Надходження до Державного бюджету зросли на 39 %
За 10 місяців 2021 року, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, надходження до Державного бюджету зросли на 39 % (на 3,9 млрд грн) і досягли 14,1 млрд грн. Про це повідомив Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області.
"Окрім того, збір ПДВ склав 5,8 млрд. грн - це на 32,7 % або на 1.4 млрд грн більше у порівнянні з минулорічним періодом. Надходження податку на прибуток зросли на 42 % (плюс 800 млн.грн), ПДФО – на 28% (плюс 720 млн. грн.).
Також за 10 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 13,9 млрд. грн., що на 27 % або на 2,9 млрд грн більше, ніж у минулому році", - зазначив Ігор Комендат.
Новини за темою
Цьогоріч на 55% зросли надходження ПДФО від бюджетних установ до бюджету області
11 травня 2022
Департамент фінансів здійснив порівняльний аналіз надходження до бюджету Львівщини податку на доходи фізичних осіб від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, та решти платників (здебільшого зі сфери підприємництва). Нагадаємо, зазвичай загальні поступлення податку на Львівщині на третину формуються бюджетною сферою і на дві третини – сферою підприємництва. Проте в умовах воєнного стану зросли податкові надходження саме від бюджетних установ (особливо, з урахуванням суттєвого підвищення оплати праці військових). За чотири місяці 2022 року частка надходжень податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери Львівщини становить 43 % (у самому квітні вона навіть перевищила половину). Порівняно з відповідним періодом торік надходження податку від сфери бюджету зросли на 55 %, тоді як від сфери бізнесу – на 17 %. Відрадно проте, що позитивна динаміка по сфері підприємництва, незважаючи на воєнний стан, усе ще залишається. Навіть у співставних умовах (цьогоріч територіальні громади отримують 64 % податку, тоді як минулого року – 60 %) приріст обсягу сплаченого бізнесом податку становить у січні-квітні 11 %.
У 52 громадах області перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету
6 травня 2022
Незважаючи на воєнний стан, у січні-квітні 2022 року план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали в 52 із 73 територіальних громад області (понад 70 %). З 21 громади, де планові завдання не виконали, суттєве невиконання (понад 10 %) у Заболотцівській, Великолюбінській, Бібрській, Лопатинській, Белзькій, Моршинській, Новояричівській, Самбірській, Сокальській і Сокільницькій громадах. Зважаючи на рівень виконання річних планових показників, нестача доходів у бюджетах спостерігається, крім вищезгаданих, також у Глинянській і Красненській територіальних громадах. Детальніша інформація – на діаграмі.
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
Трансферти з державного бюджету надходять на Львівщину відповідно до плану: Іван Собко
3 березня 2022
Впродовж перших днів березня ритмічно, відповідно до плану, надходять трансферти з державного бюджету. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. "У повному обсязі надійшли дотації на здійснення переданих видатків з утримання установ освіти і охорони здоров’я (14,6 млн грн), проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії (17,2 млн грн); освітня субвенція (23 млн грн) та субвенції для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (1,7 млн грн), підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (6 млн грн). Під час воєнного стану з держбюджету продовжується фінансування видатків відповідно до узгоджених напрямів для забезпечення повного функціонування області", - зазначив Іван Собко.
13,5 млрд грн перерахували до держбюджету великі платники податків Західного регіону у 2021 році
27 січня 2022
У січні-грудні 2021 року великі платники податків, які обслуговуються в Західному міжрегіональному управлінні Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, перерахували до загального фонду Державного бюджету 13,5 млрд гривень. У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 7,5 млрд гривень. Так, платники податків забезпечили приріст надходжень в порівнянні з відповідним періодом 2020 року на суму 910 млн гривень. Великий бізнес перерахував до Державного бюджету 3,7 млрд гривень податку на прибуток, акцизного податку – 1,2 млрд гривень, військового збору – 518 млн гривень. Щодо відрахувань на соціальні потреби населення, то з початку року великими підприємствами Західного регіону сплачено 6 мільярдів гривень. «Сплата податків - це інвестиція в добробут кожного з нас, запорука сильної держави», - зазначила начальниця Управління Ірина Короткова. Нагадаємо, у Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків перебувають на обліку 150 платників з одинадцяти областей України та м. Києва (Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська). Великий платник податку - юридична особа, дохід якої з усіх видів її діяльності перевищує 500 мільйонів гривень за чотири останні звітні періоди.
За поступленнями до загального фонду держбюджету Львівщина забезпечила приріст на 35,8 %
6 січня 2022
У 2021 році Львівщила сплатила до державного бюджету податків на суму 53,4 млрд грн. Це на 12,6 млрд грн більше порівняно з надходженнями 2020 року. Таким чином відсоток зростання найвищий за останні шість років – 30,8. При цьому, за поступленнями до загального фонду держбюджету область забезпечила приріст на 35,8 %. Помітної позитивної динаміки Львівщина досягнула і за всіма основними податками і платежами: податок на прибуток підприємств – на 61 % рентні платежі за природні ресурси – на 53 % податок на доходи фізичних осіб – на 32 % податок на додану вартість – у 2,8 рази У 2,7 рази зросло й бюджетне відшкодування ПДВ.
