Сьогодні відзначають Міжнародний день жестових мов

23 вересня 2021р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Сьогодні - Міжнародний день жестових мов. Дата 23 вересня була обрана не випадково, адже саме цього дня 1951 року у Римі (Італія) була заснована Всесвітня федерація глухих (ВФГ), яка натепер об’єднує понад 70 мільйонів глухих людей у всьому світі та 135 національних асоціацій глухих.

Мета Міжнародного дня жестових мов - підвищення обізнаності суспільства про жестові мови та посилення статусу жестових мов.

В Україні для понад 40 тисяч осіб жестова мова - єдина можливість комунікувати та взаємодіяти. А для понад 200 тисяч українців жестова мова є рідною.

Присутність жестової мови на суспільних подіях та заходах перетворилася у трендову норму після того, як перша леді України Олена Зеленська запропонувала візію суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для усіх людей без виключення. Ініціатива була підтримана на рівні державного, громадського сектору, бізнес-спільноти. Була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Навесні в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської Міністр соціальної політики Марина Лазебна відкривала презентацію спільного з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» пілотного проєкту «Почуй мене». У межах проєкту нечуючим, слабочуючим людям та членам їх сімей надається послуга сурдоперекладача у режимі онлайн під час звернень до Міністерства соціальної політики, а також до інших державних органів та установ через «гарячу лінію» 1539.

На виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на сайтах держорганів запроваджено цифровий сервіс для людей з порушеннями слуху «Почуй мене», а також спеціальні віджети для людей з порушеннями зору.

У Львівській області на обліку перебуває понад 2500 осіб з вадами слуху. У межах реалізації заходів Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 18.02.2021 № 54,  Львівська обласна організація УТОГ стала переможцем конкурсу фінансової підтримки статутної діяльності  і отримала  45 тис. грн для  реалізації проєкту «Питання - відповіді доступною мовою» та конкурсу дофінансування мікропроєктів -  31,6 тис. грн - для реалізації проєкту «Мелодія душі».

Водночас в межах відзначення Міжнародного дня глухих, ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» для людей з порушенням слуху організовано 4 екскурсії у Львівський Океанаріум. Екскурсії відбудуться за фінансової підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook