Понад 200 млн грн для допомоги армії зібрали через Дію
Понад 200 млн грн на армію на сьогодні зібрали понад 200 тисяч користувачів Дії. Усі донати йдуть у фонд Повернись живим, за які українським військовим фонд уже передав:
- 3680 одиниць нічної та денної оптики (тепловізори, теплоприціли, тепловізійні насадки, ПНБ, оптичні приціли, біноклі)
- 12 206 бронежилетів
- 5660 шоломів
- 11 905 засобів зв'язку та 357 шлюзів до них
- 391 мобільний роутер
- 2372 квадрокоптери
- 11 військових безпілотних авіаційних комплекси
- 1365 ноутбуків
- 1173 смартфони (для операторів БПЛА)
- 426 телевізорів та моніторів для мобільних та стаціонарних командних пунктів
- 697 планшетів для операторів БПЛА та артилеристів
- 1158 одиниць іншої оргтехніки (компʼютери, стаціонарні телефони, принтери, компʼютерні миші, точки доступу тощо)
- 73 автомобілі
- 1317 генераторів для живлення
- 144 джерела безперебійного живлення
Нагадуємо, що переказати кошти можна в кілька кліків у застосунку Дія:
Клікніть «Допомогти армії» вкажіть суму, яку хочете переказати, реквізити картки та натисніть «Сплатити».
Дякуємо кожному за фінансову допомогу та підтримку української армії. З нами світ — за нами й перемога!
Новини за темою
На Львівщині офіційно зареєструвалися уже понад 235 тисяч переселенців: кілька простих кроків, як отримати статус ВПО
10 травня 2022
Станом на сьогодні, 10 травня, у Львівській області офіційно зареєструвалися 235 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З-поміж них близько 75 тисяч – це діти. Реєстрація ВПО дає змогу людині отримати соціальні виплати від держави та міжнародних організацій (в середньому від 2-х до 3-х тисяч гривень), компенсацію за зруйноване житло, працевлаштування тощо. Основні категорії переселенців, які знайшли прихисток на Львівщині: більше ніж 110 тисяч осіб працездатного віку; понад 8 тисяч потребують працевлаштування; близько 8 тисяч осіб мають інвалідність; майже 31 тисяча пенсіонерів 210 багатодітних сімей; 25 батьків-одинаків. Отож, зареєструватись можна в Єдиній інформаційній базі даних. Від початку великої війни процедура реєстрації не змінилась. Спершу людина має звернутися до органу соціального захисту населення територіальної громади, у якій тимчасово проживає. Також можна звернутись до ЦНАПу з документом, що посвідчує особу. Якщо в цих документах відсутнє місце реєстрації, то варто подати інші документи, які підтверджують факт проживання на відповідній території на момент бойових дій чи окупації. Окрім цього, віднедавна зареєструватися внутрішньо переміщеним особам можна через Дію. Статус ВПО дозволяє отримати виплату від держави – для себе і своїх дітей. Українці можуть отримувати щомісяця 2 000 грн на себе та 3 000 грн на кожну дитину. Гроші можна отримати на картку «єПідтримка» та витратити на будь-що. Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії: Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою). Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них – свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку «єПідтримка». Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку «єПідтримка».
Мешканців Львівщини закликають допомагати Домівці врятованих тварин
6 травня 2022
Домівка врятованих тварин – львівський притулок, який у часі війни став прихистком для евакуйованих тварин. Волонтери та представники Домівки кожного дня допомагають тим, хто прибуває та тим, хто ще потребує допомоги з переїздом з гарячих точок. Долучитись до допомоги закликають і мешканців Львівщини. За словами Ореста Залипського, керівника притулку, війна руйнує життя кожного, і тут немає тих, хто осторонь. «Вчора, поблизу Гостомеля забрали козла на ім’я Борис, житло якого і його власника згоріло вщент, а всі інші кози загинули. Тварина потребує негайної допомоги, бо у неї сильні опіки, роги просто чорні, від того, що коли вибігала з вогню на неї обвалилися палаючі дошки. Також у Домівці врятованих тварин перебувають коти, собаки, мавпи, папуги з постраждалих від війни населених пунктів. Всі тварини потребують нашої допомоги, можна безпосередньо приносити корми за адресою вул. О.Довбуша, 24 у м. Львів». – Зазначив Орест Залипський. Департамент екології та природних ресурсів цього тижня також відвідав Домівку та передав підопічним притулку корми. Закликаємо всіх долучатися до доброї справи. Допомогти евакуйованим тваринам можна і фінансово надіславши благодійний внесок: БО БФ «Домівка Врятованих Тварин» ЄДРПОУ:44086841 IBAN: UA773052990000026006031017177 АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Картка ключ: 5169 3305 2375 2514 Картка приват: 4149 6293 8110 7192 Орест Залипський PayPal domivka_@ukr.net Детальніше, про тваринок, які прибувають у притулок можна дізнатися за номером телефону 098 734 96 33 (Олена).
Партію гуманітарного вантажу передали військовим 103-ї бригади Сил територіальної оборони
6 травня 2022
Бронежилети, оптику, тепловізори, генератори, засоби гігієни, медикаменти, харчі і воду передали з Львівщини воїнам 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Вантаж зібрали з ініціативи очільника області Максима Козицького. Нагадаємо, вчора захисникам Донеччини та Луганщини передали зі Львівщини військову амуніцію. Загалом цього тижня від Львівської ОВА, Львівського Оборонного Кластера та Міжнародного штабу допомоги українцям, який об’єднав 44 країни, акумулювали для ЗСУ партію зі 700 бронежилетів.
За останній тиждень повномасштабної війни Львівщина забезпечила перевезення автомобілями понад 450 тонн гуманітарного вантажу
4 травня 2022
Львівська обласна військова адміністрація продовжує займатися логістикою перевезення гуманітарних вантажів як з-за кордону, так і доставкою у різні регіони України, які цього потребують. Тільки за останній тиждень повномасштабної війни росії проти України для перевезення гуманітарних вантажів з європейських країн ЛОВА організувала та забезпечила 18 автомобілів тоннажністю понад 20 тонн. Також за цей період для відправлення гуманітарного вантажу у різні регіони України задіяли 32 фури та 4 вантажних автомобілі тонажністю до 3 тонн. Найбільше гуманітарної допомоги автомобільним транспортом відправили в ті області, що потерпіли від бойових дій.
Львівщина передала на Харківщину та Донеччину ще 200 бронежилетів для військових
2 травня 2022
Сьогодні ще 200 бронежилетів класу 4+ від начальника Львівської обласної військової адміністрації, Львівського оборонного кластеру та за підтримки Міжнародного штабу допомоги українцям відправили на Харківщину та Донеччину для військових. Вантаж доформують іншими видами амуніції, тактикою, засобами гігієни, білизною для військових та продуктовими наборами. «Впродовж минулого тижня я особисто об’їздив всі східні області України. Відповідно, отримав запити з перших вуст, сам переконався, що є найбільш розхідними матеріалами, чого найбільше потрібно. Разом із начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким, з оборонним кластером, ми робимо все, що можемо, щоб підтримати та максимально забезпечити наших захисників. Я за те, щоб нічого не залежувалося на складах, тому ми постійно на контакті з нашими військовими з Львівщини та місцевими військовими адміністраціями», - каже заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. За минулий тиждень він спільно з координаторкою Міжнародного штабу допомоги українцям Анною Крисюк відвіз великий гуманітарний вантаж - гуманітарну допомогу, амуніцію, тепловізори, дальноміри, харчі та дві «швидкі»й - на Харківщину, Донеччину, Луганщину, Дніпропетровщину та Київщину. «Міжнародний штаб допомоги українцям скоординував зусилля всіх сторін, а також наших закордонних партнерів з 44 країн. Ми також постійно особисто контактуємо з усіма підрозділами з Львівщини, які на передовій. Нам важливо тримати руку на пульсі, важливо, щоб нам довіряли як військові, так і волонтери, благодійники, партнери. Ми вдячні всім нашим донорам, але найперше - нашим захисникам», - наголошує координаторка Міжнародного штабу допомоги українцям Анна Крисюк.
Понад 225 тисяч людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи через Дію
26 квітня 2022
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що станом на сьогодні понад 225 тисяч людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи через застосунок «Дія». «За 6 днів через «Дію» зареєструвались 225 тисяч людей. Ми вже бачимо, що принципово скоротились черги, люди тепер не будуть очікувати тижнями, щоб зареєструватись, а працівники ЦНАПів та управлінь соціального захисту населення нарешті зможуть ночами відпочивати», - прокоментувала Марина Лазебна. Найбільше внутрішньо переміщених осіб зареєструвались через застосунок ''Дія'' у Львівській, Київській, Харківській, Дніпропетровській, та Закарпатській областях. ''Через застосунок «Дія» можна одночасно подати заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та на отримання виплати на проживання для ВПО. Допомога на проживання буде зарахована на картку «єПідтримка». Її можна буде витратити на будь-які товари та послуги або зняти готівку'', - додала міністерка. Детальну інформацію про те, як стати на облік внутрішньо переміщеним особам та яку допомогу можна отримати перейшовши за посиланням. Також Марина Лазебна повідомила, що після впровадження воєнного стану понад 2 мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи. Найбільше людей після широкомасштабного воєнного вторгнення росії перемістились до Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Вінницької та Київської областей. ''Я знаю, що зараз, коли іде мова про внутрішньо переміщених осіб, то часто говорять про людей, які перемістились після провадження воєнного стану. Але війна триває 8 років, і кількість тих, хто з 2014 року був вимушений кинути домівки та шукати прихистку в інших регіонах країни - більша. На сьогодні у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо 3,4 мільйона людей. З них понад 2 мільйонів – це люди, які вимушено перемістились після провадження воєнного стану. І з них 1,9 мільйона – вимушено перемістились вперше'', - зазначила Марина Лазебна.
Малопольське Воєводство Республіки Польща надало 3 мільйони злотих, щоб підтримати вимушених переселенців на Львівщині
25 квітня 2022
З ініціативи Малопольського Воєводства Республіки Польща на чолі з Маршалком Вітольдом Козловскі Львівська обласна військова адміністрація уклала надзвичайно важливий договір про надання фінансової підтримки Україні. Йдеться про три мільйони польських злотих. Допомогу спрямують на такі завдання: 1) забезпечення вимушених переселенців належними умовами проживання, засобами особистої гігієни, медичними засобами та обладнанням, продуктами і предметами першої необхідності для задоволення первинних потреб в медичних послугах, а також санітарним транспортом; 2) проведення обладнання, ремонт, реконструкцію, розширення та модернізацію будівель або приміщень, призначених для розміщення внутрішньо переміщених осіб. «З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну ми отримуємо велику кількість гуманітарної допомоги з Польщі. Чимало наших людей знайшли прихисток у цій країні. Польща засуджує дії агресора, лобіює політичну та економічну ізоляцію росії. Дякуємо нашим друзям з Малопольського Воєводства та всьому польському народу за розуміння та постійну підтримку України у боротьбі з російським агресором. Разом – переможемо!», - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Фото: Małopolska
''Відтепер заявку на статус ВПО можна оформити у декілька кліків'', - Олександр Кулепін
20 квітня 2022
Українці, що були вимушені евакуюватися з регіонів, де ведуться бойові дії до більш безпечних місць України, можуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи онлайн, подати заявку на щомісячну виплату. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін. ''Від початку широкомасштабної війни всі ЦНАПи та органи управління соцзахисту були задіяні у реєстрації внутрішньо переміщених осіб і цей процес виявися надзвичайно важким, адже попит на цю послугу значно перевищував серверні можливості міністерств, які здійснюють таку реєстрацію. Черги в ЦНАПи були значними і самі центри працювали до ночі, а подекуди навіть і вночі, щоб зареєструвати усіх. Через це існує розрив між реальною кількістю ВПО в області та кількістю осіб, які числяться такими в реєстрах. А претендувати на матеріальну допомогу від держави можуть лише ті, хто потрапив в реєстр. Саме тому від учора реєстрація для ВПО значно спростилася - відтепер подати заявку на статус такої особи можна в декілька кліків у додатку. Такий крок допоможе усім переселенцям отримати статус ВПО швидко та не очікуючи в жодних чергах'', - сказав Олександр Кулепін. Заступник з питань цифровізації також додав, що статус ВПО можуть отримати користувачі в Дії як для себе, так і для своїх дітей. ''В Уряді передбачили виплати в розмірі 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей. Виплати нарахують на картку єПідтримка, і їх можна використати як завгодно: зняти готівку, переказати на іншу картку та купити будь-який товар. Ця матеріальна допомога стане корисною не лише для самих внутрішньо переміщених осіб, але й для бізнесу в цілому, адже завдяки витраченим коштам на оплату послуг чи продуктів підприємства зможуть виплачувати заробітну плату своїм працівникам та платити податки, а економіка країни - швидше відновлюватися'', - зазначив Олександр Кулепін. Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії: 1. Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО. 2. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою). 3. Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них — свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну. 4. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку єПідтримка. 5. Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Заява сформована! Перевірте її, підтвердьте достовірність даних та натисніть Надіслати. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка. Усю інформацію про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи розміщено за посиланням. ''Наразі послуга доступна для українців, які отримують статус ВПО вперше. Але міністерство цифрової трансформації України працює над тим, щоб найближчим часом нею змогли скористатися і всі переселенці, що отримали статус ВПО раніше'', додав Олександр Кулепін.
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Максим Козицький зустрівся з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста
14 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький провів зустріч з керівником відділу операцій з переміщенням у Міжнародному комітеті Червоного Хреста Кеті Атфілд. На заході обговорили потреби регіону в сфері гуманітарного забезпечення цивільного населення, внутрішньо переміщених осіб та людей з особливими потребами. Максим Козицький наголосив на важливості присутності таких організацій як Червоний Хрест. ''З кожним тижнем нам все більше зброї надають країни Заходу. Це свідчить про те, що світова спільнота підтримує нашу країну і хоче допомагати нам у стримуванні агресора. Але водночас необхідно підтримувати та збільшувати кількість гуманітарних місій для цивільного населення у межах країни, адже багато людей постраждало через воєнні дії на території нашої держави. Лише спільними та консолідованими зусиллями ми зможемо перемогти у цій війні'', – акцентував під час зустрічі очільник області. Кеті Атфілд розповіла про діяльність Червоного Хреста в Україні та області. ''Ми намагаємося допомагати містам, які потрапили в облогу та в організації гуманітарних коридорів. Також ми розшукуємо родичів та рідних, які втратили зв'язок один з одним. Ми маємо намір працювати з людьми, які отримали психологічні травми через пережиті воєнні дії. Основним фокусом нашої діяльності в Західному регіоні є робота з притулками для внутрішньо переміщених осіб. Ми є більш націленими на роботу на східній території країни, адже вона більше постраждала. Також ми плануємо облаштувати в одному з обласних центрів на заході України медичний хаб, звідки ліки надходитимуть в найбільш постраждалі регіони країни'', - сказала Кеті Атфілд. Вона зазначила, що у західних областях волонтери Червоного Хреста присутні на залізничних станціях та вокзалах, де надають допомогу внутрішньо переміщеним особам. У межах Львівської області працюють також підрозділи Німецького та Австрійського відділень Червоного Хреста. Кеті Атфілд також додала, що у планах організації є створення гарячої лінії для усіх, хто постраждав та потребує допомоги.
Львів’ян закликають долучатись до збору великоднього кошика для ЗСУ
12 квітня 2022
Львівські пластуни організовують збір великоднього кошика для Збройних Сил України. Відтак, з 20 по 29 квітня усі охочі можуть приносити у штаб на вулиці Винниченка, 6 продукти, які освячують та споживають на Великдень. Кошики відправлятимуть нашим воїнам на передову. Про це повідомила сьогодні під час брифінгу директорка Львівського обласного пластового центру Ольга Приходько. “На базі Львівського пластового центру діє 14 штабів, які розташовані у Львівській області.Штаби збирають гуманітарну допомогу для ЗСУ, ми забезпечуємо госпіталі і конкретні бригади, передаємо на схід необхідні медикаменти. Ми працюємо також з внутрішньо переміщеними особами, розселяємо у наших можливих місцях для перебування. Більше 7 тис. осіб нам вже вдалось розселити та надати допомогу. Найбільше – у Самбірському районі, там понад 20 тис. переселенців, яким пластуни допомагають", – зазначила Ольга Приходько. Також вона наголосила, що 740 волонтерів працюють у цих штабах і зараз 123 волонтери є конкретно командою від Львівського пластового центру. "Вони сортують вантажі, займаються логістикою та шукають ресурси. Ми налагодили співпрацю з 25 донорами та знайшли 240 тис. гривень для закупівлі легкої тактичної амуніції. Кожен хто бажає принести гуманітарну допомогу звертайтесь до нашої установи. Зараз найбільша потреба у продуктах харчування, а саме будь-яких крупах, консервах, також у засобах особистої гігієни", - додала Ольга Приходько.