«Е-лікарняний – це економія часу пацієнта і лікаря», - Олександр Кулепін

5 жовтня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

З 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я Львівської області перейшли на використання електронних листків непрацездатності. Перехід на такий формат стосується і хворих з психічними розладами, ВІЛ-СНІД, у зв’язку з вагітністю та пологами.

Як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Олександр Кулепін, впровадження е-лікарняного – це прояв того, як цифровізація дозволяє економити час пацієнтів і час лікарів, яким тепер буде легше вносити уточнення чи правки у листок непрацездатності.

«Інструменти цифровізації загалом допомагають нам покращувати публічне врядування. На прикладі е-лікарняних ми підрахували, що близько 50 млн грн на рік складе економія коштів платників податків лише на території Львівської області від впровадження цього інструменту. Це пов’язано з тим, що існує таке явище як видача фіктивних лікарняних, за якими люди теж отримують кошти. Близько 1 млрд грн витрачається в області на рік на виплату лікарняних, і частина виплачується на підставі підроблених листків непрацездатності. Тож електронний зручний формат дозволить з легкістю моніторити, скільки листків непрацездатності і кому видав конкретний лікар, та не дасть змоги іншим особам підробляти лікарняні, використовуючи підроблені печатки, оскільки лікар підписує лікарняний своїм кваліфікованим електронним підписом», - розповів Олександр Кулепін.

Він також додав, що на Львівщині вже активно використовується формат е-лікарняних, адже область входить у 5-ку лідерів серед областей України за кількістю виданих електронних листків непрацездатності. На сьогодні створено вже 79 909 медичних висновків, які виписали 3644 лікарі Львівщини.

Окрім того, як пояснила Ірина Юрків, експертка з експертизи непрацездатності департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, при виникненні технічних проблем Мінохорони здоров’я рекомендує видавати паперовий листок непрацездатності, якщо до 5 днів неможливо усунути несправності.

«Будь-які уточнення чи виправлення можливо внести  до е-лікарняного протягом 7 днів з моменту його видачі. Під час відкриття листка непрацездатності в електронному реєстрі пацієнту приходить смс-повідомлення. Для громадян, які не мають мобільного телефону, сімейний лікар роздруковує лікарняний. Щодо закриття лікарняного, то для пацієнта визначається дата контрольної явки на огляд. Якщо пацієнт не з’являється і інформує, що він готовий приступати до роботи, листок непрацездатності лікар закриває у електронному реєстрі. Про відкриття/закриття лікарняного роботодавця інформує Пенсійний фонд», - розповіла Ірина Юрків.

«Велика подяка департаменту охорони здоров’я адміністрації, всім лікарям, технічним працівникам, які обслуговують лікарні, що швидко пройшли цей процес, і запровадили електронні лікарняні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook