На Львівщині стартувала дискусійна платформа «Medcongress 2: Лідерство.Право.Медицина»
Стояти на службі охорони життя людини - це щоденне завдання медичного працівника. А медичний управлінець, виконуючи це завдання, повинен враховувати і розвиток системи охорони здоров‘я України та приймати рішення для забезпечення її функціонування.
З метою налагодження діалогу між керівниками медичних установ різних форм власності у Львові організували Медичний конгрес, під час якого обговорять очікування від медичної реформи, визначення якісної медичної послуги для здоров’я нації, правовий захист лікаря, правові особливості організації медичної установи.
Учасників конгресу привітали заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та питань бюджету Іван Собко та заступник голови Львівської ОДА з питань цифровізації Олександр Кулепін.
«У центрі уваги діяльності, яка пов’язана з державною службою, чи то у сфері медицини, чи освіти, завжди має бути людина, а сама діяльність має бути скерована на добробут людей. Нові карети швидкої, нове обладнання, сучасні лабораторії – без цього ніяк, але якщо не буде відповідальних людей, професійних лідерів, які з цим обладнанням працюватимуть, воно так і залишиться обладнанням, яке не допомогло врятувати життя.
Саме тому спілкування, обмін досвідом, розробка кейсів, можливих варіантів прийняття рішень в тій чи іншій ситуації – це є незамінні речі для лідерів. Адже головні лікарі мають бути такими лідерами, з яких братимуть приклад колективи. Дякую організаторам за цей захід і бажаю його учасникам вже завтра впроваджувати у роботі здобуті тут знання!», - зазначив Іван Собко.
Про важливість цифровізації у сфері медицини розповів Олександр Кулепін.
«Сьогодні цифровізація підсилює медицину. Для прикладу, нещодавно ми запустили електронні лікарняні на рівні всієї області. Окрім покращення сервісу для пацієнтів, цей інструмент пришвидшить роботу самих медичних закладів. І це не єдиний приклад. В обласній адміністрації ми зараз напрацьовуємо також презентації для суб‘єктів господарювання, в тому числі в медичній сфері, щоб продемонструвати як інтегруючи дані з «Дії» в свої інформаційні системи, медичні заклади можуть зменшити кількість помилок при реєстрації пацієнтів. Будемо раді також почути всі ваші відгуки про запропоновані рішення та нові цифрові сервіси. Бо одна з наших цілей – це донесення до центральних органів влади інформації про те, де ми помиляємося, щоб опрацьовувати ці помилки і покращувати свою роботу», - сказав заступник голови Львівської ОДА.
Серед учасників конгресу також – директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, керівниця Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця, директорка Центру громадського здоров’я Львівської області Мар’яна Служинська, керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Андрій Васько, представники державних та приватних медичних установ Львівщини та інших областей, юристи, експерти з питань охорони здоров’я.
Окрім того, від імені голови Львівської ОДА Іван Собко вручив подяки за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток регіональної медицини:
- Мар'яні Возниці - директорці Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України;
- Ігорю Заставному - співзасновникові мережі Сімейна амбулаторія «Вулик»;
- Петру Луцишину - директорові Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-британська клініка «СИМБІОТИКА»;
- Андріані Мальській - доцентці кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;
- Андрію Рождественському - виконавчому директорові Центру лідерства закладу вищої освіти «Український Католицький Університет»;
- Мар'яні Свірчук - виконавчій директорці комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова»;
- Лані Сінічкіній - співзасновниці Адвокатського об'єднання «Арцінгер»;
- Тетяні Сліпченко - доцентці кафедри кримінального права і процесу та правоохоронної діяльності юридичного факультету Західноукраїнського національного університету, секретарці Координаційної Ради Міністерства охорони здоров'я України з питань стоматології;
- Олександрі Янович - директорці мережі Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр медичної 3D діагностики»;
- Матвію Хренову - співзасновнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Український центр охорони здоров'я»;
- Приватному підприємству «Перша соціальна медична лабораторія «ЕСКУЛАБ»;
- Приватному підприємству «Будівельна корпорація «РІЕЛ»;
- Товариству з обмеженою відповідальністю «БІО-ТЕХ МЕДІКАЛ»
Зазначимо, організатором заходу є «Центр Медичної 3Dдіагностики» за підтримки Львівської облдержадміністрації та Львівської міської ради та інших партнерів.