Дитяча лікарня Охматдит відсвяткувала 70-річчя
Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “Охматдит” виповнилось 70 років. Урочистості з нагоди ювілею учора відбулись у Палаці мистецтв.
У межах заходу працівники та гості ознайомилися із унікальним фотопроектом “Лікарі-супергерої”, що має на меті популяризацію професії лікаря. Присутнім також презентували оновлений бренд лікарні.
Привітав зі святом медиків лікарні заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
"Щодня ці люди, рятуючи дітей, - роблять щасливими і їх батьків, адже серце мами і тата належить лише найціннішому - їхнім дітям! Думаю, ці маленькі пацієнти теж колись захочуть бути лікарями - такими ж супергероями як в унікальному фотопроекті, який був сьогодні представлений на святі. Дякую генеральному директору Олександрі Бурді, заступникам та всьому фаховому колективу за мудрість та добре серце, за те, що робите таку відповідальну справу", - звернувся до працівників закладу Іван Собко.
Під час святкування заступник голови також вручив Подяки від імені голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького.
Захід відбувся за сприяння опікунської ради лікарні та її власників. Зважаючи на карантинні умови, святкування відбулось на відкритому просторі із дотриманням усіх норм безпеки.
Новини за темою
У Львівському «ОХМАТДИТі» надаватимуть консультативну нейрохірургічну допомогу
11 квітня 2022
У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» відтепер надаватиме консультативну нейрохірургічну допомогу. «Сьогодні розуміємо, що дітей з нейрохірургічними порушеннями є дуже багато, а фахових вузьких спеціалістів і їх консультацій не достатньо. Тому у нашій поліклініці консультуватиме лікар-нейрохірург дитячий Андрій Жебін із командою спеціалістів», - зазначив в.о. директора Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ Дмитро Квіт. «Просимо звертатися батьків дітей з нейрохірургічними патологіями, вродженими вадами головного мозку, патологіями хребта, нейроонкологічними проблемами, черепно-мозковими травмами тощо», - додав медик. Записатися на консультацію можна за телефоном: 098 050 68 01 098 050 68 07 Консультації проводять з 9:00 до 14:00 з понеділка по суботу (окрім вівторка).
В «ОХМАТДИТі» врятували чотирирічну дитину, яку годину шматувала собака
8 квітня 2022
У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ« врятували чотирьохрічну дитину, яку годину шматувала собака. Чотирирічну дівчинку Єву, яку батьки з початком війни вирішили відправити до бабусі в село, цілу годину шматувала бельгійська вівчарка. До лікарні дитину привезли у вкрай важкому стані, з множинними рвано-кусаними ранами голови, обличчя, рук, ніг, тулуба тощо. Про це повідомила завідувачка реанімаційного відділення Віра Приймакова. «За її життя спочатку боролися наші лікарі-реаніматологи, а після стабілізації стану, п’ятьма лікарями-хірургами було проведено 6-годинне оперативне втручання з первинної хірургічної обробки ран з зупинкою кровотечі», - розповіла вона. Зі слів заступника медичного директора з хірургічної роботи Богдана Мальованого, дівчинку уже перевели в хірургічне відділення лікарні на подальше лікування та готують до наступних етапів пластичних операцій. «Скільки буде цих операцій – все залежить від того, як заживатимуть рани», - додав хірург. Лікарі ж ще раз наголошують батькам, аби були обережними з своїми улюбленцями.
Обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» отримала в подарунок автомобіль невідкладної допомоги
10 березня 2022
Британський медик Майкл Холі вирішив підтримати українських колег та допомогти їм рятувати хворих українських дітей. За власні кошти у Британії Майкл придбав автомобіль невідкладної допомоги та вирушив цим транспортним засобом до України. Два дні тривала подорож Майкла Холлі до Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит». За його словами, дізнався про львівську дитячу лікарню з новин, у перші дні бомбардувань російською армією. Разом із машиною швидкої допомоги благодійник привіз колективу львівської лікарні вогнегасники, дефібрилятор, засоби індивідуального захисту, медикаменти. «Щиро дякуємо. В ці дні світ об’єднується навколо допомоги Україні», - зворушено наголосили працівники Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит».
Цьогоріч в межах ВБ розпочнуть реконструкцію та будівництво двох медзакладів Львівщини
15 лютого 2022
У 2022 році на Львівщині реконструюють будівлю КНП ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи» та побудують хірургічний корпус КНП Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ». Інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА. Саме ці два медзаклади увійшли до переліку об’єктів, що відновлюватимуть упродовж 2022-2025 років в межах програми Президента України «Велике будівництво». Відтак, заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко та начальник управління капітального будівництва Львівської ОДА Роман Калагурський спільно з керівниками медичних закладів обговорили перший етап робіт з модернізації та будівництва установ, зокрема виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації (ПКД). Як зазначив Юрій Бучко стадія виготовлення ПКД за кошти обласного бюджету «лягла на плечі» лікувального закладу у м. Винники, а за другим об’єктом функції замовника виконує профільне управління, яке буде реалізовувати проект. Перший етап реалізації проєкту з розробки ПКД розпочали по двох обласних лікарнях. Так, проектно-кошторисну документацію по першому об’єкту, лікарні у м. Винники, розробляє - ТзОВ «ДМ-ПРОЕКТ». З бюджету області профінансують роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації ДП ДІПМ «МІСТОПРОЕКТ» по клінічній лікарні «ОХМАТДИТ». До слова, тендери на виготовлення проектно-кошторисної документації по двох об’єктах вже відбулися. Отримати робочий проект (РП) планують на початку квітня цього року. На стадії РП розробка проєктів займе приблизно 3-4 місяці. Зазначимо, що будівництво хірургічного корпусу «ОХМАТДИТ» у Львові передбачає створення сучасної лікарні з відділеннями (екстреної (невідкладної) медичної допомоги, анестезіології та інтенсивної терапії, хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього віку, раннього дитинства, голови та шиї, реабілітації) і корпусами, збудованим вертолітним майданчиком. Також в корпусі Центру медицини дитинства - ліжковий фонд Центру для пацієнтів налічуватиме 250 ліжок, з яких 225 стаціонарних та 25 інтенсивної терапії, готель для батьків. Щодо обласної лікарні у Винниках, то тут передбачена масштабна реконструкція центрального 9-ти поверхового корпусу і відділень, його добудова, оновлення стаціонарного корпусу, ліжковим фондом 500 місць, закупівлею нового медичного обладнання та збудованим вертолітним майданчиком у разі настання екстрених випадків з метою безперешкодного транспортування пацієнта до установи. «Весь подальший процес будівництва залежатиме від якісно зробленої проектно-кошторисної документації. Саме тому, на стадії «РП» ми повинні врахувати кожну деталь, аби відреконструйований та збудований об’єкти відповідали європейським стандартам та вимогам з безбар’єрності в Україні», – зазначив Юрій Бучко.
«У межах проєкту програми «Польща-Білорусь-Україна» лікарня «ОХМАТДИТ» отримала понад 650 тис євро на модернізацію», - Іван Собко
3 лютого 2022
У Львові відбулася підсумкова конференція щодо реалізації проєкту «Спільна ініціатива Мазовецької спеціалізованої лікарні в Остроленці та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» для підвищення доступності медичних послуг в області сучасної хірургії». У межах проєкту медики «ОХМАТДИТу» та Мазовецької спеціалізованої лікарні ім. Юзефа Псарського у м. Остроленка (Мазовецьке воєводство, Республіка Польща) обмінялися досвідом, зокрема, напрацювали нові методики малоінвазивних втручань в урології, хірургії, отоларингології та дитячій гінекології. Окрім того, у «ОХМАТДИТі» вдалося відремонтувати актову залу, а також облаштувати центр телемедицини для того, щоб польські та українські лікарі могли постійно обмінюватися знаннями та досвідом. Важливим є також те, що тепер з операційної кімнати можна буде вести прямі трансляції. Тривалість реалізації проєкту – 2018 - березень 2022 рр. До кінця березня завершать ремонт операційної та технічне оснащення центру телемедицини. Загальний бюджет проєкту склав 1 541 762,00 євро грантових коштів. Окрім того, залучено власний внесок польської лікарні у розмірі 81 508,98 євро та львівської лікарні «ОХМАТДИТ» - 72 667,22 євро. Участь у конференції взяли профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, керівники закладів охорони здоров’я та представники медичної спільноти Львівщини. Підсумки реалізації проєкту презентувала директорка лікарні «ОХМАТДИТ Олександра Бурда. «Проєкт реалізують у межах програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». За підсумками реалізації проєкту ми отримали фінансову підтримку для лікарні «ОХМАТДИТ» в сумі 654 044,98 євро. Наші лікарі пройшли практичні курси у Польщі, а польські медики – у Львові. Цей обмін досвідом є дуже важливий, бо лікарі діляться практичними моментами в роботі», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Він також запевнив учасників і партнерів програми, що Львівська ОДА завжди підтримувала і підтримуватиме проєкти, які сприяють розвитку медичних закладів. Особливо тих, які будуть мати підтримку наших європейських колег. «Проєкт втілює в собі синергію фінансової підтримки медичних закладів двох країн – Республіки Польща і України», - додав Іван Собко. Довідково: Програма транскордонного співробітництва «Польща-Україна-Білорусь» упродовж сімнадцяти років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом співфінансування різноманітних проєктів. Усі проєкти, що фінансуються в рамках Програми, є некомерційними та сприяють покращенню якості життя жителів східної Польщі, західної України та Білорусі. Три країни-учасниці утворили спільні та національні інституційні структури, які керують впровадженням Програми.
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування
17 грудня 2021
Сьогодні у Львівському палаці мистецтв відбулася Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Учасників заходу привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Шурпяк. Також вона зачитала привітання від імені Президента України Володимира Зеленського. «Приємно, що у закладі впроваджуються дієві сучасні підходи підготовки студентів, втілюється амбітні освітні проекти. Високо ціную зусилля академії пов’язані з інтеграцією України у європейський та світовий культурний простір. Хай здійснюються усі ваші творчі задуми, нехай свобода творчості і дух натхнення панують надалі. Бажаю колективу та студентам нових мистецьких перемог на благо України. Славетній академії – процвітання і розвитку”, - йдеться у привітанні Глави держави. Ірина Шурпяк відзначила подяками Міністерства культури та інформаційної політики, а також облдержадміністрації працівників Львівської національної академії мистецтв. Зазначимо, сьогодні о 17 год відбудеться «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького. Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ.
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
У Охматдиті кількість дітей, госпіталізованих з ковідом, зменшилась на третину
14 грудня 2021
Ситуація із захворюваністю на ковід упродовж останнього часу в області стабілізувалась. Хворіють на цю недугу менше і діти. Розповідають медики. «Ситуація із ковідом фактично стабілізувалась. Сьогодні в нас на лікуванні перебуває 19 пацієнтів, вчора було 24 дитини. Якщо говорити у процентному відношенні, то за грудень кількість пацієнтів зменшилась на третину»,- розповіла керівник лікарні «ОХМАТДИТ» Олександра Бурда. Так, у жовтні в медзакладі пролікували 174 дитини, з них - 164 ПЛР позитивних. На два десятки менше дітей лікували у листопаді. «Пацієнти, які в нас зараз перебувають, це - діти від 2 тижнів до 17 років. Основні патології - пневмонії, їх має понад 60 % дітей. Також, третина пацієнтів мають розлади шлунково-кишкового тракту. Дітей на ШВЛ у лікарні немає»,- додала Олександра Бурда. Нагадаємо, станом на сьогодні у стаціонарах області лікують 1635 осіб, ліжкова мережа заповнена на 31,65 %.
Максим Козицький привітав спільноту Франкового університету із 360-річчям з дня заснування закладу
21 жовтня 2021
Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький взяв участь в урочистостях з нагоди 360-річчя з дня заснування Львівського національного університету імені Івана Франка. “За ці 360 років Львівський національний університет імені Івана Франка багато чого досяг. Він є одним із найстаріших навчальних закладів України та Східної Європи і одним з найпрестижніших в Україні. Цьогоріч він увійшов у трійку найпопулярніших в Україні за кількістю поданих заяв на бакалаврат, поступившись місцем лише Київському національному університету імені Тараса Шевченка. На фасаді головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка розташовані наступні слова елементом герба «Patriae decori civibus educandis» («Освічені громадяни – окраса Батьківщини»). І вони чи не найкраще відображають головну ідею Університету. Багато працівників органів влади, зокрема працівники нашої Львівської обласної державної адміністрації - це випускники ЛНУ Івана Франка”, - зазначив Максим Козицький. Також голова Львівської ОДА наголосив, що в часі війни з Росією університет імені Івана Франка не залишається осторонь в далекому тилу. Навпаки - на передовій. “Студенти, викладачі та випускники Львівського університету поклали свої життя на вівтар свободи і демократії. Пам’ятаючи подвиг наших Героїв, ми будуємо сильну й незалежну Україну, зміцнюємо віру в те, що наше майбутнє буде мирним. На завершення хочу сказати, що Університет - це не лише академічні знання, освіта, спільнота, але також й інфраструктура. Мені приємно, що державний бюджет не стоїть осторонь і за останній час ми бачимо майже оновлені спортивні майданчики на Черемшини, відреставровані фасади головного корпусу, будівництво гуртожитку на Пасічній”, - додав Максим Козицький. Очільник області зачитав привітання освітянам та студентам від імені Президента України. Також вручив грамоти Міністерства освіти і науки України та облдержадміністрації викладачам цього закладу.
В «ОХМАТДИТі» на лікуванні перебувають 40 дітей з коронавірусом
19 жовтня 2021
Львівська обласна клінічна дитяча лікарня «ОХМАТДИТ» є єдиною установою, яка надає дитячому населенню допомогу від Covid-19 в області. На лікуванні перебуває 40 дітей, хворих на коронавірус. Ще 6 дітей поступило з підозрою на ковід. Про це розповів в.о. директора лікарні «ОХМАТДИТ» Богдан Мальований. «Серед пацієнтів - тримісячна дитина, перебуває в реанімації і підключена до апарату ШВЛ. Стан дитини є з позитивною динамікою. Також є одна дитина, яка народжена від ковідної мами. Стан дитини також є середньої важкості. Симптоми в дітей при ковіді, такі ж як при ГРВІ – нежить, кашель, підвищена температура, яка не збивається тривалий час. Серед ускладнень у дітей – важка пневмонія, яка, проте, піддається лікуванню. Важких дітей переводимо на апарати ШВЛ», - зазначив в.о. директора лікарні «ОХМАТДИТ». Він також прокоментував збільшення кількості «ковідних» ліжок у закладі. «Вже сформовані бригади і ми готові приймати більшу кількість дітей. Зараз у нас розгорнуто 50 ліжкомісць, цю кількість збільшуємо до 120», - пояснив Богдан Мальований.
У дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» відкрили другу іменну палату
16 липня 2021
У Львові продовжують запроваджувати досвід закордонних лікарень. Так, за прикладом іноземних медзакладів у Львівській обласній клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» з’явилась нова палата, названа на честь спонсора-благодійника ремонтних робіт. Оглянули відремонтоване приміщення голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, депутатка Львівської обласної ради Тетяна Бей, директорка дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» Олександра Бурда та голова опікунської ради ОХМАТДИТу Андріана Мальська. Нова палата розташована на третьому поверсі хірургічного відділення лікарні. Її облаштували за особисті кошти очільника області. Приміщення розраховане на чотирьох пацієнтів. У палаті є нові багатофункціональні ліжка, кондиціонер, шафа та полиці для речей, холодильник, телевізор, умивальник та дзеркало. За словами заступника директора з хірургічної роботи «ОХМАТДИТУ» Богдана Мальованого, для дітей створили комфортні умови перебування у палаті. Також невдовзі тут з’явиться нове обладнання – оксигенатори та інфузомати. До слова, спонсорська палата – це поширене явище закордонних лікарень, де за кошти благодійників ремонтують нові палати й називають їх іменем спонсора. На стадії завершення ремонту перебуває ще одна іменна палата. Нагадаємо, що першим спонсором-благодійником лікарні стала депутатка Львівської обласної ради та членкиня Опікунської ради «ОХМАТДИТУ» Тетяна Бей. Ілона Орнат
Іван Собко привітав науковців з нагоди 50-річчя Західного наукового центру
17 Червня 2021
В Університеті імені Івана Франка сьогодні відбулось урочисте засідання наукової ради та виконкому Західного наукового центру НАН та МОЗ України. З нагоди 50-річчя утворення центру науковцям вручили державні нагороди. У заході взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступник голови ЛОДА Іван Собко. «Розвиток України без належної освіти та науки неможливий. За ці 50 років шановне товариство науковців зробило великий внесок у розбудову нашої держави, адже інновації, що з’явились упродовж цього часу значно покращили рівень науки. Зараз важливо зберегти наукову еліту, втримати її на рідній землі та дати можливість творити в Україні. Щиро дякую за Вашу титанічну наукову працю!», - наголосив Іван Собко. За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток науки почесною грамотою облдержадміністрації нагородили: Заячківську Оксану Станіславівну – доктора медичних наук, завідувача кафедри нормальної фізіології медичного факультету №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького; Кіндрацького Богдана Ілліча – професора, завідувача кафедри автомобільного транспорту Інституту механічної інженерії та транспорту НУ «Львівська політехніка». Також під час святкування ювілею Указом президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, науково-технічний розвиток Української Держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагородили (посмертно) професора, старшого наукового співробітника Національного лісотехнічного університету України Стойка Степана Михайловича. Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки» надали завідувачеві відділу Інституту біології клітин Національної академії наук України, доктору біологічних наук Стойку Ростиславу Степановичу. Довідково: Західний науковий центр об’єднує науковців восьми областей, зокрема й Львівську. ЗНЦ постійно працює над проблемою ресурсу та забезпечення надійної роботи стратегічних об’єктів регіону, у тому числі нафтогазотранспортної системи України, сприяє розвитку виробництва високотехнологічної продукції. Ілона Орнат