10 тисяч, а максимальна - 200 тисяч доларів США.Залучення додаткових коштів не вимагається. Пропозиції приймають включно до 23:59 год 19 жовтня 2020 року за київським часом. Детальніше про конкурс та умови подання заявки тут. Юлія Савостейко
Ветеранів Львівщини запрошують отримати грант на навчання та перекваліфікацію
30 серпня 2019
Ветеранів з Львівської області запрошують взяти участь в проекті, який дасть можливість отримати грант до 400 євро на проходження професійних курсів із підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації в навчальних закладах України. Учасниками проекту уже стали 266 ветеранів(-ок), 51 з яких - зі Львова та області. 181 ветеран захистив грантову заявку та отримав грант на навчання, 40 яких - зі Львова та області. Що пропонує проект? 2-денні тренінги про те, як інтегрувати військовий досвід у цивільну професію індивідуальні гранти на навчання та перекваліфікацію у розмірі до 400 євро 1-денні тренінги із розвитку навичок самопрезентації, лідерства, фінансової грамотності, ведення переговорів та ефективного діалогу, тайменеджменту тощо поради персонального кар’єрного консультанта, який допоможе розробити індивідуальну стратегію працевлаштування Для участінеобхідно заповнити анкету за посиланням . Зазначимо, що Проект впроваджується Міжнародною організацією з міграції за фінансування Європейського Союзу. ГО «Центр зайнятості Вільних людей» є Виконавчим партнером проекту та реалізує його в Київській, Дніпропетровській та Львівській області.
Підприємців запрошують до участі в конкурсі на отримання гранту у сфері енергоефективності
4 жовтня 2018
Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації запрошує до участі в конкурсі на грантове фінансування для проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Про це повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. «Фінсько-український трастовий фонд» фінансується МЗС Фінляндської Республіки. Управління здійснюється Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Подати заявку на отримання грантового фінансування мають змогу органи місцевого самоврядування та бізнес. Пріоритетними є заявки, щодо розробки якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів з відновлюваної енергетики. Детальну інформацію щодо роботи Фонду та порядку конкурсного відбору проектів можна ознайомитись на сайті Держенергоефективності, де також розміщено форму анкети для подачі зазначеної заявки. Підготовлені проекти надсилати в департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження на електронну адресу pek@loda.gov.ua.
Бориславська школа перемогла у конкурсі та отримала грант
26 вересня 2018
На початку 2018 року Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА запрошував до участі у конкурсі: «Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії у Львівській і Закарпатській областях». Ціль конкурсу - підтримка та розповсюдження практик, ідей та інновацій у використанні деревини для енергії. Серед 14 учасників перше місце у конкурсі «Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії» здобула Бориславська ЗОШ № 9 і отримала інноваційний гранд у розмірі 1300 швейцарських франків, які будуть використані для побудови приміщення для зберігання палива для реконструйованої котельні. Тоді ж за допомогою робочої групи було створено відео «Борислав. На шляху до енергонезалежної громади», в якому відображено місцеві потреби щодо використання енергії та пропоновані інноваційні рішення. У цьому 10-ти хвилинному ролику громада Борислава представляє свої «енергетичні реалії», пропонуючи креативні рішення щодо заготівлі та подальшого використання енергетичної деревини. Це промо-відео про енергетичне минуле, сучасне та майбутнє Борислава з субтитрами на англійській мові можна переглянути тут. За допомогою цього відео учасники програми мають на меті надихнути сусідні громади та стимулювати обговорення сталого використання біоенергії в Україні та за її межами. Конкурс реалізувався в межах проекту «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах». Проект був націлений на підтримку переходу українського гірського регіону до надійного незалежного енергопостачання в майбутньому шляхом оцінки сталого енергетичного потенціалу деревини і пошуку можливостей ефективного використання місцевих відновлювальних джерел енергії. Проект «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах» є частиною проекту Kooperation in der Waldforschung Ukraine-Schweiz 2017-2020, підтриманого Швейцарським Секретаріатом Досліджень, Освіти та Інновацій. Проект реалізується у партнерстві між Швейцарським Федеральним Інститутом Дослідження Лісу, Снігу та Ландшафту WSL, Національним Лісотехнічним Університетом України, ГО Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА», Центром розвитку та навколишнього середовища Бернського Університету.