Велика реставрація: як отримати субвенцію на відновлення пам’ятки архітектури комунальної форми власності у 2022 році

11 лютого 2022р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

Уряд затвердив порядок та умови надання субвенцій місцевим бюджетам на реалізацію проєктів робіт із реставрації, консервації та ремонту пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Документ визначає, як відбиратимуть проєкти з регіонів у рамках програми «Велика реставрація».

“Якщо та чи інша громада зацікавлена відновити пам’ятку архітектури, яка знаходяться в комунальній формі власності, то орган місцевого самоврядування має подати відповідну затверджену в установленому порядку науково-проєктну документацію та позитивний експертний звіт щодо її розгляду в департамент архітектури. І вже тоді ми разом можемо доопрацювати і подати всі необхідні документи в Міністерство культури”, – розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.

Серед умов співфінансування:

  • вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’ятки – від 1 мільйона гривень;
  • календарний план реалізації проєкту – не більше трьох років.

Розглядати заявки та розподіляти кошти буде комісія, створена з представників Міністерства культури та інформаційної політики України. Розподіл субвенцій затверджуватиметься Урядом за поданням Мінкульту та погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Перевагу надаватимуть проєктам:

  • які реалізовувалися у 2021 році за рахунок субвенції та потребують виділення коштів з Державного бюджету України на 2022 рік для продовження чи завершення їх реалізації;
  • об’єктам культурної спадщини, які перебувають в аварійному стані;
  • об’єктам, включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
  • об’єктам культурної спадщини національного значення;
  • проєктам, на реалізацію яких запропоноване співфінансування з місцевого бюджету.

Загалом на 2022 рік у державному бюджеті передбачено субвенцію у розмірі 1,8 мільярдів гривень на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності.

Нагадаємо, зараз у рамках програми “Великої реставрації” – п’ять об’єктів Львівщини. Серед них один об’єкт комунальної власності – музей історії релігії у м. Львові. Для його відновлення минулого року використали 2 мільйони гривень.

Детальніше з постановою можна ознайомитись за посиланням.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook