Мінцифри оголошує додатковий етап подання заявок на отримання інтернет-субвенції
Відсьогодні Мінцифри оголошує додатковий етап подання заявок на отримання інтернет-субвенції.
Вони будуть профінансовані за рахунок нерозподіленого бюджету (16,2 млн грн) та можливих залишків коштів, що не будуть використані громадами в межах поточних закупівель. Подати заявку можна до 10 вересня. Це дасть змогу податися громадам, які не встигли зробити це в червні або подали заявки з помилками.
Головна умова участі у проекті — це відсутність у селі оптичних мереж. Подати заявку на участь можна в Дії: https://diia.gov.ua/internet-subvenciya. Після заповнення форми голові громади залишиться лише внести свої контактні дані та підписати заявку за допомогою електронного підпису. Детальна відеоінструкція, як це зробити, — за посиланням.
Для розбудови мережі оптичного інтернету 670 територіальних громад отримали понад 483 млн гривень. Сьогодні вже 510 громад оголосили тендери, а 112 — завершили проведення закупівель. Наразі провайдери активно будують мережі для під’єднання сіл. Відстежувати всі тендери та детальну інформацію про кожну закупівлю можна буде цілком прозоро за допомогою онлайн-дашборду.
Завдяки інтернет-субвенції до оптичного інтернету будуть під’єднані понад 6 тис. соцоб’єктів у 3 тис. селах. Проект матиме значний соціальний ефект, адже завдяки йому вже цього року понад мільйон українців отримають можливість вперше під’єднатися до оптичного інтернету. Це допоможе забезпечити рівний доступ та можливості для кожного українця.
Новини за темою
ФОП знову можуть сплачувати податки в застосунку Дія
21 березня 2022
Послуга знову доступна в застосунку та користуватися нею можна усім охочим. Про це повідомило міністерство цифрової трансформації у Telegram. ''Від початку російського вторгнення до України служби нацбезпеки відключили усі держреєстри, щоб захистити дані українців. Спільно з Державною податковою службою вдалося відновити роботу комплексу реєстрів, що дотичні до податкових послуг. Тепер ФОПи 1–3 групи без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування знову можуть сплатити податки за кілька кліків у застосунку Дія'', - зазначили у Мінцифрі. Як сплатити податки ФОП через Дію: У застосунку натисніть - Послуги - Податки ФОП Виберіть - Сплата податків та зборів Оберіть податок та період, за який сплачуєте Натисніть - Сплатити ''Сплачуйте податки вчасно, онлайн, зі свого смартфона та з будь-якого місця. Продовжуємо цифровізувати Україну та долати ворога разом!'', - додали у міністерстві.
Мінцифра збирає докази воєнних злочинів рф через спеціальний портал
16 березня 2022
24 лютого росія жорстоко вторглася в Україну, порушуючи всі світові норми. За 20 днів війни ми зазнали численних втрат — як людських життів так і інфраструктури. За все це ворог мусить бути покараним та відповідальним. Про це повідомило міністерство цифрової трансформації України у Telegram. ''Запускаємо портал, де збиратимемо всі докази злочинів окупанта на нашій землі. Усі вони будуть використані в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі'', - повідомили в Мінцифрі. Якщо ви стали свідком: бойових дій ворога у вашому регіоні, насилля, пошкодження об’єктів інфраструктури, диверсій тощо Надсилайте всю інформацію на портал. ''Чим більше доказів зберемо, тим значніше це поглибить покарання агресора, наблизить нашу перемогу та поверне справедливість. Розповідайте друзям та знайомим про проєкт та діліться посиланням'', - наголосили в Мінцифрі.
У Мінцифрі закликали користувачів стільникового зв'язку не перевантажувати мобільні мережі
14 березня 2022
Міністерство цифрової трансформації України закликало українців не перевантажувати мобільні мережі, щоб залишатися постійно на зв’язку. Про це вони повідомили у своєму каналі у Telegram. ''Щодня наша армія дає відсіч окупантам на всіх напрямках, а оператори та провайдери продовжують забезпечувати українців мобільним зв'язком та інтернетом. А також відновлювати мережі в тих районах, де це можливо. Але, щоб зв’язок працював стабільно, закликаємо українців зменшити навантаження на мобільні мережі'', - зазначили у Мінцифрі. Як це зробити? Завжди за можливості під’єднуватися до Wi-Fi мережі або користуватися фіксованим інтернетом. Вимикати функцію автоматичного завантаження файлів та медіа в месенджерах на телефонах. Це можна зробити в налаштуваннях телефона та месенджера. Намагайтеся за можливості дивитися відео у меншій якості. Зменшити час відеоконференцій до мінімуму. Не завантажуйте великі файли фільми, ігри тощо. ''Діліться порадами зі знайомими, будьте завжди на зв'язку з рідними та бережіть Україну. Зробимо маленький внесок у нашу велику перемогу!'', - додали у Мінцифрі.
Переказати гроші для української армії тепер можна в Дії
28 лютого 2022
''Зробіть це в застосунку за кілька кліків. Усі донати підуть у фонд допомоги армії «Повернись живим». За кошти, які ви надіслали, наші військові отримають сучасне обладнання та ліки. Підтримуємо українських бійців та віримо в перемогу України'', - зазначили розробники Дії. Як переказати гроші: Оновіть застосунок Дія та авторизуйтеся Натисніть Документи - Допомогти армії Вкажіть суму, яку хочете переказати, реквізити картки та натисніть - Сплатити Послуга доступна для користувачів IOS та Android. Також сьогодні міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що Дія потрапила в найкращі застосунки тижня на Apple Store. ''Як тільки ми переможемо — Україну чекає новий етап розвитку цифрової держави, запустимо в цьому році сотні крутих послуг! А ще запустимо дуже актуальну послугу в найближчу добу'', - зазначив міністр у Facebook.
З ночі й досі атакують усі базові інформаційні ресурси України – Мінцифри
24 лютого 2022
Віце-прем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що від ночі до ранку 24 лютого відбувається атака на базові інформаційні ресурси України. ''Всю ніч ми боронили кібер-простір. Атаки на всі базові інформаційні ресурси відбувалися та відбуваються без зупинок. Наразі все стабільно. Всі команди на місцях. Зберігаємо спокій та не панікуємо!'', - написав Михайло Федоров в Telegram.
Львівщина - серед лідерів за кількістю поданих заявок на створення навчально-практичних центрів
22 лютого 2022
Цьогоріч Львівська область скерувала десять заявок на створення нових навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти. У державному бюджеті 2022 року на створення таких центрів закладено 250 млн гривень, що на 100 млн більше, ніж торік. Зараз МОН завершило прийом заявок від областей, і впродовж лютого-березня конкурсна комісія обере заклади, у яких будуть створені НПЦ. "Розглядаючи заявки, ми найприскіпливіше ставимось до економічного обґрунтування створення навчально-практичного центру, тобто затребуваності професії на ринку праці. Нам важливо, щоб обрані сьогодні професії були потрібні бізнесу та регіону в майбутньому. Саме тому велике значення має не тільки мотивація профтехів, але й підтримка місцевої влади", – зазначив заступник Міністра освіти і науки Олександр Костюченко. Львівська область цього року подала 10 заявок від 10 закладів, серед яких половина - у місті Львові. «Навчально-практичні центри у наших закладах мають охопити різні спрямування. Серед них будівельна галузь, громадське харчування, сільське господарство, енергетика, побутове обслуговування, зварювальні технології та транспорт. В Програмі розвитку освіти Львівщини з обласного бюджету на співфінансування цього конкурсу передбачили понад сім мільйонів гривень, що є на 2,5 млн більше, ніж минулоріч. Більшість закладів також передбачили додатково співфінансування зі спецфонду та інших джерел», - розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус. Торік, з одинадцяти поданих Львівщиною заявок схвалили п’ять. Відтак, в закладах професійно-технічної освіти відкрили 5 НПЦ. На цю мету залучили 16 млн грн, 12 млн – із державного бюджету. Варто зазначити, що вже другий рік поспіль Львівщина - серед тих областей, що подають найбільше заявок та залучають найбільше коштів з державної субвенції. Існують певні критерії у відборі на участь в конкурсі. Головна серед них це наявність в закладі не менше 400 здобувачів освіти. Уже понад п’ять років поспіль Уряд інвестує у створення навчально-практичних центрів: осередків навчання з новим обладнанням та технікою, де учням проводять практичні заняття, а дорослим – підвищення кваліфікації.
Керівників та землевпорядників запрошують на навчальний курс щодо управління землями
15 листопада 2021
Термін подачі заявок для участі у навчальній програмі «Нові можливості громад в управлінні землями» подовжили для керівників та землевпорядників територіальних громад до 28 листопада включно, - повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Навчальна програма стартувала в межах проєкту «Підтримка громад в управлінні землями», який реалізується Громадською спілкою "УкрГео" за договором субгранту з компанією Кімонікс Інтернешнл Інк., за сприяння Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Основними тематичними напрямками програми є землеустрій, містобудування, топографія, ГІС та практичне застосування, що розроблені з урахуванням визначальних змін, які відбулися в земельному та містобудівному законодавстві. Метою проєкту є підтримка органів місцевого самоврядування територіальних громад в імплементації новітніх вимог законодавства та впровадженні сучасних методологій у сфері управління земельними ресурсами. Керівництво громад дізнається: - як сформувати стратегічне бачення розвитку території громади та визначити її інвестиційну привабливість; - які джерела геопросторових даних необхідні для прийняття обґрунтованих рішень; - які документи потребує громада для якісного управління ресурсами громади; - як збільшити доходи до місцевого бюджету; - як залучити ресурси для планування розвитку своєї території. Землевпорядники громад здобудуть практичний досвід: - впровадження вимог новітнього земельного законодавства; - ефективного виконання повноважень ОМС у сфері управління земельними ресурсами; - застосування рішень комплексного плану громади в управлінні землями; - використання сучасних геоінформаційних технологій для прийняття рішень. Відтак, запрошують очільників та фахівців з управління земельними ресурсами територіальних громад області, які ще не долучилися до проєкту, подати заявку на конкурс для участі в проєкті, попередньо: - зареєструвавшись за посиланням: https://education.geoportalua.com/ -долучившись до профільного чату для керівників: https://invite.viber.com/?g2=AQBdrv2zNuMB6k4kp%2B%2FLQNDJ%2B5Pe6iaRO7uq%2FBOnVEiO7D%2Fd5xI7A%2FrJkbwzxON5&lang=uk та землевпорядників: https://invite.viber.com/?g2=AQBU3pKvgvD2Xk4o0AI3y2OLbVu8xTFQWCCIKf1gQwRybbwZXyeoB8hfEk0xEft2&lang=uk. У разі виникнення питань звертайтесь за номером 067-167-67-17 та електронною адресою project@ukrgeo.ua.
Завершено прийом заявок на конкурс проєктів регіонального розвитку
27 квітня 2021
На конкурс проєктів регіонального розвитку подано 108 проєктних заявок загальною вартістю 333,2 млн грн (150,9 млн грн кошти обласного бюджету). 80 з них спрямовані на будівельні роботи на об’єктах соціальної інфраструктури (будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація), 28 - на закупівлю обладнання для потреб ЖКГ і закладів охорони здоров'я. «Проведення конкурсу проєктів регіонального розвитку ініційовано цього року у рамках Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини. Це ще одна з можливостей для забезпечення соціально-економічного зростання територіальних громад. І ми приємно вражені активністю 62 громад, які долучилися до участі. Це свідчить про те, що ми змогли запропонувати територіальним громадам необхідний для них формат. Фактично голови громад самі запропонували нам такий механізм під час обговорень обласних цільових програм, які відбулися в кінці минулого року. Вже зараз можемо сказати, що представники органів місцевого самоврядування чітко розуміють проблеми громад та пропонують їх комплексне та ефективне вирішення у найкоротші терміни», – зазначив голова облдержадміністрації Максим Козицький. Проєктні пропозиції відбиралися за 6-ма пріоритетними напрямами: ЖКГ, медицина, перепрофілювання соціальної та адміністративної інфраструктури, енергозбереження в бюджетній сфері, безпека та інше. Найбільша кількість проєктів подана за такими напрямами: ЖКГ (38 проєктів вартістю 98,3 млн грн), інше (25 проєктів вартістю 97,1 млн грн), медицина (20 проєктів вартістю 61,3 млн грн). Наразі департамент економічної політики облдержадміністрації продовжує роботу щодо здійснення перевірки поданих документів на відповідність вимогам Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини у 2021-2025 роки в частині проєктів регіонального розвитку. Після опрацювання, зареєстровані проєктні заявки буде подано на розгляд та затвердження Конкурсної ради. Довідково: Конкурс проєктів регіонального розвитку реалізовується у Львівській області вперше в рамках Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини у 2021-2025 роки. На цей конкурс у 2021 році спочатку року закладено 50 млн грн. В рамках конкурсу передбачено можливість комплексної реалізації проєктів, вартість яких перевищує 1,5 млн грн. При тому, що громада може максимально отримати 2,5 млн грн субвенції з обласного бюджету, її фінансовий внесок не повинен бути меншим, ніж обласний. Максимальна кількість проєктів, що може подати територіальна громада одноосібно, – 2. Однак в партнерстві з іншими територіальними громадами на засадах договору про співробітництво органи місцевого самоврядування можуть розраховувати на додаткові проєкти.
Відбувається формування нового складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації
26 березня 2021
Львівська облдержадміністрація з метою забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної політикиоголошує прийом документів для формування нового складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. Документи приймаються з 26 березня по 12 квітня 2021 року. Формування нового складу Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації відбуватиметься шляхом рейтингового електронного голосування орієнтовно з 12 травня по 15 травня 2021 року. Запрошуємо інститути громадянського суспільства подавати кандидатури до нового складу Громадської ради при Львівській облдержадміністрації. Для участі в рейтинговому електронному голосуванні до ініціативної групи подається заява, складена у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства (приклад). До заяви додаються: рішення, про делегування для участі в рейтинговому електронному голосуванні представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради (рішенняприйняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства) (приклад); заява делегованого представника інституту громадянського суспільства з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”, підписана ним особисто (приклад); біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, числа, місяця, року і місця народження, громадянства, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, відомостей про освіту, наявність наукового ступеня, трудову та/або громадську діяльність, контактної інформації (поштової адреси, номера телефону, адреси електронної пошти (за наявності) (приклад); мотиваційний лист делегованого представника інституту громадянського суспільства, в якому наводяться мотиви бути обраним до складу громадської ради та бачення щодо роботи у такій раді; фото делегованого представника інституту громадянського суспільства, а також посилання на офіційний веб-сайт інституту громадянського суспільства, сторінки у соціальних мережах (за наявності); відомості про результати діяльностіінституту громадянського суспільства (проведені заходи, дослідження, надані послуги, реалізовані проекти, виконані програми, друковані видання, подання відповідному органу виконавчої влади письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень з питань формування та реалізації державної, регіональної політики у відповідній сфері та інформування про них громадськості, річний фінансовий звіт (за наявності) тощо) протягом шести місяців до дати оприлюднення органом виконавчої влади повідомлення про формування складу громадської ради (приклад); відомості про місцезнаходження, адресу електронної пошти, номер контактного телефону (приклад). Делегований представник інституту громадянського суспільства може подати до ініціативної групи копії документів, що підтверджують освітній та професійний рівень, досвід роботи (за наявності). Заява та згода на обробку персональних даних з підписом надсилається у сканованому вигляді, рішення про делегування надсилається з підписом та печаткою у сканованому вигляді, а всі інші документи, які додаються до заяви надсилаються в електронну вигляді на адресу: communicationloda@gmail.com з приміткою «Документи кандидата до Громадської ради при ЛОДА». Відповідальна особа за прийом документів: Шумей Уляна. Надання консультацій з питань подачі документів за телефоном: 2 999 555 щоденно (крім вихідних та святкових днів) з 09:00 до 18:00 (пт. з 09:00 до 17:00), перерва з 13:00 до 14:00. Вимоги до інститутів громадянського суспільства та кандидатів До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, засобів масової інформації (далі – інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку та які не менше шести місяців до дати оприлюднення органом виконавчої влади повідомлення про формування складу громадської ради проводять заходи, дослідження, надають послуги, реалізують проєкти тощо на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До складу громадської ради можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є фахівцями у відповідних сферах, що підтверджується наявністю відповідної освіти, наукового ступеня, публікацій, досліджень, а також інформацією про участь у реалізації проєктів не менш як за 12 місяців до дати оприлюднення органом виконавчої влади повідомлення про формування складу громадської ради. Інститут громадянського суспільства незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків (відокремлених підрозділів, філій, представництв, місцевих організацій тощо) для участі в установчих зборах або рейтинговому електронному голосуванні делегує одного представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради. Пов’язані інститути громадянського суспільства (два і більше інститути громадянського суспільства мають одного і того ж керівника чи спільних членів керівних органів тощо) не можуть делегуватисвоїх представників до складу однієї громадської ради. До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування. Членство в громадській раді є індивідуальним. За результатами голосування 35 кандидатів, які наберуть найбільшу кількість голосів будуть включені до нового складу громадської ради. Відповідальність за достовірність поданих документів (відомостей) несуть інститут громадянського суспільства, який делегує свого представника для участі в установчих зборах або рейтинговому електронному голосуванні, а також делегований представник інституту громадянського суспільства. Інформація про інститут громадянського суспільства перевіряється ініціативною групою. Формування громадської ради відбувається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 (зі змінами). Окрім цього, 23 березня 2021 року на засіданні ініціативної групи з підготовки формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації обрано головою ініціативної групи Анатолія Шалаєва (молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» м. Новий Розділ) та секретарем – Уляну Шумей (відділ комунікацій з громадськістю департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації). Склад ініціативної групи затвердженийрозпорядженням голови облдержадміністрації №218/0/5-21 від 19.03.2021.
Якісно розроблений проєкт - один із факторів його успішного виконання, - Андрій Годик
23 березня 2021
Сьогодні, 23 березня, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик зустрівся з проектантами, які працюють над розробкою проєктів, що фінансуватимуться за кошти Державного фонду регіонального розвитку та в межах програми «Велике будівництво». «У більшості проєктів, які фінансувалися торік за кошти обласного або державного бюджетів, були суттєві прорахунки при розробленні проектно-кошторисної документації по тих чи інших об’єктах. Це зумовило ряд проблем. Доводилося робити численні коригування ПКД, неможливо було передбачити фінансування, своєчасно завершити роботи, - зазначив Андрій Годик. – Тож ми побачили, що проговорити всі деталі і проблемні питання потрібно не лише із замовниками, але і з проєктантами, оскільки наше завдання не констатувати факт виявлених порушень чи несвоєчасно зданих об'єктів, а запобігти цьому». На Львівщині розпочинають реалізувати проєкти, які будуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021-му році. Таких проєктів на даний момент затверджено 17. До них будуть додані і об’єкти Програми Президента «Велике будівництво». «Ми повинні виробити певний механізм співпраці між замовником, проєктною і експертною організаціями та підрядником. Саме завдяки цьому зможемо максимально ефективно використовувати кошти платників податків і як наслідок отримати об'єкти, що відповідатимуть всім нормам і стандартам», - зазначив Андрій Годик.
Стартує прийом заявок на отримання фінансової підтримки в галузі культури
10 березня 2021
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, оголосив 6 конкурсів за різними напрямами для отримання фінансової підтримки з обласного бюджету. Конкурс «Топ-10 народних домів». Конкурс «Топ-10 бібліотек». Конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл». Конкурс мистецьких проєктів серед громадських організацій Львівщини. Конкурс мистецьких проєктів серед творчих спілок Львівщини. Конкурс проєктів національних товариств Львівщини. Документи щодо участі в конкурсах приймають щоденно з 09.00 до 18.00, крім суботи, неділі та святкових днів з 10 березня до 12 квітня 2021 року включно, за адресою: м.Львів, вул.В.Винниченка, 14, каб. 35, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації або можуть бути надіслані на електронну пошту департаменту uklviv@ukr.net з поміткою «На конкурс (назва конкурсу)». Про надсилання заяви в електронному форматі потрібно обов’язково повідомити телефоном. Контактний телефон: (032) 261-22-27.
Львівщина подала найбільше заявок на створення навчально-практичних центрів
8 лютого 2021
Міністерство освіти і науки цьогоріч посилить оновлення інфраструктури у закладах професійної освіти, продовжить оновлювати її зміст та напрацює регіональні плани розвитку сфери. Пріоритетним напрямом залишається оновлення освітнього простору, зокрема майстерень для практичних занять. У державному бюджеті 2021 року на створення центрів закладено 150 млн гривень, що на 50 млн більше, ніж торік. Зараз МОН завершило прийом заявок від областей і вже найближчим часом визначить заклади, які отримають кошти на створення центрів. «Збільшення фінансування на створення практичних центрів свідчить про те, що ми рухаємось у правильному напрямку. Давно час замислитись над тим, як покращити якість навчання у профтехосвіті, адже вона має для економіки неабияке значення. Заклади, у яких буде створено НПЦ, мають відповідати певним вимогам, а співфінансування з обласного бюджету для створення таких центрів вже закладено у сумі 5,3 млн. Торік на створення таких центрів із різних бюджетів скерували 12 млн. грн. Цього року фінансування професійної освіти з державного та обласного бюджетів буде збільшено», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Понад п’ять років поспіль Уряд інвестує у створення навчально-практичних центрів: осередків з новим обладнанням та технікою, де учням проводять практичні заняття, а дорослим – підвищення кваліфікації або перенавчання. На Львівщині цьогоріч планують відкрити 9 навчально-практичних центрів. Прийом заявок на створення навчально-практичних центрів розпочався ще 1 січня і тривав упродовж місяця. За цей період документи надіслали управлінці 24 регіонів. Найбільшу кількість заявок на облаштування таких центрів подали: 1. Львівська область – 9 закладів для створення 9 центрів; 2. Дніпропетровська область – 8 закладів для створення 9 центрів; 3. Рівненська область – 8 закладів для створення 7 центрів. Упродовж лютого комісія МОН вивчатиме 109 заявок на створення навчально-практичних центрів (НПЦ), які надіслали 106 закладів професійної освіти. Окрім того, щоб готувати учнів відповідно до потреб роботодавців, Міністерство також планує підвищити кваліфікацію щонайменше 200 педагогів за оновленими програмами, розробити онлайн-курси за 4 найбільш поширеними у профосвіті професіями, затвердити ще 45 стандартів для підготовки за робітничими професіями та провести моніторинг затребуваних професій в кожному регіоні.