П'ять суб’єктів господарювання Львівщини сплатили 48 % від усього обсягу акцизного податку по області
Акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів (алкогольні напої та тютюнові вироби) є одним з надходжень до загального фонду місцевих бюджетів. Понад 40 млн грн цього податку щомісячно поступає до бюджетів Львівщини.
У департаменті фінансів Львівської ОДА підготували щомісячний аналіз мобілізації до бюджету області акцизного податку у розрізі наших платників.
П’ятеро суб’єктів господарювання Львівщини поповнили місцеві бюджети акцизним податком в обсязі понад 10 млн грн кожний:
- ТзОВ „Львівська файка” – 28,8 млн грн
- ТзОВ „АТБ-Маркет” – 17,9 млн грн
- ТзОВ „Тедіс Україна” – 14,1 млн грн
- ТзОВ „Овація” – 11,4 млн грн
- ТзОВ „Сільпо-Фуд” – 10,1 млн грн
У січні-квітні 2021 року 48 % від усього акцизного податку по області сплатили саме вище згадані платники.
Стосовно позитивної динаміки сплати акцизного податку порівняно з січнем-квітнем 2020 року варто відзначити наступних представників бізнесу:
- ТзОВ „АТБ-маркет” збільшило перерахування податку на 49 %,
- ПП „Мережа-Сервіс Львів” – на 45 %,
- ТзОВ „Тедіс Україна” – на 33 %,
- ТзОВ „Сільпо-Фуд” – на 28 %,
- ТзОВ „МЕТРО Кеш енд Кері Україна” – на 20 %,
- ТзОВ „Ашан Україна Гіпермаркет” – на 19 %.
У департаменті фінансів вкотре наголошують органам місцевого самоврядування на проведені профілактичної та роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання щодо повноти декларування акцизного податку.
Ключові слова:
акцизний податокНовини за темою
З 1 травня в Україні діє новий порядок сплати акцизного податку з реалізації тютюнових виробів
9 травня 2022
З 1 травня 2022 року в Україні діє новий механізм зарахування до місцевих бюджетів акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів (Закон України від 15.02.2022 № 2042 із змінами). Так, обов’язок сплати податку переходить від суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі до виробників та імпортерів тютюнових виробів. Зарахування акцизного податку здійснюватиметься за аналогією з методикою зарахування акцизу з пального (тобто, залежно від обсягів реалізації тютюнової продукції на території територіальних громад). До бюджетів податок зараховуватимуть казначейські органи автоматично відповідно до часток співвідношення вартості реалізованих тютюнових виробів на відповідній території за звітний місяць до загальної вартості реалізованих виробів за цей місяць загалом по Україні. Частки визначатиме Державна податкова служба України на підставі даних реєстраторів розрахункових операцій щомісячно. Інформацію про частки публікуватимуть на офіційному сайті ДПС та до 15 числа місяця, наступного за звітним, надаватимуть Державній казначейській службі України. Остання забезпечуватиме перерахування відповідних коштів громадам до останнього робочого дня місяця. Відтак, перші кошти за новим порядком повинні надійти бюджетам наприкінці червня. Закон, згідно з яким вступили в дію нові зміни – за посиланням. Детальніше – у відповідному Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.2022 № 515.
До бюджету області надійшло 89 млн грн акцизного податку
17 березня 2022
9 березня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №246 щодо часток зарахування територіальним громадам акцизного податку з пального у першому півріччі цього року. Ці частки залежать від обсягів реалізації пального в другому півріччі 2021 року). Вчора територіальні громади Львівщини отримали належні їм від початку року кошти акцизного податку, а саме - 89 млн грн акцизу з пального. Надалі податок надходитиме вже щодня (принаймні, до завершення воєнного стану, оскільки Верховна Рада України прийняла закон про тимчасове скасування цього податку з метою здешевлення пального). У департаменті фінансів Львівської ОВА прогнозують, що за квартал загальні його поступлення становитимуть понад 100 млн грн.
З початку року майже 16 млн грн акцизного податку скерували до держбюджету платники Львівщини
9 листопада 2021
У січні-жовтні 2021 року надходження до загального фонду державного бюджету від платників Львівщини акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів становлять 15,9 млн грн. Як інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області це на 0,1% більше ніж минулого року. У жовтні 2021 року надходження до загального фонду державного бюджету становлять 1,33 млн гривень.
397 млн грн акцизного податку надійшло на Львівщину за дев’ять місяців
22 жовтня 2021
У січні-вересні до бюджету Львівщини надійшло 397 млн грн акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів (алкогольні напої та тютюнові вироби). Таким чином план дев’яти місяців перевиконали на 3 %. Порівняно з відповідним періодом торік надходження зросли на 10 %. За цей період шість субєктів підприємництва області внесли до бюджету понад 20 млн грн кожний акцизного податку: ТзОВ „АТБ-маркет”, ТзОВ „Тедіс Україна”, ТзОВ „Львівська файка”, ТзОВ „Овація”, ТзОВ „Сільпо-Фуд”, ТзОВ ТВК „Львівхолод”. Вказані платники забезпечили майже половину акцизного податку області за дев’ять місяців 2021 року.
206 млн грн акцизного податку на пальне надійшло на Львівщину
7 жовтня 2021
На засіданні 29 вересня Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою затвердили частки відрахування територіальним громадам акцизного податку з пального у другому півріччі цього року. Нагадаємо, ці частки залежать від обсягів реалізації пального на відповідних територіях у січні-червні. Вже вчора територіальним громадам області надійшли кошти з акцизного податку з пального. Загалом область отримала 206 млн грн. Це кошти за весь третій квартал і перші дні жовтня. Надалі податок надходитиме щодня. Так процедура обрахування акцизного податку на пальне громадам проводиться щороку. Найбільше поповнився бюджет Львівської територіальної громади –57 млн грн. Окрім того, Сокільницька ТГ отримала 11 млн грн, Солонківська – 9 млн грн, Давидівська, Яворівська і Зимноводівська – по 7 млн грн. Загалом постанова уряду дозволить розподілити між місцевими бюджетами в Україні 2,6 млрд грн податку, які станом на кінець вересня 2021 року зберігалися на казначейському рахунку.
Прогнозований показник акцизного податку в області є найбільшим за останні чотири роки
29 липня 2021
Державна податкова служба опублікувала інформацію щодо обсягів реалізації пального в розрізі населених пунктів України у січні-червні цього року. Враховуючи ці показники департамент фінансів Львівської ОДА розрахував можливу частку надходжень акцизного податку Львівщини у другому півріччі цього року. «Від обсягів реалізації пального залежить частка акцизного податку, що надходитиме громадам до кінця року. Так частка податку Львівщини на друге півріччя цього року не лише більша від частки на перше (на 13 %), але й загалом найвища починаючи з 2017 року!»,- наголошують у департаменті. Фінансисти пояснюють, що навіть при тих самих обсягах продажу пального додаткові надходження в громади області становитимуть до 40 млн грн. «А зважаючи, що його реалізація в другому півріччі зазвичай помітно більша, ми розраховуємо на додаткових приблизно 50 млн грн податку»,- зазначили у департаменті. Додамо, що частка надходжень акцизного податку затверджується постановою Кабінету Міністрів України.
Обласний бюджет поповнили понад 200 млн гривень акцизного податку
22 липня 2021
У першому півріччі до бюджету області надійшло 244 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Це на 10 % більше у порівнянні з січнем-червнем торік. Як повідомили у департаменті фінансів, є три суб’єкти підприємництва, що внесли до бюджету цього податку понад 20 млн гривень кожний: Товари́ство з обме́женою відповіда́льністю „Львівська файка”; Товари́ство з обме́женою відповіда́льністю „АТБ-маркет”; Товари́ство з обме́женою відповіда́льністю „Тедіс Україна”. Ще три реалізатори перерахували понад 10 млн грн кожний – ТзОВ „Овація”, ТзОВ „Сільпо-Фуд” та ТзОВ ТВК „Львівхолод”. Згадані платники забезпечують більшу частину акцизного податку області. Детальніше за посиланням.
Понад 6 млн гривень акцизного податку надійшло від Львівщини до державного бюджету
11 Червня 2021
Понад 6 млн гривень акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів надійшло до державного бюджету від Львівщини. У січні-травні 2021 року до загального фонду державного бюджету України надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів на суму 6,41 млн гривень.У травні 2021 року цей показник склав 2,24 млн гривень. Це становить 282,9% від індикативного показника. Додатково до бюджету надійшло 1,65 млн гривень, та на 1,75 млн гривень або на 360,2% більше у порівнянні з минулим роком.
Місцеві бюджети отримали акцизний податок з пального за два місяці літа
31 серпня 2020
У п’ятницю, 28 серпня, місцеві бюджети одержали належні їм кошти акцизного податку з пального за липень-серпень. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Як нагадують у департаменті щопівроку залежно від обсягів реалізації пального Уряд затверджує частки відрахування місцевим громадам акцизного податку на наступне півріччя. Після прийняття відповідної постанови і підготовчої казначейської роботи місцеві бюджети отримують належні їм кошти за весь період після припинення відрахувань і надалі акциз уже надходить щоденно. Зокрема, Львівщина отримала акциз на суму 97,1 млн грн. «Безперечно, цей ресурс допоможе нам у бюджетних показниках за підсумками восьми місяців. До речі, попереднього разу, наприкінці лютого, обсяг отриманого областю акцизу становив 59,3 млн грн»,- поінформували у департаменті фінансів. Найбільше коштів акцизу у п’ятницю отримали м. Львів – 23,2 млн грн, Жовківський район – 7,4 млн грн, Яворівський і Пустомитівський райони – по 6,4 млн грн, Зимноводівська ОТГ – 4,2 млн грн, Давидівська ОТГ – 3,8 млн грн, Солонківська ОТГ – 3,5 млн грн, Бродівський р-н – 3,0 млн грн, Городоцький р-н – 2,8 млн грн. Додамо, що до обласного бюджету акцизний податок з пального не надходить.
Понад 209 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами надійшло до місцевих бюджетів Львівщини
22 жовтня 2019
У січні - вересні 2019 року платники податків Львівщини сплатили до місцевих бюджетів області 209 030,2 тис грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що на 11 % перевищило заплановані надходження. Про це повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Львівській області. У вересні 2019 року до місцевих бюджетів області надійшло 28 487,1 тис грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Такі надходження перевищили заплановані на 7 375,5 тис грн, або на 34,9 % та на 6 624,6 тис грн, або на 30,3 % за вересень 2018 року.
Місцеві бюджети отримали акцизний податок з пального
11 вересня 2019
Місцевим бюджетам з держбюджету надійшов акцизний податок з пального. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Загалом Львівщина отримала 110 млн гривень. Це заборгованість з держбюджету за липень, серпень і початок вересня. Найвідчутніші поповнення у м.Львові – 28,5 млн грн, Жовківському і Яворівському районах – по 8,2 млн грн, Пустомитівському районі – 6,4 млн грн, Давидівській і Зимноводівській ОТГ – по 3,9 млн грн, Солонківській ОТГ – 3,8 млн грн, Бродівському районі – 3,7 млн гривень.
Майже 128 мільйонів гривень акцизного податку – з роздрібної торгівлі підакцизними товарами на Львівщині
15 липня 2019
Як повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Львівській області у 2019 року надходження до 23 млн 101,5 тис гривень. За до місцевого бюджету надійшло акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у сумі 127 808,8 тис гривень.