Локації для інста-фото: перелік місць від управління туризму та курортів

3 листопада 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації сформувало перелік місцин, де можна зробити ефектні фотографії.

1. У селі Страдч: алея 50-річних дугласій Мензиса.

Дуже високі сосни разом з іншими видами туї утворюють геометричну композицію у дендропарку, що належить Львівському національному лісотехнічного університету. На площі 5,7 гектарів росте понад 300 видів дерев та кущів. Працівники дендропарку розробляють екскурсійні маршрути для відвідувачів. Серед них й екологічна стежка «Алеями арборетуму Ботанічного саду загальнодержавного значення НЛТУ України».

2. Яворівський національний природний парк – це суцільна фотозона для вдалих фото.

Розташований за 25 км від Львова у природному регіоні Розточчя. Територією парку прокладено шість екологічних маршрутів, найпопулярнішими з яких є: «Верещиця», «Стежка Івана Франка», «Голуби» та «Лелехівка». Пропонуємо також пройтися пагорбами головного Європейського вододілу. Є однойменна еколого-пізнавальна стежка «Головним Європейським вододілом», протяжністю – 4,5 кілометри. Вона дає змогу помандрувати так званим «хребтом», де беруть початок численні річки регіону Розточчя та несуть свої води в басейн Чорного і Балтійського морів.


3. Річками Західний Буг, Рата та Солокія у Червоноградській громаді часто організовують сплави. 

Проєкт «Єднає нас Буг» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 створює на території трьох країн два транскордонні байдаркові туристичні маршрути, вздовж яких буде споруджено 8 оглядових веж, кожні 25 км облаштують місця для відпочинку та встановлять мегафони для прослуховування природи.


4. На березі ставу розташований костел Всіх Святих у Годовиці - архітектурний шедевр, до створення якого долучилися Бернардин Меретин та Георг Пінзель.


Перший храм, що стояв на цьому місці був дерев’яним. Він згорів під час татарського набігу в 1621-му році. Через десять років на його місці збудували мурований. У середині XVIII століття костел перебував у незадовільному стані, тому парох з наварійського храму виділив гроші для будівництва нового. Сьогодні костел теж потребує фінансової уваги.

5. Перший публічний парк сучасної української скульптури у селі Стрілки відкрили 12 вересня 2020 року. 

За перший рік роботи його відвідало більше 5500 відвідувачів. Хештег: park3020 – популярний в Інстаграмі. Число 3020 – це ознака перспективного розвитку парку на тисячоліття вперед. У парку постійно проводять екскурсії, на яких розповідають про авторів та скульптури.


6. Добромильський замок – пам’ятка архітектури XVIII століття.

Найвища фортеця Львівщини збудована на висоті 560 метрів над рівнем моря.

За гарної погоди звідси можна побачити Перемишль. Замок був побудований в стилі ренесанс і мав оборонний характер. Власники Гербурти тут проживали лише тимчасово, але проклали від замку безліч підземних ходів. Місцеві вважають, що в них дотепер заховані скарби роду Гербуртів. У 1622 році замок перейшов у володіння роду Конецпольських. Після поділу Польщі територія Добромиля дісталася австрійцям, вони й розібрали замок. До наших днів збереглися фрагменти мурів, залишки однієї башти та криниці на подвір’ї замку, а також брамна бастея.

7. Гора Пікуй – найвища вершина Львівської області.

 Свого часу на неї з села Кривка підіймався Іван Франко. Цього року на горі відновили пам’ятний знак на честь сходження письменника. Свої враження від походу він описав у статті «Верх Пікуя». «Коли прийдеться йти, то треба 4-5 годин доброго ходу, щоби до него дістатися. Зразу дорога не дуже принадна: саме гористе, камінисте румовисько, покрите де-де соснами, ялівцем. Та ось ми піднімаємося вище, нашим очам починають показуватися доохресні верхи гір, на полі зеленіє подекуди рідка гірська рослина, а між туман блищаться то тут то там, неначе слеза, гірські хрусталі, звані драгонітами або мармороськими діамантами», - писав Франко.

8. Дерев’яний будиночок на воді у селі Збруї – відома  інста-локація на Львівщині серед тревел-блогерів.

На території господарства «Стир» працює готель та невеликий парк з рідкісними тваринами, є пасіка, здаються в оренду мангали. Це місце рекомендують для повноцінного відпочинку з сім’єю або друзями.


9. Особливими будуть фото біля «синіх вікон».

 Так в народі називають дві карстові водойми на території Національного природного парку «Північне Поділля». Озера з кришталево чистотою водою та надзвичайно яскраво-бірюзового кольору вважають унікальними та нетиповими для тутешньої місцевості. Особливість їх полягає у тому, що вони розташовані на підвищенні у лісовому масиві під покровом багатолітніх буків Вороняцького горбогір’я.

10. «Водограй» - кажуть у Карпатах на водоспади.

У селі Сопіт є цікава природна фотозона – водограй Сопіт, що розташований на території нацпарку «Сколівські Бескиди». Його висота сягає 8 метрів. Розташований за 120 км від Львова.

11. У Регіональному ландшафтному парку «Верхньодністровські Бескиди» є фотогенічна геологічна пам’ятка природи - Спаський камінь.

Насправді це не один, а три камені останці, висота найвищого сягає 24 метрів. Загальна довжина масиву – 80 метрів. Об’єкт знаходиться за 7 км від Старого Самбора, село Лаврів, де за переказами похований князь Галицько-Волинського князівства Лев Данилович. На території села з XIII ст. існує монастир.

 12. Гарною буде панорамна фотографія серпантинної дороги біля села Явора, яку в народі називають «Турківська вісімка».

 

Ключові слова:

локаціїфото

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook