«Можливості децентралізації потрібно реалізовувати раціонально»: Іван Собко зустрівся з керівниками фінансових управлінь громад та РДА

11 серпня 2021р, Новини. Департамент фінансів, Прес-служба ОДА

Першочергове фінансування захищених статей, ефективність використання бюджетних коштів, мобілізація податкових платежів до місцевих бюджетів – основні питання, на яких наголосили керівникам фінансових управлінь громад та РДА на зустрічі за участі представників Держгеокадастру, ДПС та Західного управління юстиції.

«Децентралізація надала громадам не тільки більше можливостей щодо розпорядження власними фінансовими ресурсами, а й наклала обов’язок ефективно їх використовувати.

Наголошую, що першочергово кошти мають скеровуватися на захищені статті – зарплати, енергоносії тощо. І лише після них – фінансуються капітальні видатки. Так, досі наявний дефіцит по освітній субвенції. Проте за результатами виконання державного бюджету за дев’ять місяців можливий перегляд спрямування коштів, тож працюємо над тим, аби при розподілі державних коштів врахували покриття освітньої субвенції», - сказав у своїй доповіді Іван Собко.

Він також зазначив, що громади повинні активніше працювати над мобілізацією податкових платежів до своїх бюджетів. Зокрема, наголосив, що лише в кількох громадах провели інвентаризацію нерухомого майна та земельних ділянок, що дозволить визначити об’єкти, які, згідно із законодавством, підлягають оподаткуванню.

«Керівники громад повинні бути зацікавлені у проведенні інвентаризації. Адже це дасть можливість побачити цілісну картину прогнозованих та недоотриманих податкових надходжень», - додав Іван Собко.

Окрім того, на зустрічі обговорили питання налагодження взаємної співпраці між органами місцевого самоврядування області та Державною податковою службою і БТІ.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook