На Львівщині завершився курс підготовки для громадян, які бажають усиновити дитину
Навчання проводив Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Це вже друге навчання у цьому році. Участь у навчанні взяли понад 20 осіб, які мають намір взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.
На курсах з ними працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми.
Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.
«У разі, коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами чи вони є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями дитини, таке навчання проходити не обов’язково», – зазначив Володимир Лис.
Нагадаємо, з початку року мешканці Львівщини усиновили 8 дітей.
Ключові слова:
усиновленняНовини за темою
В умовах воєнного стану евакуйовані діти не можуть бути усиновлені: пояснення
14 березня 2022
Щодня до служби у справах дітей Львівської ОВА звертаються десятки людей з приводу усиновлення дітей з зони проведення бойових дій. Останнім часом ЗМІ та соціальні мережі також поширюють інформацію, що іноземці готові усиновити дитину з України і те, що українські діти потребують бути усиновленими за кордоном. Наголошуємо, міждержавне усиновлення в сучасних умовах неможливе, а поширення подібної неправдивої інформації містить ознаки шахрайства та порушення прав дітей. Тому просимо не поширювати фейки та не наражати дітей на небезпеку. «Щодня на Львівщину евакуйовують десятки або сотні дітей з зони найактивніших бойових дій. Дітей розселяють в межах області і забезпечують харчуванням, медичною та, за потреби, психологічною допомогою. Разом з цим здійснюється евакуація дітей та сімей з дітьми за межі України – до інших держав, у тому числі держав-членів Європейського Союзу. До нашої служби щодня звертаються охочі усиновити дитину, але ми пояснюємо, що зараз можна говорити лише про тимчасовий догляд. Діти, яким іноземні країни надають статус біженця так само не можуть бути усиновлені. Більшість дітей не є сиротами, бо нема достовірних підтверджень цьому», - наголосив начальник служби у справах дітей Володимир Лис. Таким дітям потрібен відповідний тимчасовий догляд для можливого возз’єднання з сім’ями надалі, а не усиновлення. Крім того, усиновлення не повинно здійснюватися, якщо: є надія на успішний розшук і возз’єднання сім’ї в найкращих інтересах дитини, ще не минув розумний період (зазвичай принаймні два роки), протягом якого були зроблені всі можливі кроки для розшуку батьків або інших членів сім’ї, що вижили. Відповідно до законодавства України для усиновлення дитини-громадянина України іноземцями або громадянами України, які проживають за її межами, потрібна згода Національної соціальної сервісної служби. Саме вона курує питання міждержавного усиновлення. Зараз служба не розглядає справи та не видає згоди/дозволи на усиновлення дітей іноземцями та громадянами України, які проживають за її межами. Через активні бойові дії неможливо забезпечити якісну перевірку документів іноземних громадян, які виявили бажання усиновити дитину, забезпечити контакт кандидата в усиновлювачі та дитини, з’ясувати думку дитини щодо усиновлення саме цим кандидатом. Без такої перевірки існують ризики, що дитина може потрапити до шахраїв. Коли ситуація дозволить поновити перевірку документів іноземців – кандидатів в усиновлювачі, Уряд України поінформує громадськість та компетентні органи іноземних держав.
Понад 20 жителів області пройшли курс підготовки в прийомні батьки та усиновлювачі
19 лютого 2022
У приміщенні Благодійної організації «КАРІТАС» завершився курс підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники та прийомні батьки. Навчання проводили фахівці Львівського обласного центру соціальних служб. У цьому році це перше таке навчання, участь у якому взяли 22 особи, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Читайте також: у Золочівському районі дитину без батьківського піклування влаштували у дитячий будинок сімейного типу. Тренінгові заняття сприяють підготовці кандидатів, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні батьки, які бажають всиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями. Нагадаємо, що за минулий ріку Львівській області усиновлено 38 дітей.
19 мешканців області пройшли курс підготовки до усиновлення
30 листопада 2021
У приміщенні Центру опіки сиріт завершився курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину. Навчання проводили фахівці Львівського обласного центру соціальних служб. Інформують у Службі у справах дітей Львівської ОДА. Це вже дев’яте таке навчання у цьому році. Участь у ньому взяли 19 осіб, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. «На курсах з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми», - розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Зазначимо, що цьогоріч вже 183 особи взяли участь у таких навчаннях. Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями. Нагадаємо, що з початку року мешканці Львівщини усиновили 35 дітей.
Від початку року у Львівській області усиновили 31 дитину
23 вересня 2021
В Україні 30 вересня відзначають День усиновлення. Служба у справах дітей Львівської облдержадміністрації підбила підсумки щодо ситуації з влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування області. Про це сьогодні йшлося під час брифінгу. Зараз у Львівській області на обліку в службах у справах дітей перебувають 2183 дитини-сироти та дитини без батьківського піклування, з них 1650 – під опікою. «В області функціонують 37 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 263 дитини. Також на території області є 80 прийомних сімей, в яких виховуються 150 дітей», - начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис. За його словами, станом на 1 вересня у Львівській області усиновили 31 дитину. Торік цей показник був меншим, оскільки у той період кількість усиновлених дітей склала 21 дитину. Під опіку громадян влаштовано 151 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування. Також у 2021 році на території області створили два дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) – у селі Мокротин (Львівський район) і в місті Борислав (Дрогобицький район). До слова, найближчим часом у Великих Мостах відкриють ще один дитячий будинок сімейного типу, який стане вже третім відкритим цьогоріч на Львівщині. Також планують відкрити ДБСТ у селі Наварія. В області від початку року створили 4 прийомні сім’ї: у Львові, Стрийському та Самбірському районах. А також розвивають нову послугу – патронатна сім’я. «Патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Завдяки цьому діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію», - додав Володимир Лис. У Львівській області станом на сьогодні перебуває 100 пар-кандидатів в усиновлювачі. Нагадаємо, від початку року Львівський обласний центр соціальних служб організував 7 навчань для кандидатів в прийомні батьки, усиновителі, опікуни та батьки-вихователі, які охопили 140 осіб. У результаті, усі кандидати, які пройшли навчання отримали довідки та рекомендації про їх внесення до електронного банку даних потенційних прийомних батьків. «Нещодавно завершився ще один курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину. Батьки мають вміти знаходити контакт з дитиною, адже здебільшого, такі діти не мають досвіду у спілкування, не достатньо соціалізовані. Саме тому з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, соціальні працівники», - зазначив керівник Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян. До кінця року планують провести ще два таких навчання для потенційних усиновлювачів. Ілона Орнат
Два десятки жителів Львівської області пройшли курс з підготовки до усиновлення дитини
6 вересня 2021
На Львівщині завершився курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину. Навчання проводив Львівський обласний центр соціальних служб. Це вже сьоме таке навчання у цьому році. Участь у ньому взяли 20 осіб, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Зазначимо, що цьогоріч вже 140 осіб взяли участь у такому навчанні. «На курсах з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми», - розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Під час навчання учасники мають змогу ознайомитись з психологічними та поведінковими особливостями дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з новонародженого до підліткового віку. Впродовж тренінгового курсу застосовуються такі форми роботи: інтерактивні вправи, рольові ігри, дискусії, метод мозкового штурму, мінілекції, індивідуальні бесіди, робота в малих групах, щоб зрозуміти почуття дитини, особливі обставини її життя, визначитись щодо шляхів подолання труднощів. Завдяки тому, що у тренінгу беруть участь подружні пари, тренери мають змогу більш детально розуміти особливості побудови сімейних систем учасників, в які будуть влаштовані діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями. Нагадаємо, що з початку року жителі Львівщини усиновили 31 дитину.
Два десятки мешканців області пройшли курс підготовки до усиновлення
23 липня 2021
В області завершився курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину. Навчання проводив Львівський обласний центр соціальних служб. Це вже шосте таке навчання у цьому році. Участь у ньому взяли 20 осіб, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Зазначимо, що цьогоріч вже 120 осіб взяли участь у такому навчанні. «На курсах з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми», - розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями. Нагадаємо, що з початку року мешканці Львівщини усиновили 25 дітей.
На Львівщині завершився курс підготовки для громадян, які бажають усиновити дитину
18 Червня 2021
На Львівщині завершився курс підготовки для громадян, які бажають усиновити дитину. Навчання, яке проводив Львівський обласний центр соціальних служб, відбувалось з 14 по 18 червня. Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис. Участь у курсі підготовки взяли 20 осіб, які мають намір взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. З кандидатами в усиновлювачі упродовж навчання працюювали психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема щодо налагодження контакту між батьками та дітьми. Нагадаємо, що з початку року мешканці Львівщини усиновили 24 дітей.
На Львівщині 15 осіб завершили курс підготовки, аби усиновити дитину
14 грудня 2020
Найбільш пріоритетною та захищеною формою влаштування дитини є усиновлення, оскільки така дитина втрачає статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, та отримує права на рівні біологічних дітей. В області завершився курс підготовки для громадян, які бажають усиновити дитину. Участь у навчанні взяли 15 осіб, які мають намір взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Навчання організував Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. «На курсах з кандидатами працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення - від законодавчих до особистістих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми», - зазначив Володимир Лис. За словами Володимира Лиса, у разі, коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами чи вони є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями дитини, таке навчання проходити не обов’язково. Нагадаємо, що на Львівщині упродовж 2020 року 260 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли нові родини. Відтак, за цей період усиновили 25 дітей, 204 дитини влаштували під опіку або піклування. Христина Дмитрик
Упродовж цього року в області нову родину знайшли 260 дітей-сиріт
4 листопада 2020
На Львівщині упродовж 2020 року 260 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли нові родини. Про це повідомив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис. Відтак, за цей період усиновили 25 дітей, 204 дитини влаштували під опіку або піклування. "Створено 4 прийомні сім’ї, в які на виховання та спільне проживання влаштували 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також створено 1 дитячий будинок сімейного типу в який влаштовано 2 дітей. У функціонуючі дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї влаштовано 16 дітей", - розповів Володимир Лис. Зазначимо, що в області функціонує 37 дитячих будинків сімейного типу та 77 прийомних сімей, в яких виховується та проживають 397 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 23 серпня на Золочівщині відкрили новозбудований ДБСТ. Там проживає сім’я, що у 2014 році переїхала із Ялти на Львівщину і вже виховує четверо рідних дітей, двох дітей-сиріт та готова взяти на виховання іще чотирьох сиріт. Окрім того, завершуються роботи з будівництва дитячого будинку сімейного типу у Наварії на Пустомитівщині. Невдовзі там також оселиться сім'я. Нагадаємо, діти проживатимуть і виховуватимуться у ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації - до його закінчення. Христина Дмитрик
Для кандидатів у прийомні батьки провели навчання
28 грудня 2019
Упродовж 23 – 27 грудня Львівський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники та усиновлювачів. У навчанні взяли участь 29 осіб, які мають намір взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №613 «Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» з 20.10.2019 громадяни України, які мають намір усиновити дитину зобов’язані пройти курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, чи вони є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями дитини, таке навчання проходити не обов’язково. "Навчання дає можливість не лише виважено оцінити власний потенціал щодо виховання прийомної дитини, але й дізнатися про проблеми, які можуть виникнути в родині, разом шукати шляхи їх вирішення", - зазначив Володимир Лис.
Вже з осені потенційні усиновителі проходитимуть курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт
31 липня 2019
Кандидати в усиновлювачі будуть проходити обов’язкове навчання відповідно до програм, затверджених Мінсоцполітики. Про це сьогодні, 31 липня, під час брифінгу розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. «Зараз є доручення Мінсоцполітики розробити відповідний навчальний курс. Відтак, пройшовши навчання, кандидати в усиновлювачі отримають сертифікат»,- розповів Володимир Лис. Ця вимога передбачена п. 9 Постанови Кабміну № 603 від 10 липня 2019 року «Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей». Постанова набере чинності 20 жовтня. Курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не потрібно буде проходити усиновителям, які є родичами дитини, її опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями. «Потенційні кандидати в усиновлювачі повинні пройти навчання, щоб в подальшому розраховувати власні сили та бути свідомими свого вибору. Це дозволить попередити таке явище, як позбавлення прав батьків-усиновлювачів та не допустити подвійної психологічної травми для дітей»,- додав Володимир Лис.
Цьогоріч на Львівщині понад дві сотні дітей-сиріт знайшли родину (+аудіо)
31 липня 2019
У 2019 році на Львівщині 226 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштували під опіку. До прикладу, за I-ше півріччя минулого року родину знайшли 157 дітей. Про такі результати сьогодні, 31 липня, під час брифінгу розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. «З них - 28 дітей цього року було усиновлено. Якщо порівняти цю кількість із минулим роком, то цьогоріч вже всиновили на 10 дітей більше. 184 дитини влаштували під опіку, піклування громадян. Також в цьому році було створено 3 прийомні сім’ї, в які влаштували 4 дитини, а також 10 діток було довлаштовано у функціонуючі дитячі будинки сімейного типу», - зазначив Володимир Лис. Загалом, в області функціонує 34 дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), в яких виховують 232 дітей та 91 прийомна сім’я, де проживає 147 дітей. «Також в області функціонує 2 патронатні сім’ї, куди влаштовані 3 дитини. Це одна сім’я у Львові та у Яворівському районі. Також скоро плануємо створення патронатної сім’ї у Золочеві. Дитина, яка в регіоні попадає у складні життєві обставини, може перебувати у такій сім’ї до розв'язання цих питань», - додав Володимир Лис. Упродовж I-го півріччя цього року статус дитини, позбавленої батьківського піклування, та дитини-сироти надали 207 дітям. «В області триває реформа деінституалізації, у зв’язку з чим ми вивчаємо причини перебування дітей в інтернатних закладах. На сьогодні вже створена робоча група, яка працює в Будинку дитини № 2. Ми вивчаємо історію кожної дитини: і статусної, і не статусної, і, відповідно, будемо приймати подальші рішення», - зазначив Володимир Лис. На обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 473 дітей, з них - 350 влаштовані у сімейні форми виховання. Зі свого боку, на обліку громадян, які бажають усиновити дитину, перебуває 106 кандидатів. Відтак, на первинному обліку дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування, в службах у справах дітей області перебуває 2229 дітей. Посилання на відеотрансляцію брифінгу можна знайти за посиланням.