Пацієнтів, у яких діагностували грип, виписали із лікарні
Про це повідомив в.о. директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.
"В Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні на сьогоднішній день перебуває 26 пацієнтів з підозрою на коронавірус. Усі вони в стані середньої важкості або в легкому стані. Ми очікуємо отримання аналізів по цих пацієнтах. До сьогодні 3 перебувають на амбулаторному режимі лікування. Вони є з позитивними епіданамнезами і ми очікуємо по них підтвердження на коронавірусну інфекцію", - розповів Андрій Васько.
Усіх пацієнтів, тести яких учора повернулись з Києва із діагнозом грип, виписали із лікарні. Нагадаємо, що таких осіб - четверо.
"Загалом, за увесь час до медиків звернулось 33 мешканця області. Трьох перевели на амбулаторне лікування, чотирьох виписали", - резюмує Андрій Васько.
Окрім того, учора відбулась координаційні нарада голови Львівської ОДА Максима Козицького із головами райдержадміністрацій щодо реагування на ситуацію із поширенням корона вірусу. Усі керівники районів отримали доручення до виконання.
Новини за темою
У МОЗ назвали основні відмінності між грипом та коронавірусною хворобою COVID-19
19 січня 2022
Грип та коронавірусна хвороба COVID-19 мають багато спільного та відмінного. Визначити, чим саме хворіє людина можливо лише за допомогою тестування. Єдиним захистом від важкого перебігу та смерті внаслідок обох хвороб залишається вакцинація. У Міністерстві охорони здоров'я назвали спільні та відмінні риси між грипом та COVID-19. Отже, грип та COVID-19 – це респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році. За останньою інформацією, ймовірніше COVID-19 поширюється легше, ніж грип. Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції. У порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров’я. Проте обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки. Окрім того, людина, інфікована COVID-19 може мати довший безсимптомний період і може бути заразною для інших також довше. Водночас визначити, чим саме хворіє людина лише на основі симптомів неможливо. Особливо, якщо враховувати те, що COVID-19 може мати широкий спектр симптомів. Для підтвердження точного діагнозу необхідне тестування. Важливо, що людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Також обидва захворювання можуть проходити безсимптомно. Спільними симптомами є: Підвищена температура або лихоманка/відчуття ознобу Кашель Втома Задишка та утруднене дихання Біль у горлі Нежить та закладеність носу Біль у м’язах Головний біль Рвота та діарея Втрата смаку та запаху (хоча частіше це зустрічається при COVID-19). Від моменту інфікування та появи симптомів може пройти один та більше днів. В обох випадках інфікована особа може виділяти та поширювати вірус до того, як з’являться видимі симптоми. Проте симптоми COVID-19 можуть проявлятись довше, ніж симптоми грипу. У випадку із COVID-19, людина може бути заразною довше, ніж хворіючи на грип. До груп, які мають ризик важкого перебігу грипу та COVID-19, зокрема, входять люди літнього віку, особи із супутніми захворюваннями, вагітні. Єдиним захистом від вказаних захворювань є вакцинація. Водночас щеплення від грипу не включено до Національного календаря профілактичних щеплень, вона є рекомендованою. Проте вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними проти штамів вірусу грипу, які за прогнозом ВООЗ будуть циркулювати на території Північної півкулі у сезоні 2021-2022 років. Вакцинація проти COVID-19 в Україні відбувається силами мобільних бригад з імунізації, пунктів щеплень та центрів масової вакцинації. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/
''Кожен другий ''ковідний'' пацієнт є кисневозалежним'', - Людмила Гринів
11 січня 2022
Теперішня мутація коронавірусу характеризується відсутністю втрати смаку та нюху в осіб, які захворіли, що робить розпізнавання вірусу важчим. Про це повідомила під час брифінгу лікарка-інфекціоністка Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Людмила Гринів. Вона зазначила, що від початку січня спостерігається збільшення кількості пацієнтів, які поступають на стаціонарне лікування. Пацієнти, які поступають в інфекційну лікарню, є нещепленими та мають важкий перебіг захворювання. ''Кожен другий пацієнт є кисневозалежним. На сьогодні 9 пацієнтів знаходяться під апаратами ШВЛ та 120 осіб перебувають у стаціонарах лікарні'', - сказала лікарка. Водночас вона додала, що вакциновані пацієнти знаходяться під спостереженнями сімейних лікарів та проходять курс лікування вдома - в амбулаторних умовах. Перебіг хвороби в них є легким або таким, що не потребує госпіталізації. ''Хочу підкреслити, що лише вакцинація допомагає організму впоратися з хворобою та запобігти її важкому перебігу'', - наголосила Людмила Гринів.
Близько 2500 хворих з ковідом пролікували в обласній інфекційній лікарні від початку року
16 листопада 2021
Станом на сьогодні у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні на лікуванні перебувають 231 пацієнт. З них 10 – в реанімації (в тому числі 9 – на апаратах ШВЛ). Про це на брифінгу щодо епідситуації в області розповів заступник директора інфекційної лікарні Ігор Берник. «За десять місяців цього року у лікарні пролікували близько 2500 пацієнтів з коронавірусом, з них 140 - померли. Минулого року таку ж кількість осіб пролікували з березня по жовтень, з них померли – 117», - повідомив Ігор Берник. Він також додав, що перебіг захворювання під час цієї хвилі захворюваності важкий і стрімкий. Особливо це стосується молодих людей. «Поступають до лікарні і вакциновані, проте у невеликій кількості. Минулої доби з ковідом госпіталізували 20 осіб, з них 6 – вакциновані (в тому числі 2 - повністю вакциновані)», - зазначив заступник директора інфекційної лікарні. Додамо, у Львівській обласній інфекційній лікарні розгорнуто 230 ковідних ліжкомісць, проте, за словами Ігоря Берника, за останні 3-5 днів у закладі перебувало від 230 до 236 пацієнтів з ковідом.
«Більше 90% госпіталізованих з ковідом пацієнтів в інфекційній лікарні є кисневозалежними», - Людмила Гринів
17 вересня 2021
Близько 150 хворих знаходиться на стаціонарному лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні (ЛОІКЛ), 90-93% з них кисневозалежні, усі пацієнти – не вакциновані, а звернень за медичною допомогою побільшало. Про це на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповіла лікарка-інфекціоністка ЛОІКЛ Людмила Гринів. «Тривалість перебування хворих на ковід у стаціонарі в середньому становить два тижні. Більшість пацієнтів – у важкому стані та з пневмоніями. Всі вони не вакциновані. Клініка захворювання загалом є типовою, як і раніше (висока гарячка, прояви кашлю, ознаки дихальної недостатності), проте додалися до симптомів розлади кишково-шлункового тракту (нудота, блювання)», - зазначила Людмила Гринів. Вона також додала, що тривалість лікуванні в стаціонарі залежить від терміну звернення за медичною допомогою. «За останні два тижні-місяць кількість поступлень за день значно збільшилася», - повідомила лікарка. Загалом у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні передбачено 200 ліжкомісць для хворих на ковід. Також нагадаємо, кількість ліжок для хворих на ковід в області складає 3285, з них зайняті станом на сьогодні 32% (1049 осіб). Стаціонари для лікування хворих на коронавірус відкриті у 14 закладах охорони здоров’я: госпіталізують пацієнтів у 9 лікарень, 5 – почнуть прийом в разі ускладнення епідситуації.
«Попри вчасне звернення в стаціонар, стан пацієнтів з ковідом є досить важким», - Андрій Орфін
6 серпня 2021
У стаціонарі Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні перебуває 42 пацієнти з коронавірусом, 36 з них - потребують постійної кисневої терапії та знаходяться під подачею кисню. Про це розповів лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Андрій Орфін. «Попри досить швидке звернення в стаціонар, на 6-7-ий день хвороби, стан пацієнтів є досить важким, а клінічний перебіг супроводжується кашлем з кров’ю», - розповів медик. «На Львівщині на разі підтвердили 5 випадків ковіду, викликаного штамом «Дельта». Троє вже виписані додому. Ще двоє перебувають на стаціонарному лікуванні. Особливістю цього штаму є, в першу чергу, вища заразність. Небезпека інфікуватися є значно вищою, ніж раніше. Ознаки клінічної картини «Дельти»: головний біль, кашель, швидкий розвиток легеневої недостатності. Якщо ще пів року тому легенева недостатність розвивалася на 12-14-ий день, інколи пізніше, то зараз фіксуємо її вже на 5-7-ий день у важкій формі, такі пацієнти потребують подачі кисню», - повідомив Андрій Орфін. Він також зауважив, що завдяки вакцинації рівень захворюваності на ковід суттєво нижчий, ніж три місяці тому, і наголосив, що погане самопочуття після щеплення є нормальним явищем. «В організм вводять агент, який провокує імунну відповідь організму. Підвищення температури означає, що імунітет зреагував на введену вакцину і у вас активно відбувається вироблення антитіл. Слід також зазначити, що період від першого щеплення до вироблення імунітету – це мінімум два з половиною тижні», - розповів Андрій Орфін. Нагадаємо, на Львівщині функціонує 17 центрів вакцинації, з графіком роботи центрів цими вихідними можна ознайомитися за посиланням.
«Тривалість перебування у стаціонарі ковідних хворих - від 10 до 14 днів», - Людмила Гринів
23 Червня 2021
Середня тривалість перебування у стаціонарі ковідних хворих, зокрема, за даними Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні (ЛОІКЛ), становить від 10 до 14 днів. Про це розповіла лікарка-інфекціоністка ЛОІКЛ Людмила Гринів. «У обласній інфекційній лікарні знаходиться 53 пацієнти з коронавірусом, їх стан є середньоважкий, тривалість перебування у стаціонарі становить від 10 до 14 днів. Як правило, це пацієнти уже з ускладненнями, найчастіше - з пневмоніями. Клініка перебігу захворювання суттєво не змінилася. Такі пацієнти мають всі клінічні симптоми, які ми спостерігали і раніше. Загалом, лікарня готова прийняти до 200 ковідних хворих», - зазначила Людмила Гринів. «Щодо вакцинації працівників нашого закладу, то 90% з них отримали щеплення другою дозою. Після вакцинації відзначаємо підвищений рівень імуноглобулінів у крові, що свідчить про ефективність отриманого щеплення», - розповіла медик.
Медики закликають вакцинуватись від грипу
28 січня 2021
У епідсезоні 2020−2021 років в Україні циркулюватиме чотири штами вірусів грипу: • вірус, подібний до A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019(H1N1)pdm09; • вірус, подібний до A/Hong Kong/2671/2019(H3N2); • вірус, подібний до В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria); • вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata). З цих чотирьох штамів вірусів грипу минулого епідемічного сезону українці в цілому та мешканці Львівщини зокрема могли зустрітися зі штамом типу В Phuket. А ось із трьома іншими ми ще не зустрічалися. Не виключено, що людина може одночасно захворіти на грип і коронавірус. Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу рекомендовано особам з груп ризику: з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, ожирінням, цукровим діабетом, вагітним, особам віком понад 65 років, які перебувають у закладах тривалого догляду, дітям, віком 6 міс. – 5 років, персоналу медичних закладів, працівникам закладів освіти, транспорту, торгівлі тощо. Зазначимо, за минулий тиждень (3 тиждень) епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ (18.01.-24.01.) в області захворіло на гострі респіраторні інфекції 5922 особи, що на 180 випадків менше, ніж за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 237,5, при епідемічному порозі 442,4. У Львові за цей же період захворіло відповідно 2199 (3 тиждень) та 2206 (2 тиждень), інтенсивний показник на останньому тижні - 277,9. Протягом 3-го тижня було госпіталізовано з діагнозом ГРВІ в інфекційні стаціонари області 66 осіб. На 3 тижні епідсезону у м. Львові щеплено проти грипу 107 осіб, в т.ч. з групи ризику 23 особи. Всього у Львівській області щеплено проти грипу 16 223 осіб, в т.ч. з групи ризику 7 282 особи.
«Нових випадків захворюваності на грип серед населення області немає», - медики
19 січня 2021
Окрім двох раніше лабораторно підтверджених випадків захворюваності на грип, нових захворілих не виявили. Про це розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. Так інфікування грипом не підтвердили й шляхом проведення швидких тестів. Медик зазначила, що епідеміологічна ситуація на Львівщині на сьогодні є сприятливою. Що стосується захворюваності на гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), то як розповіла Наталія Іванченко, за підсумками моніторингу на ГРЗ за другий тиждень 2021 року захворіло на 1200 людей більше, аніж за перший тиждень, з 1-7 січня. Проте медик наголосила, що діагноз ГРЗ можна поставити лише тоді, коли людина обстежилась на коронавірус і методом ПЛР наявність коронавірусу в неї заперечили. «Абсолютна кожна людина, яка має підвищення температури тіла, нежить, закладеність носа, головний біль, ломоту в тілі, біль у м’язах повинна повідомити про це свого сімейного лікаря, а сімейний лікар - організувати обстеження в пунктах забору матеріалу», - розповіла керівник Лабораторного центру. Сьогодні в області є 145 таких пунктів і їх кількість постійно збільшується. «Це робиться для того, щоб максимально наблизити обстеження до людини, яка його потребує», - зазначила медик. Та додала: «Не сидіть тихенько дома, звертайтеся до свого сімейного лікаря. Серед тих людей, які госпіталізовані в стаціонари, частина людей – це ті, хто поступив пізно, кому своєчасно не була надана медична допомога».
Медики закликають вакцинуватись від грипу
13 січня 2021
За минулий тиждень епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ (04.01. 10.01.21) в області захворіло на гострі респіраторні інфекції 4 971 особа, що на 877 випадків менше, ніж за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 199,4, при епідемічному порозі 442,4. У м. Львові за цей же період захворіло відповідно 1666 (1 тиждень) та 1993 (53тиждень), інтенсивний показник на останньому тижні - 209,9. Протягом 1 тижня було госпіталізовано з діагнозом ГРВІ в інфекційні стаціонари області 30 осіб. У епідсезоні 2020−2021 років в Україні буде циркулювати чотири штами вірусів грипу: · вірус, подібний до A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019(H1N1)pdm09; · вірус, подібний до A/Hong Kong/2671/2019(H3N2); · вірус, подібний до В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria); · вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata). З цих чотирьох штамів вірусів грипу минулого епідемічного сезону українці в цілому та мешканці Львівщини зокрема могли зустрітися зі штамом типу В Phuket. Із трьома іншими ми ще не зустрічалися. Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу рекомендовано особам з груп ризику: з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, ожирінням, цукровим діабетом, вагітним, особам віком понад 65 років, які перебувають у закладах тривалого догляду, дітям, віком 6 міс. – 5 років, персоналу медичних закладів, працівникам закладів освіти, транспорту, торгівлі тощо. На 1 тижні епідсезону у м. Львові щеплено проти грипу 241 особу, в т.ч. з групи ризику 38 осіб. Всього у Львівській області щеплено проти грипу 15 696осіб, в т.ч. з групи ризику 7 077 особи.
На Львівщині лабораторно підтверджені два випадки грипу: вперше AH1N1
12 січня 2021
Станом на середину січня в області лабораторно підтвердили два випадки грипу. Одна людина була інфікована грипом B, його виявили у мешканця області на початку грудня, ще в однієї людини медики зафіксували пандемічний штам грипу А (H1N1). «Грип А (H1N1) виявили у мешканця Львова, який звернувся в амбулаторно-поліклінічний заклад та був обстежений», - розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. Медик зазначила, що епідеміологічна ситуація на Львівщині на сьогодні є сприятливою. «Більше випадків грипу вірусологічною лабораторією виявлено не було. Наша область належить до областей з дозорним наглядом, відтак щотижня в нас проходять обстеження на грип лише 10 людей: порівну з лікарні та поліклініки. Наразі людей з бурхливими клінічними ознаками грипу немає. Дозорний нагляд по грипу ведеться щотижнево, і поки що ми говоримо, що на Львівщині абсолютно сприятлива епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип», - розповіла вона. Та застерегла, що симптом будь-якого гострого респіраторного захворювання (ГРЗ) і грипу подібні до коронавірусу. Відтак, закликала мешканців області при перших симптомах звертатись до медиків, а медиків – скеровувати пацієнтів з ознаками ГРЗ та грипу на ПЛР-тест. Юлія Савостейко
Інфекційна лікарня святкує річницю з дня створення
29 грудня 2020
Понад сто років Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня надає спеціалізовану медичну допомогу інфекційним хворим міста Львова та області. Сьогодні виповнюється 108 років із дня відкриття та освячення закладу. Ухвала про будівництво інфекційної лікарні була прийнята на засіданні Галицького Сейму 16 жовтня 1910 року. Будівництво комплексу лікарні санкціонував імператор австрійський Франц-Йосиф. 29 грудня 1912 року об 11 годині було відкрито та освячено приміщення нового медичного закладу. На створення інфекційної лікарні витратили 5,5 мільйона крон, тоді як славнозвісний Львівський оперний театр обійшовся державній скарбниці у 4,5 мільйона. Лікарня збудована за індивідуальним проектом з врахуванням всіх протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог, що існували на той час і знаходиться на озелененій території. З жовтня 2008 року лікарня отримала статус обласної інфекційної клінічної лікарні. Лікарня розрахована на 410 ліжок, з яких 140 дитячих. Вона є єдиним центром по наданню медичної допомоги інфекційним хворим. Водночас до лікарні поступають на обстеження в лікування багато хворих з інших областей та з інших країн. Із початком пандемії коронавірусу, лікарня була визначена одною серед перших установ, що почали лікувати хворих на ковід пацієнтів. За увесь час у лікарні пролікували майже три тисячі осіб.
Медики закликають вакцинуватись від цьогорічних штамів грипу
9 грудня 2020
Вакцинація проти грипу цьогоріч актуальна як ніколи: медики остерігаються, що в організмі людини можуть зустрітись одночасно і вірус ковіду, і вірус грипу. Для людини, яка піддасться впливу вірусів наслідки можуть бути гірші, ніж для людини, яка захищена від грипу. «Вакцинація від грипу на Львівщині розпочалася у жовтні. Цього року попит переважає над пропозицією вакцини. Відповідно спершу всі купували її власним коштом чи за кошти підприємств. І таких людей в області вакцинували понад 8 тисяч. Надійшло також 5 тисяч доз вакцини для щеплення медиків, які надають допомогу хворим на Covid-19. Ми очікуємо, що будуть на Львівщину ще поставки вакцини проти грипу. Ситуація із наявністю вакцин в аптеках та медичних закладах динамічно змінюється, адже вакцину швидко розкуповують», - розповіла керівник Лабораторного центру Наталія Іванченко. За її словами, зараз варто вакцинуватись тим, хто цього ще не зробив. «Для вироблення імунітету, організм потребує 14 днів, тоді людина буде захищена від вірусу грипу. Вірус буде циркулювати, але масового захворювання поки що нема, і тому варто вакцинуватись до пікового періоду», - пояснила Наталія Іванченко. Львівщина належить до дозорних областей. Кожне респіраторне захворювання медики не досліджують на грип. «Обстежуються лише п’ять осіб в тиждень у другій міській поліклініці міста Львова, яка визначена дозорним центром, а також п’ять осіб, які звертаються із ознаками грипоподібного захворювання у Львівську обласну клінічну інфекційну лікарню. З тих усіх обстежених, лише в однієї людини був підтверджений грип В. Поки що маємо сприятливу ситуацію стосовно захворювання на грип в нашій області, але якщо вже є один випадок, будуть і інші», - підсумувала керівник лабцентру.