Львів - Дрогобич: для одеських журналістів організували промотур

3 Червня 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Першим прямим рейсом Одеса - Львів, який відкрила авіакомпанія «SkyUp»,  прилетіла команда програми «Кругозір», аби відзняти і показати в ефірі цікаві туристичні місця Львівщини.

Організацією промотуру займалось управління туризму та курортів облдержадміністрації.

У Львові журналісти відвідали оперний театр. А потім – Дрогобич зі своїми унікальними туристичними локаціями, серед яких солеварня – найдавніше діюче підприємство в Україні. І хоч зараз воно перебуває не у найкращому стані, але найважливіше, що видобуває сіль як у давні часи – з природних розсолів.

Директор підприємства Олег Петренко говорить, що дрогобицька сіль за якістю не поступається гімалайській.

«Ропа розміщена на 50 метрах внизу, тобто на такій глибині не може бути якоїсь концентрації негативних мінералів. Дослідження показують, що у нас все ідеально, - запевняє пан Олег. - Такої технології ні в Україні, ні в Європі немає. Тому є завдання створити на солеварні музей виробництва, бо це якраз та родзинка, яка зберігає цінність цього об’єкту. Вже маємо розроблений проєкт ревіталізації».

На екскурсії у солеварні зустріли латвійців. Петеріс Діманс розповів, що три місяці тому був у центральній Південній Америці – у Перу:

«Я бачив як там люди упродовж кількох поколінь дістають сіль – такий самий принцип, - каже пан Петеріс. - І я не знав, що в нас десь тут поруч – з Латвії кілька годин літаком, є таке підприємство, яке з глибини дістає хорошу сіль. Тому я б із задоволенням своїм знайомим рекомендував зайти сюди».

Він зауважив, що це туристична перлина, але інфраструктура ще повинна створитися.

Поруч із солеварнею вже 600 років стоїть автентична церква св. Юри. Всередині всі стіни від самого низу до склепіння, а це майже 14 метрів, вкриті авторським настінним живописом. Художник – Медицький Степан.

«Людина, будучи тут, могла очима подорожувати по святих невідомих місцях. Збоку біля сюжетів можна було прочитати підписи до них, - розповідає Леся Летнянчин, завідувачка відділу пам’яток дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина». - Науковці займаються цією церквою більш ніж сто років. І дуже влучно висловився один із науковців Григорій Логвин, що назвав нашу церкву «поемою в дереві».

За словами пані Лесі, до пандемії церквою здебільше цікавилися іноземні туристи, а з останніми подіями якраз з’явилося більше українців. Церква св. Юри працює з 9:00 до 18:00, п’ятниця-неділя з 9:00 до 17:00, середа - вихідний. І лише три рази у році, з метою збереження храму, тут є літургія: 6 травня - на храмовий празник, на другий день Великодніх свят і на Трійцю.

Гості з Одеси піднялись також на 32-метрову Дрогобицьку ратушу, що та поласували місцевими смаколиками: кавою з дрогобицькою сіллю і соленим тортом.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook