«Тривалість перебування у стаціонарі ковідних хворих - від 10 до 14 днів», - Людмила Гринів
Середня тривалість перебування у стаціонарі ковідних хворих, зокрема, за даними Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні (ЛОІКЛ), становить від 10 до 14 днів. Про це розповіла лікарка-інфекціоністка ЛОІКЛ Людмила Гринів.
«У обласній інфекційній лікарні знаходиться 53 пацієнти з коронавірусом, їх стан є середньоважкий, тривалість перебування у стаціонарі становить від 10 до 14 днів. Як правило, це пацієнти уже з ускладненнями, найчастіше - з пневмоніями. Клініка перебігу захворювання суттєво не змінилася. Такі пацієнти мають всі клінічні симптоми, які ми спостерігали і раніше. Загалом, лікарня готова прийняти до 200 ковідних хворих», - зазначила Людмила Гринів.
«Щодо вакцинації працівників нашого закладу, то 90% з них отримали щеплення другою дозою. Після вакцинації відзначаємо підвищений рівень імуноглобулінів у крові, що свідчить про ефективність отриманого щеплення», - розповіла медик.
Новини за темою
''Кожен другий ''ковідний'' пацієнт є кисневозалежним'', - Людмила Гринів
11 січня 2022
Теперішня мутація коронавірусу характеризується відсутністю втрати смаку та нюху в осіб, які захворіли, що робить розпізнавання вірусу важчим. Про це повідомила під час брифінгу лікарка-інфекціоністка Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Людмила Гринів. Вона зазначила, що від початку січня спостерігається збільшення кількості пацієнтів, які поступають на стаціонарне лікування. Пацієнти, які поступають в інфекційну лікарню, є нещепленими та мають важкий перебіг захворювання. ''Кожен другий пацієнт є кисневозалежним. На сьогодні 9 пацієнтів знаходяться під апаратами ШВЛ та 120 осіб перебувають у стаціонарах лікарні'', - сказала лікарка. Водночас вона додала, що вакциновані пацієнти знаходяться під спостереженнями сімейних лікарів та проходять курс лікування вдома - в амбулаторних умовах. Перебіг хвороби в них є легким або таким, що не потребує госпіталізації. ''Хочу підкреслити, що лише вакцинація допомагає організму впоратися з хворобою та запобігти її важкому перебігу'', - наголосила Людмила Гринів.
Близько 2500 хворих з ковідом пролікували в обласній інфекційній лікарні від початку року
16 листопада 2021
Станом на сьогодні у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні на лікуванні перебувають 231 пацієнт. З них 10 – в реанімації (в тому числі 9 – на апаратах ШВЛ). Про це на брифінгу щодо епідситуації в області розповів заступник директора інфекційної лікарні Ігор Берник. «За десять місяців цього року у лікарні пролікували близько 2500 пацієнтів з коронавірусом, з них 140 - померли. Минулого року таку ж кількість осіб пролікували з березня по жовтень, з них померли – 117», - повідомив Ігор Берник. Він також додав, що перебіг захворювання під час цієї хвилі захворюваності важкий і стрімкий. Особливо це стосується молодих людей. «Поступають до лікарні і вакциновані, проте у невеликій кількості. Минулої доби з ковідом госпіталізували 20 осіб, з них 6 – вакциновані (в тому числі 2 - повністю вакциновані)», - зазначив заступник директора інфекційної лікарні. Додамо, у Львівській обласній інфекційній лікарні розгорнуто 230 ковідних ліжкомісць, проте, за словами Ігоря Берника, за останні 3-5 днів у закладі перебувало від 230 до 236 пацієнтів з ковідом.
«Більше 90% госпіталізованих з ковідом пацієнтів в інфекційній лікарні є кисневозалежними», - Людмила Гринів
17 вересня 2021
Близько 150 хворих знаходиться на стаціонарному лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні (ЛОІКЛ), 90-93% з них кисневозалежні, усі пацієнти – не вакциновані, а звернень за медичною допомогою побільшало. Про це на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповіла лікарка-інфекціоністка ЛОІКЛ Людмила Гринів. «Тривалість перебування хворих на ковід у стаціонарі в середньому становить два тижні. Більшість пацієнтів – у важкому стані та з пневмоніями. Всі вони не вакциновані. Клініка захворювання загалом є типовою, як і раніше (висока гарячка, прояви кашлю, ознаки дихальної недостатності), проте додалися до симптомів розлади кишково-шлункового тракту (нудота, блювання)», - зазначила Людмила Гринів. Вона також додала, що тривалість лікуванні в стаціонарі залежить від терміну звернення за медичною допомогою. «За останні два тижні-місяць кількість поступлень за день значно збільшилася», - повідомила лікарка. Загалом у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні передбачено 200 ліжкомісць для хворих на ковід. Також нагадаємо, кількість ліжок для хворих на ковід в області складає 3285, з них зайняті станом на сьогодні 32% (1049 осіб). Стаціонари для лікування хворих на коронавірус відкриті у 14 закладах охорони здоров’я: госпіталізують пацієнтів у 9 лікарень, 5 – почнуть прийом в разі ускладнення епідситуації.
«Попри вчасне звернення в стаціонар, стан пацієнтів з ковідом є досить важким», - Андрій Орфін
6 серпня 2021
У стаціонарі Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні перебуває 42 пацієнти з коронавірусом, 36 з них - потребують постійної кисневої терапії та знаходяться під подачею кисню. Про це розповів лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Андрій Орфін. «Попри досить швидке звернення в стаціонар, на 6-7-ий день хвороби, стан пацієнтів є досить важким, а клінічний перебіг супроводжується кашлем з кров’ю», - розповів медик. «На Львівщині на разі підтвердили 5 випадків ковіду, викликаного штамом «Дельта». Троє вже виписані додому. Ще двоє перебувають на стаціонарному лікуванні. Особливістю цього штаму є, в першу чергу, вища заразність. Небезпека інфікуватися є значно вищою, ніж раніше. Ознаки клінічної картини «Дельти»: головний біль, кашель, швидкий розвиток легеневої недостатності. Якщо ще пів року тому легенева недостатність розвивалася на 12-14-ий день, інколи пізніше, то зараз фіксуємо її вже на 5-7-ий день у важкій формі, такі пацієнти потребують подачі кисню», - повідомив Андрій Орфін. Він також зауважив, що завдяки вакцинації рівень захворюваності на ковід суттєво нижчий, ніж три місяці тому, і наголосив, що погане самопочуття після щеплення є нормальним явищем. «В організм вводять агент, який провокує імунну відповідь організму. Підвищення температури означає, що імунітет зреагував на введену вакцину і у вас активно відбувається вироблення антитіл. Слід також зазначити, що період від першого щеплення до вироблення імунітету – це мінімум два з половиною тижні», - розповів Андрій Орфін. Нагадаємо, на Львівщині функціонує 17 центрів вакцинації, з графіком роботи центрів цими вихідними можна ознайомитися за посиланням.
Інфекційна лікарня святкує річницю з дня створення
29 грудня 2020
Понад сто років Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня надає спеціалізовану медичну допомогу інфекційним хворим міста Львова та області. Сьогодні виповнюється 108 років із дня відкриття та освячення закладу. Ухвала про будівництво інфекційної лікарні була прийнята на засіданні Галицького Сейму 16 жовтня 1910 року. Будівництво комплексу лікарні санкціонував імператор австрійський Франц-Йосиф. 29 грудня 1912 року об 11 годині було відкрито та освячено приміщення нового медичного закладу. На створення інфекційної лікарні витратили 5,5 мільйона крон, тоді як славнозвісний Львівський оперний театр обійшовся державній скарбниці у 4,5 мільйона. Лікарня збудована за індивідуальним проектом з врахуванням всіх протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог, що існували на той час і знаходиться на озелененій території. З жовтня 2008 року лікарня отримала статус обласної інфекційної клінічної лікарні. Лікарня розрахована на 410 ліжок, з яких 140 дитячих. Вона є єдиним центром по наданню медичної допомоги інфекційним хворим. Водночас до лікарні поступають на обстеження в лікування багато хворих з інших областей та з інших країн. Із початком пандемії коронавірусу, лікарня була визначена одною серед перших установ, що почали лікувати хворих на ковід пацієнтів. За увесь час у лікарні пролікували майже три тисячі осіб.
В інфекційній лікарні обстежують пацієнтів з підозрою на коронавірус
19 березня 2020
У Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню госпіталізовано ще одну особу з підозрою на коронавірус. Це чоловік 1973 року народження з Радехівського району. Раніше, з підозрою на коронавірус було госпіталізовано його сина. Зараз проводяться обстеження пацієнта, аналізи на COVID-19 будуть відібрані, після чого їх відправлять в Київ. Загалом з підозрою на коронавірус на Львівщині у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню госпіталізовано 27 осіб. У всіх пацієнтів є клінічні прояви гострої респіраторної інфекції. Стан усіх хворих - стабільний. Реанімаційні палати готові до госпіталізації пацієнтів. Інфекційна лікарня працює в посиленому режимі. Загалом на Львівщині із підозрою COVID- 19 звернулося 34 особи.
Пацієнтів, у яких діагностували грип, виписали із лікарні
19 березня 2020
Про це повідомив в.о. директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько. "В Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні на сьогоднішній день перебуває 26 пацієнтів з підозрою на коронавірус. Усі вони в стані середньої важкості або в легкому стані. Ми очікуємо отримання аналізів по цих пацієнтах. До сьогодні 3 перебувають на амбулаторному режимі лікування. Вони є з позитивними епіданамнезами і ми очікуємо по них підтвердження на коронавірусну інфекцію", - розповів Андрій Васько. Усіх пацієнтів, тести яких учора повернулись з Києва із діагнозом грип, виписали із лікарні. Нагадаємо, що таких осіб - четверо. "Загалом, за увесь час до медиків звернулось 33 мешканця області. Трьох перевели на амбулаторне лікування, чотирьох виписали", - резюмує Андрій Васько. Окрім того, учора відбулась координаційні нарада голови Львівської ОДА Максима Козицького із головами райдержадміністрацій щодо реагування на ситуацію із поширенням корона вірусу. Усі керівники районів отримали доручення до виконання.
Максим Козицький проінспектував інфекційну лікарню
27 лютого 2020
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький відвідав Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню, аби з’ясувати рівень готовності закладу до боротьби із коронавірусом. Львівську обласну інфекційну лікарню визначено базовим медичним закладом лікування у разі виявлення захворювання. Окрім того, комісія визначила Львівський обласний протитуберкульозний санаторій «Немирів» як місце тимчасової обсервації, де можна утримувати людей, що мали контакт із хворими. Під час інспекції очільник ознайомився із діяльністю та можливостями лікарні та поспілкувався із лікарями. «Львівщина готова до будь-яких викликів. Оглянувши інфекційну лікарню та поспілкувавшись з лікарями можу впевнено заявити, що відреагувати на появу коронавірусу в області зможемо якомога оперативніше та з дотриманням усіх медичних норм. Наголошую, що паніка у цій ситуації лише зашкодить: виконуйте вказівки лікарів, пам’ятайте про правила особистої гігієни та утримайтесь від поїздок у країни, де зафіксовано спалах вірусу», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Лікарня розрахована на 410 ліжок, а у відділенні інтенсивної терапії - 6 ліжок. Зараз Інфекційна лікарня має 20 ліжок в ізоляторах, а звільнення інших відділень лікарні буде відбуватись в міру потреби. Установа готова для надання медичної допомоги хворим з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. Медичний персонал забезпечений засобами індивідуального захисту. В наявності необхідний запас медикаментів, інфузійних розчинів, деззасобів тощо. Розроблений план внутрішньої перепрофілазації відділень. Окрім цього, в наявності такі діагностичні підрозділи: - клініко-діагностична лабораторія; - біохімічна лабораторія; - вірусологічна лабораторія; - бактеріологічна лабораторія; - серологічна лабораторія; - кабінет функціональної діагностики; - рентгендіагностичний кабінет.