У 2021 році на Львівщині легалізували зайнятість понад 36 тисяч працівників

19 січня 2022р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Торік у Львівській області  легалізували зайнятість понад 36 тисяч працівників. Також зафіксували зниження виробничого травматизму та кількість нещасних смертельних випадків.

Про це повідомили в ГУ Держпраці у Львівській області.

У лютому 2021 року за ініціативи Головного управління Держпраці створили постійно діючу робочу групу з питань зниження рівня незадекларованої праці, до складу якої ввійшли представники Департаменту економічної політики Львівської ОДА, ГУ Державної податкової служби у Львівській області, ГУ Пенсійного фонду у Львівській області, Львівського обласного центру зайнятості, ГУ Нацполіції у Львівській області, ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, Департаменту економіки Львівської міської ради, Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Об’єднання профспілок Львівщини. Таким чином за участю соціальних партнерів в області розроблено План спільних заходів щодо подолання незадекларованої праці на 2021 рік.

Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик,  зазначив, що  упродовж 2021 року в області проведено 96 засідань робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 553 суб’єкти господарювання, які виплачують заробітну плату на рівні або нижче законодавчо встановленого розміру.

"Згідно з поданою звітністю з єдиного внеску за ІІІ квартал 2021 року у Львівській області встановлено 1538 суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату менше встановленого законодавством розміру, у трудових відносинах перебуває 9437 найманих працівників", - зазначив  Андрій Годик.

У межах реалізації Плану впродовж року тривала широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо переваг офіційного працевлаштування, якою охопили понад 11 тис роботодавців області.

Окрім цього, з липня по жовтень 2021 року на Львівщині тривала масштабна інспекційна кампанія з легалізації праці. За результатами проведеної роботи Львівщина опинилася серед лідерів: за три місяці цієї кампанії інспекторами праці виявлено 868 працівників, допущених до роботи без оформлення трудових відносин. Контрольні заходи проводились на підприємствах з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці, відтак порушення виявлено у 88% проведених інспекцій. За результатами проведених інформаційних та інспекційних заходів у цей період легалізовано працю 10,6 тис. осіб.

Загалом впродовж року Головним управлінням Держпраці у Львівській області виявлено 1299 працівників, залучених до роботи без укладення трудового договору у 242 роботодавців. За результатами інформаційних та контрольних заходів впродовж 2021 року легалізовано понад 36 тисяч працівників.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook