Отруєння чадним газом призвело до шпиталізації двох неповнолітніх дітей

29 листопада 2021р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

Напередодні, 28 листопада, сталися два випадки отруєння чадним газом у Львівській області. Перший трапився близько 13:10 год в одній з львівських квартир на вул. Козланюка. Внаслідок отруєння у стані середнього ступеня важкості шпиталізували 27-річну дівчину.

Інший нещасний випадок зафіксували орієнтовно о 18:00 год у Самборі. Там, у квартирі п’ятиповерхового будинку, отруїлися чадним газом двоє дітей віком 12 (дівчинка) та 7 (хлопчик) років. Їх доставили у Самбірську ЦРЛ.

Як пояснив начальник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько, при отруєнні чадним газом кров втрачає здатність насичуватись киснем, в результаті настає метаболічна асфіксія і людина не може дихати. Часто люди непритомніють, а тому не можуть покликати на допомогу. Отож, якщо ви відчули перші симптоми отруєння (головний біль, слабкість, нудота) потрібно викликати швидку, рятувальників та залишити приміщення.

З настанням холодів та початку опалювального сезону, особливо важливо пам’ятати про елементарні правила безпеки з обігрівальними правилами.

Найпоширенішими причинами отруєнь є: порушення умов безпечного користування газовими приладами та пічками, несанкціоноване втручання господарів в роботу систем газопостачання та конструкцію газових приладів, несправна система вентиляції.

Пам’ятайте! Чадний газ небезпечний тим, що немає жодних виражених ознак. Обов’язково провітрюйте приміщення, в якому ви знаходитися. Ця нібито незначна звичка, здатна уберегти ваше життя!

Детальні про профілактичні заходи, які вбережуть від отруєнь чадним газом читайте за посиланням.

Ключові слова:

отруєннячадний газ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook