Бізнесу нагадують про можливість подання декларації матеріально-технічної бази онлайн
З 1 липня цього року Держпраці спільно з Мінекономіки запровадили можливість подачі декларацій відповідності матеріально-технічної бази (МТБ) вимогам законодавства з питань охорони праці в електронному вигляді через Портал електронних сервісів Мінекономіки.
Головне управління Держпраці у Львівській області закликає суб’єктів господарювання подавати декларації відповідності через Портал електронних сервісів Мінекономіки та замовляти послуги через персональний кабінет за посиланням. Така опція не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення та значно спрощує процес подання відповідних документів.
Також скористатись цією послугою ОНЛАЙН можна натиснувши на банер «Подати декларацію відповідності МТБ в електронному вигляді», що розташований на стартовій сторінці офіційного сайту Головного управління Держпраці у Львівській області.
З метою отримання консультацій щодо подання та заповнення Декларації в електронному вигляді просимо звертатись до фахівців Головного управління Держпраці у Львівській області за телефоном (032)235-76-73.
Практичний порадник щодо заповнення та подання Декларації онлайн у додатку.
Ключові слова:
ДержпраціНовини за темою
Додаткових вихідних у травні не буде - Держпраці
18 квітня 2022
У державній службі України з питань праці повідомили, що цьогоріч 25 квітня, 2 та 9 травня будуть звичайними робочими днями, які оплачуватимуться у звичайному порядку. «Навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день). Однак статтею 6 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів. Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку», – йдеться у повідомленні.
Держслужба з питань праці розпочинає консультації для релокованих на територію Львівщини підприємств
25 березня 2022
Державна служба України з питань праці розпочала проєкт з надання консультаційної підтримки підприємствам, які у зв’язку з складною безпековою ситуацією переміщують свій бізнес до інших регіонів України. Розпочати проєкт вирішили саме з підприємств Львівської області. Після опрацювання перших результатів його планують поширити на територію всієї України. В межах проєкту всім підприємствам, що мають потребу і виявили бажання, інспектори праці в межах компетенції надаватимуть необхідний консультаційний супровід з широкого спектра питань: від оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою, обліку робочого часу до організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо. «Така послуга є надзвичайно корисною з огляду на зміни, які вносяться до трудового законодавства для його адаптації до умов воєнного стану»,- інформують у відомстві. За такою підтримкою підприємства можуть звернутись на: - Гарячу телефонну лінію Львівської обласної державної адміністрації – тел. 112; - телефон консультаційної підтримки Головного управління Держпраці у Львівській області +380681404120;
Керівників лікувальних установ закликають дотримуватися трудового законодавства: ГУ Держпраці у Львівській області
10 лютого 2022
Головне управління Держпраці у Львівській області застерігає керівників лікувальних установ від порушення трудових прав та соцгарантій медпрацівників. 13 січня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 2 від 12.01.2022 “Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я”. Відповідно до вимог пункту 1 Постанови № 2 передбачено розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці у межах фонду оплати праці на 2022 рік на рівні: • не менше 20000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, • не менше 13500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фаховий молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства. Управління звертає увагу, що відповідно до вимог п. 2 Постанови № 2 розмір виплат медичним працівникам визначений п. 1 Постанови №2, можна регулювати за рахунок збільшення розміру надбавок визначених підпунктом “а” підпункту 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”. Головне управління Держпраці у Львівській області застерігає керівників медзакладів від спроб примусу працівників до написання заяв щодо переведення на роботу на умовах неповного робочого часу та наголошує, що такі дії можуть містити ознаки складу кримінального правопорушення. За оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації, передбачено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення та адміністративна відповідальність посадових осіб суб’єкта господарювання, які вчинили дане правопорушення, відповідно до вимог ст. 41 КУпАП. Для отримання додаткових консультацій просимо звертатись в громадську приймальню Головного управління Держпраці у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Валова, 31 або телефонувати за номером: (032) 235-48-42.
Торік усунули 96% порушень охорони праці на АЗС області
26 січня 2022
На виконання доручення Прем’єр-міністра України на Львівщині торік перевірили усі суб’єкти господарювання, які фактично здійснюють реалізацію паливно-мастильних матеріалів на теренах області. “Перевірки з питань дотримання вимог охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці було проведено у 121 суб’єкта господарювання, що здійснюють діяльність на 541 об’єктах підвищеної небезпеки (АЗС, АГЗП, АЗК). За результатами вжитих впродовж 2021 року Головним управлінням заходів, на перевірених підприємствах усунули 96% з 1215 виявлених порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. За результатами перевірок підприємствами ідентифіковано та зареєстровано 169 об’єктів підвищеної небезпеки, на 50 % зросла кількість поданих декларацій безпеки об’єктів підвищеної небезпеки”, - повідомили у ГУ Держпраці у Львівській області. 9 суб’єктам господарювання за позовами ГУ Держпраці судом заборонено експлуатувати устаткування та виконання робіт підвищеної небезпеки на 46 об’єктах. Окрім того, упродовж 2021 року працівники ГУ Держпраці у Львівській області брали участь в роботі міжвідомчої робочої групи щодо перевірки дотримання вимог законодавства суб’єктами господарювання що здійснюють діяльність пов’язану із зберіганням та/або реалізацією нафтопродуктів. Як повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, за результатами вказаної роботи перевірили понад 500 об’єктів, за результатами чого виявлено ряд порушень законодавства та вилучено 268 тонн пального та обладнання на суму 1,350 млн грн, а також нарахували штрафних санкцій на суму понад 11 млн грн.
У 2021 році на Львівщині легалізували зайнятість понад 36 тисяч працівників
19 січня 2022
Торік у Львівській області легалізували зайнятість понад 36 тисяч працівників. Також зафіксували зниження виробничого травматизму та кількість нещасних смертельних випадків. Про це повідомили в ГУ Держпраці у Львівській області. У лютому 2021 року за ініціативи Головного управління Держпраці створили постійно діючу робочу групу з питань зниження рівня незадекларованої праці, до складу якої ввійшли представники Департаменту економічної політики Львівської ОДА, ГУ Державної податкової служби у Львівській області, ГУ Пенсійного фонду у Львівській області, Львівського обласного центру зайнятості, ГУ Нацполіції у Львівській області, ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, Департаменту економіки Львівської міської ради, Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Об’єднання профспілок Львівщини. Таким чином за участю соціальних партнерів в області розроблено План спільних заходів щодо подолання незадекларованої праці на 2021 рік. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, зазначив, що упродовж 2021 року в області проведено 96 засідань робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 553 суб’єкти господарювання, які виплачують заробітну плату на рівні або нижче законодавчо встановленого розміру. "Згідно з поданою звітністю з єдиного внеску за ІІІ квартал 2021 року у Львівській області встановлено 1538 суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату менше встановленого законодавством розміру, у трудових відносинах перебуває 9437 найманих працівників", - зазначив Андрій Годик. У межах реалізації Плану впродовж року тривала широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо переваг офіційного працевлаштування, якою охопили понад 11 тис роботодавців області. Окрім цього, з липня по жовтень 2021 року на Львівщині тривала масштабна інспекційна кампанія з легалізації праці. За результатами проведеної роботи Львівщина опинилася серед лідерів: за три місяці цієї кампанії інспекторами праці виявлено 868 працівників, допущених до роботи без оформлення трудових відносин. Контрольні заходи проводились на підприємствах з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці, відтак порушення виявлено у 88% проведених інспекцій. За результатами проведених інформаційних та інспекційних заходів у цей період легалізовано працю 10,6 тис. осіб. Загалом впродовж року Головним управлінням Держпраці у Львівській області виявлено 1299 працівників, залучених до роботи без укладення трудового договору у 242 роботодавців. За результатами інформаційних та контрольних заходів впродовж 2021 року легалізовано понад 36 тисяч працівників.
Розширили перелік послуг Держпраці, які можна отримати виключно через ЦНАПи
23 жовтня 2021
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.08.2021 № 969-р внесли зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг». Відтак, розширили перелік послуг, що входять до повноважень Держпраці, які можна отримати виключно через ЦНАПи. Суб’єкти господарювання виключно через ЦНАПи зможуть отримати наступні адмінпослуги, що входять до повноважень Держпраці: • Реєстрація зміни відомостей у декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці – НОВА ПОСЛУГА. • Продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Реєстрація декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Реєстрація об’єкта (об’єктів) підвищеної небезпеки в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Видача свідоцтва на придбання вибухових матеріалів – НОВА ПОСЛУГА. • Видача свідоцтва на зберігання вибухових матеріалів – НОВА ПОСЛУГА. • Видача гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення – НОВА ПОСЛУГА. • Переоформлення гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення – НОВА ПОСЛУГА. • Тимчасова реєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів – ПОСЛУГУ ОНОВЛЕНО. • Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. • Видача дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. • Анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. • Реєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. • Зняття з обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. • Перереєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. Ознайомитись з інформаційними та технологічними картками перелічених послуг можна на сайті Головного управління Держпраці у Львівській області, у рубриці «Адміністративні послуги» або перейшовши за посиланням.
Держпраці роз’яснює усі тонкощі оформлення працівників
13 жовтня 2020
Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв тощо. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Держпраці звертає увагу на усі тонкощі оформлення працівників. Коли треба укладати трудовий договір? Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом. Як правило, особа є працівником, якщо: ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час; ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу; ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату; ви платите за процес праці, а не за її результат; ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи; ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо. Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП)? Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки: укладення трудового договору; оформлення наказу про прийняття на роботу; повідомлення Державної податкової служби. Які документи повинен надати працівник? Для укладання трудового договору працівник має надати: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; індивідуальний податковий номер; трудову книжку (за наявності). Якщо це необхідно для роботи, ви можете попросити надати документи про освіту, довідку про стан здоров’я тощо. Заборонено вимагати від працівників відомості про їхню партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування. Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір? Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі. Письмова форма обов’язкова: коли на цьому наполягає працівник; при організованому наборі працівників; при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія); при укладенні контракту; при укладенні договору з неповнолітнім; якщо роботодавцем є приватний підприємець або фізична особа; для працівників релігійних організацій; для працівників, які проходять альтернативну службу; для працівників, які беруть участь у громадських роботах; для працівників фермерських господарств; при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу; в інших випадках, передбачених законодавством. В інших випадках ви можете укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення. За якою формою укладається трудовий договір? Фізичні особи або приватні підприємці повинні використовувати затверджену форму. Юридичні особи можуть використовувати довільну форму договору, зазначивши: трудові обов’язки працівника; режим роботи і відпочинку; пільги, гарантії, компенсації; умови оплати праці та умови преміювання; доплати, надбавки та інше. Трудовий договір може бути: безстроковим; на визначений строк; на час виконання певної роботи. Після укладення трудового договору ви маєте видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу. Дивіться типову форму наказу. Що робити після укладення договору? Вам необхідно повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника на роботу. Пам’ятайте: повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою; це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску (ЄСВ); повідомлення можна подати у електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі; надану інформацію вносять до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб. Важливо! З 2015 року фізичні особи та приватні підприємці не реєструють трудові договори у Державній службі зайнятості. Вони самостійно нумерують договори і роблять записи в трудовій книжці.
З 1 вересня Держпраці посилює інспекційну кампанію щодо виявлення неоформлених працівників
17 серпня 2020
Головне управління Держпраці у Львівській області повідомляє: в області активізовано роботу щодо подолання фактів використання незадекларованої праці. Зокрема, до 31 серпня фахівців Держпраці, ДПС, ПФУ, СЗ та органи місцевої влади проводитимуть спільні превентивні заходи під час яких роботодавцям надаватимуть консультаційну допомогу з питань належного оформлення трудових відносин та застосування вимог чинного законодавства. Водночас з 1 вересня 2020 року проходитиме масштабна інспекційна кампанія щодо виявлення неоформлених працівників. У випадку встановлення інспектором праці незадекларованого працівника, до роботодавців вживатимуть усі заходи щодо притягнення до відповідальності, передбаченої чинним законодавством. Відтак, вкотре закликаємо роботодавців бути відповідальними та оформити трудові відносини з усіма працівниками. Звертаємо увагу: відносини, в яких фізична особа виконує роботу для іншої фізичної або юридичної особи за винагороду й під її керівництвом, наглядом, контролем, є ТРУДОВИМИ ВІДНОСИНАМИ, а особи-виконавці – ПРАЦІВНИКАМИ. Нагадуємо: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДПС. До слова, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого воно скоєно. До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, при виявленні порушення вперше застосовується попередження. У разі вчинення такого порушення повторно впродовж двох років до суб’єкта господарювання застосовуватиметься санкція у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Суб’єктів господарювання деревообробної галузі закликають неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю
8 серпня 2019
Головне управління Держпраці у Львівській області закликає суб’єктів господарювання деревообробної галузі неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю та охорону праці. З метою збереження життя та здоров’я працівників, попередження нещасних випадків та забезпечення успішного функціонування підприємства необхідно пам'ятати: Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі безпечні та нешкідливі умови праці відповідно до вимог законодавства з охорони праці. Роботодавець повинен забезпечити на підприємстві функціонування системи управління охороною праці. Виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці. На експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки – технологічного устаткування деревообробної промисловості (технологічного устаткування лісопильного об’єкта) підприємство зобов’язане отримати дозволи, які видають територіальні органи Держпраці на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертною організацією. Для працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, роботодавець повинен щороку за свій рахунок провести спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Роботодавець зобов’язаний належним чином оформити трудові відносини з працівниками та повідомити про прийняття органи ДФС. Звертаємо увагу: забороняється залучення до робіт підвищеної небезпеки фізичних осіб на підставі договорів цивільно-правового характеру. Роботодавець зобов’язаний на підприємстві, в установі, організації, фізичної особи-підприємця забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці. Звертаємо увагу: за використання не задекларованої праці, за оформлення працівників на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та за виплату заробітної плати у «конверті» для суб’єктів господарювання передбачена фінансова відповідальність – штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого допущено таке порушення. Окрім того, роботодавець повинен забезпечити загальнообов’язкове державне соціальне страхування осіб, які працюють в нього. Це гарантує йому відшкодування втраченого заробітку у разі настання нещасного випадку на виробництві, допомогу по безробіттю у разі настання такого, допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби, тощо. Консультації з питань організації безпечних умов праці та належного оформлення трудових відносин можна отримати у громадській приймальні ГУ Держпраці у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Валова, 31 або зателефонувавши за номером: 032 235-48-42.
У листопаді за використання незадекларованої праці винесено постанов на суму понад 3,2 млн грн
30 листопада 2018
У листопаді ГУ Держпраці у Львівській області за використання незадекларованої праці 27 осіб винесено постанови про застосування фінансових санкцій на загальну суму 3 239 тис грн. Цього місяця були оштрафовані підприємства будівельної галузі, легкої промисловості, сфери інформаційних технологій, надання послуг, торгівлі. Загалом з початку року на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України оштрафовано 72 суб’єкти господарювання на загальну суму 31 034 тис грн. ГУ Держпраці у Львівській області наголошує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу та повідомлення територіального органу ДФС. За використання незадекларованої праці роботодавцю загрожує штрафна санкція у розмірі 111,69 тис грн за кожного неоформленого працівника.
За використання незадекларованої праці ГУ Держпраці цьогоріч вже застосувало майже 17 млн грн штрафів
28 вересня 2018
З початку року Головне управління Держпраці у Львівській області за використання незадекларованої праці винесено 47 постанов про застосування фінансових санкцій на загальну суму понад 16 млн 737 тис грн. Зазначимо, що 5 вересня Урядом затверджені заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці. Зокрема, Розпорядженням передбачається проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. ГУ Держпраці у Львівській області наголошує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу та повідомлення територіального органу ДФС. Нагадаємо, що до порушень, які пов’язані з використанням незадекларованої праці належать: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; підміна трудових відносин цивільними; оформлення працівника на неповний робочий час у разу фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків. До слова, у 2017 році за використання незадекларованої праці винесено 13 постанов на загальну суму 3 млн 792 тис грн.
Головне управління Держпраці нагадує працівникам і працедавцям про важливість задекларованої праці
19 вересня 2018
ГУ Держпраці у Львівській області наголошує, що повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок. Наголошуємо, що працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування. До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію. При цьому слід зазначити, що, зареєструвавшись на веб-порталі ПФУ України, можна здійснювати перегляд персональних даних щодо суми сплачених роботодавцем страхових внесків і тривалості зарахованого страхового стажу. Цю інформацію можна отримати за допомогою послуги смс-інформування, яка безоплатно надається Пенсійним фондом. Консультації щодо підключення електронних сервісів ПФУ можна отримати в ГУ ПФУ або у сервісних центрах, чи зателефонувавши за номером 255-45-34, 261-27-67. Окрім цього, консультації щодо належного оформлення трудових відносин можна отримати у Громадській приймальні ГУ Держпраці у Львівській області за тел. 032 235-48-42.