Зросли надходження рентної плати до бюджетів усіх рівнів від платників Львівщини
Упродовж січня-жовтня цього року до Державного бюджету України надійшло майже 2 млрд грн рентної плати. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Це майже на 972 млн грн, або на 94,8% більше ніж у січні-жовтні 2020 року.
Найбільшу частку у надходженнях від рентної плати до державного бюджету, а саме 99,1%, складає рентна плата за користування надрами. За січень-жовтень 2021 року її надійшло до державного бюджету майже 2 млрд грн, що на понад 974 млн грн, або на 97,1% більше, ніж у тому ж періоді 2020 року.
До місцевих бюджетів за січень-жовтень 2021 року надійшло понад 201 млн грн рентної плати. Порівнюючи з січнем-жовтнем 2020 року надходження збільшилися майже на 82 млн грн, або на 68,5%.
Частка рентної плати за користування надрами у надходженнях до місцевих бюджетів Львівщини у січні-жовтні 2021 року складає 67,2% (понад 135 млн грн), плати за спеціальне використання лісових ресурсів 22,8% (майже 46 млн грн), плати за спеціальне використання води 10% (понад 20 млн гривень).
Новини за темою
Цьогоріч на 55% зросли надходження ПДФО від бюджетних установ до бюджету області
11 травня 2022
Департамент фінансів здійснив порівняльний аналіз надходження до бюджету Львівщини податку на доходи фізичних осіб від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, та решти платників (здебільшого зі сфери підприємництва). Нагадаємо, зазвичай загальні поступлення податку на Львівщині на третину формуються бюджетною сферою і на дві третини – сферою підприємництва. Проте в умовах воєнного стану зросли податкові надходження саме від бюджетних установ (особливо, з урахуванням суттєвого підвищення оплати праці військових). За чотири місяці 2022 року частка надходжень податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери Львівщини становить 43 % (у самому квітні вона навіть перевищила половину). Порівняно з відповідним періодом торік надходження податку від сфери бюджету зросли на 55 %, тоді як від сфери бізнесу – на 17 %. Відрадно проте, що позитивна динаміка по сфері підприємництва, незважаючи на воєнний стан, усе ще залишається. Навіть у співставних умовах (цьогоріч територіальні громади отримують 64 % податку, тоді як минулого року – 60 %) приріст обсягу сплаченого бізнесом податку становить у січні-квітні 11 %.
У 52 громадах області перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету
6 травня 2022
Незважаючи на воєнний стан, у січні-квітні 2022 року план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали в 52 із 73 територіальних громад області (понад 70 %). З 21 громади, де планові завдання не виконали, суттєве невиконання (понад 10 %) у Заболотцівській, Великолюбінській, Бібрській, Лопатинській, Белзькій, Моршинській, Новояричівській, Самбірській, Сокальській і Сокільницькій громадах. Зважаючи на рівень виконання річних планових показників, нестача доходів у бюджетах спостерігається, крім вищезгаданих, також у Глинянській і Красненській територіальних громадах. Детальніша інформація – на діаграмі.
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
Надходження до Державного бюджету зросли на 39 %
15 листопада 2021
За 10 місяців 2021 року, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, надходження до Державного бюджету зросли на 39 % (на 3,9 млрд грн) і досягли 14,1 млрд грн. Про це повідомив Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області. "Окрім того, збір ПДВ склав 5,8 млрд. грн - це на 32,7 % або на 1.4 млрд грн більше у порівнянні з минулорічним періодом. Надходження податку на прибуток зросли на 42 % (плюс 800 млн.грн), ПДФО – на 28% (плюс 720 млн. грн.). Також за 10 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 13,9 млрд. грн., що на 27 % або на 2,9 млрд грн більше, ніж у минулому році", - зазначив Ігор Комендат.
Рентна плата від видобутку вуглеводнів від підприємств області збільшилася вдвічі
28 жовтня 2021
У І-ІІІ кварталі 2021 року компанії, які працюють на території області, до бюджетів ОТГ та обласного бюджету сплатили понад 95 млн грн рентних платежів від видобування природного газу та нафти. Цей показник у 2 рази вищий, аніж в аналогічному періоді 2020 року. Так, за 9 місяців 2021 року від видобутку природного газу поступило 69,5 млн грн, що на 40 млн грн більше ніж за 9 місяців 2020 року, а від видобутку нафти – 26 млн грн, що на 10 млн грн більше відповідно. Варто зазначити, що 54,4 млн грн рентної плати сплатило ГПУ «Львівгазвидобування» АТ «Укргазвидобування», що входить до Групи Нафтогаз. Відтак, найбільше рентних платежів сплатили до Стрийської (11,5 млн грн), Меденицької (10,3 млн грн), Сколівської (6,8 млн грн), Шегинівської (4,8 млн грн), Яворівської (4,5 млн грн) та Старосамбірської (4,3 млн грн) об’єднаних територіальних громад.
План надходжень до обласного бюджету виконали на понад 15 млн грн, - департамент фінансів
20 жовтня 2021
План з надходження податків і платежів до загального фонду обласного бюджету за 10 місяців виконали на понад 15 млн грн. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації. «При плані січня-жовтня 2 млрд 471 млн грн на сьогодні фактичні поступлення становлять 2 млрд 486 млн грн (100,6 %). Тобто, понад план уже надійшло 15 млн грн. Порівняно з відповідною датою торік зростання надходжень до обласного бюджету становить на сьогодні 24,4 %», - розповів директор департаменту Олег Демків. «Розраховуємо, що зможемо уникнути жорсткого локдауну у зв'язку із загостренням пандемії, і виконанню обласного бюджету за доходами за підсумками року нічого не завадить», - додав Олег Демків.
Платники податків Львівщини сплатили понад 2 млрд грн рентної плати до бюджетів з початку року
6 жовтня 2021
Так, до державного бюджету України за січень–вересень 2021 року надійшло 1 879,2 млн грн рентної плати, що складає 147,1% індикативу. У порівнянні з січнем-вереснем 2020 року (843,8 млн грн) надходження збільшилися на 1 034,3 млн гривень. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Найбільшу частку у надходженнях від рентної плати до державного бюджету, а саме 96,2% складає рентна плата за користування надрами. За січень – вересень 2021 року її надійшло до державного бюджету 1 836,1 млн грн, що на 1029 млн грн більше, ніж у тому ж періоді 2020 року (у січні – вересні 2020 року – 807,1 млн гривень). До місцевих бюджетів за січень-вересень 2021 року надійшло 186,8 млн грн рентної плати, що на 81,9 млн гривень більше ніж торік. Частка рентної плати за користування надрами у надходженнях до місцевих бюджетів Львівщини складає 66,0% (125,9 млн грн), плати за спеціальне використання лісових ресурсів 22,4% (41,2 млн грн), плати за спеціальне використання води 11,6% (19,7 млн гривень).
Надходження до обласного бюджету зросли на 26%
28 серпня 2021
За надходженнями податків до загального фонду обласного бюджету виконано планові показники за серпень – повідомляють у департаменті фінансів Львівської ОДА. З урахуванням 7 млн грн, що надійшли вчора, надходження у серпні складають 289 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження за січень-серпень зросли на 26 %. «Такій динаміці сприяє відсутність жорстких карантинних заходів. Відтак важливим для економіки і бюджету є недопущення повернення посиленого карантину. Темпи вакцинації, дотримання маскового режиму і фізичної дистанції – це те, що залежить від кожного з нас», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.
За II квартал року бізнес випереджає бюджетну сферу за обсягами сплаченого податку: порівняльний аналіз
20 липня 2021
Як повідомили в департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації, фінансово-економічний поступ Львівщини продовжує набувати звичних для нормального розвитку рис. Про таке свідчить порівняльний аналіз динаміки надходжень до бюджету податку на доходи фізичних осіб від сфер бюджету та підприємництва. На відміну від першого кварталу, в другому бізнес щомісяця випереджає «бюджетників» за темпами зростання обсягів сплаченого податку у порівнянні з відповідним періодом торік. Зокрема, в червні приріст бюджетної сфери становив 26 %, а сфери підприємництва – 38 %. Станом на 1 липня частка надходжень податку від сфери бюджету у Львівській області становить 38 %. Найменш залежними від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, є Славська і Сокільницька територіальні громади (частка «бюджетників» у надходженнях податку – менше ніж 7 %), а найбільш залежні – Новокалинівська (89 %) і Турківська (88 %) ТГ.
Рентна плата від видобутку вуглеводнів збільшилася вдвічі
15 липня 2021
У І півріччі 2021 року компанії, які працюють на території області, до бюджетів ОТГ та обласного бюджету сплатили 56,8 млн грн рентних платежів від видобування природного газу та нафти. Це у 2 рази більше ніж в аналогічному періоді минулого року. Так, за 6 місяців 2021 року від видобутку природного газу надійшли 40,5 млн грн, що на 23,1 млн грн більше ніж за 6 місяців 2020 року, а від видобутку нафти – 16,3 млн грн, що на 6 млн грн більше відповідно. Додамо, що 29,9 млн грн рентної плати сплатили ГПУ «Львівгазвидобування» АТ «Укргазвидобування», що входить до Групи Нафтогаз. Найбільше рентних платежів сплатили до Меденицької (6 млн грн), Стрийської (4,3 млн грн), Сколівської (4,2 млн грн), Яворівської (2,8 млн грн), Старосамбірської (2,7 млн грн) та Шегинівської (2,6 млн грн) об’єднаних територіальних громад.
«Піврічний план надходжень до обласного бюджету перевиконали на 10,6 млн грн», - Олег Демків
23 Червня 2021
Учора до загального фонду обласного бюджету надійшло 21,7 млн грн податків. Завдяки цим надходженням на сьогодні, за 8 днів до завершення червня, досягнуто перевиконання піврічного плану надходжень 10,6 млн грн понад план. «Бюджет складається з двох великих частин – очікувані доходи та заплановані видатки. Зараз фіксуємо ситуацію, коли фактичні доходи перевищують заплановані, в такому випадку у бюджеті з’являються додаткові кошти. Станом на сьогодні це - 10,6 млн грн», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків. Основними джерелами наповнення обласного бюджету традиційно є податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, плата за надання адміністративних послуг та рентні платежі.
Надходження до бюджету Львівщини зросли на понад 20%
1 Червня 2021
До загального фонду бюджету Львівщини за 5 місяців цього року надійшло 7,9 млрд грн податків. Такими є оперативні підсумки виконання бюджетів за доходами у січні-травні цього року. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Планові завдання перевиконали як по бюджету області (на 1,6 %), так і по обласному бюджету (на 4,7 %). «Виконання річного плану, по бюджету області – 40,7 %, по обласному бюджету – 42,3 %, дозволяє розраховувати, що заплановані обсяги податків за підсумками року надійдуть»,- зазначають у департаменті. У порівнянні з січнем-травнем 2020 року надходження до бюджету Львівщини зросли на 20,2 %. «Таких темпів у нас не було з 2019 року! Зростання досягнуто за всіма основними податками», - наголосили у департаменті фінансів Львівської ОДА.