Кабмін дозволив у період воєнного стану допускати до керування транспортом категорій С, С1 водіїв із посвідченням категорії В
Кабінет Міністрів дозволив у період воєнного стану допускати до керування транспортними засобами категорії С, С1 водіїв із посвідченням категорії В.
Згідно з постановою №348 від 22 березня, уряд встановив, що в період дії воєнного стану до керування транспортними засобами категорії С, С1 на території України допускаються особи, які мають посвідчення водія категорії В. Це означає, що водіям із посвідченнями категорії В, які керують легковими автомобілями, на період воєнного стану дозволили керувати вантажівками в Україні.
Новини за темою
80 ДТП за минулу добу: водіїв закликають бути обережними та дотримуватись правил дорожнього руху
14 грудня 2021
За минулу добу на автодорогах Львова та області сталися 80 дорожньо-транспортних пригод, одна з них – із потерпілим. Інформують у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області. Внаслідок ДТП одна особа травмувалася. За наслідками інших пригод склали 79 адміністративних протоколів за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
За минулу добу на автодорогах Львова та області сталась 21 ДТП
18 жовтня 2021
За минулу добу на автодорогах Львова та області сталась 21 дорожньо-транспортна пригода, чотири з них - з потерпілими. Внаслідок ДТП четверо осіб загинули, ще двоє - були травмовані. Про це інформують у відділі комунікації поліції у Львівській області. За наслідками інших пригод склали 17 адміністративних протоколів за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року. Водіїв закликають бути уважними та не порушувати правила дорожнього руху.
Водіям великогабаритного транспорту нагадують про обмеження руху у спеку
18 Червня 2021
З 1 червня у Львівській області обмежили рух автотранспортних засобів загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 т з 10:00 год до 22:00 год включно (при температурі повітря вище 28 градусів). Водіям нагадують про дотримання правил руху. «З метою збереження дорожнього покриття та підтримки дорожніх організацій в питанні збереження автомобільних доріг загального користування при температурі повітря понад +28 С з початку червня видано розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про обмеження проїзду великовагового автотранспорту дорогами загального користування при високих температурах повітря»», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Обмеження руху не поширюється на транспортні засоби, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. «На автомобільних дорогах загального користування державного значення області визначили понад 50 майданчиків відстою великовагового транспорту, а також встановили відповідні заборонні та попереджувальні дорожні знаки», - додав Юрій Бучко.
У зв’язку з погіршенням погоди проїзд для великогабаритного транспорту низкою доріг області тимчасово зупинений
11 лютого 2021
У зв’язку з погіршенням погодних умов тимчасово призупинили проїзд для великогабаритного транспорту такими дорогами: - Н-09 Мукачево-Івано-Франківськ-Рогатин -Львів - М-06 Київ-Чоп (Гамаліївка-Миколаїв) - М-09 Тернопіль-Львів-Рава Руська - М-10 Львів-Краковець - М-11 Львів-Шегині - Н-13 Львів-Самбір-Ужгород - Н-17 Львів-Радехів-Луцьк - Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква Для очищення доріг від снігу впродовж ночі задіяли понад 234 одиниці техніки. Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 166 одиниць техніки та використала 946 тонн піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 68 технічних засобів та використав 280 тонн ППС. Просимо водіїв бути уважними та обережними за кермом. При можливості, сьогодні-завтра, без нагальної необхідності, не виїжджати на дороги. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області «112». Просимо мешканців зважати на прогноз погоди та бути обережними під час руху. Оксана Буй
57 ДТП, троє людей травмовані: водіїв закликають неухильно дотримуватись правил дорожнього руху
2 лютого 2021
За минулу добу на автодорогах Львова та області сталось 57 дорожньо-транспортних пригод, три з них - з потерпілими. Про це інформують у Головному управлінні Нацполіції Львівської області. 10 автопригод стались на дорогах області, ще 47 - у Львові. Внаслідок ДТП троє осіб були травмовані. За наслідками інших пригод було складено 54 адміністративних протоколи за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
57 ДТП на автошляхах Львівщини за минулу добу: водіїв закликають не втрачати пильності
19 січня 2021
57 дорожньо-транспортних пригод, дві з них – з потерпілими. Таким є стан аварійності на автодорогах Львова та області за минулу добу. Про це інформують у відділі комунікації поліції у Львівській області. Найбільше ДТП у Львові – 37, ще 20 – на дорогах області. Внаслідок ДТП одна особа загинула, ще п’ятеро – були травмовані. За наслідками пригод було складено 55 адміністративних протоколів за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року. Нагадаємо, що в області триває інформаційна кампанія з метою привернення уваги водіїв до проблеми дорожньо-транспортного травматизму. Це інформаційні борди розміщені на центральних автошляхах області. Ініціатори кампанії – департамент внутрішньої та інформаційної політики за підтримки департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА. В такий спосіб водіїв закликають бути уважними та не порушувати правила дорожнього руху.
За минулу добу на автошляхах Львівщини 25 ДТП: водіїв закликають бути обережними
18 січня 2021
25 дорожньо-транспортних пригод, одна з них – з потерпілими. Таким є стан аварійності на автодорогах Львова та області за минулу добу. Про це інформують у відділі комунікації поліції у Львівській області. Найбільше ДТП на дорогах області – 16, ще 9 - у Львові. Внаслідок ДТП тілесні ушкодження отримали двоє осіб. За наслідками пригод було складено 24 адміністративних протоколи за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року. Нагадаємо, що в області триває інформаційна кампанія з метою привернення уваги водіїв до проблеми дорожньо-транспортного травматизму. Це інформаційні борди розміщені на центральних автошляхах області. Ініціатори кампанії – департамент внутрішньої та інформаційної політики за підтримки департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА. «В такий спосіб закликаємо водіїв бути уважними та не порушувати правила дорожнього руху, а також сподіваємось, що активна інформаційна кампанія дасть позитивний результат і вплине на зменшення кількості ДТП в області»,- зазначили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики.
«Дорога не пробачає»: водіїв області закликають дотримуватися правил дорожнього руху
12 листопада 2019
Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації вкотре нагадує про дотримання правил безпеки дорожнього руху гостями та мешканцями області. Щоб запобігти дорожньо-транспортним пригодам, а відтак, зменшити кількість травматизму на автомобільних шляхах, на території Львівської області встановили інформаційні борди. Загалом розмістили 80 щитів, які демонструють наслідки порушення правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості. Зазначимо, що 75 з них встановили на території області, а ще 5 – у місті Львові. «Ми розуміємо, що найвища цінність у державі – це збереження життя людей. Тому дорожня безпека, безперечно, є одним із пріоритетів. Львівська обласна державна адміністрація і надалі продовжуватиме робити усе від нас залежне для того, щоб знизити травматизм на дорогах області», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку облдержадміністрації Роман Кокотайло. Нагадаємо, що у департаменті започаткували ще одну ініціативу #візьмидитинузаруку. Відтепер, переходячи проїзну частину дороги, помітки біля зебр нагадуватимуть батькам про важливість переведення дитини через пішохідний перехід за руку.
Цьогоріч в області провели більше шести тисяч медичних оглядів водіїв на стан сп’яніння
24 жовтня 2019
Важливим питанням для організації медичних оглядів водіїв на стани сп'яніння є забезпечення високого рівня територіальної доступності таких оглядів та створення можливості для їх проходження у якомога більшій кількості закладів охорони здоров’я, насамперед тих, що працюють у цілодобовому режимі. Відповідно до спільного наказу МВС/МОЗ України від 09.11.2015 №1413/27858 «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», первинний огляд на стан сп'яніння проводить поліцейський без медичної освіти. Відповідно проведення медичного огляду лікарем з вищою медичною освітою не має викликати сумніву в органах правосуддя. Також згідно вищезгаданого наказу при проведенні огляду на стан сп’яніння не вимагається консультація лікаря-нарколога. Огляд у закладах охорони здоров'я проводиться лікарем закладу, а у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером ФАПу, який пройшов тематичне удосконалення. «В усіх районах області та в містах обласного підпорядкування медичні огляди проводяться у приймальних відділеннях територіальних закладів охорони здоров'я лікарями різних спеціальностей. Заклади охорони здоров'я м. Львова не є винятком і проводять медичні огляди водіїв», - зазначила директорка департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. За статистичними даними за 9 місяців 2019 року у закладах охорони здоров’я Львівської області проведено 6141 медичний огляд водіїв на стан сп’яніння. Найбільше у КНП «Бродівська ЦРЛ», КНП «Золочівська ЦРЛ», СМР СРР «Самбірська ЦРЛ», КНП «Буська ЦРЛ». Управління охорони здоров’я Львівської міської ради має змогу додати до переліку закладів охорони здоров’я, яким надано право проводити медичні огляди, інші заклади охорони здоров'я м. Львова, у яких цілодобово функціонують приймальні відділення, що будуть проводити огляди на стан сп’яніння водіїв транспортних засобів за скеруванням працівників патрульної поліції м. Львова. На запит Львівської міської ради, КНП «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» на договірних засадах надасть фахівця для проведення практичних навчань та методичної допомоги для організації роботи у цілодобовому кабінеті в одному із закладів ОЗ м.Львова. Проведення оглядів на стан сп'яніння не потребує окремої ліцензії, оскільки ліцензується медична практика, як вид господарської діяльності, що включає і проведення медичних оглядів, у т.ч. і оглядів на стан сп'яніння. Усі заклади охорони здоров’я Львівщини забезпечені медичним обладнанням для визначення стану сп’яніння: алкотестери (для визначення вмісту етанолу у видихуваному повітрі) та тест-системами для визначення наркотичних речовин у біологічному середовищі людини (сечі). Згідно з пунктом 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом МВ і МОЗ України від 09.11.2015 №1413/27858 медичні огляди проводяться в найближчому закладі охорони здоров’я. Забезпечення необхідним обладнанням, розхідними матеріалами закладів охорони здоров’я належить до компетенції керівників закладів охорони здоров’я і фінансується з місцевих бюджетів міст і районів Львівської області. Водночас надзвичайно важливим для зменшення кількості випадків «нетверезого» керування автотранспортом є не тільки адміністративна і/або кримінальна відповідальність, але і проведення з порушниками дієвих профілактичних програм, запровадження на законодавчому рівні ефективних фінансових санкцій. Немає обмежень у переліку обладнання, у т.ч. тест-систем, що можуть використовуватись для проведення лабораторних досліджень на виявлення психоактивних речовин, зокрема наркотичних речовин. Інші дослідження можуть проводитись фахівцями в лабораторіях закладів охорони здоров'я у залежності від наявного лабораторного обладнання. Нагадаю, що проведення таких оглядів не є функцією Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень, який надає третинну медичну допомогу. Кабінет оглядів на стан сп’яніння Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень припинив функціонування відповідно до наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 10.02.2017 року.
Питання огляду водіїв на стан наркотичного сп’яніння розглянули на апаратній нараді
15 жовтня 2019
Понад 1600 протоколів складено співробітниками патрульної поліції у Львівській області за водіння транспортних засобів в нетверезому стані чи під дією лікарських препаратів. Більше половини справ – у суді, а з порушників стягнули майже 8 млн грн штрафних санкцій. Про це сьогодні під час апаратної наради розповів начальник Управління патрульної поліції у Львівській області Роман Пилипенко. «Серед цих протоколів дуже низький відсоток тих, у яких виявлено наркотичні речовини, адже медичні огляди для виявлення таких водії проводять лише в одній установі – Пустомитівській лікарні. Однак везти з іншого кінця області водія в Пустимити недоцільно», - наголосив керівник патрульної поліції. На думку Романа Пилипенка за ті кошти, що стягують з нетверезих водії, можна забезпечити лікарні відповідними експрес-тестами та реагентами. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак перелік закладів, де проводять обстеження, можна розширити. «Якщо є потреба збільшити кількість точок, де можна провести обстеження, треба сформувати перелік таких кабінетів і вони запрацюють. Однак утримання таких кабінетів ляже на місцеві бюджети, адже обласний бюджет такі витрати на себе брати не може», - зазначила Ірина Микичак.
Габаритно-ваговий контроль: на дорогах Львівщини працюють мобільні комплекси для зважування вантажівок
17 квітня 2018
На автомобільній дорозі загального користування Львівської області М-06 Київ-Чоп у с. Гамаліївка працює мобільний габаритно-ваговий комплекс. Відтак сьогодні працівники Укртрансбезпеки разом з польськими інспекторами здійснюють контроль за рухом великовагових транспортних засобів і обмінюються досвідом. “Сьогодні маємо вперше спільне практичне заняття з польськими колегами і представниками семи областей. Дороги у нас активно будують і, щоб збільшити термін їх експлуатації, ми повинні контролювати габаритно-вагові параметри, відтак переймаємо досвід від польських колег, зокрема щодо контролю режиму праці і відпочинку водіїв”, - зазначив начальник управління транспорту і зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск. Відтак, під час контролю перевіряють відповідність габаритно-вагових параметрів транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, а також режим праці і відпочинку водія. “Ми зупиняємо транспортний засіб, який проїжджає через ваговий комплекс, перевіряємо його параметри і на роздруківці бачимо, чи є порушення. Дозволяється 40 тон загальної маси, 11 на одиночну вісь і 22 на вбудовоні вісі, щодо режиму праці, то час їзди не повинен перевищувати 8 годин із перервами, якщо немає порушень, то транспортний засіб може продовжувати рух”, – зазначив головний спеціаліст управління Укртрансбезпеки Андрій Літвінов. Як повідомив заступник начальника управління Укртрансбезпеки Роман Лобода, щоденно в області фіксують два-три випадки порушення правил проїзду великогабаритного транспорту. “Кожен день, здійснюючи заходи державного контролю, ми маємо два-три затримані транспортні засоби, які здійснюють порушення, відтак робимо розрахунки і застосовуємо штрафні санкції до порушника в залежності від кілометражу, ваги, яку перевищив, тощо. Перевірку здійснюємо щоденно, виїжджає один-два екіпажі і працюють на тих місцях зважування, де технічні параметри дозволяють це робити”, - розповів Роман Лобода. Нагадуємо, що у кінці 2017 року Львівщина отримала 3 мобільні пересувні габаритно-вагові комплекси (ГВК), закуплені за рахунок коштів Європейського Союзу.
Зменшити швидкість, пристебнути пасок: нам потрібно дотримуватись культури водіння,- Роман Кокотайло
2 квітня 2018
За інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації, за січень-лютий 2018 року кількість дорожньо-транспортних пригод на вулично-шляховій мережі Львівської області зменшилась на 9,75% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «Якщо порівнювати минулорічні показники з даними, які ми отримали у цьому році, то упродовж січня-лютого 2018 року на території нашої області на 17,6% також зменшилась кількість ДТП з постраждалими», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло. Окрім того, він також повідомив, що практично по всій території Львівської області у порівняні з аналогічним періодом минулого року спостерігається зменшення загальної кількості ДТП на вулично-шляховій мережі. Львівська обласна державна адміністрація продовжує реалізовувати заходи, що скеровані на підвищення безпеки на автошляхах області. "Для нас дуже важливим є питання безпеки. Ми пишаємося тим, що ми є однією із декількох областей України, що перемогли у секторальному Проекті на підтримку безпеки на дорогах. Зазначу, що у цьому році понад 100 млн гривень скерують на покращення безпеки на дорогах", - наголосив під час публічного звіту перед громадськістю голова Львівської ОДА Олег Синютка. Львівська обласна державна адміністрація вкотре закликає водіїв дотримуватися правил дорожнього руху та бути уважними при кермуванні, щоб уникнути дорожньо-транспортних пригод та зберегти життя. Нагадаємо, що департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації спільно з Dis-moll production створив серію соціальних роликів "Безпека на дорозі".