Спеціалісти закладів професійно-технічної освіти є затребуваними на ринку праці Львівщини

8 грудня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Керівництво Львівської ОДА разом з представниками бізнесу обговорили можливості співпраці та створення наглядових рад при закладах професійно-технічної освіти. АТ «Львівгаз» та інші компанії задекларували свою готовність співпраці разом з Львівською облдержадміністрацією для розвитку професійно-технічної спеціальності.

Сьогодні у Львівській ОДА відбулася зустріч з представниками бізнесу та представниками департаментів освіти і науки, агропромислового розвитку, економічної політики Львівської ОДА під головуванням очільника Львівщини Максима Козицького.

 «На Львівщині є 49 закладів професійно-технічної освіти, серед яких є спеціальності з нульовим набором, а загальний набір складає 88% від 100, тому маємо запит від бізнесу на створення власних навчальних центрів, оскільки в самих ЗПТО є застарілі матеріальні бази. Цього року на покращення матеріально-технічної бази виділили 12 млн гривень. Ми зацікавлені в тому, щоб молода людина мала конкурентний ринок переваг для професійної реалізації, розуміла свою затребуваність в роботі на Львівщині, а бізнес був готовим розвиватися, маючи навченого працівника», - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Він також наголосив на важливості змін у навчальних процесах для кращої підготовки майбутніх працівників технічної сфери.

"Синергія бізнесу та закладів професійно-технічної освіти дасть добрий результат для області в розрізі реалістичного регіонального замовлення та підготовки кадрів. В останні роки популяризація навчання лише у ВНЗ призвела до того, що існує брак кадрів технічної освіти. Бізнес оголосив чіткий перелік вакансій і готовність співпрацювати. Наше спільне завдання – поєднати потреби й можливості, тоді буде результат", - зазначила радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун.

На повноцінному функціонуванні наглядових рад при закладах ПТО наголосив й перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Він зауважив, аби збільшити професіоналізм кадрів та зекономити час і ресурси майбутніх роботодавців, потрібно навчальні програми підлаштувати відповідно до потреб бізнесу та підприємств.

Під час наради учасники вирішили:

  • визначити ЗПТО та створити при них дієві наглядові ради;
  • виокремити спеціальності, які протягом року будуть мати найбільшу промоцію;
  • напрацювати стратегію по визначених спеціальностях від навчальної програми до аналізу проблем при працевлаштуванні;

''Останні два роки держава активно створює навчально-практичні центри для кращої підготовки майбутніх кадрів. На базі закладів професійно-технічної освіти ми маємо зрозуміти, які механізми потрібно напрацювати, щоб здобувачі освіти мали відповідні навики і вміння та відповідали вимогам ринку праці", - додав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Участь в нараді також взяли директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда, який презентував можливості співпраці та підтримки наглядових рад, а про стратегію освіти та наглядові ради розказав директор департаменту освіти та науки Олег Паска.

До дискусії долучилися представники компаній: АТ “Львівгаз”, ТДВ “Львівський Маяк ”, ПП «Львів-Пак», ПП «Шипшина» , ТзОВ “ЕІМО”, ТЗДВ “Гал-Кат”, ТзОВ «Централ Плейнс Груп Україна», ресторан «Фраєрка», ТОВ "НІКО Захід Преміум", ФОП SVARGA, ТЗДВ «Гал-кат» та ТзОВ "Самбай".

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook