"Жодна ідеологія не може бути вищою за життя людей": на Львівщині відзначають 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2021р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 26 квітня, в Україні відзначають 35-ті роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС. По всій країні відбуваються заходи з вшанування пам’яті героїв-ліквідаторів.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, заступник голови ЛОДА Віталій Загайний, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, представники влади міста, громадськість поклали квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що на вулиці Морозній у Львові.

«Чорнобиль – це перш за все біль. Це про зруйновані життя людей, це історія про атмосферу, яка панувала тоді в нашій, ще радянській, країні: тотального страху, недовіри, халатності та некомпетентності вищого партійного керівництва. Це також історія про те, коли створене людськими руками в один момент може вийти з-під контролю людини, - сказав Максим Козицький. - Тож сьогодні, із болем у серцях, вшановуємо 35-ті роковини Чорнобильської трагедії, а головно тих, хто рятуючи нас від ядерної небезпеки, віддав свої життя.  Зараз тут поруч, на дитячому майданчику, символічно звучить дитячий сміх. Він нагадує нам про те, для кого ми живемо і працюємо. Ніколи ніщо не може бути вищим за життя людей, жодна ідеологія. Це головний урок Чорнобиля».

На сьогодні у Львівській області проживає 7648 осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них 1266 – діти. На їх підтримку реалізується низка програм. Так, з обласного бюджету виділяються кошти на матеріальну допомогу учасникам чорнобильської аварії.

У 2021 році на реалізацію регіональної ініціативи з питання забезпечення житлом ліквідаторів першої категорії передбачено 1 мільйон гривень. А на забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 4 мільйони гривень.

Зазначимо, що з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи триває підготовка до Міжнародних змагань з пожежно-прикладного спорту пам’яті Героїв Чорнобиля, які планують провести цьогоріч у травні.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook