Головам громад наголосили на необхідності дотримання законодавства під час проведення тендерних процедур

23 Червня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулась робоча нарада з головами РДА та територіальних громад області в межах якої розглянули низку актуальних питань.

Серед них – проведення закупівель в системі Прозоро за підсумками 5-ти місяців та типові помилки під час закупівельного процесу. Як розповіла керівник управління фінансового аналізу та публічних закупівель департаменту економічної політики Львівської ОДА Леся Бордун за даними системи Прозоро за 5 місяців цього року в області провели понад 104 тисячі закупівель. За цим показником Львівщина посідає 5 місце в Україні.

«Кількість організаторів закупівель – 1852, і це досить непоганий показник. Він свідчить про те, що замовники працюють в електронній системі закупівель. Кількість учасників у цих закупівлях – понад 15 тисяч»,- зазначила Леся Бордун.

Так, за кількістю організаторів закупівель Львівщина займає 3 місце в Україні. Упродовж січня – травня в системі Прозоро замовниками області оголошено закупівлю на очікувану вартість – 22, 4 млрд грн. Економія у результаті конкурсних торгів склала близько 800 млн грн. Разом з тим, є низка проблемних питань з організації та проведення закупівельного процесу: низька кількість учасників на торгах, вибір невідповідного методу закупівлі, не проведення дослідження щодо ціни товарів на ринку і як результат, завищена очікувана вартість, ненадання замовниками роз’яснень та відповідей на запитання, помилки під час формулювання вимог тендерної документації.

«Кількість пропозицій на одну тендерну процедуру впала порівняно з минулим роком і це є неприпустимим. І це питання перш за все комунікації, якості тендерної документації, і роботи уповноваженої особи, від вас як від замовника, в частині роз’яснення щодо тендерної документації чи предмету закупівлі»,- зазначив Андрій Годик.

Керівникам громад наголосили, що є законодавча відповідальність при здійснення закупівель. Вона регламентується законом України «Про публічні закупівлі» та кодексом України про адміністративні правопорушення. Тут штрафи накладають, як на уповноважених осіб, так і на тендерні комітети в залежності від того, хто здійснює організацію та проводить саму закупівлю. Штрафи, у випадку порушень, накладають і на керівників. Відтак, керівникам громад доручили привести у відповідність дані замовників у системі Прозоро. Також найближчим часом департамент економічної політики Львівської ОДА проведе навчання для громад щодо роботи у сфері закупівель.

«Наше спільне завдання, щоб об’єкти, які ми хочемо будувати, будувалися, а предмети, які потрібно закупляти – закуплялися і все це робилося в межах розумних строків з визначенням ти чи інших підрядників(постачальників) відповідно до чинного законодавства», - підсумував перший заступник.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook