У Судовій Вишні відбудеться культурно-дипломатичний захід, присвячений грузинському періоду життя Лесі Українки
15 Червня 2021р, Новини. Управління молоді та спорту, Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
19 червня у м. Судова Вишня Яворівського району відбудеться ряд заходів в межах культурно-дипломатичної події «Леся_150. Леся і Грузія – тріумф і трагедія». Ідея події: Показати постать Лесі Українки через призму її Грузинського десятилітнього періоду життя і творчості.
Авторки ідеї та кураторки проєкту: Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.
Як зазначають організатори заходу, про Лесю Українку сьогодні є ряд досліджень біографічного та наукового характеру. Чимало інформації про неї ми «успадкували» від радянських дослідників, які мали «викривлений» фокус на Лесину правду життя. Леся і Грузія – тріумф і трагедія. Кавказький період життя і літератури Лесі залишає за собою багато нерозкритих секретів, неописаних подій та нерозгаданих між рядків її творів. Але відомо що найвищий злет її як драматурга відбувся саме на Кавказі. «Лісова Пісня» – стала символом грізної сили глибоких почуттів любові, довіри й численних зрад, які на собі пережила українка.
Початок: о 14:00, 19 червня
Місце: вул. Першого Листопада 3, м. Судова Вишня (австрійські конюшні ХІХ ст. – єдині збережені до сьогодні в Україні в автентичному вигляді).
Локації та заходи:
1. Конюшні з кіньми – джерело спокою і натхнення.
2. Головний манеж, де буде відбуватися основна частина мистецького перформансу.
3. Будиночок «СОНЯЧНА МАЙСТЕРНЯ»: як діти Сонця, прочитавши поезію Лесі, відтворять почуті образи на полотно. Виставка картин дітей художників-аутсайдерів. Фешн-індустрія Леді ДІ.
4. Оглядова платформа, де буде відбуватися кінне поло.
5. «Мольберт під Кленом» – намалюй портрет коневі, або впіймай фарбою Лесину мрію.
6. Майданчик книжкових презентацій найновіших видань про творчість Лесі Українки.
7. Дитяча зона (воркшопи та майстер-класи, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся»)
8. Фудкорт – «Грузія у Судовій Вишні» та «Улюблені вина під Зіркою Лесі».
Довідково:
В Грузії, в Кутаїсі, в 1911 році Леся Українка написала ще одну маловідому поезію «Мрії в бурю». Центральним персонажем у рядка Квітки-Косач є спритний дикий кінь, який уособлює її мрію, кінь-мрія, що несе Лесю-вершницю усупереч трагічним викликам її прописаної долі. Як відомо, Леся Українка любила коней, цю любов до благородних тварин заклали у процесі виховання її аристократичні батьки та добірне оточення. Особливо мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Сама верхи не їздила, через хворобу, але іпотерапія живила ентузіазм її фантазії. Тому мета заходу - різними художніми засобами підкреслити маловідомі захоплення славної письменниці, відтак - візуалізувати фундаментальні таланти її особистості: музика, театр, малярство, література, фольклор, наука.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні
8 березня 2022
Сьогодні, 8 березня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні та Постійним Представником Грузії при ОДЕР-ГУАМ Й.В. паном Георгієм Закарашвілі. Зараз він перебуває на Львівщині. Посол наголосив на політичній підтримці України Грузією у всіх міжнародних організаціях, в тому числі ООН, ОБСЄ тощо. Також додав, що Грузія і далі готова гуманітарно підтримувати Україну, зокрема області, які найбільше страждають від війни. Максим Козицький зазначив, що сьогодні Львівщина є гуманітарним коридором між Європою та тими областями, в яких ведуться активні бойові дії. Також, наша область вже надала прихисток понад 100 тисячам українців, які рятуються від звірств окупанта. Відтак, гуманітарна допомога потрібна постійно. Начальник Львівської ОВА подякував Грузії за гуманітарну допомогу, яку надає дружня країна та дружній до України народ.
Прем’єр-міністри України та Грузії відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки на Львівщині
21 серпня 2021
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль спільно з Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі під час робочої поїздки до Львівської області 21 серпня відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Очільники урядів та голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький оглянули центр та процес планування бойових дій за стандартами НАТО. Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі також ознайомилися з навчально-матеріальною базою МЦМБ і сучасними зразками стрілецької зброї та озброєння. «Яворівський полігон є одним із двох в Україні, де проводяться міжнародні військові навчання. Від початку російської агресії тут активно проводять тренування підрозділи ЗСУ та Національної гвардії. Загалом у центрі за стандартами НАТО підготовлено близько 20 тисяч військовослужбовців. Це вагомий внесок у зміцнення обороноздатності України», — підкреслив Прем’єр-міністр України. Денис Шмигаль додав, що об’єднання зусиль у посиленні безпеки є надзвичайно важливим для спільного євроатлантичного майбутнього України та Грузії. Довідково Міжнародний центр миротворчості та безпеки, більш відомий як «Яворівський військовий полігон» — військовий полігон на заході України, розташований за 30 км на північний захід від Львова в Яворівському районі. Починаючи з 1995 р. на території полігону проходять міжнародні навчання «Щит миру» в межах програми «Партнерство заради миру», котрі проводяться спільно Україною та НАТО. Навчальний центр «Партнерство заради миру» призначений для забезпечення та проведення курсової підготовки національних контингентів та національного персоналу (військових спостерігачів, штабних офіцерів) до участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, а також підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України та інших військових формувань.
Кінне поло та виставка картин: чим дивували на мистецькому заході «Леся 150. Мрійниця, вершниця», присвяченому Лесі Українці
19 Червня 2021
Сьогодні, 19 червня, у Судовій Вишні, що неподалік Львова, розпочався культурно-дипломатичний захід під назвою «Леся – 150. Мрійниця, вершниця». Його головна ідея: показати постать поетеси Лесі Українки через призму її грузинського десятилітнього періоду життя і творчості. Чимало сторінок біографії видатної українки достеменно не вивчені, або ж успадковані від радянських дослідників. З огляду на це, більшого значення набуває той період життя і творчості Лесі Українки, який вона провела в Грузії. Долучився до мистецького заходу й очільник Львівщини Максим Козицький. «Якби Леся Українка жила у нас час, то почувала б себе цілком комфортно. Сильна і незалежна, незламна і волелюбна, Леся Українка – це жінка-революція, жінка-геній, жінка-мислителька і справжня аристократка. Тепер ми чудово розуміємо її роль та рівень, на який письменниця вивела українську літературу. Леся Українка для нас не просто жінка в нашій літературі, а визначна особистість української історії. Сьогодні подія має не лише культурне, а й дипломатичне спрямування. Адже захід присвятили й Дням Грузії в Україні. Знаю, що Леся Українка була знаною мандрівницею – географія подорожей письменниці охоплює три континенти. А одним із важливих етапів у її житті був грузинський період творчості. Дякую усім причетним за організацію надзвичайно цікавого мистецького заходу й те, що таким чином популяризуєте українську культуру», - зазначив голова Львівської ОДА. Як відомо, письменниця любила коней. Її любов до благородних тварин у процесі виховання прищепили батьки. Особливо Леся Українка мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Тому не дивно, що головною локацією події обрали саме Австрійські конюшні ХІХ ст. Вони єдині в Україні, що збереглись до сьогодні в автентичному вигляді. Серед основних атракцій: конюшні, кінне поло, виставка картин сонячних дітей-художників, книжкові презентації, майстер-класи для дітей, конкурс малюнків, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся». Також гості зможуть побачити театральний етюд-уривок «Лісової пісні», показ етноодягу з різних регіонів. Музичний супровід забезпечив симфонічний оркестр, завдяки якому впродовж заходу лунали українські та грузинські мелодії. Наприкінці усі могли почастувати стравами грузинсько-української кухні. Авторками ідеї та кураторками проєкту стали Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Довідково: у Києві Лесі Українка познайомилась зі студентом з Грузії Нестором Гамбарашвілі, який часто розповідав їй про свою Батьківщину. Поетеса так захопилася розповідями нового знайомого, що захотіла відвідати цей край. У 1903 році їй випала така нагода. Відтоді й упродовж наступних 10 років Леся Українка часто відвідувала Грузію, водночас надихалась на створення своїх творів. До прикладу, її твір «Мрії в бурю» був написаний саме у той період. Ілона Орнат
Один із перших цього року спортивних майданчиків відкриють у Судовій Вишні
22 травня 2021
Комплексною програмою розвитку фізичної культури та спорту Львівщини передбачено облаштування у поточному році 3-х стадіонів та 13-ти спортивних майданчиків у різних районах Львівської області. З цією метою з обласного бюджету виділено 31 млн грн. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Іван Собко проінспектував хід виконання робіт на спортивному майданчику у м. Судова Вишня Яворівського району. «Як доповів голова Судововишнянської територіальної громади Зеновій Фольтович, на кінець червня роботи мають бути завершені. Приємно, що обласний бюджет допомагає втілювати мрії активної молоді! 1 млн грн обласного бюджету головою ЛОДА Максимом Козицьким вже скеровано для завершення робіт спортивного майданчика в ОТГ», - зазначив Іван Собко. Із 13-ти майданчиків на 9-х облаштують штучне трав'яне покриття, на 4-х - наливне поліуретанове. Майданчик у Судовій Вишні з поліуретановим покриттям призначений для занять кількома ігровими видами спорту.
У Судовій Вишні обговорили перспективи розвитку туризму в місцевій громаді
17 травня 2021
У суботу, 15 травня, в Судовій Вишні відбулась науково-практична конференція. Тематика: «Туристичний потенціал Судововишнянської ТГ Львівської області: стан та перспективи розвитку». На основі конференції планують видати збірник за матеріалами учасників зустрічі. Серед учасників заходу були науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти Львівщини та Польщі. Основну увагу доповідачі зосередили на таких темах: «Інформаційно-комунікаційний простір Судововишнянщини»; «Брендинг як інструмент розвитку туристичного потенціалу»; «Палац Марса у Судовій Вишні: історія та можливості його використання у туризмі»; «Тадей Дмитрасевич як історик та краєзнавець»; «Паломництво та культурний туризм дорогою святого апостола Якова в межах Судововишнянської ОТГ». «Тішить те, що для громад одним із пріоритетів є туризм, в якому вбачають подальший розвиток. З нашого боку, ми готові приїхати з туристичним бізнесом в рамках проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм» у Судововишнянську громаду, для того, щоб детальніше розкрити туристичний потенціал, напрацювати певні стратегічні інструменти та відповідно скласти програму турів, які увійдуть до переліку маршрутів Львівщиною», - звернувся до громади заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський. У рамках заходу гості навідалися до козиної ферми «Шеврет» у с. Дмитровичі, оглянули пам’ятку архітектури національного значення дерев’яну церкву Св. Миколая, музей історії міста Судова Вишня, де виступав Іван Франко, коли балотувався до австрійського парламенту та музей-садибу родини Антоничів у с. Бортянин.
Львівщина та грузинський регіон Кахетія налагоджують співпрацю в індустрії гостинності
17 березня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації за ініціативи Почесного консула Грузії у Львові Ярослава Музичка організувало зустріч бізнесу індустрії гостинності Львівщини з грузинськими колегами із регіону Кахетія. Представникам HoReCa області співпрацю запропонувала виноробня, яка виготовляє класичні грузинські вина, «квеврі» (вино у спеціальних глеках, закопаних у землі), ігристі вина, а також бренді й чачу. Її виробничі потужності розташовані в селі Велісцихе. З 2020 року компанія збудувала новий завод, який буде відкритий для туристів, там проводитимуть винні тури. Нагадаємо, що HoReCa (з англійської «hotel», «restaurant», «catering») – поняття у туристичному бізнесі на означення індустрії гостинності. Так, керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака окреслила плідну співпрацю Львівщини з Грузією. «У травні 2018 року Львівщина представляла туристичні пропозиції регіону на міжнародній виставці «Expo Batumi Travel». Грузія є постійним учасником Львівського міжнародного форуму індустрії та гостинності, у 2019-му до Львова приїжджала делегація з Верхньої Сванетії. А цього разу – винороби із Кахетії. Приємно бачити зацікавлення грузинського виробника у співпраці з індустрією гостинності нашого регіону, – зауважила Наталя Табака. – Обидві сторони мають змогу обмінятись досвідом, налагодити партнерство, а також укласти взаємовигідні контракти». Почесний консул Ярослав Музичко відзначив, що цей захід став першим після затяжної паузи, пов’язаної зі світовою пандемією вірусу. «Грузія – це давня виноробна країна, традиції якої сягають 8 000 років і навіть більше. Це підтверджено археологічними знахідками глеків «квеврі». Чим ця традиція відрізняється від європейської? Якраз тим, що замість бочки грузинське вино дозріває і зберігається у тих самих глиняних ємкостях», - додав Ярослав Музичко. Додамо, що партнерами презентаційного заходу у Львові стали кав'ярня «Домініканес» та Львівська свічкова мануфактура.
На Львівщині презентували повне видання творів Лесі Українки
11 березня 2021
Авторський колектив науковців Волинського університету імені Лесі Українки презентував сьогодні у Львівській ОДА повне академічне видання творів Лесі Українки. Повне видання, що складається із 14 томів, передали Львівщині із нагоди 150-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки. «Завдяки ентузіазму авторського колективу та усіх, хто сприяв цьому проекту, ми маємо нині унікальну можливість бачити повне академічне видання творів Лесі Українки. Цей рік присвячений ювілею великої поетеси. Такі проекти – це гідне пошанування наших світочів, літераторів, науковців. Першу збірку ми передамо науково-педагогічній бібліотеці, що знаходиться у колишньому маєтку Шептицьких, на вулиці Зеленій. Це буде символічний вчинок, що буде підкреслювати те, як наші генії – Леся Українка, Іван Франко, Митрополит Шептицький - будували своїми творами, своїми звершеннями Україну», - зазначив під час презентації директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Новинка є унікальною, оскільки попереднє «повне» видання було цензурованим і складалося з 12 томів. «Після 12-томника, що вийшов у радянський період нічого подібного ще не було. Подвиг і упорядників, і коментаторів створив цю знакову подію не лише для Волині а й для усієї України. Найціннішим у цьому виданні є його повнота. В ньому багато варіантів, звірки з рукописами, це дозволить відкривати для дослідників і для читачів Лесю Українку по-новому, оновить уявлення про велику поетесу. Видання важко переоцінити, особливо його вчасність та його актуальність», - наголосив директор Інституту Івана Франка НАН Євген Нахлік. Унікальним в цьому проекті є те, що одночасно було створено 14 редакційних команд, і ці команди працювали синхронно. «Неможливо уявити життя і творчість Лесі Українки без Волині. Ідея публікації та вивчення творчості була основною в роботі нашого університету. Наш університет має значний доробок творчості поетеси. Є оцифрована вся літературна спадщина Лесі Українки. Робота наших редакційних команд увінчалась успіхом, ми працювали без вихідних, без відпустки, але нам вдалось створити основу для виховання молоді. Адже від того наскільки наші діти будуть усвідомлювати своє значення в світі, свій патріотизм, буде залежати наше майбутнє», - акцентував ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось. Принципова відмінність видання — це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу. «Ми базувались на тих дослідженнях, які робили попередні покоління Волинської філологічної школи, але основну роботу зробили все-таки уже зараз. Проект трудомісткий, тому держава активно долучилась і ми отримали фінансування. Ми розуміли і терміни і обсяги, які ми мали зробити адже на весь проект було відведено лише 7 місяців. Авторські редакції складались переважно із науковців Волинського університету, але ми також залучали дослідників творчості і життя Лесі Українки з інших областей», - розповів проректор з навчальної роботи Волинського університету Юрій Громик. Видання створене у співпраці Українського інституту книги та Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України. Всі тексти подано з урахуванням авторського правопису. Фахівці працювали над тим, щоб усунути заангажованість у тлумаченні образів та сюжетів, характерну для видань радянського періоду. «Повне академічне видання – це наша спроба представити українцям їхню найвидатнішу письменницю у повному форматі. Для нас дороговказом були галичани, які дбають про пошанування Івана Франка. І ця відповідальність за людей своєї землі і потреба представити їх талант всій державі нас надихало. Цей 14-томник - це свідчення того, що може і що вміє українська наука. Сподіваюсь нам вдалось заповнити ту порожнечу, яка була у знаннях про Лесю Українку», - наголосив завідувач кафедри теорії літератури Волинського університету Сергій Романов. Шанувальники та дослідники творчості Лесі Українки в кожному томі зможуть прочитати не лише твори Лесі Українки, й розлогий науковий коментар, а ще ознайомитися зі зразками авторського рукопису, іконографією і живописом, першодруками тощо.
Максим Козицький відзначив переможців конкурсу читань віршів Лесі Українки
10 березня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький нагородив переможців конкурсу читань віршів Лесі Українки. Конкурс стартував 25 лютого, у день народження поетеси. Відтак, упродовж тижня поціновувачі її творчості записували відео та опублікували їх у коментарях на Фейсбук-сторінці очільника області. “Дякую вам за активну участь у конкурсі та любов до поезії. Приємно залучати людей, які захоплюються творчістю Лесі Українки, люблять українську мову і з радістю декламують її вірші. Бажаю вам подальших успіхів та перемог”, - зазначив у вітальному слові Максим Козицький. Cеред переможців - Максим Васьків, Лілія Ціолковська, Вікторія Мельник, Олена Курба, Діана Нальотова та Христина Касій. Їх нагородили подарунками від Львівської обласної державної адміністрації. “Дякуємо, що організували такий онлайн конкурс, це дуже актуально у теперішній час і це можливість проявити себе. Окрім того, вивчаючи вірші Лесі Українки, ми популяризуємо її творчість і надихаємо інших читати її геніальні твори”, - розповіла учасниця конкурсу Олена Курба. Зазначимо, зараз в області триває конкурс декламування віршів Тараса Шевченка. Департамент з питань культури, національностей та релігій закликає усіх охочих брати участь. Оксана Буй
До 150-річчя від дня народження Лесі Українки у Львівському палаці мистецтв відкриють виставку
3 березня 2021
У Львівському палаці мистецтв відбудеться виставка «Своїм життям до себе дорівнятись», яка присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Це мистецький проєкт, що об’єднав відомих львівських художників. «Ми ретельно готувалися до цієї події увесь рік. Ця виставка відрізнятиметься від інших, оскільки буде тематичною. Художники спеціально написали картини, які присвячені постаті Лесі Українки та її творчості»,- розповів ініціатор заходу Орест Скоп. Також він зазначив, що в планах друк каталогу, де будуть представлені картини, які виставлялися в межах цього мистецького проєкту. Окрім цього, у Львівському палаці мистецтв в межах відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки, відбудеться низка інших заходів. Зокрема - виставка соціального плаката студентів кафедри дизайну НЛТУ України, а також виставки Ігоря Івасіва та тернопільських художників Богдана Ткачика і Володимира Чорнобая. Відкриття виставок відбудеться 5 березня о 16:00 год у Львівському палаці мистецтв.
150-та річниця з дня народження: Львівщина вшановує пам'ять Лесі Українки (відео)
25 лютого 2021
Сьогодні, 25 лютого, виповнюється 150 років з дня народження легендарної поетеси, однієї з найвідоміших жінок української культури — Лесі Українки. З цієї нагоди в області проводять тематичні заходи. Долучилась до заходів і Львівська ОДА. Так, працівники адміністрації підготували відеоролик в якому продекламували вірш поетеси «Зоря Поезії». «Цей вірш по-особливому відгукнувся в наших серцях», - зазначив на своїй фейсбук сторінці голова Львівської ОДА Максим Козицький та заохотив мешканців долучатись та декламувати власні улюблені твори поетеси, таким чином вшановуючи пам'ять великої письменниці Лесі Українки. Нагадаємо, що до 150-річчя від дня народження Лесі Українки Держархів області підготував онлайн-виставку, а також низка цікавих заходів відбуваються у закладах культури та освіти області. Всі вони мають на меті більше познайомити дітей та дорослих з постаттю поетеси. Детальніше за посиланням.
Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя Лесі Українки
25 лютого 2021
Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Відповідне розпорядження, розроблене Міністерством культури та інформаційної політики, було прийнято 24 лютого. "Леся Українка не тільки видатна письменниця. Та, на жаль, про різносторонність її таланту знають частіше літературознавці чи філософи. Обмеженість та стереотипізація до видатних діячів нашої культури повинна розсіюватися. І держава обов’язково має активно включатись у цей процес. Чим більше як класичних заходів, так і якісних сучасних проектів ми зможемо реалізувати - тим більше українців (що головне, молоде покоління) ми познайомимо з різними сторонами життя Лесі Українки. З усіма її іменами. Впевнений, що план цьогорічних заходів, присвячені письменниці, допоможе нам досягти цієї мети", - прокоментував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Мета документа - створити умови для популяризації творчої спадщини однієї з центральних постатей української літератури - Лариси Косач-Квітки. Зокрема, шляхом проведення урочистих та мистецьких заходів, науково-практичних конференцій, тематичних експозицій, виставок, літературних вечорів, конкурсів та фестивалів тощо. Також план передбачає: Підготовку та видання повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. Проведення реставраційно-ремонтних робіт «Білого та Сірого будинків Косачів» в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області та реконструкція Новоград-Волинського літературно меморіального музею Лесі Українки. Створення інформаційного порталу, присвяченого життю та діяльності письменниці. Проект розпорядження розроблений МКІП на виконання постанови Верховної Ради від 8 лютого 2018 року № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки».
До 150-річчя від народження Лесі Українки Держархів області підготував онлайн-виставку
25 лютого 2021
З нагоди відзначення 150-річчя від народження Лесі Українки, Державний архів Львівської області підготував онлайн-виставку документів. Виставка демонструє витяг з протоколу зборів працівників Державного драматичного театру імені Лесі Українки про перейменування вулиці Скарбківської на вулицю Лесі Українки у м. Львові, постанову бюро Перемишлянського райкому КП України і виконкому районної ради депутатів трудящих про відзначення 100-річчя від дня народження Лесі Українки, а також статті із часописів «Свобода», «Вільна Україна», «Радянська Україна» та інші документи. «Лариса Петрівна Косач – геній української літератури, творчий доробок якої нараховує чималу кількість поетичних та драматичних творів, перекладів та записів із українським фольклором. Через свою творчість Леся Українка єдналася з оточенням, пізнавала людей та світ, у неї вкладала всю свою внутрішню енергію. «Єдиний мужчина в українському письменстві» – такими словами охарактеризував Лесю Українку Іван Франко», - зазначають у Держархіві Львівської області. Із переліком документів до тематичної виставки «150 років від дня народження Лесі Українки» можна ознайомитись тут. Виставку можна переглянути за посиланням.