В умовах воєнного стану евакуйовані діти не можуть бути усиновлені: пояснення
Щодня до служби у справах дітей Львівської ОВА звертаються десятки людей з приводу усиновлення дітей з зони проведення бойових дій. Останнім часом ЗМІ та соціальні мережі також поширюють інформацію, що іноземці готові усиновити дитину з України і те, що українські діти потребують бути усиновленими за кордоном.
Наголошуємо, міждержавне усиновлення в сучасних умовах неможливе, а поширення подібної неправдивої інформації містить ознаки шахрайства та порушення прав дітей. Тому просимо не поширювати фейки та не наражати дітей на небезпеку.
«Щодня на Львівщину евакуйовують десятки або сотні дітей з зони найактивніших бойових дій. Дітей розселяють в межах області і забезпечують харчуванням, медичною та, за потреби, психологічною допомогою. Разом з цим здійснюється евакуація дітей та сімей з дітьми за межі України – до інших держав, у тому числі держав-членів Європейського Союзу. До нашої служби щодня звертаються охочі усиновити дитину, але ми пояснюємо, що зараз можна говорити лише про тимчасовий догляд. Діти, яким іноземні країни надають статус біженця так само не можуть бути усиновлені. Більшість дітей не є сиротами, бо нема достовірних підтверджень цьому», - наголосив начальник служби у справах дітей Володимир Лис.
Таким дітям потрібен відповідний тимчасовий догляд для можливого возз’єднання з сім’ями надалі, а не усиновлення. Крім того, усиновлення не повинно здійснюватися, якщо:
- є надія на успішний розшук і возз’єднання сім’ї в найкращих інтересах дитини,
- ще не минув розумний період (зазвичай принаймні два роки), протягом якого були зроблені всі можливі кроки для розшуку батьків або інших членів сім’ї, що вижили.
Відповідно до законодавства України для усиновлення дитини-громадянина України іноземцями або громадянами України, які проживають за її межами, потрібна згода Національної соціальної сервісної служби. Саме вона курує питання міждержавного усиновлення.
Зараз служба не розглядає справи та не видає згоди/дозволи на усиновлення дітей іноземцями та громадянами України, які проживають за її межами. Через активні бойові дії неможливо забезпечити якісну перевірку документів іноземних громадян, які виявили бажання усиновити дитину, забезпечити контакт кандидата в усиновлювачі та дитини, з’ясувати думку дитини щодо усиновлення саме цим кандидатом. Без такої перевірки існують ризики, що дитина може потрапити до шахраїв.
Коли ситуація дозволить поновити перевірку документів іноземців – кандидатів в усиновлювачі, Уряд України поінформує громадськість та компетентні органи іноземних держав.
Новини за темою
На Львівщині пів тисячі евакуйованих дітей-сиріт: особливості їхнього влаштування у сім’ї
6 травня 2022
Львівська область від початку повномасштабного вторгнення окупанта на територію України почала активно організовувати евакуацію людей з різних областей. Однією з найвразливіших категорій, що знайшла прихисток на Львівщині є діти. Зараз у 25 закладах Львівської області перебуває 937 внутрішньо переміщених дітей. З них 516 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Львівської області перебуває (внутрішньо переміщені): 11 дитячих будинків сімейного типу з 95 дітьми-вихованцями; 11 дітей-вихованців перебуває на території області без батьків-вихователів; 7 прийомних сімей з 15 прийомними дітьми. Діти, які отримали притулок в закладах Львівської області приїхали з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Житомирської, Сумської та Чернігівської областей. Під час дії на території України надзвичайного або воєнного стану діти, які залишилися без батьківського піклування, а також діти, розлучені із сім’єю, тимчасово влаштовуються до чинних прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування в межах передбаченої граничної чисельності дітей, які можуть бути влаштовані до таких форм виховання. Це відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24 вересня 2008 року № 866 (зі змінами), Особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки) з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, має бажання взяти її під опіку, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання або за місцем виявлення дитини такі документи: заяву; копію паспорта громадянина України; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною; довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку; Водночас потрібна довідка про наявність чи відсутність судимості. Її видає територіальний центр з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через Портал «Дія». Якщо її неможливо отримати, кандидат в опікуни чи піклувальники подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності відповідно до статей Кримінального кодексу України, зазначених у пункті 10 частини першої статті 212 Сімейного кодексу України. Відповідальність за правдивість наданої службі у справах дітей інформації щодо відсутності судимості покладається на опікунів чи піклувальників. Після припинення надзвичайного або воєнного стану довідка про наявність чи відсутність судимості опікуна, піклувальника надається службі у справах дітей упродовж місяця. У разі виявлення факту подання неправдивої інформації опіку, піклування може бути скасовано упродовж місяця.
Чехія допомагає українським біженцям отримати працевлаштування та соціально-медичні послуги
29 квітня 2022
Сьогодні, 29 квітня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із Генеральним консулом Республіки Чехія у Львові Давидом Нови. Під час зустрічі очільник області подякував Генконсулу за підтримку, яку Чехія надає Україні від початку війни, яку розгорнула рф. Також обговорили поточні потреби у допомозі. Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. «Протягом останніх місяців Чехія активно допомагає Україні у мілітарному та гуманітарному планах, долучилась до роботи з біженцями. Станом на зараз до нас переїхали близько пів мільйона українців. Ми раді, що можемо допомогти людям, адже розуміємо, що їм довелось пережити. Для усіх, хто приїхав, ми оформляємо спеціальні візи. Тут біженці з України можуть тимчасово працювати, вчитися, вони отримують соціально-медичні послуги на рівні з чехами. Однак зараз ми спостерігаємо, що багато українців повертаються додому. Ми бачимо, як українці згуртувались самі та об’єднали навколо себе весь цивілізований світ. Тому сподіваємось, що війна в Україні завершиться вашою перемогою», – зазначив під час зустрічі Давид Нови. Він також додав, що Чехія й надалі допомагатиме Україні усім необхідним, і охоче приєднається до нових та чинних проєктів для наближення нашої перемоги. Разом з тим, чеська сторона висловила пропозицію передачі кількох вантажівок на Львівську ОДА, які надалі розподілять на потреби армії. Генеральний консул також поцікавився, як Львівщина працює з переселенцями, адже, якщо говорити про області України, саме наш регіон найчастіше обирають громадяни для евакуації. Зараз в області проживають близько 286 тисяч ВПО, це лише ті, хто офіційно задекларував потребу у житлі. Ще приблизно стільки ж людей поселилися у приватному секторі самостійно. «Настав час, коли допомога Україні стала світовим трендом. Чехія належить до тих країн, які зі самого початку на нашому боці, і які допомагають нам від щирого серця. Ми часто чуємо від українців, які переїхали у Чехію, як злагоджено працюють місцеві люди та допомагають нашим землякам. Ми вдячні за це. Щодо Львівської області, то зараз ми розселяємо людей у школах, спортивних залах, гуртожитках. До 1 вересня плануємо розвантажити ці об’єкти, щоб новий навчальний рік розпочався вчасно та офлайн. Ми підшуковуємо об’єкти незавершеного будівництва, які у короткі терміни можна адаптувати під житло. Напрацьовуємо варіанти будівництва нового житла для людей», – поділився Максим Козицький. Нагадаємо, що Генеральне консульство Чеської Республіки відновило свою роботу у Львові.
Для українських дітей-біженців у Великобританії можна передати дитячі книги
20 квітня 2022
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА збирає дитячі книги для дітей різного віку, які сьогодні вимушено покинули Україну і зараз мешкають у Великобританії. Книги мають бути у хорошому стані. Їх можна приносити до департаменту (вул. Винниченка,14, м. Львів, 2-й поверх). «Завдяки вашій допомозі українські діточки за кордоном зможуть читати рідною мовою! А наша мова - це наша зброя!», - зазначили у департаменті.
В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян, які виїхали за кордон через війну
11 квітня 2022
У суботу на засіданні Уряду схвалили постанову про утворення робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи. Співголовами робочої групи визначили Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та Міністра соціальної політики Марину Лазебну. «Разом з Європейською Комісією працюємо над тим, щоб у нас була спільна політика щодо підтримки та захисту українських переселенців. Чимало з них були змушені рятуватись від війни, не маючи речей першої необхідності і джерел до існування. Вони потребують консульської та гуманітарної підтримки, забезпечення житлом, вирішення всього комплексу питань, пов'язаних із соціальним захистом, доступом до медицини, освіти, а також можливості працевлаштування. Важливо, щоб наші громадяни відчували, що Україна з ними і дбає про них», – зазначила Ольга Стефанішина. Серед завдань робочої групи: використання застосунку «Дія» у процесі здійснення соціальних, компенсаційних та інших виплат; скасування плати за роумінг при використанні мобільного зв'язку за кордоном; забезпечення цифрового консульського обліку громадян під час перебування за кордоном; надання освітніх послуг українською мовою; посилення механізмів захисту від торгівлі людьми; створення можливостей, щоб громадяни за межами України могли отримати або підтвердити всю необхідну документацію; налагодження співпраці між правоохоронцями, органами соціального захисту та міграції України з відповідними органами у державах-членах ЄС; сприяння швидкому визнанню професійних кваліфікацій та вирішення інших питань. «З перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну ми вирішували невідкладні питання: спростили виїзд українців за кордон у безпечні місця, забезпечили, щоб в країнах, куди вони перемістились, їхні права були захищені та надавалась максимальна допомога. Особливу увагу приділили захисту прав дітей з вразливих категорій, людей з інвалідністю. Тепер настав час для довгострокової транскордонної політики з ЄС щодо захисту прав українців у державах-членах та програми репатріації до України після стабілізації ситуації», – сказала Марина Лазебна.
У чому різниця між статусом особи, якій надано тимчасовий захист, та статусом біженця: роз'яснення
31 березня 2022
Міністерство закордонних справ представило порівняльну таблицю для тих громадян України, які змушені шукати прихисток за кордоном. В таблиці вказані два основних статуси, які можуть бути надані біженцям у Європейському Союзі: статус особи, якій надано тимчасовий захист та статус шукача притулку (статус біженця). Статус особи, якій надано тимчасовий захист Статус шукача притулку (статус біженця) 1. Кому надається такий статус? 1. Громадянам України та членам їх сімей 2. Особам без громадянства, біженцям та членам їх сімей із третіх країн, які рятуються від війни в Україні 3. Іноземцям, які постійно проживають в Україні на законних підставах та не можуть безпечно повернутися в країну свого походження Будь-якій особі, яка рятується від війни або переслідувань 2. Що треба зробити, щоб його отримати? Звернутися за дозволом на проживання до органів влади відповідної країни Звернутися з заявою до компетентних органів країни, до якої ви прибули. Після цього ними здійснюватиметься спеціальна процедура, що триває до 6 місяців або більше 3. У якій країні я можу претендувати на такий статус? У будь-якій країні ЄС Лише в першій країні, кордон якої ви перетнули 4. Де я можу проживати залежно від статусу? Вибір місця проживання довільний: житло може бути надано родинами волонтерів, громадськими організаціями, державою. Також можна проживати у рідних або знайомих. Місце проживання можна змінити у будь-який час (зокрема, переїхати до іншої країни) Лише у визначених державою закладах для розміщення біженців. Змінювати місце проживання не дозволено (залишати країну - також) 5. Як довго я можу перебувати в такому статусі? 1 рік (до 4 березня 2023 року) з можливістю продовження ще на рік залежно від ситуації в Україні Безстроково на час існування підстав його надання 6. Чи зможу я одразу почати працювати в країні, де шукаю прихистку? Так, ви матимете доступ до роботи Ні, ви матимете доступ до роботи виключно після отримання статусу біженця (через 6 місяців або більше) 7. Чи зможуть мої діти навчатися? Так, діти до 18 років мають право навчатися в закладах освіти 8. Чи матиму я доступ до соціального забезпечення та медичного обслуговування Так 9. Коли я зможу повернутися в Україну? У будь-який момент Після подання заяви про надання статусу біженця ви зобов'язані залишатися в країні, в якій подали заяву, протягом усього часу її розгляду (до 6 місяців або більше) 10. Якщо я не подав (-ла) заяву про надання статусу біженця одразу, то вже й не зможу? Ні, ви маєте можливість подати таку заяву в будь-який час Про два простих кроки для тих, хто вимушено залишають свої домівки та їдуть за кордон через війну Росії проти України читайте за посиланням.
Дітям на Львівщині створили безпечні та належні умови: результат моніторингу притулків, куди евакуювали сиріт
30 березня 2022
Станом на сьогодні на Львівщині розмістили близько тисячі дітей, з яких понад 600 – це сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Усіх евакуювали з гарячих точок України. Зокрема, з Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської, Миколаївської, Чернігівської та Київської областей. Працівники служби у справах дітей ЛОВА спільно з представниками Aerial Recovery Group відвідали 8 закладів де перебувають діти, які прибули із зони проведення бойових дій. Вони поспілкувались з дітьми та їхніми супроводжувачами, ознайомились з умовами перебування дітей та побутом в закладах. Разом з цим, в області вирішують питання щодо додаткового розміщення дітей у закладах, якщо виникне така потреба. «Діти які прибули на Львівщину із зони проведення бойових дій поселені у більш як 20 закладах. Важливо знати, як адаптувалися діти до нового місця проживання, які мають потреби, чи забезпечені одягом, ліками, предметами гігієни та інше» - зазначив начальник служби у справах дітей ЛОВА Володимир Лис. Результат візитів свідчить про те, що дітям створили належні умови для перебування. Вони забезпечені харчуванням, одягом, речами для дозвілля. У разі потреби діти отримують медичну допомогу. А найголовніше – тут, на Львівщині, вони почуваються набагато безпечніше. Нагадаємо, 11 березня Львівська обласна військова адміністрація, Служба у справах дітей ЛОВА підписали Меморандум з американськими організаціями New Horizons for Children та Aerial Recovery Group у напрямку захисту дітей, які проживають на українських територіях, де ведуться активні воєнні дії.
«Ми готові й надалі допомагати тим, хто тікає від війни»: Верховний комісар ООН під час візиту на Львівщину
30 березня 2022
На Львівщину завітав Верховний комісар Організації Об’єднаних Націй у справах біженців Філіппо Гранді. Сьогодні делегація ООН спільно з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким відвідала один з пунктів розміщення внутрішньо переміщених осіб, який облаштували в одному зі селищ області. З перших днів війни заклад надає прихисток переселенцям, які втекли зі своїх домівок через війну. Станом на зараз у ньому перебувають 282 людини. Як розповів директор, проживання та харчування для них безкоштовне. Окрім продовольства, заклад повністю забезпечений одягом та медикаментами. «Наша організація має справу з біженцями по всьому світу. Від початку війни, яку спричинила росія, майже 4 мільйони біженців з України втекли до сусідніх країн. Для мене було важливо відвідати Львівщину, щоб підтримати місцеву владу та всіх людей, які зараз допомагають внутрішньо переміщеним особам тут. Водночас хочу дізнатись, що ще наша організація може зробити для цих людей, які є потреби. Наші зусилля зараз зосереджені на сферах захисту, житла та грошової підтримки. Ми готові й надалі допомагати тим, хто тікає від війни», – зазначив Філіппо Гранді. Цей пункт прийому ВПО є одним зі 73 приймальних центрів, яким до цього часу УВКБ ООН надало допомогу на заході та в центрі України, щоб розширити їхні можливості для тимчасового розміщення переселенців. «Сьогодні ми відвідали заклад, який УВКБ ООН взяли під опіку. Вони забезпечують людей речами першої потреби – матрацами, ліжками, постільною білизною. Наступним кроком нашої спільної роботи стане ремонт приміщень для поселення внутрішньо переміщених осіб. Інвентаризація вже розпочалась. Не менш важливий елемент підтримки – це разова грошова допомога у розмірі близько 80 доларів для осіб, які зареєструвались як ВПО. Наголошую, що системна робота на території нашого регіону схожих благодійних організацій допоможе вирішити низку гуманітарних питань. Тому усі фонди, які також хочуть нам допомагати, прошу комунікувати безпосередньо з адміністрацією чи з ООН, щоб мати єдину базу тих, кому потрібна підтримка і хто її вже отримав», – розповів очільник Львівської ОВА Максим Козицький. Під час оглядин закладу представники ООН мали змогу поспілкуватись також з людьми, які знайшли прихисток на Львівщині. Як розповіла переселенка Надія, завдяки допомозі волонтерів їй разом з матір’ю та сином вдалось успішно евакуюватись з Харкова. «Будинки у нашому районі в Харкові постраждали внаслідок ударної хвилі від авіаційного бомбардування. Є також райони, які щоденно обстрілюють з боку росії. Я підтримую зв’язок з друзями та колегами, які залишились у Харкові. Вони розповідають, що на околицях міста ведуться бойові дії. Наразі ми залишимось тут, за кордон не збираємось. Щиро дякуємо людям, які нам допомагають. Однак дуже сильно хочемо повернутись додому. Бажання лише одне – нехай закінчиться війна», – зізнається жінка. Довідково: З 24 лютого понад 3,9 мільйона біженців з України втекли до сусідніх країн. За оцінками фахівців, всередині країни 6,48 мільйона людей є переміщеними особами. Близько 13 мільйонів людей перебувають в постраждалих районах або не можуть виїхати через підвищені ризики безпеки, руйнування мостів і доріг, а також через брак ресурсів.
Понад 100 дошкільнят: Львівщина надала прихисток вихованцям будинку дитини із Запорізької області
16 березня 2022
Сьогодні до Львова прибули ще 115 дітей, котрих евакуювали через воєнні дії на території України. Вони – вихованці будинку дитини із Запорізької області. Разом з дітьми приїхали також їхні супроводжувачі. Перше місце, куди потрапляють діти – це Головний залізничний вокзал. Скупчення людей та незнайома місцевість можуть викликати у дітей паніку та страх, особливо у наймолодших. Тому разом з волонтерами на вокзалі цілодобово чергують фахівці медико-психологічної допомоги. Запит на дитячих психологів зараз великий, адже будь-яка правильна комунікація важлива, як для дорослих, так і дітей. Евакуйовані дітки дошкільного віку – від 0 до 5 років. Зараз вони перебувають в одному з санаторних закладів Львівщини. До слова, учора дітей повністю забезпечили одягом, засобами гігієни та продовольством. Спільними зусиллям Служби у справах дітей та департаменту соціального захисту Львівської ОВА до закладу надійшло близько 2 тонн гуманітарного вантажу. Крім цього, сьогодні у львівський притулок на Левандівці прилаштували 8 дітей-сиріт з Дніпра та двох супроводжувачів. Нагадаємо, що понад тисячу дітей залишились на Львівщині. Окремі групи евакуюють за кордон. Допомогу в перевезеннях, гуманітарній допомозі та з інших питань надає ЮНІСЕФ, фонд Surge.
Допомога біженцям та гуманітарні вантажі: як угорська благодійна організація підтримує Україну
16 березня 2022
Угорщина передасть Україні близько однієї тисячі тонн гуманітарної допомоги. Вантаж розподілять в межах п’яти областей: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької. Про це йшлося під час зустрічі начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького з представниками Угорської екуменічної організації допомоги в Україні. Це одна з найбільших, міжнародно визнаних благодійних організацій в Угорщині. Вона активно працює в Україні з 2014 року. «Після вторгнення росії в Україну на захід пішла величезна хвиля біженців із понад півтора мільйона людей. Багато хто залишився в межах кордону, але ще більше перебралося до Польщі та Угорщини. Ми організували допомогу усім, хто цього потребує: даємо житло, засоби першої необхідності, забезпечуємо харчуванням», - керівник Угорської екуменічної служби Ласло Легель. Водночас під час зустрічі обговорили механізми та шляхи поставок гуманітарної допомоги з Угорщини. В тамтешніх транспортних компаніях працюють чимало водіїв українців. Усі призовного віку. Саме тому постає питання, як їм безперешкодного перетнути кордон та мати змогу повернутись. «Зараз запровадили спрощену систему перевезення гуманітарної допомоги з-за кордону в Україну. Якщо ви хочете перевезти ці предмети саме через кордон на Львівщині, то потрібно отримати моє рішення як голови Львівської ОВА, що конкретні товари є гуманітарною допомогою. Разом з цим потрібно подати списки водіїв, котрі будуть перетинати кордон, аби в прикордонників не виникало до них запитань», - начальник Львівської ОВА. Важливо знати: Максим Козицький нагадав як перевозити гуманітарну допомогу з-за кордону в Україну. Завдяки організації, у кількох містах Угорщини розгорнули гуманітарні центри, які допомагають біженцям з України. Наприклад в місті Лемберг за допомогою місцевих волонтерів людей забезпечують їжею, водою, підгузками та іншими предметами гігієни. Разом з цим, створили пункт допомоги на українській стороні прикордонного переходу «Берегсурань», де допомагають біженцям, які довго чекають, їжею, чаєм, ковдрами, речами для догляду за немовлятами. За потреби також інформують про те, як знайти тимчасове житло в Угорщині. Угорська екуменічна організація запустила комплексну програму допомоги для підтримки тих, хто потребує допомоги через наслідки війни. Вони оголосили загальнонаціональний збір коштів на підтримку українців.
До львівського дитячого притулку завітав лідер гурту «СКАЙ», щоб підтримати евакуйованих дітей
15 березня 2022
Львівська область прийняла близько тисячі евакуйованих дітей з зони найактивніших бойових дітей – Луганщини, Донеччини, Київщини, Харківщини, Сумщини тощо. Дітей розселили в інтернатних закладах області та дитячих притулках. В один з дитячих притулків служби у справах дітей Львівської ОВА завітав соліст гурту «СКАЙ» Олег Собчук. Музикант поспілкувався з дітьми та дав невеличкий концерт, під час якого виконав найпопулярніші пісні гурту в супроводі гітари. Як розповіли працівники закладу, візит став несподіванкою не лише для дітей, а для усього персоналу. Станом на сьогодні в закладі перебувають діти з таких областей: Луганська, Харківська, Одеська, Запорізька, Черкаська та Львівська. Зараз у притулку діти від 3 до 18 років. Разом з тим, підтримати дітей вирішили актори театру «І люди, і ляльки». Юним глядачам з Лисичанська та зі Львова у Притулку для дітей на Левандівці поставили виставу «Мій золотий Синочок». Як розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис, зараз надзвичайно багато волонтерів та студентів вищих навчальних закладів міста взялись допомагати діткам у притулках. «Вони забавляють дітей, грають в ігри, розмовляють. У кожної дитини свій характер і свій пережитий досвід. Але на щастя, нам допомагає небайдужа молодь, яка бере на себе відповідальність за підтримку психологічного стану наших дітей», - зазначив він.
Четвертий евакуаційний конвой з онкохворими дітьми вирушив до Польщі
12 березня 2022
На продовження лікування у найкращі клініки Європи та світу вирушили 60 діток, раніше евакуйованих із зони бойових дій, та понад сотня членів їхніх родин. Дітей, яких напередодні евакуювали до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру в Республіці Польща, чекають у спеціально створеній клініці Unicor. Потім їх розподілять в інші спеціалізовані центри за станом здоров'я та діагнозом. "Завдяки міжурядовим домовленостям наших країн та підтримки Офісу Президента Польщі, цей новостворений координаційний центр збирає інформацію з європейських дитячих лікарень, які вміють і можуть лікувати таких пацієнтів. Таким чином, ми для кожної дитини визначаємо "дорожню карту": куди дитина поїде і як буде лікуватись", - зазначив директор ЗУСДМЦ Андрій Синюта. До польського кордону більшість пацієнтів та їхніх родин доправляють автобусами. 12 реанімобілів з командою українських і польських медиків супроводжують лише пацієнтів з важким станом. Про медичний транспорт для діток подбали Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф і польська організація PCPM. На кордоні діток очікує спеціальний санітарний потяг, щоб відвезти у медичний координаційний хаб. За час війни у Центр евакуйовано близько 400 дітей з важкими захворюваннями: онко- і онгематологічними, орфанними (рідкісними) тощо. Щодня у ЗУСДМЦ прибувають нові пацієнти, які потребують допомоги. Усі діти проходять медичне обстеження, отримують лікування для стабілізації будь-яких гострих станів, і за бажанням батьків, скеровуються на продовження лікування до клінік Європи. Зараз у Центрі залишається понад 60 діток з різними онкопатологіями. Переважно це пацієнти із західних регіонів України, які наразі не планують виїжджати за кордон. Завдяки допомозі державних установ, обласних органів влади, підтримці благодійних організацій Центр має достатньо медикаментів та засобів, щоб якісно надавати потрібні медичні послуги. Лікарі ЗУСДМЦ усі залишаються на своїх робочих місцях і 24/7 готові надавати фахову медичну допомогу.
«Діти, яких евакуювали за кордон через Львівщину обов’язково повернуться додому», - Володимир Лис
8 березня 2022
Від початку вторгнення росії на територію України, активно почали евакуйовувати дітей-сиріт, дітей зі спецзакладів та інтернатів. Окремі групи виїжджають через Львівську область за кордон. «Ми маємо інформацію, що деяким дітям з України, які виїхали закордон, надали статус біженця. Це неприпустимо, бо дитина може мати офіційних представників, батьків, але через обставини змушена була шукати прихисток в іншому місці. Наш обов’язок, щоб кожна дитина повернулась в Україну», - начальник служби у справах дітей Володимир Лис. В останні кілька днів почастішали випадки евакуації дітей без супроводу дорослих. Лише за минулі два дні на Львівщині зафіксували 6 таких дітей. Тож, якщо ви помітили неповнолітню дитину, прохання звертатись до служби у справах дітей або в поліцію за номером «102». Читати також: «Дорога з Лисичанська тривала 2 доби»: як на Львівщині зустрічають евакуйованих діток з різних областей. Організованими групами в область продовжують прибувати діти, віком від 0 до 17 років. Найближчими днями Німеччина прийме до себе майже 40 дітей зі спеціалізованого будинку дитини, які потребують паліативної допомоги. До області евакуювали також групу немовлят з Сєверодонецька віком до 4 років. Зараз Львівщина готова прийняти ще близько тисячі дітей. Володимир Лис також повідомив, що немає спрощеної системи усиновлення дітей, які прибувають з різних областей. Подружжя може лише тимчасово доглядати за дитиною. Пам’ятаємо, якщо дитина приїхала без супроводу дорослих, це не означає, що вона сирота. Усі розуміємо, що у час війни не усі батьки мають змогу залишити свій регіон.