Понад 75% ОТГ області зацікавлені у створенні центрів безпеки у громадах, - результати опитування

21 квітня 2021р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

76,7% обласних територіальних громад Львівщини зацікавлені брати участь у створенні центрів безпеки в громадах та розвитку місцевих систем оповіщення на умовах спів фінансування.

Про це свідчать результати опитування, які провів департамент цивільного захисту Львівської ОДА серед керівників місцевого самоврядування.

«Опитування проводилось онлайн, шляхом надання відповідей на запитання анкети щодо організації цивільного захисту в територіальних громадах. Його основна мета – удосконалити систему захисту населення і територій  від надзвичайних ситуацій та вирішити питання безпеки наших громадян на базовому рівні», – розповів директор департаменту цивільного захисту Львівської ОДА Ігор Туз.

Зокрема, запитання анкети стосувались створення в громадах добровільної пожежної охорони, наявності резервів матеріально-технічних ресурсів для ліквідації наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та організації оповіщення населення.

Нагадаємо, що у ході реформи місцевого самоврядування, важливі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до населення рівень влади – в територіальні громади. Саме на рівні міських, селищних та сільських громад організовуються та реалізуються основні заходи захисту населення і територій. Тому кожна громада повинна планувати та організовувати свою безпеку, захист мешканців від ймовірних надзвичайних ситуацій.

Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожній громаді шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення.

Всі відповіді, отримані від громад, департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації врахує при підготовці “дорожньої карти” із створення на території області місцевих пожежних команд та розвитку місцевих систем оповіщення.

Довідково.

Центр безпеки в територіальній громаді об‘єднує функції захисту від пожеж та надзвичайних ситуацій, громадської безпеки та екстреної меддопомоги з єдиною комунікацією. Мета – цілодобове реагування на запит про екстрену допомогу.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook