В області планують збільшити кількість ліжкомісць в опорних ковідних закладах
У зв’язку зі складною ситуацію захворюваності на коронавірус планують збільшити кількість ліжкомісць в опорних лікарнях області
Про це йшлося сьогодні під час засідання обласного Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
“На жаль, епідеміологічна ситуація в області погіршується. Щодо кількості госпіталізованих осіб ми перевищили показники жовтня. На сьогодні нам необхідно забезпечити додаткових 600 ліжкомісць, щоб у випадку збільшення кількості хворих бути готовими надати належну допомогу і врятувати людські життя. Тому маємо працювати синхронно і запропонувати комісії ТЕБ і НС конкретні пропозиції”, – зазначив керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
У межах засідання штабу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис проінформував, що у порівнянні з лютим, заповненість ліжкомісць в медзакладах зросла втричі.
“Cтаном на ранок в стаціонарах перебуває 2295 хворих, ліжкова мережа заповнена на 58%. Ще минулого тижня цей показник становив 50%. Щоденно у стаціонари ми госпіталізуємо від 240 до 270 пацієнтів. Якщо порівнювати з жовтнем, то такого не спостерігалось, наш “рекорд” становив – 250. Також, якщо у період трьохтижневої давності швидка виїжджала на добу 35 разів до пацієнтів із підозрою на коронавірус, то сьогодні понад 100 викликів”, - зазначив Орест Черемерис.
Медики застерігають, хворі на Львівщині є носіями різновиду коронавірусу, який відрізняється від тих, що був раніше.
“Це не британський штам, не південноафриканський, а новий із зміненим антигеном. Це може свідчить про одну з причин зростання кількості захворювань. Тенденція приросту хворих за останніх 14 днів в порівнянні з попередніми двома тижнями є невтішною, загалом по області приріст на 21 %. Вище середньообласних показників – Львівський та Дрогобицький райони, у той же час Яворівський виходить на темпи приросту хворих. Щоб запобігти зростанню ковідних пацієнтів, контактних з хворими необхідно вносити у додаток “Дія”. Питання переходу на онлайн навчання теж є пріоритетним. Щодо роботи громадських закладів, то їх роботу необхідно обмежити, щоб не допустити колапсу медичної системи. Окрім того, за державні кошти є доставлені швидкі тести, важливо їх максимально використати. Якщо ми сьогодні будемо вживати необхідні заходи, то зможемо уникнути епідеміологічного піку”, – наголосила епідеміолог, керівник лабораторного центру Наталія Іванченко.
За підсумками засідання, Іван Собко доручив профільному департаменту пропрацювати спільно з міською владою та керівниками районів механізм збільшення кількість ліжкомісць в опорних лікарнях та відповідне рішення винести для затвердження комісією ТЕБ І НС.
Оксана Буй