У 5 разів нижчі податки: переваги для ІТ-компаній від Дія City

6 квітня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Податки для ІТ-бізнесу в 5 разів нижчі, захист від неправомірних дій правоохоронних та перевіряючих органів, можливості залучення інвестицій — такі переваги отримають ІТ-компанії від Дія City.

Про це заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на онлайн-презентації проєкту та зазначив, що Дія City — це перш за все абсолютно прозорий правовий режим, який відкриває нові можливості для розвитку продуктових компаній та стартапів в Україні.

“Українські айтішники — одні з найкращих у світі. Більша частина з них працюють в аутсорсингових компаніях. Я хочу, щоб українці створювали круті продуктові компанії у нашій країні. Я вірю, що завдяки Дія Сіty Україна стане найпотужнішим IT-хабом у світі”, - додав Михайло Федоров.

Відтак, серед основних переваг проєкту - безпека ведення бізнесу без корупційних схем, можливості для венчурного інвестування, віртуальна бізнес-країна з гнучкими умовами, STEM-освіта світового рівня в Україні, захист інтелектуальної власності. Серед іншого  - свобода обирати форму співпраці з ІТ-спеціалістами: золота середина між ФОП та трудовими відносинами.

У Міністерстві наголошують, що Дія City запроваджує такий правовий режим, у якому буде комфортно працювати усім учасникам ринку. Проєкт стимулюватиме появу в країні компаній з доходом більше $100 млн. При цьому в кожного учасника ринку буде свобода вибору — режим Дія City чи звичайні умови праці. Участь у Дія City — добровільна. 

Заступник з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів про переваги, які надає Дія City безпосереднього кожному учаснику ІТ-ринку: компаніям, інвесторам, працівникам та державі.

«IT спеціаліст зможе дорожче «продати» свої послуги. З’явиться можливість реалізувати свій стартап в Україні, а не в іншій юрисдикції. Дія City — це свобода вибору. Вступ до Дія City добровільний, якщо компанію не цікавлять умови, створені у проєкті, вона може працювати як і раніше», - зазначив він.

У межах спецрежиму Дія City діятимуть такі ставки податків: ПДФО — 5% замість 18%, військовий збір — 1,5%, ЄСВ — 22% від МЗП, податок на виведений капітал — 9% замість податку на прибуток (18%). 

Також проєкт Дія City запроваджує елементи системи загального або ж англійського права. А ще гнучку форму співпраці з ІТ-спеціалістами — GIG-контракти, які гарантуватимуть захист найманих працівників. А це: відпустка, лікарняний, визначена тривалість робочого дня. Фактично айтішники завдяки Дія City отримають фріланс з гарантіями. 

Дія City — це драйвер не лише для IT-галузі, а й для всієї української економіки. Одна з основних цілей Мінцифри — збільшити частку українського ІТ-сектору до 10% ВВП (зараз частка становить близько 3,7-4,2%). Зокрема, Дія City забезпечить  зростання ІТ-сектору в Україні до 40-50% на рік за рахунок запровадження додаткових стимулів. На сьогодні ця цифра становить 20-30% щороку. Крім того, завдяки Дія City доходи IT-галузі в Україні за 5 років можуть значно збільшитись — з $6 млрд до $16,5 млрд.

Наразі триває активна робота щодо розробки законодавчої бази Дія City. Автори законопроєкту №4303 отримали колосальний фідбек від бізнесу. Текст доопрацьованого законопроєкту зареєстрований у Верховній Раді. Це компромісний документ, що враховує побажання ІТ-спільноти та кращі положення альтернативних законопроєктів. 

Ключові слова:

ІТДіяМінцифри

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook