Водіям великогабаритного транспорту нагадують про обмеження руху у спеку
18 Червня 2021р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Прес-служба ОДА
З 1 червня у Львівській області обмежили рух автотранспортних засобів загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 т з 10:00 год до 22:00 год включно (при температурі повітря вище 28 градусів). Водіям нагадують про дотримання правил руху.
«З метою збереження дорожнього покриття та підтримки дорожніх організацій в питанні збереження автомобільних доріг загального користування при температурі повітря понад +28 С з початку червня видано розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про обмеження проїзду великовагового автотранспорту дорогами загального користування при високих температурах повітря»», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Обмеження руху не поширюється на транспортні засоби, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
«На автомобільних дорогах загального користування державного значення області визначили понад 50 майданчиків відстою великовагового транспорту, а також встановили відповідні заборонні та попереджувальні дорожні знаки», - додав Юрій Бучко.
Новини за темою
Кабмін дозволив у період воєнного стану допускати до керування транспортом категорій С, С1 водіїв із посвідченням категорії В
23 березня 2022
Кабінет Міністрів дозволив у період воєнного стану допускати до керування транспортними засобами категорії С, С1 водіїв із посвідченням категорії В. Згідно з постановою №348 від 22 березня, уряд встановив, що в період дії воєнного стану до керування транспортними засобами категорії С, С1 на території України допускаються особи, які мають посвідчення водія категорії В. Це означає, що водіям із посвідченнями категорії В, які керують легковими автомобілями, на період воєнного стану дозволили керувати вантажівками в Україні.
80 ДТП за минулу добу: водіїв закликають бути обережними та дотримуватись правил дорожнього руху
14 грудня 2021
За минулу добу на автодорогах Львова та області сталися 80 дорожньо-транспортних пригод, одна з них – із потерпілим. Інформують у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області. Внаслідок ДТП одна особа травмувалася. За наслідками інших пригод склали 79 адміністративних протоколів за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Нові правила дорожнього руху набули чинності: що важливо знати водіям та пішоходам
1 листопада 2021
В Україні запроваджено нові Правила дорожнього руху. Зміни почали діяти з 1 листопада. Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на відповідну постанову уряду. Раніше ми докладно розповідали про всі внесені до ПДР зміни, які набирають чинності з 1 листопада 2021 року. Нововведення стосуються всіх учасників дорожнього руху, включаючи водіїв, велосипедистів та пішоходів. Також вводять нові дорожні знаки та розмітка. Нижче коротко наведені основні зміни. Зміни у правил дорожнього руху: що потрібно знати водіям Змінилася класифікація автомобільних доріг. Раніше в Правилах було прописано три типи доріг — міжнародні, національні та регіональні. Тепер додається новий тип — територіальні дороги. На окремих дорогах та вулицях з'являться ділянки суміщеного руху легкових автомобілів та велосипедистів. Вводяться нові дорожні знаки та розмітка. Які зміни в ПДР стосуються велосипедистів і пішоходів Уточнено визначення велосипедної доріжки, також вперше в Правилах дорожнього руху вводяться визначення велосипедної смуги та велосипедного переїзду; Уточнено вимоги, як мають пересуватися велосипедисти. Зокрема. зазначено, що вони повинні слідувати сигналам регулювальника і світлофора на регульованих ділянках доріг; З'являються діагональні пішохідні переходи, але тільки на регульованих перехрестях, де дозволено перехід по діагоналії; Запроваджується поняття "пішоходи з порушеннями зору" замість "сліпі пішоходи" раніше. Нові дорожні знаки та розмітка З'являються нові дорожні знаки у всіх категоріях — попереджувальних, заборонних, наказових, інформаційно-вказівних знаках та знаках пріоритету. Зокрема вводяться знаки для позначення платних ділянок доріг, суміщеного руху легкових автомобілів та велосипедів, місць для заряджання електромобілів та електрозарядних станцій, діагональних пішохідних переходів та інші. Запроваджується нова дорожня розмітка. Вона використовуватиметься для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг та наближення до кільцевої розв'язки, місць концентрації ДТП та інше. Також нововведення торкнулися вертикальної розмітки. Якщо раніше така розмітка була лише чорно-білою, то тепер додається жовто-червона розмітка (для позначення ділянок концентрації ДТП) та червоно-біла (для позначення пішохідних переходів на проїзній частині доріг або велосипедних доріжках). Нагадаємо, також з 1 листопада у Києві вводиться єдиний швидкісний режим. До 1 квітня максимальна дозволена швидкість у столиці буде обмежена на рівні 50 км/год (крім ділянок, де діють більш суворі обмеження).
В ОДА відбулась нарада щодо безпеки дорожнього руху та належного утримання доріг області
9 липня 2020
Сьогодні, 9 липня, у Львівській ОДА відбулась нарада з питань забезпечення безпеки дорожнього руху та належного експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування у області. Засідання відбулось під головуванням заступника очільника Львівської ОДА Юрія Бучка та за участі представників підрядних організацій, Управління патрульної поліції області, Служби автомобільних доріг, а також департаменту дорожнього господарства облдержадміністрації. Присутні обговорили проблемні питання у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема й проведтення профілактичних заходів серед різних категорій учасників дорожнього руху. Учасники наради зійшлись на думці, що потрібно спільно працювати на випередження та активізувати роботу із виявлення порушень та нагляду за станом доріг, також роз’яснювати водіям важливість неухильного дотримання Правил дорожнього руху.
На Львівщині організували воркшоп у сфері безпеки дорожнього руху
7 Червня 2019
"Тверезі зміни в огляді нетверезих водіїв" – ще один проект, який є переможцем конкурсу для громадських організацій. За підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації громадська організація «Пітбуль Львів» провели воркшоп з координації громадськості Львівської області та патрульної поліції у сфері безпечного дорожнього руху. Як зазначають організатори, великою проблемо сьогодні є значна кількість водіїв, які керують транспортними засобами з ознаками наркотичного сп’яніння, відсутність реактивів та технічних приладів для огляду водіїв на стан наркотичного сп'яніння. Не всі медичні заклади в області мають технічні прилади для перевірки водіїв на стан наркотичного сп’яніння. Усі учасники вважають за доцільне відновлення роботи спеціалізованого наркодиспансера для огляду водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп’янінь. Наголошуємо, що у проекті нових ПДР передбачено кримінальне покарання за водіння транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
"Ми продовжуватимемо співпрацю щодо реалізації проектів підвищення дорожньої безпеки в області", - Жан-Ерік де Загон
11 грудня 2018
Сьогодні, 11 грудня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з Головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком де Загоном. У межах зустрічі присутні акцентували увагу на підсумках спільно реалізованого проекту "Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні" на вимогу Міністерства інфраструктури України. "Хочу подякувати вам за проект, який стосується безпеки і фінансується спільно з Європейським інвестиційним банком. За чотири останні роки ми відремонтували на Львівщині 1700 кілометрів доріг, за попередні 23 було відремонтовано 640 кілометрів. Але з комфортом прийшла і небезпека, люди на жаль не навчені до безпеки на дорогах і звичайно різноманітні засоби та роз’яснювальна робота – речі, які нам необхідні. Хочу, щоб цей проект був найуспішнішим в Україні і ми продовжували наступні проекти. Тим паче, що найбільший інфраструктурний проект – Бескидський тунель, теж реалізовано на Львівщині", - зазначив Олег Синютка. У відповідь Жан-Ерік де Загон, зазначив, що проект важливий для ЄІБ, оскільки покликаний покращити безпеку на дорогах та стан довкілля. "Важливо, що банк може фінансувати такі проекти як головний пріоритет. Львівська область продемонструвала хороші результати і я чекаю нових проектів, які ми зможемо спільно втілити", - зазначив Жан-Ерік де Загон.
У Львові за сприяння регіонального представництва Консультативної місії ЄС відбувся третій семінар із безпеки дорожнього руху
20 листопада 2018
Сьогодні, 20 листопада, на Львівщині за ініціативи регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України та за сприяння групи міжнародних експертів з загальної правоохоронної діяльності, відбувся третій семінар щодо стратегії та загальної концепції побудови безпеки дорожнього руху. У межах семінару розглянули сучасні знання і погляди на проблему безпеки автотранспорту та безпеки дорожнього руху. Учасники також окреслили основні проблемні питання у діяльності щодо підвищення рівня безпеки дорожнього руху на території області, зниження рівня дорожньо-транспортних пригод та тяжкості їх наслідків, створення безпечних та комфортних умов для учасників дорожнього руху, а також поліпшення координації діяльності територіальних підрозділівцентральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері дорожнього руху. Нагадаємо, що Координаційна рада безпеки у Львівській області, до якої увійшли керівники управлінь та служб сектору цивільної безпеки області, створена 15 листопада 2017 року на виконання Розпорядження голови облдержадміністрації № 1096/0/5-17 з метою забезпечення координації між всіма учасниками сектору цивільної безпеки та за ініціативи регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні).
Безпечні дороги: на Львівщині відбулась дискусія щодо модернізації та підвищення безпеки дорожнього руху(+відео)
25 вересня 2018
Сьогодні, 25 вересня, у Львівській ОДА відбулася дискусія щодо модернізації та підвищення безпеки дорожнього руху. Зустріч організовують в межах інформаційної кампанії «Віч-на-віч» реалізації проекту технічної допомоги Європейського інвестиційного банку за підтримки проекту «Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні» та в межах Всеукраїнської акції «Свідомі пішоходи» за підтримки Міністерства інфраструктури України. Привітав учасників дискусії голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Сьогоднішня розмова є дуже важливою. За останні три роки ми зробили багато речей, які пов’язані з інфраструктурою, і звичайно великою тут є заслуга і Європейського інвестиційного банку, ЄБРР, Світового банку. Але завжди поруч із покращенням інфраструктури, постає надзвичайно важливе питання – питання безпеки. Не може не тішити інформація, що смертність на дорогах у порівнянні до відповідного періоду минулого року йде на суттєве зменшення. Попри те, смертність на дорогах залишається високою. І те, що ми розпочинаємо тут на Львівщині Всеукраїнську акцію «Свідомі пішоходи», свідчить про важливість і актуальність даної проблеми. І я б хотів, щоб вирішення цієї проблеми стало спільною справою різних дотичних структур, не лише органів влади чи поліції, але обов’язково справою громади. Я переконаний, що коли ми піднімемо великий пласт освіти, інформаційної безпеки – ми швидше зможемо переконати і досягнути успіху серед мешканців нашої області. Дякую усім, хто долучився до проекту. Безперечно мені б хотілося, щоб ми досягли успіху в нашій інформаційні кампанії, нашій Всеукраїнській акції. Виміряти ефективність нашої кампанії буде просто – це зменшення кількості аварійних ситуацій, смертей на дорогах»,- зазначив Олег Синютка. Про заходи Львівської ОДА з безпеки дорожнього руху розповів заступник начальника управління – начальник відділу експлуатаційного утримання автомобільних доріг та штучних споруд управління дорожнього господарства департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку облдержадміністрації Микола Одиноцький. «Починаючи з 2016 року ми поступово почали нарощувати заходи із безпеки дорожнього руху. Відтак освітили 50 пішохідних переходів на основних транспортних магістралях Львівської області. У 2017 році ми продовжили цю роботу і окрім освітлених пішоходів ми влаштували 5 світлофорних об’єктів та 14 камер відео нагляду. У 2016 році ми провели роботи із обмеження дорожнього руху на дорогах загального користування місцевого значення. Також у цьому році в межах реалізації технічної допомоги Європейського інвестиційного банку Міністерство інфраструктури України оголосило процедуру закупівлі для облаштування 226 пішохідних переходів у Львівській області, влаштування 20 світлофорних об’єктів та освітлення близько 29 кілометрів автомобільних доріг державного значення. Також упродовж останніх років Львівською ОДА проводяться інформаційні кампанії з безпеки дорожнього руху», - розповів Микола Одиноцький. Однією із таких є інформаційна кампанія «Безпечні дороги», здобутки якої в межах дискусії презентував представник медіа-хабу «Твоє Місто»Сергій Смірнов. «Перше, що ми зробили в минулому році, це порахували, те, що відбувалось у Львівській області з кількістю ДТП. І коли це все проаналізували ми вибрали основні тези, які хотіли донести до людей. На основі цього було реалізовано кілька дискусій в тому числі за участю поліції. Ці дискусії дивились від 10 до 25 тисяч людей. Ми розуміли, що люди хочуть знати, що міняється, які зміни вступають в дію і як ви цих діях поводити себе. Також це соціальна реклама, робота з дітьми та інше», - розповів Сергій Смірнов. Як зазначив Сергій Смірнов, практичними результатами інформаційної кампанії за 1-й квартал 2018 року стало зменшення на 16 % кількості ДТП з потерпілими, на 50 % зменшення кількості загиблих в аваріях, зменшення аварій за участю дітей на 31 %, травмованих дітей через ДТП на 50 % та зменшення аварій з вини пішоходів на 70 %. Відтак, учасники дискусії розглянули ефективні заходи забезпечення безпеки дорожнього руху, обговорили актуальні проблеми та обмінялись досвідом.
В області триває Місячник безпеки дорожнього руху
5 травня 2018
У межах Місячника безпеки дорожнього руху Львівська ОДА спільно з патрульною поліцією міста Львова, Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області проводять рейдові позапланові перевірки. Зокрема сьогодні, 5 травня, на автовокзалі «Північний» (АС-2 Львів) здійснили контроль роботи перевізників, а саме: на дотримання графіків руху, технічного стану транспортних засобів, наявність дозвільних документів тощо. «На Львівщині було прийнято рішення провести Місячник безпеки дорожнього руху, у межах якого ми спільно з працівниками Укртрансбезпеки та патрульної поліції здійснюємо профілактичні заходи, які покликані не допустити та зменшити аварійність на дорогах, а також посилити контроль над пасажирськими перевезеннями у Львівській області», - зазначив начальник управління транспорту та зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск. Зазначимо, що такі рейди у Львівській області проводять систематично. «Упродовж всього місяця ми у посиленому режимі контролюватимемо транспортні підприємства, які здійснюють пасажирські перевезення на території Львівської області», - додав Тарас Оприск. «Ми перевірили 10 автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів. За результатами цих перевірок виявили 6 порушень, про що склали відповідні акти. Зокрема, це порушення технічного стану, неукомплектування транспортних засобів і також відсутність дозвільних документів для здійснення певного виду перевезень», - розповів завідувач сектору контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Роман Бойко. Львівська обласна державна адміністрація закликає мешканців та гостей дотримуватися правил дорожнього руху та бути обережними під час керування автомобілем. Нагадаємо, що департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації створив серію соціальних роликів "Безпека на дорозі". Героєм третьої серії ролику став учасник АТО Микола Маланич. Воїн АТО наголошує: "Де б я не був, я завжди пам'ятаю – мене чекають вдома". Відтак, закликає мешканців Львівщини закликає не перевищувати швидкості на автошляхах. Додамо, героєм першого ролику став Тарас Стадницький. Актор закликав водіїв пристібати пасок безпеки у авто. Героєм другого – народний артист України Федір Стригун, який акцентував увагу на переході на дороги на "зелене" світло.
Габаритно-ваговий контроль: на дорогах Львівщини працюють мобільні комплекси для зважування вантажівок
17 квітня 2018
На автомобільній дорозі загального користування Львівської області М-06 Київ-Чоп у с. Гамаліївка працює мобільний габаритно-ваговий комплекс. Відтак сьогодні працівники Укртрансбезпеки разом з польськими інспекторами здійснюють контроль за рухом великовагових транспортних засобів і обмінюються досвідом. “Сьогодні маємо вперше спільне практичне заняття з польськими колегами і представниками семи областей. Дороги у нас активно будують і, щоб збільшити термін їх експлуатації, ми повинні контролювати габаритно-вагові параметри, відтак переймаємо досвід від польських колег, зокрема щодо контролю режиму праці і відпочинку водіїв”, - зазначив начальник управління транспорту і зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск. Відтак, під час контролю перевіряють відповідність габаритно-вагових параметрів транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, а також режим праці і відпочинку водія. “Ми зупиняємо транспортний засіб, який проїжджає через ваговий комплекс, перевіряємо його параметри і на роздруківці бачимо, чи є порушення. Дозволяється 40 тон загальної маси, 11 на одиночну вісь і 22 на вбудовоні вісі, щодо режиму праці, то час їзди не повинен перевищувати 8 годин із перервами, якщо немає порушень, то транспортний засіб може продовжувати рух”, – зазначив головний спеціаліст управління Укртрансбезпеки Андрій Літвінов. Як повідомив заступник начальника управління Укртрансбезпеки Роман Лобода, щоденно в області фіксують два-три випадки порушення правил проїзду великогабаритного транспорту. “Кожен день, здійснюючи заходи державного контролю, ми маємо два-три затримані транспортні засоби, які здійснюють порушення, відтак робимо розрахунки і застосовуємо штрафні санкції до порушника в залежності від кілометражу, ваги, яку перевищив, тощо. Перевірку здійснюємо щоденно, виїжджає один-два екіпажі і працюють на тих місцях зважування, де технічні параметри дозволяють це робити”, - розповів Роман Лобода. Нагадуємо, що у кінці 2017 року Львівщина отримала 3 мобільні пересувні габаритно-вагові комплекси (ГВК), закуплені за рахунок коштів Європейського Союзу.
Негода не вплинула на графік руху рейсових автобусів у області
5 лютого 2018
Рейсові автобуси на приміському сполученні відправляються і прибувають згідно з графіком руху, незважаючи на складні погодні умови. Про це повідомив заступник начальника управління – начальник відділу експлуатації дорожнього господарства департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Микола Одиноцький. "Увесь транспорт курсує як належно, незважаючи на ожеледицю, жодних проблем із транспортом немає, якщо не враховувати незначні збої в розкладі руху", - розповів Микола Одиноцький. За його словами, для безпеки пасажирів, через негоду маршрутки пересуваються на меншій швидкості, ніж зазвичай.