«Потрібно розробити чіткі кроки постковідної реабілітації пацієнтів», - Іван Собко

30 березня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 30 березня, відбулася координаційна нарада Робочої групи з напрацювання Регіонального плану заходів допомоги особам, які перенесли COVID-19, та контактним хворим на коронавірус у Львівській області.

В. о. гендиректора ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» Наталія Іванченко повідомила, що на даний час спостерігаються звернення по медичну допомогу людей, які перенесли коронавірус, і звертаються до психологів, психіатрів, кардіологів, ендокринологів тощо, через те, що шкоду їх здоров’ю завдав перенесений коронавірус. Вона зазначила, що на сьогоднішній день немає ні загальнодержавної, ні регіональної програми моніторингу людей, які перенесли COVID-19 (і страждають на, так званий, «постковідний синдром»). Є також питання соціальної незахищеності людей, які повинні дотримуватися самоізоляції, але в силу певних причин (необхідність придбати продукти тощо), не залишаються вдома.

У боротьбі з постковідним синдромом виділено кілька основних завдань:

  • розробка загальних рекомендацій для пацієнтів, які перехворіли на коронавірус;
  • створення реабілітаційних відділень при закладах охорони здоров’я , що будуть призначені для пацієнтів, які перехворіли на коронавірус;
  • необхідність прискорення процесу організації у територіальних громадах служб соціального захисту, які можуть бути залучені для підтримки осіб, що перебувають на самоізоляції.

Наголошено на важливій ролі сімейних лікарів у процесі відновлення здоров’я пацієнтів після COVID-19, адже  у кожного пацієнта коронавірус проявляється по-іншому залежно від стану здоров’я. Як наслідок – можуть бути різні постковідні стани. Спостереження, направлення до відповідного профільного спеціаліста та на додаткові обстеження залежно від скарг пацієнта – це завдання саме сімейного лікаря.

Головою робочої групи, заступником голови ЛОДА Іваном Собком запропоновано підготувати спільне звернення до уряду про необхідність створення відповідних реабілітаційних відділень та про визначення на законодавчому рівні поняття «постковідного синдрому» і заходів по наданню медичної допомоги пацієнтам з таким синдромом.

«Багато людей просто не знають, як вони повинні себе поводити після коронавірусу. Ми можемо подати обласній раді пропозицію виділити кошти. Але постає питання – на що саме? Якщо буде нормативно-правовий акт, який визначить пріоритети в частині реабілітації, джерела відшкодування коштів на оздоровлення (чи з НСЗУ, чи з бюджету ОТГ), буде розуміння, як налагодити цей процес», - наголосив Іван Собко.

В нараді взяли участь представники департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, управлінь соціального захисту Львівської ОДА та Львівської міської ради, місцевих благодійних організацій, медичних установ області.

Нагадаємо, що сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що внаслідок мутації вірусу та появи нових небезпечних штамів, в тому числі і британського, на передній план виходить необхідність постковідної реабілітації.

«Британський вірус більш заразний, з високим відсотком ускладнень та важкою клінічною картиною. Наші лікарі навчилися боротися і з цим штамом. Однак, просто вилікувати людину від COVID-19 вже недостатньо. Медики фіксують до 70 % різних постковідних ускладнень», - зауважив Максим Степанов.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook