Максим Козицький зустрівся з Міністром соціальної політики Мариною Лазебною

13 липня 2021р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 13 липня, із робочим візитом на Львівщині перебуває Міністр соціальної політики Марина Лазебна. В межах візиту вона зустрілась з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким.

Говорили про надання базових соціальних послуг у громадах.

Так, з 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Відтак, повноваження у сфері соціальних послуг передали громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Щоб реалізувати їх, в громаді мали створити відповідний структурний підрозділ.

Марина Лазебна відзначила, що Львівщина на відмінно впоралась  із забезпеченням організації процесу по прийому документів, зокрема на державні соцдопомоги, пільги та субсидії, в кожній територіальній громаді.

Голова Львівської ОДА озвучив, що сьогодні потребує удосконалення розподіл субвенції з державного бюджету на житло для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Зазначимо, що Львівщина повністю освоїла субвенцію, яку отримала у листопаді.

Так, за останні 6 років в області понад 300 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа отримали житло у власність за кошти з обласного та місцевих бюджетів. Разом з цим сьогодні на черзі на отримання житла перебуває більше пів тисячі дітей та осіб з їх числа, з них віком 16-23 – майже 300.

Відтак, як зазначили в межах зустрічі, субвенція є дуже важливою для забезпечення цієї потреби.

Також поспілкувались про розмежування функцій органів соціального захисту та служб у справах дітей, роботу соціальних фахівців, компенсації та надання пільгових перевезень, роботу  та фінансування ДБСТ тощо.

Додамо, що в межах робочої поїздки Міністра до Львівської області заплановано огляд об’єктів соціальної сфери таких як:

- малого групового будинку, с. Бірки, Івано-Франківської ТГ, який було збудовано за кошти державної субвенції;відвідання дитячого будинку сімейного типу сім’ї Макарчуків, с. Бірки, Івано-Франківської ТГ;

- відкриття Простору дитячого і підліткового розвитку в Центрі надання соціальних послуг в рамках реалізованого проекту «Громада для сім’ї» (передбачає створення простору для всебічного та гармонійного розвитку дітей та підлітків з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та дітей з інвалідністю, їх соціальної адаптації, інтеграції та реінтеграції);

- філії Державної реабілітаційної установи комплексної реабілітації «Галичина» (Реабілітаційною установою розроблено модель комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, яка передбачає соціальну, психологічну, медичну, психолого-педагогічну, професійну, фізичну, фізкультурно-спортивну та трудову реабілітації);

- Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна (Метод Козявкіна (Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації СІНР) - високоефективна технологія лікування пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, остеохондрозом, наслідками травм і органічного ураження нервової системи, протягом 2020 року 1650 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні заходи в реабілітаційній установі ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна») та інші соціальні об’єкти області.

Під час робочої поїздки Марина Лазебна ознайомиться з роботою територіальних громад області щодо соціального захисту населення  та планує провести  селекторну нараду з їх головами. Акцент у цих заходах буде ставитися на створення мережі служб у справах дітей, та ефективного використання держсубвенцій по закупівлі житла для дітей-сиріт.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook