За державний кошт проведуть інтернет до трьох тисяч сіл

22 квітня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Цьогоріч у Держбюджеті України передбачено 500 мільйонів гривень на під’єднання до оптичного інтернету сільських громад. Насамперед йдеться про інтернетизацію соціально важливих закладів - шкіл, лікарень, ЦНАПів, бібліотек та будинків культури. Цих грошей вистачить, аби охопити якісним інтернетом три тисячі віддалених населених пунктів по всій Україні.

Реалізація проєкту передбачає такі етапи:

  • попередній відбір заявок, який триває (подати заявку можна, заповнивши онлайн-форму за посиланням https://thedigital.gov.ua/broadband2021),

  • офіційний збір заявок (після того, як Уряд затвердить відповідну Постанову),

  • розподіл коштів, 

  • проведення закупівель.

“Важливо й те, що попередньо подати заявку на під’єднання до оптичного інтернету мають самі громади. Попередній збір заявок для отримання фінансування в межах державної “інтернет-субвенції” проводять на спеціально розробленій платформі Мінцифри. Наразі до участі у проєкті вже зголосилися 28 громад із Львівщини, які планують провести швидкісний інтернет до 362 соціально важливих закладів у 124 селах. Інтернет і доступ до інформації в сучасному світі є запорукою розвитку громад, області та держави загалом. Тому ми закликаємо всіх керівників активно відстежувати такі можливості і не проґавити шансу”, - каже голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Перевірити, чи ваша громада подала заявку на отримання державної “інтернет-субвенції”, можна на спеціальному даш-борді Мінцифри за посиланням https://cutt.ly/jvPriY0.

За словами директора департаменту економічної політики ЛОДА Степана Куйбіди, наразі дуже важливо, щоб у Мінцифри була точна інформація про наявність покриття волоконно-оптичними мережами на Львівщині. Тому що наразі є випадки, коли в даному Міністерстві є інформація про наявність оптоволокна в населеному пункті, а насправді його немає. Якщо такі дані будуть не співпадати, село чи громада, через помилку, можуть не отримати фінансування. Тому Львівська облдержадміністрація створить спеціальні виїзні комісії, які перевірять наявність оптичних інтернет-мереж там, де громади просять про їх проведення. Щоб дані на місцях та у Києві співпадали. 

“Дані, які є в Києві, потрібно верифікувати, щоб передати точну інформацію про наявність швидкісного інтернету та убезпечити наші громади від помилкового виключення з проєкту. Вже зараз ціна питання - 362 соціально важливі заклади на Львівщині з попередньо зареєстрованих 28 сіл”, - пояснює Степан Куйбіда.

"Наразі Львівщина  є в четвірці областей з найкращим доступом сільського населення до швидкісного інтернету. Проте це не привід не використати добру можливість наблизитися до 100-відсоткового покриття сіл нашої області", - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Довідково:

За дослідженнями Світового банку, зростання проникнення швидкісним інтернетом на 10% може призвести до зростання ВВП території на 2%. 

Проєкт постанови Кабінету Міністрів, якою врегульовується порядок та умови надання субвенції, уже на розгляді в Уряді. Переглянути його і типовий договір можна за посиланням https://cutt.ly/AvSQiF0.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook