На трьох перевізників склали акти за порушення маршруту об’їзду дороги Львів - Луцьк
Сьогодні працівники управління транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації спільно із “Укртрансбезпекою” та працівниками ГУ НП перевірили автотранспортні підприємства щодо дотримання затверджених схем доїзду до безпечних меж аварійної ділянки дороги Н-17 Львів – Радехів – Луцьк з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька.
У межах перевірки склали 3 акти за порушення вимог статті 40 Закону України «Про автомобільний транспорт».
“Такі перевірки проводитимемо надалі систематично, перевізники зобов’язані чітко дотримуватись затверджених графіків руху транспорту, аби мешканці області могли комфортно доїжджати до місця призначення”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Зазначимо, задля недопущення припинення перевезень на автобусних маршрутах загального користування, які курсують вищевказаною автомобільною дорогою після відкриття наземної пішохідної переправи, перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування:
• № 540 Львів АС-2 - Опліцько ч/з Радехів;
• № 543 Львів АС-2 - Радванці ч/з Радехів;
• № 544 Львів АС-2 – Криве – Радехів АС;
• № 590 Львів АС-2 – Полонична;
• № 655 Львів АС-2 - Радехів АС;
• № 671 Львів АС-2 – Лопатин ч/з Радехів;
• № 672 Львів АС-2 - Радехів АС – Грицеволя;
• № 673 Львів АС-2 – Торки ч/з Сушне;
• № 674 Львів АС-2 - Бишів ч/з Радехів;
• № 680 Львів АС-2 - Радехів АС - Лопатин – Сморжів;
• № 681 Львів АС-2 - Радехів АС – Павлів;
• № 850 Львів АС-2 – Кам'янка-Бузька АС – Сілець здійснюється до безпечних меж аварійної ділянки дороги H-17 «Львів – Радехів – Луцьк» з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька.
Перевезення пасажирів від с. Руда Сілецька здійснюється до кінцевих пунктів маршрутів згідно постійно затверджених схем.
Нагадаємо, 3 травня стався обвал аварійного мосту поблизу села Гайок, що у Кам’янка-Бузькому районі. Мостовий перехід через річку Західний Буг знаходиться на автомобільній дорозі Н-17 Львів – Радехів – Луцьк. Унаслідок обвалу мосту ніхто не постраждав.
Новини за темою
Оголошено список переможців-перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах
14 квітня 2022
Управління транспорту та зв’язку Львівської обласної військової адміністрації оголошує результати конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути), що відбувся 5 квітня. Відповідно до оголошення конкурсу з 2 грудня по 28 грудня 2021 року (включно) тривав прийом документів від перевізників-претендентів. Документи для участі в конкурсі подали 24 перевізники. Подано 61 комплектів-документів. (Конверт № 1 та конверт № 2). Нагадуємо, що Львівською обласною державною адміністрацією в газеті «Львівська Пошта» від 01.12.2021 № 49 (2370) було оголошено конкурс на 73 об’єктів, з них 22 об’єкти – це приміські маршрути, 51 об’єкт – це міжміські маршрути або окремі графіки міжміських маршрутів. З протоколом засідання можна ознайомитися тут. Наказ про недопущення перевізників-претендентів до участі в конкурсі. Наказ про визначення переможців-перевізників. Конкурс проводиться відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081 (із змінами та доповненнями).
Свідомо спалювати суху траву – злочин: надзвичайники Львівщини звернулись до жителів області
11 квітня 2022
За минулу добу рятувальники Львівщини здійснили 5 виїздів на ліквідацію пожеж сухостою. Загальна площа згарища складає 3 650 кв.м. Пожежі зафіксували в Яворівському, Львівському та Червоноградському районах. Для тих, «господарів», які хочуть спалювали сухостій на своїх присадибних ділянках, у полях, біля хат – задумайтесь чи маєте зайві гроші. Так, як такі підпали караються законом у вигляді штрафу. для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн; для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн. «Звертаємось до свідомих та небайдужих жителі Львівщини, не допускайте подібні загоряння та пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті. У такий складний час, в умовах воєнного стану, свідомо нищити Україну, спалюючи суху траву – це ЗЛОЧИН!», - повідомили в ГУ ДСНС у Львівській області. Постійні виїзди рятувальників на ліквідації пожеж сухостою – це зайві витрати ресурсів. А вони зараз так потрібні нам для ПЕРЕМОГИ!
В області перевіряють перевізників щодо дотримання цінової політики проїзду
4 квітня 2022
Упродовж березня робоча група, до складу якої входять представники Львівської ОВА та правоохоронних органів, перевірила близько 50 транспортних засобів, що курсують за міжнародними маршрутами. Перевізникам наголосили на відповідальності у випадку підвищення цін. Водночас, під час перевірки встановили, що вартість перевезень Львів-Варшава та Львів-Краків не перевищує 800-1000 грн, що практично відповідає цінам довоєнного часу. «Ми бачимо, що внутрішньо переміщені особи, які прибувають на Львівщину евакуаційними потягами, вибирають різні способи подальшої логістики: 25 % перетинають кордони ЄС міжнародними евакуаційними потягами, 35 % переїжджають евакуаційними автобусами до міжнародних піших пунктів пропуску, а десь 40 % обирають комфортний та водночас платний спосіб переїзду до локацій на території ЄС. Щоденно зі Львова відправляється біля 40 регулярних рейсів до Польщі, Чехії та Німеччини, а також десь така ж кількість додаткових рейсів. Ми розуміємо, що є попит на міжнародні автобусні перевезення, а також, що бізнес має працювати та сплачувати податки. Однак застерігаємо недобросовісних перевізників від необґрунтованого підвищення вартості проїзду, адже ваші дії не залишаться непомітними і щодо вас будуть вжиті відповідні заходи», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. Як зазначив начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький, за дорученням голови Львівської ОВА такі перевірки будуть проводити регулярно.
В умовах війни відповідальність за спалення сухостою може прирівнюватись до диверсійної діяльності
24 березня 2022
За минулу добу надзвичайники Львівщини ліквідували 121 пожежу сухої трави, вогонь знищив понад 29 га сухостою. «Цифри вражають, не має слів, як потрібно не любити себе, не любити свій дім, не любити своїх рідних. Не цінувати рідну Землю. Це - від рук ГАЛИЧАН, і це Наша Галицька Земля - у вогні! У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити Україну, свою землю спалюючи суху траву – це злочин! Будьте людьми – майте совість!», - звернулись у ГУ ДСНС Львівської області. Рятувальники вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3000 до 6000 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 000 до 21 000 тисячі. «Попри ту кількість вогню на території країни, яку спричинили окупанти, на Львівщині несвідомі громадяни продовжують спричиняти пожежі, завдавати шкоди довкіллю. Ба більше, самі ж страждають – отримують опіки, нищать власне майно. За інформацією ДСНС, з-поміж усіх викликів на день, близько 70 викликів стосуються саме спалення сухої трави», - розповів заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.
Правоохоронці нададуть правову оцінку перевізникам, які завищували вартість для перевезень переселенців
21 березня 2022
На адресу Львівської обласної військової адміністрації надійшов лист Львівського міського голови стосовно недобросовісних перевізників, які здійснюють перевезення внутрішньо переміщених осіб до Республіки Польща або до міжнародних контрольно-пропускних пунктів Львівської області за необґрунтовано завищеними тарифами. Йдеться про таких перевізників як ТзОВ «Голден Плюс Транс», ТзОВ «Люкс-Рейзен», ТзОВ «ТрансТемпо», ПКП «Денисівка-Авто», ТзОВ «Автокомбінат-1», ПП «Модультранс». «У відповідь на лист міського голови ми скерували звернення в правоохоронні органи – Бюро економічної безпеки, а також в Укртрансбезпеку. Сподіваюсь, що правоохороні нададуть належну правову оцінку перевізникам, які завищували вартість для перевезень переселенців. Наголошую, не допустимо наживатись на чужій біді, зараз ми навпаки маємо об’єднуватись і допомагати», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. Нагадаємо, люди, які прибувають до Львова і мають намір їхати за кордон, можуть скористатись безкоштовним евакуаційним потягом у Перемишль та Хелм, а також у Чоп на Закарпатті (з подальшим перетином кордонів з ЄС). Також від Головного залізничного вокзалу та усіх інших станцій Львівщини курсують евакуаційні автобуси до пунктів пропуску.
Спалювання сухої рослинності заборонене: штраф для громадян складає від 3 тисяч гривень
21 березня 2022
Учора, 20 березня, рятувальники області провели рейдові відпрацювання щодо притягнення винних осіб за спалення сухої рослинності у всіх семи районах. В ході проведення рейдів склали 6 адміністративних протоколів. В ДСНС Львівщини вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності ЗАБОРОНЕНЕ, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 до 6 120 для посадових осіб 15 300 до 21 420 Під час рейдів із населенням провели роз’яснювальну роботу. Громадянам роздавали інформаційні листівки, щодо заборони спалювання сухої трави, небезпеки, яку несуть такі пожежі, а також доносили інформація про штрафні санкції. Рятувальники Львівщини, звертаються до всіх небайдужих і свідомих мешканців нашої області, лише спільними зусиллями та відповідальним ставлення ми можемо зупинити паліїв. Жителі Львівщини, пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті та не допускайте подібні загоряння. А ми, своєю чергою, будемо продовжувати такі рейди. Віримо, що лише разом, ми зможемо зменшити кількість пожеж у природних екосистемах.
Графік приміських автобусів та залізничного транспорту в області змінили: перевізники допомагають армії
11 березня 2022
У зв’язку з частковим залученням транспортних засобів задля допомоги військовим та довезення евакуйованих громадян кількість приміських та міжміських автобусів зменшили. Окрім того, скасували обідній рейс електричок. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу керівник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький. “Приміські та міжміські автобусні маршрути, а також залізничні перевезення курсують зі зміненим графіком. Прошу мешканців із розумінням поставитись до цього, адже перевізники залучені до допомоги нашій армії та внутрішньо переміщеним особам. Поруч від Головного вокзалу є приміський залізничний вокзал з якого курсують електрички в напрямках: Трускавця, Східниці, Сколе, Сянок, Стрия, Самбора, Мостиськ. Окрім цього, з приміського вокзалу здійснюються відправлення автобусів в напрямку на Городок, Дрогобич та Пустомити”, - зазначив Степан Рудницький. У разі необхідності уточнення інформації щодо графіку руху окремих автобусних маршрутів або поїздів просять звертатися за контактним номером телефону Управління транспорту та зв’язку (096)2328058. З детальною інформацією про розклад поїздів можна ознайомитись за посиланням : https://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/578470/ або з інформаційного табло та будь-якої каси, які є на території приміського вокзалу.
Мешканцям області нагадують: за знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища загрожують штрафи
22 лютого 2022
Ранньоквітучі рослини – це рослини, які занесені до Червоної книги України, які часто використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати їх заборонено. Найбільш відомі – проліски, черемша (цибуля ведмежа), шафран (крокуси). Станом на сьогодні, за інформацією Державної екологічної інспекції у Львівській області на виконання доручення Державної екологічної інспекції України № 42 від 09.02.2022 року про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу та відповідно до плану спільних заходів на території Львівської області триває операція «Первоцвіт-2022». За знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Що загрожує правопорушникам: - статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень; - за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП). - за один екземпляр незаконно зірваної рослини, яку занесено до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні, шафрани (крокуси) та проліски – від 49 до 62 гривень (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 гривень (залежно від виду). «Вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах, однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України», а кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
В області визначають переможця конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті
27 січня 2022
Сьогодні відбулося засідання обласного конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, що не виходять за межі території області. Відповідно до регламенту проведення конкурсу, в присутності перевізників-претендентів та членів конкурсного комітету були відкриті конверти з позначкою № 2, в яких міститься інформація про те, на який об'єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, після чого в засіданні було оголошено перерву. Голова обласного конкурсного комітету Юрій Бучко зазначив, що дату та час проведення наступного засідання комітету, на якому будуть прийняті рішення щодо результатів конкурсу, додатково повідомлять. Нагадуємо, що Львівська обласна державна адміністрація оголосила конкурс з 73 об’єктів для перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути). З них : 22 об’єкти конкурсу – це приміські маршрути; 51 об’єкт конкурсу – це міжміські маршрути або окремі графіки міжміських маршрутів. Документи для участі в конкурсі подали 24 перевізники. Подано 61 комплект документів (Конверт № 1 та конверт № 2).
На Львівщині визначать перевізників для обслуговування приміських і міжміських автобусних маршрутів
2 грудня 2021
Львівська обласна державна адміністрація оголосила конкурс з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути). Інформують в управлінні транспорту та зв’язку Львівської ОДА. Відповідне оголошення опубліковане у газеті «Львівська Пошта» від 01.12.2021 № 49 (2370). Конкурс запланували провести 27 січня 2022 року. Прийом документів від перевізників-претендентів триває до 28 грудня 2021 року включно. На конкурсі розглянуть 73 об’єкти. Оголошення про проведення конкурсу у додатку 1 та 2.
У ЛОДА обговорили умови впровадженням е-квитка
20 жовтня 2021
Сьогодні, 20 жовтня, за участі потенційних інвесторів, перевізників та представників територіальних громад відбулось нарада (з долученням онлайн-учасників) щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) у приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування Львівської області. Технології АСООП більш відомі як е-квиток. «Вже не перший рік на Львівщині ведеться робота щодо запровадження е-квитка на транспорті. Львівська облдержадміністрація, як замовник перевезень на обласних маршрутах, розробила відповідний регуляторний акт. В межах ХХ ювілейного міжнародного економічного форуму у місті Львові відбулось його крос-секторальне обговорення. За підсумками, в багатьох інвесторів виникли пропозиції щодо доповнення, корегування пунктів положення про умови проведення конкурсу з відбору інвестора (оператора) для впровадження АСООП, а також порядку функціонування та вимоги до е-квитка. Зацікавленим сторонам надіслали ключові питання щодо е-квитка і власне сьогодні важливо напрацювати конкретні пропозиції, щоб мати чітке розуміння, в якому напрямку ми рухаємся», – зазначив заступник голови ЛОДА Юрій Бучко. Під час обговорення, потенційних інвесторів цікавило як буде проходити фіксалізація проїзду, як відбуватиметься рух коштів за оплату проїзду, оплата проїзду пільговиків, робота АСООП в режимі «offline», видрук квитків тощо. Перевізники підтримали доцільність впровадження е-квитка, однак висловлювали застереження щодо збереження можливості оплати готівкою, а також сподівання щодо врегулювання питання відшкодування проїзду пільговиків . Представники територіальних громад звернули увагу на те, що не кожна громада може відшкодувати перевізникам пільговий проїзд, а також на доцільності контролю сплати проїзду в транспортних засобах. На питання присутніх відповідав начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький, а також його заступник Роман Жук. За підсумками наради, учасники погодились, що необхідно здійснювати наступні кроки щодо АСООП, а всі питання, що виникають вирішувати вже на кожному конкретному етапі впровадження проєкту.
Водіїв громадського транспорту перевірятимуть на дотримання протиепідемічних заходів безпеки
30 вересня 2021
З 21 вересня на території Львівської області рішенням обласної комісії встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу. Перевізникам наголошують на дотриманні заходів безпеки під час перевезень пасажирів в період карантину. З середини жовтня проводитимуть перевірки водіїв транспортних засобів. «Підприємства у галузі перевезень пасажирів зобов’язані дотримуватись вимог головного санітарного лікаря, зокрема проводити ранковий скринінг працівникам та не допускати до роботи тих, у кого температура 37 0 і вище. Також у водіїв та пасажирів повинні бути наявні засоби індивідуального захисту. Категорично заборонено перевозити пасажирів без масок. Після кожного рейсу здійснювати вологе прибирання транспортних засобів, використовуючи засоби з антибактеріальною дією”, - зазначив начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА Степан Рудницький. Також він повідомив, що минулого тижня, рівень вакцинації у колективах, які здійснюють транспортні перевезення становив 23 % і закликав працівників активніше долучатись до вакцинальної кампанії, аби вберегти себе та не наражати на небезпеку інших. Окрім того, Степан Рудницький акцентував, що по п’ятницях у приміщенні АС-2, що на вулиці Липинського працює пункт вакцинації. Начальник управління Патрульної поліції у Львівській області Роман Пилипенко наголосив, що за недотримання протиепідемічних заходів перевізниками та пасажирами передбачена адміністративна відповідальність. «Якщо водій проігнорував вимоги в період дії карантину, той його мають право притягнути до адміністративної відповідальності. Штраф від 17 до 34 тисячі гривень. Також, якщо пассажир у салоні траспорту перебуває без маски, не реагує на водія і його вину доведуть, його теж можуть притягнути до адмінвідповідальності. Сума штрафу від 510 гривень», - додав Роман Пилипенко.