Які профілактичні заходи вбережуть вас від отруєнь чадним газом: фахівці розповіли про основні правила безпеки

30 вересня 2021р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

Невдовзі розпочнеться опалювальний сезон і зросте потреба користуватись обігрівальними та газовими приладами. Щоб забезпечити себе від можливості отруїтись чадним газом нагадуємо про основні профілактичні заходи, про які говорили сьогодні під час брифінгу.

У поточному році стались 62 випадки отруєнь чадним газом жителів Львівщини, внаслідок яких постраждали 153 людини та ще 51 дитина. Летальних випадків було 10, з-поміж яких два - дитячі.

«Оперативно-чергова служба департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА постійно веде облік випадків отруєння чадним газом населення області. Найбільша кількість отруєнь трапилась саме у Львівському районі – 41 випадок, з яких 4 – лише за вересень», - повідомив начальник відділу оперативно-чергової служби департаменту з питань цивільного захисту Віктор Бунь.

Найпоширенішими причинами отруєнь є: порушення умов безпечного користування газовими приладами та пічками, несанкціоноване втручання господарів в роботу систем газопостачання та конструкцію газових приладів, несправна система вентиляції.

Як уберегтися від чадного газу?

По-перше, рекомендують встановити спеціальні сигналізатори, які повідомляють через звук або світловий сигнал про надлишкову концентрацію в приміщенні чадного, або природного газу. По-друге, варто укласти договір на технічне обслуговування як систем газопостачання, так і димових вентиляційних каналів. По-третє, не слід безвідповідально користуватись газовими приладами, тобто не залишати їх без нагляду, або використовувати не за призначенням. Також необхідно постійно підтримувати вентиляцію житла навіть в зимову пору.

«Щоб був стабільний процес горіння потрібен постійний доступ кисню. Зараз багато господарів встановлюють у своїх житлах пластикові вікна та двері, які є герметичними і не пропускають повітря. Дуже важливо під час горіння газових приладів відчинити трохи вікно, аби забезпечити вентиляцію приміщення. Це допоможе не накопичити викид чадного газу і тим самим не отруїтися», - розповів головний інженер АТ «Львівгаз» Богдан Гук.

Пам’ятайте! Чадний газ небезпечний тим, що немає жодних виражених ознак.

Які є загальні ознаки отруєння чадним газом?

У переліку симптомів: запаморочення, головний біль, пришвидшене серцебиття, почервоніння обличчя, загальна слабкість, нудота, іноді блювота. В окремих випадках – смерть.

«При отруєнні чадним газом кров втрачає здатність насичуватись киснем, в результаті настає метаболічна асфіксія і людина не може дихати. Часто люди непритомніють, а тому не можуть покликати на допомогу. Отож, якщо ви відчули перші симптоми отруєння (головний біль, слабкість, нудота) потрібно викликати швидку, рятувальників та залишити приміщення», - зазначив начальник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

Які є найпоширеніші причини виникнення пожеж, пов’язаних з газовим обладнанням?

Часто причинами пожеж є порушення правил пожежної безпеки під час монтажу нагрівальних приладів та під час експлуатації газового обладнання.

Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити саме обладнання, його герметичність,  відсутність тріщин та перевірити димарі.

«Люди полюбляють сушити свій одяг на печах, або електричних батареях. Вологість та висока температура призводять до того, що речі починають тліти. Виділяються продукти неповного згорання, які своєю чергою впливають на погане самопочуття. В окремих випадках одяг починає горіти і вогонь перекидається на сусідні предмети. Важливо! Легкозаймисті речі такі, як одяг, меблі, декоративні предмети інтер’єру чи килимки розташовувати на безпечній відстані від обігрівальних предметів – мінімум 1 метр», - наголосив головний інспектор відділу пожеж безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Львівській області Микола Винарський.

До слова, відстежувати оперативну інформацію стосовно виникнення надзвичайних ситуацій чи ускладнення погодних умов в області можна на офіційних сторінках Департаменту з питань цивільного захисту у соцмережах Телеграм та Фейсбук, а також офіційному сайті ЛОДА.

Ілона Орнат

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook