У Національному театрі імені Марії Заньковецької облаштували вхід з пандусом для осіб з інвалідністю
Сьогодні у Національному театрі імені Марії Заньковецької відкрили після ремонту та реставрації окремий вхід з пандусом та санітарної кімнати для осіб з інвалідністю.
Як повідомили у департаменті соціального захисту населення, проект реалізували у співпраці з Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (ТІКА).
На Львівщину для участі у відкритті заходу завітав куратор з турецької сторони Джунейт Есмер. Загальна вартість проєкту 850 тисяч гривень.
“Впровадження елементів доступності для маломобільних груп населення передбачено в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р. Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою в Україні”, - повідомили у департаменті.
Новини за темою
До львівського дитячого притулку завітав лідер гурту «СКАЙ», щоб підтримати евакуйованих дітей
15 березня 2022
Львівська область прийняла близько тисячі евакуйованих дітей з зони найактивніших бойових дітей – Луганщини, Донеччини, Київщини, Харківщини, Сумщини тощо. Дітей розселили в інтернатних закладах області та дитячих притулках. В один з дитячих притулків служби у справах дітей Львівської ОВА завітав соліст гурту «СКАЙ» Олег Собчук. Музикант поспілкувався з дітьми та дав невеличкий концерт, під час якого виконав найпопулярніші пісні гурту в супроводі гітари. Як розповіли працівники закладу, візит став несподіванкою не лише для дітей, а для усього персоналу. Станом на сьогодні в закладі перебувають діти з таких областей: Луганська, Харківська, Одеська, Запорізька, Черкаська та Львівська. Зараз у притулку діти від 3 до 18 років. Разом з тим, підтримати дітей вирішили актори театру «І люди, і ляльки». Юним глядачам з Лисичанська та зі Львова у Притулку для дітей на Левандівці поставили виставу «Мій золотий Синочок». Як розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис, зараз надзвичайно багато волонтерів та студентів вищих навчальних закладів міста взялись допомагати діткам у притулках. «Вони забавляють дітей, грають в ігри, розмовляють. У кожної дитини свій характер і свій пережитий досвід. Але на щастя, нам допомагає небайдужа молодь, яка бере на себе відповідальність за підтримку психологічного стану наших дітей», - зазначив він.
Театр імені Юрія Дрогобича відсвяткував 80-річчя творчої діяльності
5 грудня 2020
У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбувся ювілейний вечір з нагоди 80-річчя творчої діяльності "ТІ, ХТО ЗНІМАЮТЬ МАСКИ". Участь в урочистостях взяли заступник голови ОДА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. З нагоди 80-річчя діяльності працівників театру нагородили грамотами Львівської обласної адміністрації та вручили подяки. Іван Собко привітав колектив театру з поважним ювілеєм: «Ось вже восьме десятиліття Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича є важливою сторінкою в історії вашого міста. Знаю, що протягом усіх цих років колектив театру гідно презентував національне мистецтво не лише у багатьох містах України, але й у багатьох європейських країнах. Цей рік видався непростим, та я щиро вірю, що в майбутньому ваша гастрольна географія лише розшириться. Сьогодні зі сцени театру ви продовжуєте доносити високе мистецтво до глядачів. Ви вражаєте їх своїм талантом та новими несподіваними творчими підходами. Переконаний, що за вашою натхненною працею стоїть високий професіоналізм. Та окрім високопрофесійних акторів, ваш театр – це ще й фахове керівництво та допоміжний персонал, праця яких часто недооцінена, але без якої функціонування театру неможливе. Тому висловлюю щиру подяку усім Вам! Прийміть сердечні вітання з нагоди поважного ювілею - 80 річчя діяльності театру. Зичу вам творчої наснаги та сил. Нехай цьогорічний ювілей надихне Вас на нові здобутки та звершення!» Довідково: Драматичний театр у Дрогобичі був заснований після входження західноукраїнських земель до складу УРСР у 1939 році. Першу трупу театру було укомплектовано з місцевих акторів-аматорів та випускників Київського театрального інституту і Дніпропетровського театрального училища. Академічний статус був присвоєний театрові на честь 70-ліття колективу і за здобутки на театральній ниві. Театр активно гастролює. З мистецтвом Дрогобицького театру знайомі глядачі багатьох міст України. Колектив побував також у містах Прибалтики, Білорусі, у США, словацьких містах Кошіце, Пряшів, Польщі. У репертуарі Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича — твори української та світової драматургійної класики, обробки фольклору, сучасні п'єси. Директор театру – заслужений діяч мистецтв України Микола Гнатенко.
Львівському академічному обласному театру ляльок – 75 років
12 Червня 2020
Академічний обласний театр ляльок відзначає 75 років із дня створення. З ювілеєм колектив театру привітав заступник голови Іван Собко: «Театр ляльок – це унікальна можливість для дітей та дорослих поринути в світ казок і фантазій. Це мистецька платформа, яка вміє говорити з дитиною доступною мовою. Це місце, де для дітей оживають казки, які вони слухають перед сном. Я сам досить часто воджу своїх дівчаток на вистави. Їм дуже подобається. Прийміть найщиріші вітання з таким поважним ювілеєм. Натхнення Вам для реалізаіції всіх Ваших проєктів, вдячних глядачів та овацій». Львівський театр ляльок було засновано 12 червня 1945 року. Першим головним режисером театру була Антоніна Мацкевич – учениця видатного українського митця-реформатора, режисера та актора Леся Курбаса, аперший театральний сезон відкрився у квітні 1946 році прем’єрою вистави “Івасик - Телесик”. 75 років діяльності Театру – це: - 200 постановок вистав; - 30 оригінальних вистав кожного театрального сезону, більшість яких виконується на театральних сценах упродовж 10-20 років; - 60 тисяч глядачів міста та області, що переглядають вистави впродовж театрального сезону; - активна гастрольна діяльність регіонами України, а також Польщі, Югославії, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Узбекистану, Таджикистану. Львівський обласний театр ляльок – учасник та переможець ряду престижних вітчизняних та Міжнародних театральних фестивалів. Головними пріоритетами театру впродовж останніх років є розвиток якісного мистецького та універсального контенту для сімейної аудиторії. Окрім репертуарної програми показів, театр пропонує чимало супутніх подій. Це майстер-класи з театрального мистецтва, освітні події, сімейні свята та вечірки, екскурсії театром, читки п’єс. Також запроваджено послугу перегляду вистав у перекладі іноземними мовами за допомогою мобільного додатку.
На Львівщині презентують виставу - притчу Луганського обласного музично-драматичного театру
8 листопада 2019
13 листопада о 19:00 год у Національному академічному українсько-драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться показ вистави - іронічної притчі «Лавина» Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру. Режисером-постановником є заслужений діяч мистецтв України Володимир Московченко Сюжет вистави насичений. Лавино - небезпечне гірське селище підпорядковується суворому закону: впродовж 9 місяців на рік люди живуть «пошепки», і лише впродовж трьох місяців «на повний голос». Несподівано життя громади опиняється під загрозою: молода жінка чекає дитину. Пологи припадають якраз на час найбільшої ймовірність сходження лавини. Зазначимо, запрошення на виставу можна отримати у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації
У Кам’янці-Бузькій святкують 400-річчя українського театру
14 вересня 2019
Сьогодні, 14 вересня, м. Кам’янка-Бузька на Львівщині розпочались святкування з нагоди 400-річчя українського театру – у місті стартував фестиваль-ярмарок «Корона Якуба». «Сьогодні свято не лише театральної родини – тих людей, які щодня творять мистецтво на сцені. Це свято України загалом, і Львівщини зокрема. 400 років тому молодий 21-річний Якуб Гаватович вперше показав світові українське мистецтво українською мовою. Це може бути прикладом для кожного із нас – незважаючи на те, ким ми є, яку професійну діяльність здійснюємо, ми повинні щодня, щохвилини любити Україну, робити все для того, щоб наша мова, наша державність були усвідомленими у світовій громаді,- наголосив під час відкриття фестивалю перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський. – Бажаю усім гостям, а тут сьогодні зібрались мешканці не лише Львівщини, а кількох регіонів України, насиченого, гарного свята творчості і нехай воно закарбується у пам’яті надовго». Цьогоріч на гостей чекає цікава програма, насичена різноманітними локаціями. Зокрема, свою діяльність презентують інтелектуальний клуб «Арт-кафе», відбудеться творча зустріч з «живою легендою», народною артисткою України, послом миру – Галиною Яблонською, колекціонером стародруків, медальєром Дмитром Пірклом. Окрім цього, в межах заходу презентують унікальну колекцію рушників, картин, стародруків минулого століття художника Олександра Охапкіна та проведуть майстер-клас із створення незвичайних вінків Кам’янеччини за участі майстрині Зої Ружин. Також гостей фестивалю чекає виступ Львівського академічного духовного театру «Воскресіння» із виставою «GLORIA», трупи театру ім. Марії Заньковецької з виставою «Наталка Полтавка», театральна хода вулицями, вогняне шоу виставка ретро-автомобілів.
Львівщина відзначить 400-річчя українського театру фестивалем «Корона Якуба»
11 вересня 2019
Цими вихідними, 14-15 вересня, у м. Кам’янка-Бузька на Львівщині відзначатимуть 400-річчя українського театру. З цієї нагоди у місті проведуть фестиваль-ярмарку «Корона Якуба». Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Цьогоріч на гостей чекатиме цікава програма, насичена різноманітними локаціями. Зокрема свою діяльність презентують інтелектуальний клуб «Арт-кафе», відбудеться творча зустріч з «живою легендою», народною артисткою України, послом миру – Галиною Яблонською, колекціонером стародруків, медальєром - Дмитром Пірклом. Окрім цього, в межах заходу презентують унікальну колекцію рушників, картин, стародруків минулого століття художника Олександра Охапкіна та проведуть майстер-клас із створення незвичайних вінків Кам’янеччини за участі майстрині Зої Ружин. «Запрошуємо усіх долучитись до заходу, адже Кам’янка-Бузька стане справжнім давнім містом, де кожен зможе перенестись у величне 17-те століття, коли жив і творив Якуб Гаватович та показав Галичині вперше, що таке інтермедія українською мовою», - зазначила директор департаменту Мирослава Туркало. Також гостей фестивалю дивуватимуть спеціальні гості зі Львова – Львівський академічий духовний театр «Воскресіння» та їх вистава «GLORIA», театральна хода вулицями, трупа театру ім. Марії Заньковецької з виставою «Наталка Полтавка», вогняне шоу та ретро-автомобілі.
Театр опери та балету імені Соломії Крушельницької урочисто відкрив 120-ий театральний сезон
23 серпня 2019
Сьогодні, 23 серпня, у День Державного Прапора України відбулось відкриття ювілейного 120-го театрального сезону у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Участь у заході взяв голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. «120 років - це блискуча дата. Адже думаю, що у кожного з нас в серці ще з дитинства є спеціальне місце для опери, театру. І сьогодні опера для нас є не менш значимою, аніж у дитинстві. Тому заохочую всіх пам’ятати, що місто Львів має надзвичайно потужний центр мистецтва і культури, приходьте сюди родинами, власним прикладом плекайте у дітей любов до прекрасного», – зазначив очільник області. Відтак, на площі перед Оперним театром відбувся святковий концерт за участю солістів опери, хору та симфонічного оркестру. Зокрема, пролунала «Карпатська рапсодія» Левка Колодуба у виконанні оркестру Львівської національної опери, пісню Пісня Наталки з опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» виконала Заслужена артистка України Любов Качала.Також у межах заходу хор виконав молитву за Україну з опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Окрім того, театрали поділились з присутніми своїми планами у новому театральному сезоні. Зазначимо, о 18:00 год на сцені відбудеться вистава феєрії (опери-балету) «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Паралельно цю виставу транслюватимуть на відеоекрані перед входом до театру, і переглянути її зможуть усі охочі.
Олег Синютка вручив державні нагороди театральним діячам Львівщини
18 травня 2019
Сьогодні, 18 травня, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка очільник області Олег Синютка вручив державні нагороди працівникам Львівського академічного театру імені Леся Курбаса та Першого українського театру для дітей та юнацтва. Відтак, звання «Народний артист України» присвоїли художньому керівникові Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса Володимиру Кучинському. Звання «Заслужений артист України» присвоїли провідному майстру сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса Олегу Стефанову. Звання «Заслужений художник України» присвоїли головному художнику Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва Дарії Зав’яловій. Звання «Заслужений артист України» присвоїли артистці вищої категорії Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва Олені Криловій.
Президент присвоїв почесні звання двом заньківчанам
8 лютого 2019
Указом Президента України За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесні звання «Народний артист України» Юрію Брилинському – артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, «Заслужений артист України» Роману Білю – артистові Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Нагрудні знаки заньківчанам вручив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка після вистави «Сватання на Гончарівці». «Дякую колективу цього неймовірного театру. Деякі вистави переглядаю вже не вперше, і щоразу це по-новому, талановито, цікаво. Ви бережете нашу культуру, нашу мову. На своєму місці робите те, що наближає нас до нашої спільної перемоги», - наголосив Олег Синютка.
У театрі імені Марії Заньковецької презентують виставу Неди Нежданої про життя Лесі Українки
2 листопада 2018
4 листопада о 19:00 год. у приміщенні Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької відбудеться прем’єрний показ Фантазії на 1 дію «І все-таки я тебе зраджу» Неди Нежданої. Вистава про життя геніальної Лесі Українки. «Сьогоднішній сюжет — про любов і зраду, про болюче щастя найсамотнішої людини — генія, про солодку принаду талановитої і безталанної жінки. Наша п’єса про іншу Лесю — земну, живу, лукаву», - так описує п’єсу автор Неда Неждана – сучасна українська поетеса, драматург, культуролог, арт-критик, перекладач і журналіст. Вхід безкоштовний! За запрошеннями просимо звертайтесь у департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА (вул. В. Винниченка 14). Тел. 261-22-27, Юлія.
На Львівщині відзначили 30-річчя театру-кабаре “Не журись”
23 вересня 2018
Cьогодні, 23 вересня, у Національному академічному українському театрі імені М. Заньковецької відбулись урочистості, присвячені 30-річчю театру-кабаре “Не журись” Із ювілеєм артистів привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. “Ми вдячні за ваш талант і неймовірні виступи. Однак сьогодні ми повинні подякувати також українським воїнам, які за тисячу кілометрів захищають нас, щоб тут, на Львівщині, ми могли працювати, радіти життю і насолоджуватись такими мистецькими виступами, які представив ваш театр”,– зазначив Олег Синютка. У межах заходу глядачі мали змогу переглянути мистецькі виступи та гуморески у виконанні Віктора Морозова та інших артистів театру.
Заньківчани розпочали 101-ий театральний сезон
7 вересня 2018
Сьогодні, 6 вересня, відбулось відкриття 101-го театрального сезону Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Відтак, на глядачам представили виставу Івана Рябокляча «Марія Заньковецька». Режисер-постановник - народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Федір Стригун. Переглянув виставу й голова Львівської облдержастраціїї Олег Синютка. "Надзвичайно приємно бути сьогодні тут. Я дуже просив би за цей чудовий вечір подякували не тільки нашим чудовим акторам-заньківчанам та вишуканій львівській публіці, але й українському воїнові. Те, що ми сьогодні у Львові маємо можливість насолоджуватися неперевершеним мистецтвом і врешті-решт ходити до своєї церкви, говорити своєю мовою, працювати, навчатись – все це завдяки тим, хто сьогодні під Авдіївкою, Широкіно, Кримським тримає оборону і береже нас", - зазначив після спектаклю Олег Синютка. Окрім того, згідно з Указом Президента України Петра Порошенка, присвоїли звання: «Народний артист України» артистці драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Альбіні Сотніковій. «Заслужений артист України» - артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Олегу Сікиринському, артистові оркестру Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Роману Левчаку. «Заслужений працівник культури України» - начальникові дільниці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Катерині Періг, начальникові дільниці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Ніні Федорченко.