З 1 жовтня препарати інсуліни можна отримати за електронним рецептом: перелік аптек

1 жовтня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

З 1 жовтня препарати інсуліни можна отримати за електронним рецептом. Перший електронний рецепт на інсулін пацієнту виписує виключно лікар-ендокринолог, на основі створеного та внесеного в електронну систему охорони здоров’я плану лікування. Повторний рецепт зможе також виписати сімейний лікар. До кого звертатись за повторним електронним рецептом пацієнт обирає самостійно. 

Маючи електронний рецепт пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Впізнати таку аптеку можна буде за наліпкою “+Інсуліни”. Крім того, знайти такі аптеки допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77. 

З 1 жовтня програма забезпечення інсулінами перейшла до адміністрування Національної служби здоров’я України та увійшла до переліку “Доступних ліків”. Це означає, що вартість  інсулінів аптекам відтепер напряму відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України. 

“Життєвонеобхідні ліки для людей з хронічними захворюваннями мають бути доступними. Відтепер інсуліни цілковито увійшли до переліку таких ліків і надаються пацієнтам в аптеках за електронним рецептом від лікаря”, - заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Станом на сьогодні  кількість аптек, в яких пацієнт зможе отримати інсулін, в цілому по країні зросла в 4 рази. До програми реімбурсації інсулінів приєднались понад 560 аптечних закладів-юридичних осіб, які мають 5300 місць відпуску, тобто аптек та аптечних пунктів, по всій країні. 

Найбільша кількість аптек та аптечних пунктів, які станом на 1 жовтня приєдналися до урядової програми реімбурсації інсулінів, у таких областях: Харківська область - 560, Дніпропетровська - 492, Львівська - 383 (перелік аптек на Львівщині можна знайти за посиланням на сайті НСЗУ).

Ключові слова:

інсуліниЛьвівщина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook