«На Львівщині зафіксували 7 випадків ковіду, викликаного Дельта-штамом», - Наталія Іванченко
В області зафіксували вже 7 випадків захворювання на ковід, викликаного штамом «Дельта. Про це на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповіла Наталія Іванченко, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики, в.о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.
"З цих семи осіб двоє прибули з Росії, двоє – з Великої Британії, одна – з США, двоє людей – не покидали межі України. Лише одна людина залишається в стані середньої важкості з пневмонією, в інших – стан наближений до стабільного", - розповіла Наталія Іванченко.
Вона також повідомила, що на сьогодні немає досліджень, які підтверджують, який саме рівень антитіл є захисним від коронавірусу. Проте, навіть попри високий їх показник в організмі, існує імовірність захворіти.
«Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує визначати рівень антитіл перед отриманням щеплення, оскільки вакцинація створює нам базовий імунітет від всіх штамів коронавірусу. Тим, хто перехворів можна відтермінувати вакцинацію до 6 місяців. Навіть люди з високим титром антитіл можуть хворіти, але вже не матимуть важкого перебігу хвороби та ускладнень», - зазначила Наталія Іванченко.
«Міністерство охорони здоров’я своїм наказом затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів, згідно з якими в окремих випадках можна вакцинувати дітей віком від 12 років (детальніше – за посиланням). У такому випадку потрібно звернутися до сімейного лікаря щодо видачі довідки довільної форми, в якій зазначається, що дитина на момент звернення є здоровою, та вказується причина, на підставі якої їй необхідна вакцинація. Окрім того, іноземці, які перебувають на території України, можуть вакцинуватися безкоштовно», - повідомила Наталія Іванченко.
Новини за темою
«Від початку війни через склади Львівської ОВА транспортували близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги», - Максим Козицький
27 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація разом з партнерами в перші тижні війни розробила систему обліку гуманітарної допомоги, яка покрила всі стратегічні склади обласного підпорядкування. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу у Медіа Центрі Україна. «Від самого початку війни через склади, якими оперує Львівська ОВА пройшло близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Наше завдання було швидко і якісно розсортувати гуманітарну допомогу, яка надходить, і швидко її передати в ті регіони, де вона найбільш потрібна. Потребу з інших областей ми визначаємо чи відповідно до запитів ОВА з тих областей, чи голів обласних центрів. Імплементація на першому (найбільшому) складі почалась вже 4 березня. Коли окремі міністерства почали пропонувати свої рішення, які ще не були протестовані в реальних умовах, ми вже вели повноцінний облік на складах Львівської ОВА. Цю систему використовують у понад двадцяти адміністраціях і саме наша адміністрація першою розробила та впровадила в роботу», - розповів очільник області. Ця система дає змогу: а) бачити що і від кого ми отримуємо; б) бачити що ми маємо на залишках на складах; в) вести облік що і кому ми відправили; г) давати доступ до цієї інформації всім зацікавленим особам. Максим Козицький зокрема повідомив, що згідно з даними Львівської митниці в Україну завезли дорожнім транспортом майже 135 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них на територію Львівщини (відповідно до декларацій перевізників) – 43 тисячі тонн. «Кінцевими отримувачами були організації, які розташовані на території Львівської області. Львівська ОВА була вказана кінцевим отримувачем лише у 10% випадків. Кожен другий товар був призначений для благодійних фондів, релігійних організацій та місій і громадських організацій. Все решта спрямовувалося для громад Львівщини, комунальних закладів, військових частин, лікарень, прикордонників та співробітників ДСНС. Громадські організації, які завозили найбільше гуманітарної допомоги на Львівщину, це Карітас, Народна самооборона Львівщини, Вільні та небайдужі – вони завезли приблизно 5% всіх товарів, які надходили на Львівщину», - зазначив начальник адміністрації. Найбільше отримали гуманітарної допомоги такі області: м. Київ та Київська область, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська з якої також розповсюджувалися вантажі на інші області. Також Максим Козицький додав, що за час війни 71 карету швидкої медичної допомоги відправили з Львівської області в інші області як частину гуманітарної допомоги.
COVID-сертифікат у Дії відображатиметься 1,5 року від дати щеплення
8 квітня 2022
Із 5 квітня COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення. “Російське вторгнення змусило понад 3 млн жінок та дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз знаходяться наші громадяни, діють карантинні обмеження, щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців від COVID-19, ми вирішили продовжити відображення сертифікатів в Дії. Це дозволить українцям пред'явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію від коронавірусної хвороби та отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи в країні перебування”, - прокоментувала рішення заступник Міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. Слід зауважити, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи: “жовтий” COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби; “зелений” COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення проти коронавірусної хвороби; “бустерний” COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення проти коронавірусної хвороби. З важливого, сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на поралі Дії. Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат. Нагадаємо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни (повний перелік країн-учасниць мережі можна знайти тут). Відтак з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень в іноземних країнах. Водночас слід попередити, що правила використання сертифікатів визначаються кожною країною окремо та можуть суттєво відрізнятися. Тож, важливо ознайомитися з цими правилами в країні перебування. В Україні ж правила використання та терміни дії COVID-сертифікатів залишилися незмінними: 30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти COVID-19 (для дводозних вакцин); 270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин). Також для пред’явлення сертифіката закордоном можна використовувати як сам QR-код у додатку Дія чи скріншот сертифіката з мобільного застосунку Дія, PDF-документ сертифіката, роздрукований з порталу Дія, чи будь-який інший мобільний додаток-гаманець, який може зберігати сертифікат. Будь-який із обраних варіантів буде валідним для QR-сканера, який перевіряє справжність сертифіката.
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення
30 березня 2022
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення. До прикладу, щоб ввезти зараз квадрокоптер або пластину для бронежилета, потрібно подати декларацію і представити митним органам гарантійного листа, що власне цей товар буде доставлений у військову частину. Про це розповів сьогодні заступник наальника Львівської ОВА Юрій Бучко. “У гарантійному листі треба вказати найменування кінцевого користувача товарів. Ним може бути Міністерство оборони, військова частина чи будь-яке інше військове формування. Щодня на склади Львівської ОВА ми отримуємо близько 15 машин допомоги. Отримали вже більше 400 фур обладнання, медикаментів, продуктів харчування, одягу. Вчора приїхали “швидкі” для транспортування новонароджених діток.Весь цей товар розподіляється по всіх областях нашої України”, - зазначив Юрій Бучко. Заступник голови Львівської облради Юрій Холод наголосив, що понад 60 % вантажу проходить через територію Львівської області. “Понад 1600 тонн гуманітарної допомоги за вчора скерували у Харківську, Донецьку, Луганську, Херсонську, Київську та інші області. Зараз докладаємо усі зусилля, щоб допомогти областям, де це найбільш потрібно. Дякую усім волонтерам, громадським організаціям, донорам, партнерам, які працюють спільно з нами і розподіляють цю допомогу”, - наголосив Юрій Холод. Також він наголосив, що триває виготовлення аптечок і наступного тижня декілька тисяч мають відправити українським захисникам. Юрій Холод закликав бізнесменів та усіх охочих допомагати такими товарами як енергетичні батончики, супи швидкого приготування, тушонки тощо.
Біля митних пунктів пропуску можна отримати щеплення від Covid-19: перелік медустанов
15 березня 2022
Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА, вакцинуватися від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я, розташованих безпосередньо біля пунктів пропуску на кордоні. Перелік закладів: Пункт пропуску «Краковець» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», амбулаторія загальної практики - сімейної медицини (АЗПСМ) с. Краковець, вул. Шухевича, 1 (2 км від митного переходу) КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», АЗПСМ, с. Наконечне 1, вул. Лозинського, 13 (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Шегині» КНП «ЦПМСД Мостиської міської ради Львівської області» АЗПСМ смт. Мостиська, вул. Я. Мудрого, 111 (10 км від митного переходу) КНП «Шегинівський ЦПМСД» Шегинівської СР АЗПСМ, с. Волиця (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Грушів» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Немирівська міська лікарня», смт. Немирів, вул. Ів. Франка, 14 (3 км до митного переходу) Пункт пропуску «Смільниця» КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, с. Старява (6 км до митного переходу) КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, м. Хирів, вул. Івасюка, 7 (12 км до митного переходу) Пункт пропуску «Угринів» КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Савчин (15 км до митного переходу) КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Варяж (18 км до митного переходу) Пункт пропуску «Рава-Руська» КНП «Рава-Руська лікарня» Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області Поліклініка, м. Рава Руська, вул. Грушевського, 42 (7 км до митного переходу) Також нагадаємо, що у Львівській області на базі закладів охорони здоров’я продовжують працювати пункти щеплення, де можна вакцинуватися від Covid-19, попередньо звернувшись за скеруванням до сімейного лікаря. Перелік пунктів - за посиланням.
Вчора на Львівщині зафіксували 121 новий випадок COVID-19. Госпіталізували 33 особи
12 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 121 людини. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 33 людини. Скерували на самоізоляцію – 102 особи. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 135 осіб. Летальних випадків – 6. В реанімації перебуває 34 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 10. У стаціонарах перебувають 230 осіб (ліжкова мережа заповнена на 4,33%). Серед них 41 людина - вакцинована (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 218 осіб. Померлих – 6638 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 272 830 осіб.
На Львівщині вакцинуватися від Covid-19 можна у пунктах щеплення
11 березня 2022
На Львівщині триває вакцинальна кампанія проти Covid-19. Центри масової вакцинації населення зараз не працюють, проте провакцинуватися можна у пунктах щеплення. «Мешканцям необхідно звернутися до сімейного лікаря і він порекомендує, де можна отримати щеплення. Якщо хтось виїжджає за кордон, то в найближчих населених пунктах до кордонів можна провакцинуватися в закладах охорони здоров’я (амбулаторіях сімейної медицини, поліклініках, лікарнях) – Рава-Руська, Шегині, Краківець, Смільниця, Великі Мости, Червоноград, Соснівка, Белз», - розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області. Він також додав, що на Львівщині є у великих кількостях вакцина «Коронавак», також є вакцини «Комірнаті» («Пфайзер») і «Модерна». Перелік пунктів щеплення можна знайти за посиланням.
Вчора на Львівщині зафіксували 48 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 32 особи
11 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 48 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 32 особи. Скерували на самоізоляцію – 56 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 68 осіб. Летальних випадків – 1. В реанімації перебуває 37 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 10. У стаціонарах перебувають 260 осіб (ліжкова мережа заповнена на 4,9%). Серед них 42 людини - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 097 осіб. Померлих – 6632 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 270 329 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 121 новий випадок Covid-19. Госпіталізували 35 осіб
10 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 121 особи. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 35 осіб. Скерували на самоізоляцію – 47 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 82 осіб. Летальних випадків – 9. В реанімації перебуває 38 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 8. У стаціонарах перебувають 267 осіб (ліжкова мережа заповнена на 5,03%). Серед них 40 людей - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 39). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 049 осіб. Померлих – 6631 людина. Одужали від коронавірусної інфекції – 268 386 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 28 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 43 особи
8 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 28 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 43 особи. Скерували на самоізоляцію – 43 особи. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 88 осіб. Летальних випадків – 2. В реанімації перебуває 40 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 13. У стаціонарах перебувають 268 особів (ліжкова мережа заповнена на 5,05%). Серед них 41 людина - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 304 888 осіб. Померлих – 6622 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 263 783 особи.
Вчора на Львівщині зафіксували 34 нових випадки Covid-19. Госпіталізували 26 осіб
6 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 34 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 26 осіб. Скерували на самоізоляцію – 89 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 115 осіб. Летальних випадків – 0. В реанімації перебуває 51 пацієнт, з них на апаратах ШВЛ – 20. У стаціонарах перебувають 271 особа (ліжкова мережа заповнена на 5,11%). Серед них 24 людини - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 23). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. У розрізі лікарень пацієнти перебувають (в дужках зазначена загальна кількість ліжок, розгорнутих для хворих на ковід): Львівській обласній інфекційній лікарні (230) - 33 у Центрі легеневого здоров'я (370) - 46 у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих (700) -18 у ЛОКЛ (120) - 15 у КНП Львівське ТМО 3 (50) - 0 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» (150) -14 у Лікарні св. Миколая (1 ТМО м. Львова) (150) - 2 у ЛШМД (830) - 40 у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі (50) - 0 у 8-й міській клінічній лікарні м. Львова (420) - 0 у 1-й МКЛ м. Львова (225) - 0 у 5-й МКЛ м. Львова (175) - 5 у Стрийській міській лікарні (190) - 13 у Стебницькій міській лікарні (150) -17 у Рудківській лікарні (100) - 26 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи (200) - 22 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ (160) - 2 у Сокальській ЦРЛ (326) - 11 у Жидачівській ЦРЛ (100) - 7 у Пустомитівській (80) - 0 у Перемишлянській ЦРЛ (90) - 0 у Жовківській ЦРЛ (100) - 0 у Самбірській ЦРЛ (50) - 0 у Буській ЦРЛ (80) - 0 у Золочівській ЦРЛ (210) - 0 За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 304 789 осіб. Померлих – 6615 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 258 599 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 101 новий випадок Covid-19. Госпіталізували 33 особи
2 березня 2022
За попередню добу у Львівській області провели 360 дослідженнь на коронавірус. Згідно з результатами, позитивні показники виявили у 101 особи. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 33 особи. Скерували на самоізоляцію – 94 особи. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 127 осіб. Летальних випадків – 13. В реанімації перебуває 58 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 14. У стаціонарах перебувають 339 осіб (ліжкова мережа заповнена на 6,39%). Серед них 33 людини - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 32). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. У розрізі лікарень пацієнти перебувають (в дужках зазначена загальна кількість ліжок, розгорнутих для хворих на ковід): у Львівській обласній інфекційній лікарні (230) - 37 у Центрі легеневого здоров'я (370) - 55 у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих (700) - 27 у ЛОКЛ (120) - 19 у КНП Львівське ТМО 3 (50) - 0 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» (150) -10 у Лікарні св. Миколая (1 ТМО м. Львова) (150) - 12 у ЛШМД (830) - 50 у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі (50) - 1 у 8-й міській клінічній лікарні м. Львова (420) - 0 у 1-й МКЛ м. Львова (225) - 0 у 5-й МКЛ м. Львова (175) - 16 у Стрийській міській лікарні (190) - 15 у Стебницькій міській лікарні (150) -18 у Рудківській лікарні (100) - 32 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи (200) - 25 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ (160) - 4 у Сокальській ЦРЛ (326) - 18 у Жидачівській ЦРЛ (100) - 0 у Пустомитівській (80) - 0 у Перемишлянській ЦРЛ (90) - 0 у Жовківській ЦРЛ (100) - 0 у Самбірській ЦРЛ (50) - 0 у Буській ЦРЛ (80) - 0 у Золочівській ЦРЛ (210) - 0 За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 304 560 осіб. Померлих – 6608 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 245 057 осіб.
У Львівській області на кордонах біля пунктів обігріву цілодобово працюватимуть бригади медиків
1 березня 2022
Уся медична галузь у Львівській області продовжує працювати у штатному режимі. Медичні заклади готові у будь-який момент перейти до роботи в умовах надзвичайної ситуації. Про це заявив під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис. «Загалом уся необхідна медична допомога в області надається усім пацієнтам. Бригада екстреної медичної допомоги продовжує виїжджати на виклики. Ми додатково створили медичні пункти при усіх пунктах обігріву у прикордонних зонах, оскільки розуміємо, що зараз там багато жінок та дітей, котрі потребують допомоги з боку медиків. Вони перебувають на цілодобовому чергуванні. Разом з тим медпрацівники чергують на Арені Львів, а також в тих місцях, де є потреба відповідно до запитів від ДСНС», - повідомив Орест Чемерис. Нагадаємо: На Головному залізничному вокзалі Львова запрацювала медико-психологічна допомога. Досить поширеними в області є звернення пацієнтів, які потребують хірургічної медичної допомоги. В області поповнюють резерви медикаментів, дбають за забезпечення закладів кадровим персоналом. «До Львівської обласної військової адміністрації почали звертатися медичні працівники хірургічного напрямку, які зголосились в разі потреби допомагати медзакладам», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я. Важливо: Екстрена медична допомога області функціонує в штатному режимі. Орест Чемерис також звернув увагу на важливість дотримання карантинних обмежень навіть попри воєнний стан, адже ковід продовжує уражати людей. «У зв’язку з останніми подіями в країні, усі трохи забули про коронавірус. Нагадую, що ковід ще не подоланий. Враховуючи ту кількість людей, які прибувають у Львівську область, особливо важливо дотримуватись маскового режиму в громадських місцях, там, де велике скупчення людей», - зазначив він. За останню добу більше ніж у 130 пацієнтів підтвердили коронавірус. Кількість хворих зменшується, у стаціонарах їх близько 400. Трохи більше 60 – в реанімації, ще 20 перебувають на апаратах штучної вентиляції легень. Завантаженість ліжкової мережі не значна. Кількість пацієнтів, які госпіталізовують теж зменшується. За добу показник складає від 15 до 30 пацієнтів.