Серією спортивних заходів на Львівщині вшанують пам'ять Героїв Небесної Сотні
З 17-го до 21 лютого на Львівщині проходитимуть спортивно-меморіальні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні — людей, які віддали своє життя під час Революції Гідності.
Змагання організовуватимуть обласні федерації разом з Управлінням фізичної культури та спорту Львівської ОДА.
Так, вже завтра, 18 лютого, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут стартує Всеукраїнський турнір з волейболу серед військових ліцеїв. Ці змагання присвячені пам’яті Устима Голоднюка, який навчався у ліцеї та загинув на Майдані 20 лютого 2014 року.
18 лютого у спортивному комплексі «Грація» також розпочнеться Відкритий чемпіонат області з шотокан карате–до, а в дитячо-юнацькій спортивній школі «Буревісник» — чемпіонат Львівщини з кінного спорту.
У суботу, 20 лютого, у селі Березець на Городоччині відбудеться обласний дитячий турнір з настільного тенісу.
У спортивному комплексі «Локомотив» у цей день відбудеться Відкритий чемпіонат Львівської області з дзюдо серед спортсменів віком до 18 років.
У цьому ж комплексі відбудеться Відкритий Чемпіонат Львівської області з тхеквондо (ВТФ) в розділі «керугі» серед дітей, молодших юнаків, юнаків, кадетів, юніорів та дорослих.
У Будинку воїна у суботу розпочнеться чемпіонат Львівської області з армспорту серед юніорів та юнаків.
Зареєструватись на змагання можна буде безпосередньо у суботу о 9.00.
Львівський центр «Інваспорт» у суботу проведе чемпіонат області з шахів серед спортсменів з порушенням слуху. Змагання відбудуться у Навчально-інформаційному центрі українського товариства глухих, що на вулиці Некрасова.
Новини за темою
Спортивний фронт: дайджест найближчих міжнародних змагань за участі львів’ян
6 травня 2022
В Україні офіційні змагання національного рівня поки на паузі, однак спортивне життя в світі вирує, і не без участі українських атлетів, адже спортивна дипломатія залишається одним з ефективних методів просування потреб та інтересів нашої країни на міжнародному рівні. Частина національних збірних тепер проводить тренування у Львові та інших західних регіонах, а частина тренується за кордоном. Однак за можливості всі намагаються взяти участь у міжнародних турнірах та показати максимальний результат. Управління молоді та спорту зібрало інформацію про найближчі важливі змагання, в яких візьмуть участь спортсмени Львівщини. Самбірчанин Володимир Андреїшин позмагається за медалі чемпіонату Європи з бодібілдингу. Змагання стартують вже сьогодні в Іспанії. Спортсмен змагатиметься одразу у двох дисциплінах: у класичному бодібілдингу та класик фізик у ростовій категорії понад 180 см. Володимир Андреїшин є майстром спорту України з бодібілдингу, чемпіоном Європи 2018 року, професійним фітнес-тренером. Торік у листопаді він виборов срібну медаль у класичному бодібілдингу серед чоловіків на чемпіонаті світу. Ельвіра Борозна та Богдан Гоза у неділю та понеділок виступатимуть на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів до 20 років. Обоє спортсменів навчаються у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського та Львівській обласній школі вищої спортивної майстерності. За Ельвіру вболіватимемо 8 травня. Вона змагається у ваговій категорії 81 кг. Богдан боротиметься за медалі 9 травня у ваговій категорії 109 кг. Веслувальники Віталій Вергелес, Тарас Мазовський та Анастасія Горлова з 20 травня змагатимуться за медалі етапів Кубку світу з веслування. Перший етап пройде 20-22 травня в чеському містечку Рачіце, а другий —прийме польська Познань 26-29 травня. Андрій Тишковець позмагається на чемпіонаті Європи з боксу серед чоловіків. Змагання стартують 21 травня у Вірменії. Виступатиме наш спортсмен у ваговій категорії 48 кг. Стронгмен Павло Кордіяка з 24 травня змагатиметься на "World’s Strongest Man" – турнірі, де визначать найсильнішу людину світу 2022 року. Змагання відбудуться у США. Торік Павло переміг на Іграх стронгменів, що дозволило йому перейти в елітний дивізіон та отримати право змагатись на найпрестижніших світових змаганнях. Оперативно про результати виступів атлетів Львівщини на цих та інших змаганнях можна дізнаватись у телеграм-каналі управління молоді та спорту Львівської ОВА: https://t.me/sportlvivoda.
Львівський фаховий коледж спорту – у трійці найкращих в Україні за підсумками року
24 березня 2022
Львівський фаховий коледж спорту зайняв другу позицію у рейтингу закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю України, який підготувало Міністерство молоді та спорту України за підсумками 2021 року. На першому та на третьому місці опинилися споріднені заклади Харкова. Як розповідають у навчальному закладі, найбільший внесок у загальний успіх внесли відділення жіночої і вільної боротьби, велоспорту, веслування на байдарках і каное, кульової стрільби і гандболу. Загалом впродовж минулого року спортсмени коледжу вибороли 50 медалей, в тому числі 20 золотих, на офіційних міжнародних змаганнях та 695 – на всеукраїнських. Нагадаємо, коледж є закладом фахової передвищої освіти, який має право готувати фахівців на освітньому рівні молодшого бакалавра за спеціальністю 017 «фізична культура та спорт».
Львів’янин переміг на Відкритому Кубку Польщі з фехтування
21 березня 2022
Атлет Львівської школи вищої спортивної майстерності Клод Юнес зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу Відкритого Кубку Польщі з фехтування на рапірах, який відбувся цими вихідними у Познані. Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Львівської ОВА. Як розповідають у національній Федерації фехтування, Юнес виграв спочатку усі шість боїв у своїй групі, а згодом, отримавши п’ятий номер при посіві, продовжив свою переможну ходу в олімпійці, на вирішальній стадії якої спочатку взяв гору над Міхалом Щесом з Гданська (15:13), а у фіналі над багаторазовим медалістом чемпіонату Європи серед кадетів, юніорів та U-23 ще одним господарем доріжки Анджеєм Жондковскі (15:11). За крок від медалі, посівши шосте місце, зупинився Максим Гаравський, який у чвертьфіналі одним уколом поступився Матеушу Козаку з Гданська.
Львівщина вшанувала пам’ять учасників Революції Гідності на Меморіалі Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2022
Цьогоріч минає восьма річниця розстрілів на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності. З цієї нагоди сьогодні на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід, присвячений Героям Небесної Сотні. Відтак, у пам’ять Героїв Небесної Сотні представники різних конфесій провели поминальну панахиду. Разом із десятками небайдужих до спільної молитви долучився голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. ''Напередодні на 58-й Мюнхенській конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський сказав те, що є на устах в кожного українця: Україна вісім років є надійним щитом Європи проти російської агресії. Вісім років наші воїни стримують одну з найбільших армій світу! Україна зробила свій вибір на користь Європи. Сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати пам'ять людей, які віддали найдорожче що у них було - їхнє життя. Серед нас є рідні Героїв Небесної Сотні: батьки, діти, дружини, брати і сестри. Дякую вам за Гідних синів України і низько схиляю голову перед їхнім подвигом'', - сказав Максим Козицький. На заході були також присутні посол Великобританії Мелінда Сімонс, посол Канади Лариса Галадзе, радник з політичних питань посольства США Девід Гередбек, другий секретар посольства Австралії Маркіян Воєвітко та консул Німеччини Таня Баєр. Захід завершився мистецькою акцією «Промені Майдану».
На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2022
Сьогодні, 20 лютого, Львівщина вшановує 8-му річницю подій Революції Гідності. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбулись заходи вшанування новітніх Героїв України. Громадськість, родини Героїв Небесної Сотні та голова Львівської облдержадміністрації ОДА Максим Козицький поклали квіти та лампадки біля могил Героїв, що загинули під час Революції Гідності, генерала Сергія Кульчицького, полковника Андрія Соколенка та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Опісля духівництво провело чин екуменічної панахиди за загиблими Героями. Довідково: 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні - згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Серед Героїв Небесної Сотні 20 - родом із Львівщини. Нагадаємо: 21 лютого о 18:30 відбудеться лекція наукової співробітниці Музею Гідності у Львові Олени Чебелюк «Вирішальний день Майдану» (культурний простір «РадіоГараж», вул. Князя Романа, 6).
На Львівщині вшанували Героїв Небесної Сотні під час акції «Ангели пам’яті»
18 лютого 2022
На Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові відбулася акція «Ангели пам’яті», під час якої представник влади та діти вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Зокрема, учасники заходу розвішали власноруч зроблених паперових янголів на стенді з зображеннями Героїв та запалили лампадки. Опісля Почесна Варта Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного урочисто підняла Державний прапор під виконання оркестром академії Державного гімну Україну. Також всі присутні долучилися до поминальної панахиди. Участь у заході взяли заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Людина сильна доти, доки знає, заради чого і заради кого вона живе, радіє, і у важкий час – заради кого терпить. Терпіти можливо тоді, коли знаєш, що за певний час буде те, на що очікують ті, заради кого ти терпів. Ангели, за яких ми сьогодні молилися, точно терпіли заради того, щоби нам було краще, щоб ми цінували те, що маємо. Щоби цінності, заради яких вони віддали своє життя, були з нами кожної хвилини. Вічна пам’ять нашим Ангелам!», - сказав Іван Собко. Акцію «Ангели пам’яті» провели вже п’яте. Організатор – Музей гідності у Львові, керівницею якого є Андріяна Дигдалович, донька учасника Революції Гідності, Героя Небесної Сотні, який загинув під час лютневих протистоянь у Києві у 2014 році Андрія Дигдаловича. Нагадаємо, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, на Львівщині відбудуться також інші заходи вашнування Героїв.
Львівські лучниці поборються за золото та бронзу юніорського чемпіонату Європи
18 лютого 2022
У Словенії триває чемпіонат Європи зі стрільби з лука серед дорослих та юніорів у приміщенні. За медалі позмагатися сюди приїхали 300 лучників з 30 країн. У складі національної збірної виступили семеро львів’ян. Дві наші лучниці успішно пройшли всі випробування в особистих змаганнях та кваліфікувались до фіналу. Учасниця Олімпійських ігор у Токіо Вероніка Марченко, яка тренується у Марії Гавелко, у чвертьфіналі зуміла перемогти віцечемпіонку Олімпіади з Нідерландів з рахунком 6:4, однак у боротьбі за вихід до фіналу поступилась чинній чемпіонці Європи з Франції, таким чином потрапивши до бронзового фіналу. Однак Львівщина все ще має шанс на золото: до фіналу юніорського чемпіонату успішно кваліфікувалась Дзвенислава Черник. «Шлях до фіналу був нелегкий. Після особистого рекорду в кваліфікаційному раунді було важко зібратися і відключити емоції. Особливо важко психологічно було у чвертьфіналі, де я зустрічалася з росіянкою. У півфіналі стрілялося вже значно спокійніше. Настрій на фінал бойовий, суперниця досить сильна, чинна срібна призерка чемпіонату світу серед кадетів. Але я зроблю все, що буде від мене залежати, щоб привезти золото до України», – розповіла Дзвенислава у коментарі управлінню молоді та спорту Львівської ОДА. Нагадаємо, торік спортсменка стала віцечемпіонкою світу зі стрільби з лука серед кадетів. Лучниця тренується у навчально-спортивній базі літніх видів спорту. Тренують Дзвениславу Марія Гавелко та Назар Кузик.
На Львівщині відбудеться низка заходів до Дня Героїв Небесної Сотні
17 лютого 2022
20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні - згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». На Львівщині відбудеться низка заходів починаючи вже з 18 лютого. 18 лютого: 11:00 – акція «Ангели пам’яті» на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові. 15:00 – розмова «Про Євромайдан і Революцію Гідності» з професором УКУ, істориком Ярославом Грицаком у Центрі Шептицького (Львів, вул.Стрийська, 29 а, кампус УКУ). В межах відкритої лекції відбудеться відкриття тематичної фотовиставки «Ціна майбутнього». 19 лютого 17:00 - відкриття фотовиставки Володимира Кліщевського «Майдан 2014. Люди та події» у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Веранда Хоткевича” 20 лютого 17.00 – заходи з нагоди вшанування Дня Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі – поминальне богослужіння, покладання квітів. 18.00 – мистецька акція «Промені пам’яті» біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні 18.00 – гала-концерт української музики до Дня Героїв Небесної Сотні у Львівській національній опері. 18.00 – мистецько-музичний проєкт до Дня Героїв Небесної Сотні «#Україна, Майдан, Пам’ятаємо!» у Львівському національному театрі ім. Марії Заньковецької. Перед початком концерту у фоє театру презентують виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини» Львівського історичного музею. 18.00 – мистецько-музичний проєкт «REQUIEM пам’яті Небесної Сотні» у Львівській національній філармонії. 21 лютого 18:30 – лекція наукової співробітниці Музею Гідності у Львові Олени Чебелюк «Вирішальний день Майдану» (культурний простір «РадіоГараж», вул. Князя Романа, 6)
У Львові та Липниках вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
4 лютого 2022
Сьогодні у Львові на Личаківському кладовищі та на цвинтарі у с. Липники молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, уродженців та мешканців Львівщини, з нагоди їх уродин. 5 лютого – 67-ма річниця від дня народження Володимира Бойківа, а 6 лютого - 47-а річниця від дня народження Миколи-Олега Паньківа. Квіти від керівництва Львівської обласної державної адміністрації до їх могил поклали представники департаменту з питань культури, національностей та релігій. Бойків Володимир Васильович (05.02.1955 – 19.02.2014) Народився у Львові. Батько Василь Бойків (родом з Городенківського р-ну на Івано-Франківщині) був добровольцем дивізії «Галичина». Отримав поранення під час битви у «Бродівському котлі». Після перебування у таборі в Саратові у 1946 році повернувся додому. Відомий львівський будівельник-конструктор. Син Володимир продовжив справу батька. Закінчив будівельний факультет Львівської Політехніки, працював на кафедрі будівництва, був керівником будівельної фірми. З 2000 року проживав у Києві. Був людиною з активною життєвою позицією. Захоплювався політикою та футболом. Часто брав участь у народних віче. Кредо: «Пам’ятай, що ти українець!» Увечері 18 лютого 2014 року Володимир пішов на Майдан. Востаннє зателефонував дружині, сказав, що стоїть біля водометів на Інститутській, і зв’язок обірвався. В ніч на 19 лютого отримав три смертельні вогнепальні поранення. Похований на Полі почесних поховань Личаківського кладовища. У 2014 році родина Бойківих удостоєна звання «Шляхетна львівська родина». Паньків Микола-Олег (06.02.1975 – 20.02.2014) Народився у с. Липники Пустомитівського р-ну на Львівщині. Середню освіту здобув у Солонківській середній школі, яка в наш час носить ім’я Героя. Проживав з сім’єю у с. Холодновідка Пустомитівського р-ну. На Майдан їздив п’ять разів. Перший раз – із дружиною Лесею, після побиття студентів. Потім їхав знову і знову. «Хто ж поїде, як не ми? Треба Україну рятувати», - повторював не раз. «Для чоловіка Україна була усім. За що переживав, за те й загинув… Не міг залишатися байдужим», - згадує дружина. 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській виносив поранених і вбитих. Снайпер поцілив йому в груди. Помер дорогою до лікарні. Йому було 39. Похований у селі Липники Солонківської ОТГ.
На 375 національних заходах Львівщина цьогоріч прийме понад 44 тисячі спортсменів
1 лютого 2022
Міністерство молоді та спорту уклало Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2022. У переліку – 375 заходів, що відбудуться на Львівщині. Це найважливіші для держави змагання та навчально-тренувальні збори. Координуватиме їх проведення на території області управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Проведення таких заходів – це велика відповідальність, адже їх якість залежить від злагодженої роботи міністерства, управління, національної та обласної федерацій. Особливо, у час пандемії, коли важливо забезпечувати й епідеміологічну безпеку учасників. Однак з іншого боку, це можливість залучення додаткових коштів для регіону, адже всі заходи фінансуються Міністерством, і добра промоція Львівщини серед інших областей», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Зокрема, цьогоріч відбудуться 162 заходи з олімпійських видів спорту. Найбільше змагань та тренувальних зборів цьогоріч заплановано зі стрільби кульової – понад 30 впродовж року. У трійці лідерів за кількістю заходів також веслування на байдарках та каное та велосипедний спорт. На території області також заплановані національні івенти зі стрільби з лука, вільної боротьби, карате, боксу, стрибків на батуті, стрільби стендової, тхеквондо, фехтування, веслування на байдарках та каное, легкої атлетики, плавання, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, тріатлону. Відбудуться на Львівщині та змагання з ігрових видів спорту: бадмінтону, водного поло, регбі та футболу. Серед зимових видів спорту найбільше заходів заплановано з лижних перегонів та гірськолижного спорту. Також впродовж року на Львівщині відбудеться 125 заходів з неолімпійських видів спорту, що складає 15% від загальної кількості усіх подій, які цьогоріч відбудуться в державі. Найбільше заходів заплановано з танцювального спорту, флорболу, футзалу, панкратіону та регбілігу. Для людей з інвалідністю буде проведено 80 всеукраїнських спортивних заходів, найбільше з яких – реабілітаційно-спортивні збори. Більшість подій прийматиме Західний реабілітаційно-спортивний центр. Ветерани спорту на Львівщину завітають на 8 спортивних змагань. За прогнозами Міністерства молоді та спорту, сумарно учасниками перелічених змагань та навчально-тренувальних зборів стануть понад 44 тисячі найкращих спортсменів збірних команд України. «За останній рік на Львівщині змінилось близько 10 очільників обласних федерацій. Більшість з них – це молоді люди, які самі пройшли чималий шлях у спорті. Вони неодноразово були на міжнародних змаганнях і готові генерувати зміни у своїх видах спорту у нас та ініціювати нові проєкти з високою доданою вартістю. Тому, думаю, щороку кількість національних спортивних івентів, які приймає Львівщина, тільки зростатиме», – додає Роман Хім’як.
На гірськолижних змаганнях «Bukovytsia OPEN» позмагаються діти з п’яти країн
27 січня 2022
Учора на схилах гірськолижного комплексу «Буковиця» поблизу Борислава стартував «Bukovytsia OPEN» - український етап міжнародних дитячих змагань з гірськолижного спорту «Karpatia OPEN». Змагання відбуваються щорічно в три етапи в Україні, Польщі і Словаччині. В турнірі беруть участь діти-спортсмени віком 12 – 16 років. Такі змагання на Львівщині відбуваються вже вчетверте. Український етап включений в календар світових змагань Міжнародної Лижної Федерації (FIS). Відтак, змагання відбуватимуться за регламентом FIS, контролюватимуться технічним делегатом цієї міжнародної федерації. Цього року участь в змаганнях, попри складну ситуацію з коронавірусом, візьмуть спортсмени збірної України, а також спортсмени з Польщі, Словаччини, Білорусі та Вірменії. Заїзди відбуватимуться два дні – 27 і 28 січня в категорії «слалом». Фінальне нагородження – по завершенню змагань 28 січня на гірськолижному комплексі «Буковиця». Нагадаємо, змагання засновані наприкінці 2018 року. Ініціаторами їх проведення стали Міжнародний Центр «Європейська інтеграція України», гірськолижний комплекс «Буковиця» і ГО «Бориславська Сніжинка». Варто зазначити, що змагання відзначені на 2-му Східноєвропейському Форумі гостинності і курортології та отримали відзнаку «Кришталевий Лотос» за популяризацію туристичної і спортивної інфраструктури Карпат. Як «Bukovytsia OPEN» пройшли торік, можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/bsJ1ZrY8GHw
На Яворівщині вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Романа Сеника
26 січня 2022
Напередодні, 25 січня, минула восьма річниця смерті Героя Небесної Сотні Романа Сеника. Пам’ять Героя вшанували у селі Наконечне Друге, що на Яворівщині. На будинку, де мешкав Роман Сеник та на місцевій школі встановили й освятили меморіальні дошки пам’яті Героя. Участь у заходах взяли рідні Романа Сеника, друзі, побратими-майданівці, представники департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Львівського історичного музею, поетеса та громадська діячка Наталія Крісман. Додамо, що за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА доставили партію останньої книги Наталії Крісман «Протуберанці душ» для бібліотек Яворівщини. Нагадаємо, що Сеник Роман народився у селі Наконечне Друге Львівської області, останні роки мешкав у місті Турка Львівської області. Служив в миротворчій місії міжнародних сил ООН під час війни в Югославії, був прапороносцем, отримав бойові нагороди. На Майдані належав до 29-ї сотні самооборони. Під час штурму 22 січня 2014 на вулиці Грушевського він отримав важке вогнепальне поранення в плече. Куля застрягла в легені, руку з роздробленою кісткою довелося ампутувати, організм втратив більш як 3,5 літри крові. Помер 25 січня 2014 року в київській лікарні через значну втрату крові.