62 мільйони гривень – на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки вразливих категорій населення

18 лютого 2021р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Львівська обласна рада затвердила фінансовий ресурс у розмірі 62 млн грн на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області. Відповідне рішення ухвалили депутати під час сесії сьогодні, 18 лютого.

Основна увага у програмі зосереджена на соціальній підтримці осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах. Йдеться про ветеранів війни, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, малозабезпечені верстви населення, багатодітні сім’ї тощо.

За словами т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ОДА Віктора Степанюка, програма сприятиме розвитку ринку соціальних послуг на Львівщині, а також співпраці громадських організацій із соціальною спрямованістю.

Програма передбачає виплати адресної грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії, родинам померлих та реабілітованим жертвам репресій комуністичного тоталітарного режиму, а також відшкодування витрат на поховання учасників національно-визвольних змагань.

Важливим завданням, передбаченим Програмою у 2021-2023 роках, і яке успішно реалізувалось у минулі роки, є надання соціальних послуг окремим соціально вразливим категоріям. Відтак, від початку карантину в Львівській області спостерігається збільшення кількості звернень про домашнє насильство, зокрема за 2020 рік зафіксовано більше 19000 випадків. Львівщина – єдина область, яка уже другий рік поспіль закуповує соціальну послугу: Проведення корекції поведінки для осіб, які вчинили домашнє насильство. Це комплексна програма корекційної роботи з людьми, які вчиняють насильство та схильні до агресивної поведінки. Також важливим є те, що постраждалі від домашнього насильства та їхні діти можуть перебувати у тимчасовому притулку. Відповідну соціальну послугу департамент соціального захисту населення облдержадміністрації закупив на виконання Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про соціальні послуги».

Комплексна програма також передбачає забезпечення осіб з інвалідністю по зору технічними засобами медичної групи з мовним виводом (глюкометрами, термометрами, тонометрами) та очними протезами. Станом на 2020 рік на Львівщині нараховується понад 2000 людей з інвалідністю по зору, і область - єдина, яка в межах Програми забезпечує таких осіб засобами першої необхідності.

Одним із заходів Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян є надання фінансової підтримки для створення соціальних підприємств на конкурсній основі. Такі проєкти спрямовані на розвиток соціального бізнесу у Львівській області та працевлаштування соціально вразливих категорій населення.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook