Управлінців в громадах запрошують на вебінар з покращення освітньої комунікації
Завтра, 6 квітня, швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» проведе вебінар на тему «Розробка комунікаційного плану для органів управління освітою».
Учасники дізнаються, як сформувати комунікаційні цілі та завдання, визначити цільові аудиторії, коректно сформувати ключові повідомлення, обрати канали і формати для комунікації, як оцінити результати.
Також спікер вебінару розкаже, як бути цікавим для медіа і налагоджувати обмін інформацією всередині команди.
Вебінар триватиме з 14:00-15:30 год.
Спікер - експертка зі стратегічних комунікацій Світлана Кісільова.
Окрім того, на вебінарі представлять порадник з комунікацій, який містить інструкцію та деталі для розробки комунікаційного плану для освітніх управлінців, а також шаблони для роботи з планом, приклади матеріалів для ЗМІ. Порадник буде корисний керівникам працівникам органів управління освітою у громаді та керівникам місцевих органів влади загалом.
Запитання можна залишати у реєстраційній формі за посиланням. Важливо вказувати коректну електронну адресу, адже лінк на вебінар буде надіслано напередодні заходу саме на цю адресу.
Вебінар є частиною кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я». Мета кампанії – допомогти головам і управлінцям освітою новоутворених та реорганізованих громад сформувати ефективну систему управління освітою.
Стежити за оновленнями, завантажувати порадники із типовими шаблонами документів, дивитися записи вебінарів можна на novihromady.decide.in.ua.
Новини за темою
Постать Миколи Лемика вшанували «Мостом пам’яті»
29 листопада 2021
Днями у департаменті освіти організували онлайн-вебінар «Міст пам’яті - Львів-Миргород», який приурочили до 80-ої річниці розстрілу Миколи Лемика. Освітяни та учні Львівської, Запорізької та Полтавської областей вшанували пам’ять уродженця Львівщини Микола Лемика, який за наказом Проводу ОУН в знак протесту проти штучного Голодомору в Україні вчинив атентат на начальника канцелярії і одночасно високопоставленого агента НКВС консульства СРСР у Львові. До заходу також приєдналась Олександра Миськів із родини Лемика. «Вшановуючи нашого земляка Миколу Лемика, ми вшановуємо мільйони українців, які загинули від Голодомору. Подібна політика Москви ніколи не міняється. Вона завжди нищила українців. У Литві є церква, збудована 1514 року князем Острозьким як символ перемоги над московським військом. З того часу минулого 500 років і агресія Московії ніяк не припиняється. Тому дякую нашим колегам із Полтавщини та Запоріжжя, що долучились до такої події, адже це єднає та гуртує на спільному шляху до утвердження нашої незалежності», - зазначив під час онлайн події директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Автор і дослідник біографії Миколи Лемика книги «Народжений для подвигу» Тарас Шах розповів про життєвий шлях молодого ОУНівця. «Коли постала незалежна Україна треба було переписувати історію, бо героїчні сторінки і люди України, в період радянської окупації замовчувались. Коли виникла можливість читати раніше засекречені архіви, перш за все звернув увагу на людей, які боролись за ідеали української держави. Перший серед них для мене як історика це Микола Лемик», - акцентував Тарас Шах. У жовтні 1941 року співробітники німецької спецслужби СД заарештували Миколу Лемика та розстріляли в Миргороді. «Подібні заходи дуже важливі для наших дітей та їх майбутнього. Хочеться, щоб вебінар був початком дружби між закладами освіти трьох областей, наш спільний семінар буде приводом, аби потоваришувати та знайти однодумців. Цей захід вчить наших дітей вшанувати пам'ять великих людей, які віддали за Україну молодість, спокій та навіть життя», - наголосила заступниця директора департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Олена Сороченко. Здійснений Лемиком акт помсти в історії назвали «пострілом в обороні мільйонів». Саме під такою назвою для учасників вебінару організували інтелектуальну гру.
Освітян Львівщини запрошують на вебінар
18 листопада 2021
Освітян з цілого світу та усіх, хто цікавиться вивченням української мови запрошують на онлайн-подію «Український освітній всесвіт 2.0». В межах заходу відбудеться презентація оновлень однойменного порталу та вебінар «Онлайн-ресурси з вивчення української мови як іноземної в умовах нових викликів». Під час вебінару відбудеться експертна дискусія про те, як організувати та провести заняття з української мови як іноземної онлайн; які навчально-методичні ресурси варто використати; які особливості створення навчальних матеріалів, призначених для використання в умовах дистанційної роботи тощо. Подія відбудеться за підтримки департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Для реєстрації треба заповнити форму. Подія у фейсбуці. МІОК - Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», заснований у 1992 році. МІОК працює для розбудови і зміцнення співпраці між Україною та її діаспорою у сфері освіти, культури, для поширення знань про світове українство, досліджує міграційні процеси, створює інноваційний інтелектуальний продукт для вивчення та популяризації української мови у світі.
Представників громад запрошують на вебінар з посилення цифрових вмінь
15 листопада 2021
Представників громад запрошують взяти участь в онлайн-семінарі «Посилення цифрових вмінь» від фахівців SocialBoost - IT-партнерів Програми USAID DOBRE. Вебінар розрахований на співробітників органів місцевого самоврядування та активістів громад, які бажають поглибити власні знанняпро роботу з сайтами громад, з цифровими інструментами та функціями Google-таблиць. Упродовж тренінгу учасники дізнаються більше про ефективні методи захисту персональних даних в Інтернеті. Захід проведуть 22 листопада, початок о 10:30 год. Формат: онлайн-семінар на платформі Zoom Участь: за попередньої реєстрації. Форма реєстрації за посиланням. Програма заходу - за посиланням.
Про перспективи виробництва біометану говоритимуть в межах вебінару: охочих запрошують до реєстрації
26 жовтня 2021
Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОДА, Біоенергетична Асоціація України разом із проєктом BIOFIT запрошують відвідати серію онлайн-вебінарів «Підтримка біоенергетичного дооснащення енергетичного сектору України». В межах другого вебінару говоритимуть про біометан, зокрема в частині передачі технологій законодавства та найкращих практик Європейського досвіду. Вебінар проведуть 10 листопада. Початок об 11:00 год. «Метою онлайн-семінару є сприяння співпраці та обміну досвідом між європейською промисловістю та гравцями приватного сектору із зацікавленими сторонами з промисловості, державного та наукового секторів в Україні»,- інформують організатори. Експерти проєкту BIOFIT поділяться своїми напрацюваннями та знаннями з українською аудиторією задля підтримки енергетичного сектору України на шляху до біоенергетичного дооснащення. Захід супроводжуватиметься синхронним перекладом (українська/англійська). Програма онлайн-семінару за посиланням. Реєстрація за посиланням. Усі зареєстровані учасники отримають посилання для під’єднання до онлайн-семінару напередодні події.
У Львівстандартметрології проведуть вебінар з питання технічного регулювання
29 вересня 2021
З метою підтримки інформаційно-просвітницької кампанії Мінекономіки для підвищення рівня інформованості бізнесу щодо змін у сфері технічного регулювання 30 вересня у ДП «Львівстандартметрологія» проведуть вебінар. Темою заходу буде: «Технічне регулювання – ефективний механізм підвищення конкурентоздатності та економічного зростання для підприємств України». Сам вебінар розпочнеться об 11:00 год, підключатися можна буде з 10:30 год. Спікерами заходу будуть представники керівної ланки ДП «Львівстандартметрологія», які окрім іншого розглядатимуть питання розроблення та впровадження систем управління на підприємствах Західного регіону України, зокрема й в розрізі протидії корупції. Підніматимуть також питання можливості ДП «Львівстандартметрологія» надання послуг з оцінки відповідності продукції та послуг, проблемні питання у сфері сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій. Учасники вебінару обговорять також: - діяльність випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» щодо проведення оцінки відповідності продукції; - особливості організації метрологічних робіт в ДП «Львівстандартметрологія» під час пандемії COVID-19; - організацію метрологічного обслуговування лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я під час пандемії COVID-19; - стандартизацію в Україні: технічні умови – один з видів нормативних документів і вимоги до них. Питання можна буде поставити в режимі онлайн під час проведення вебінару, в чаті або надіслати їх заздалегідь на електронну адресу pr.lvivstandartmetrology@gmail.com. Про свій намір взяти участь у вебінарі можна повідомити за телефоном (032) 261 60 30. Зареєструватися на участь у вебінарі можна також на сайті комунікативної платформи з технічного регулювання в Україні.
Громади запрошують на вебінар з підготовки стратегій розвитку
18 серпня 2021
ГО «Інститут громадянського суспільства» в межах реалізації проєкту «Згуртованість та розвиток в інтересах людини – сприяння залученню громадськості та територіальних громад до розвитку на основі положень Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року» проводить набір слухачів на вебінар «Підготовка стратегій розвитку територіальних громад та проектів регіонального розвитку». Для кого? Громадських організацій, активістів, працівників органів місцевого самоврядування, задіяних у роботі з стратегічного планування. Питання до обговорення: - Послідовність дій при підготовці Стратегії розвитку громади. Що робити? Чого не робити? - План заходів для реалізації Стратегії і Каталог технічних завдань на проекти розвитку. - Формування проектів розвитку на основі діагностики проблем (дерево проблем – дерево цілей). - Залучення потенційно зацікавлених сторін. Коли? 26 серпня, 11:00-13:00 год. Як взяти участь у вебінарі? Для участі у вебінарі потрібно заповнити анкету за посиланням до 20 серпня. Участь у вебінарі БЕЗКОШТОВНА. «Zoom» посилання надішлють завчасно на вказані в анкеті електронні адреси. Взяти участь у вебінарі запрошують і громади Львівщини. Як зазначив начальник управління регіонального розвитку департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера розробка Стратегії розвитку для територіальних громад є одним з найважливіших завдань у цьому році. «Надалі від наявності якісної стратегії залежатиме не лише розвиток громади, формування спроможної мережі надання публічних послуг, а й можливість залучення додаткового фінансування в рамках міжнародних, загальнодержавних та обласних конкурсів»,- додав Вадим Табакера.
Громади Львівщини запрошують до участі у вебінарі щодо проєктів «зеленого» будівництва
1 Червня 2021
Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА запрошує громади Львівщини на вебінар: «Якісне фінансування проєктів є запорукою заможної громади». Його проводять в межах проєкту «RESET 2021. Почни з зеленого будівництва». Захід відбудеться 2 червня і має на меті сприяти організації ефективної співпраці між міжнародними фінансовими установами, банками, державними програмами та громадами у напрямку створення та фінансування проектів у сфері енергоефективності в Україні. Онлайн зустріч присвятять альтернативним джерелам фінансування проектів по зеленому будівництву. В рамках вебінару також будуть названі представники громад, чиї анкети були відібрані для участі в Конкурсі «Наше майбутнє: енергоефективні та зелені школи!». Спікери: представники Держенергоефективності, міжнародних фінансових установ, банків. Зареєструватись для участі у заході можна за посиланням. Програма заходу за посиланням. Початок заходу об 11:00 год. Зазначимо, що «Зелене» будівництво - це новий стандарт будівництва, який враховує всі екологічні потреби та спрямований на поліпшення якості життя і навколишнього середовища. Метою «зеленого» будівництва є збереження або підвищення якості будівель і комфорту їх внутрішнього середовища, енергозбереження та енергоефективності. Ця практика розширює і доповнює класичне будівельне проектування поняттями економії, корисності, довговічності й комфорту.
Для громад проведуть практичний вебінар щодо роботи з програмами державної фінансової підтримки
24 травня 2021
Департамент економічної політики Львівської ОДА проведе практичний вебінар «Навчитися працювати з програмами державної фінансової підтримки для розвитку громад». Вебінар складатиметься з двох частин. Частина 1: Середа, 26 травня, початок о 15:00 год. На вебінарі представники громад отримають відповіді на такі запитання: - які на сьогодні діють в Україні програми державної фінансової підтримки; - як правильно користатись програмами підтримки та залучити кошти з держбюджету; - особливості різних програм фінансової підтримки; Спікер: Степан Куйбіда - директор департаменту економічної політики Львівської ОДА. Частина 2: четвер, 27 травня, початок о 15:00 год. Тут учасники розглянуть такі питання: - хто може користатись державними програмами підтримки; - як правильно прописати проєкт, щоб гроші отримала саме ваша громада; - процедура ведення проєкту від написання до реалізації; Спікер: Галина Широчук - начальник відділу розвитку територій департаменту економічної політики облдержадміністрації Львівської ОДА. Лінк для участі.
Освітяни різних країн обмінялись досвідом навчання під час пандемії
26 квітня 2021
Польський Інститут економічний спільно із Офісом промоції та міжнародного співробітництва організували онлайн вебінар щодо освіти та міжнародної мобільності під час Covid-19. Впродовж зустрічі викладачі університетів Канади, Італії, Литви, Туреччини та України поділились враженнями та власним досвідом в організації навчального процесу із початком пандемії. «Пандемія негативно вплинула на наше звичне життя. Організація навчання перебувала у складних умовах. Ми всі опинились у складних умовах. Надзвичайно важливо організовувати подібні вебінари, аби обмінюватись досвідом та чути як колеги з інших країн дають собі раду із новими викликами», - зауважив викладач із Туреччини Бура Орхан. Учасники зустрічі зійшлись на думці, що забезпеченість інтернетом та технічні умови кожного студента та викладача мали безпосередній вплив на рівень отриманих знань. «Визнаймо, що це була велика проблема для всіх. Доступ до інтернету та його якість часто потребували вдосконалення. Довгий час було складно. Але цього року ми розпочали навчання уже з певним досвідом, тому сьогоднішня ситуація трохи різниться від тієї, яку ми мали рік тому. Попри це, студенти все одно хочуть повернутись до університетів, мати живе спілкування та результативні практичні роботи», - наголосила організаторка вебінару Катажина Ольшевська. На підвищенні вмінь педагогів працювати із платформами для дистанційного навчання акцентувала керівник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. «В Україні була схожа ситуація як в інших країнах. Також проблема була з браком навичок в педагогів. Це одна з найбільших проблем. Департамент освіти та науки намагався швидко навчити їх тим базовим знанням, які потрібні для швидкого реагування на ситуацію. Ми бачимо також, що студенти та учні теж мають багато проблем з цим. Окрім того, коли ви комунікуєте зі студентами через девайси, треба встановити якісь правила, це потрібно для кращих результатів навчання. Організувати якісний процес один із найбільших викликів», - розповіла Ольга Котовська. Вона також наголосила на тому, що новий формат навчання потребує більшої дисциплінованості та відповідальності як студентів, так і викладачів.
ГО та органи місцевого замоврядування запрошують на вебінар з можливостей Державної стратегії регіонального розвитку 2027
19 квітня 2021
ГО «Інститут громадянського суспільства» в межах реалізації проєкту «Згуртованість та розвиток в інтересах людини» – сприяння залученню громадськості та територіальних громад до розвитку на основі положень Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року» проводить набір слухачів на вебінар «Державна стратегія регіонального розвитку 2027» та можливості, які вона відкриває для розвитку на регіональному та місцевому рівні». Для кого? Громадських організацій, активістів громад, працівників органів місцевого самоврядування, залучених у роботі зі стратегічного планування. Питання до обговорення: - Нові підходи до регіонального розвитку у ДСРР-2027 та новели законодавства, що регулюють питання стратегічного планування та фінансування проектів регіонального розвитку за кошти Державного фонду регіонального розвитку. - Можливості та потреби участі громадських організацій у розробці стратегій розвитку територіальних громад та у роботі з приведення у відповідність регіональних стратегій розвитку до ДСРР 2027; - Про необхідність та способи врахування стратегічних і операційних цілей ДСРР 2027 при роботі в громадах з підготовки стратегій розвитку громад та з підготовки проектів регіонального розвитку. Коли? У міру формування груп. Точна дата буде повідомлена додатково. Як взяти участь у вебінарі? Для участі у вебінарі заповніть анкету за посиланням до 25 квітня 2021 року. Участь у вебінарі безоплатна. «Zoom». Посилання буде надіслано завчасно після визначення та узгодження точної дати проведення вебінару. Навіщо? Учасники вебінару отримають можливість ознайомитись з новітніми та перспективними нормами законодавства у сфері регіонального розвитку, отримати практичні рекомендації щодо участі та діяльності робочих груп з актуалізації регіональних стратегій розвитку та стратегій розвитку громад. Учасники вебінару, які представлятимуть активні та вмотивовані громадські організації, що беруть участь чи планують брати участь у підготовці стратегій розвитку територіальних громад та підготовкою проектів регіонального розвитку отримають можливість постійного консультування з боку експертів Інституту. Консультування буде проводитись з усіх питань стратегічного планування, зокрема по таких: Як правильно оцінити соціально-економічний стан у громаді? Як збирати інформацію? Як визначити конкурентні переваги для розвитку? Як правильно сформулювати бачення розвитку на основі конкурентних переваг? Як провести аналіз сильних та слабких сторін, можливостей та обмежень? Як враховувати інтереси різних груп населення? Як правильно формулювати мету та завдання у проекті регіонального розвитку? Яка тривалість консультування? Консультування організацій буде проводитись до кінця 2021 року. Консультації здійснюватимуться ресурсами інтернет-зв’язку. Типові запитання-відповіді будуть накопичуватись на сайті Інституту. Запитання про консультацію потрібно надсилати на адресу powerreform@gmail.com. Адміністратор визначить консультанта, відповідно до профілю і консультація буде надана в якомога короткий розумний термін. А консультанти хто? Маркіян Дацишин – експерт зі стратегічного планування розвитку територій; Олександр Сергієнко – Директор ГО «Інститут міста», експерт з питань регіонального розвитку та місцевого самоврядування; Анатолій Ткачук – Директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства», експерт з розвитку територій та нормативного забезпечення адміністративно-територіальної реформи та організації місцевого самоврядування в Україні; Ніна Наталенко – експерт з питань місцевих бюджетів та ресурсного забезпечення громад.
Для представників політичних партій Львівщини проведуть вебінар
19 березня 2021
24 березня 2021 року відбудеться вебінар для представників структурних утворень політичних партій Львівщини. Під час заходу обговорять питання щодо зміни території діяльності структурних утворень політичних партій у ЄДР, відповідно до нової постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020№ 807-IX. Розкажуть про нові вимоги до документів, проаналізують найпоширеніші помилки при оформленні та поданні документів для державної реєстрації, та розкажуть як їх уникнути. «У зв’язку із набранням чинності постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» питання діяльності структурних утворень політичних партій та їх державна реєстрація, у тому числі, в частині зміни територіальної приналежності у Єдиних реєстрах, набуває особливої актуальності. Зокрема Західним міжрегіональним управління Міністерства юстиції (м. Львів) підготовлено ТОП-10 помилок при оформленні та поданні документів для державної реєстрації», – розповідає начальник відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань у Львівській області УДР Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Галина Власова. Захід відбудеться на платформі ZOOMо 11:00 за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/89147217760... Спікери заходу: Галина Власова – заступник начальника управління – начальник відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань у Львівській області УДР Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів). Ірина Головко – заступник начальника відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань у Львівській області УДР Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів). Ольга Осташевська – головний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань у Львівській області УДР Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів). Організатори вебінару: Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Львів) спільно з департаментом комунікацій та внутрішньої політики Львівськї облдержадміністрації.
Підприємців області запрошують долучитись до вебінару з питань торгівлі з Ізраїлем
4 лютого 2021
Рада експортерів та інвесторів при МЗС України, Посольство України в Державі Ізраїль та Офіс з просування експорту України запрошують підприємців взяти участь в онлайн-заході GO ISRAEL. В межах заходу розкажуть про нові можливості для експорту і двосторонньої співпраці, які надає Угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем. Про це розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Та додали, що вебінар буде особливо корисний представникам агропромислового комплексу, меблевої індустрії, легкої промисловості, машинобудування, деревообробної промисловості, ІТ, будівельної галузі, сфери послуг тощо. «Огляд тарифів, квот на різні групи товарів, особливості сертифікації для експорту, особливості роботи на ізраїльському ринку, усунення бар’єрів для експорту товарів – ці та інші питання, які розглянуть під час заходу, є важливими для підприємців, які хочуть розширювати свою експортну діяльність і зацікавлені у ринках Ізраїлю. Відтак, пропонуємо підприємцям Львівщини долучитись до цієї події»,- зазначила керівник Служби експортера Львівської ОДА Христина Каліш. Захід відбудеться 23 лютого 2021 року з 11:00 до 13:10 год на онлайн-платформі ZOOM. Участь у заході безкоштовна. Реєстрація за посиланням. Довідково: 1 січня 2021 року набрала чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Державою Ізраїль. У 2019 році Угоду ратифікувала Україна, у 2020 році - Ізраїль. Починаючи з 1 січня 2021 року українські виробники та експортери можуть скористатися перевагами, які надає зона вільної торгівлі для розвитку співпраці з Ізраїлем. Особливості положень Угоди: - преференційний доступ для товарів походженням з території сторін; - розширення ринків збуту; - застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для цілей визначення походження товарів; - можливість подальшої лібералізації сторонами торгівлі послугами протягом двох років після набрання чинності Угодою; - оподаткування товарів відповідно до Стамбульської Конвенції про тимчасове ввезення; - створення спільного комітету, який здійснює моніторинг імплементації Угоди та розглядає всі питання, пов’язані з торгівлею.