Надходження податків з Львівщини до Держбюджету продовжують зростати
7 грудня 2021
Так, у листопаді цього року у порівнянні з листопадом минулого зросли надходження коштів на 43%. По ПДВ на 29%, по податку на прибуток – на 63%, акцизному податку з вироблених товарів – на 36%, ПДФО – на 28%, рентні платежі – на 116%. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Всього за 11 місяців 2021 року у порівнянні з відповідним періодом 2020 року надходження до Державного бюджету зросли на 39% і перевищили 16 млрд грн. Це на 4,5 млрд грн більше, аніж минулого року. За 11 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 15,3 млрд грн, що на 26%, або на 3,2 млрд грн, більше, ані торік.
Зросли надходження рентної плати до бюджетів усіх рівнів від платників Львівщини
3 листопада 2021
Упродовж січня-жовтня цього року до Державного бюджету України надійшло майже 2 млрд грн рентної плати. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Це майже на 972 млн грн, або на 94,8% більше ніж у січні-жовтні 2020 року. Найбільшу частку у надходженнях від рентної плати до державного бюджету, а саме 99,1%, складає рентна плата за користування надрами. За січень-жовтень 2021 року її надійшло до державного бюджету майже 2 млрд грн, що на понад 974 млн грн, або на 97,1% більше, ніж у тому ж періоді 2020 року. До місцевих бюджетів за січень-жовтень 2021 року надійшло понад 201 млн грн рентної плати. Порівнюючи з січнем-жовтнем 2020 року надходження збільшилися майже на 82 млн грн, або на 68,5%. Частка рентної плати за користування надрами у надходженнях до місцевих бюджетів Львівщини у січні-жовтні 2021 року складає 67,2% (понад 135 млн грн), плати за спеціальне використання лісових ресурсів 22,8% (майже 46 млн грн), плати за спеціальне використання води 10% (понад 20 млн гривень).
39 громад Львівщини отримають додатково майже 90 мільйонів з держбюджету
30 жовтня 2021
Фінансовий ресурс для 113 об’єктів на суму 89,5 мільйонів гривень скерують відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України на здійснення заходів з соціально-економічного розвитку. Про це поінформував голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зокрема, кошти передбачені таким громадам: - Городоцька територіальна громада – 10 000 тис грн - Гніздичівська селищна громада – 1 913 тис грн - Тростянецька сільська громада – 700 тис грн - Давидівська сільська громада – 118 тис грн - Жовтанецька сільська громада – 490 тис грн - Розвадівська сільська громада – 590 тис грн - Великомостівська міська громада – 697,768 тис грн - Кам’янка-Бузька міська громада – 4400 тис грн - Бібрська міська громада – 1289 тис грн - Лопатинська селищна громада – 1038,067 тис грн - Меденицька селищна громада – 2400 тис грн - Белзька міська громада – 580 тис грн - Бориславська міська громада – 2817 тис грн - Буська міська громада – 600 тис грн - Грабовецько-Дулібівська сільська громада – 2128 тис грн - Добротвірська селищна громада – 650 тис грн - Жидачівська міська громади – 1461 тис грн - Жовківська міська громади – 6650 тис грн - Журавненська селищна громада – 2998 тис грн - Золочівська міська громада – 2680 тис грн - Івано-Франківська селищна громада – 4000 тис грн - Красненська селищноа громада – 500 тис грн - Куликівська селищна громада – 1350 тис грн - Львівська міська громада – 2299 тис грн - Миколаївська міська громада – 2030 тис грн - Новороздільська міська громада – 500 тис грн - Новояворівська міська громада – 2800 тис грн - Новояричівська селищна громада – 1928 тис грн - Перемишлянська міська громада – 4950 тис грн - Поморянська селищна громада – 605 тис грн - Рава-Руська міська громада – 1000 тис грн - Сколівська міська громада – 300 тис грн - Сокальська міська громада – 2200 тис грн - Старосамбірська міська громада – 5753,9 тис грн - Східницька селищна громада – 2470 тис грн - Трускавецька міська громада – 2683 тис грн - Хирівська міська громада – 1100 тис грн - Червоноградська міська громада – 3856,089 тис грн - Яворівська міська громада – 3000 тис грн - Обласному бюджету – 2020 тис грн. Серед об’єктів, які профінансують - два проєкти програми «Велике будівництво». Це Гніздичівська школа та садок у Волі - Висоцькій Жовківської громади. «Освітні проєкти дуже важливі для нашої області. Світлі просторі класи, доступні приміщення, нове сучасне обладнання, спортивна інфраструктура - це те, що ми маємо дати всім дітям області у всіх районах. Саме на це скерована Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору. Адже цей простір не тільки фізичний, це також рівний доступ до якісної освіти та всіх соціальних послуг. Багато з пунктів цієї субвенції направлені саме на це», - наголосив очільник області. Детальніше про те, на які об’єкти скерують кошти за посиланням.
Львівщина отримала фінансування з державного бюджету на реалізацію 11 об’єктів соціальної інфраструктури
30 жовтня 2021
Розпорядженням Кабміну від 28.10.2021 №1311-р, внесли зміни в розподіл у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Відтак, затвердили фінансування 2 загальнообласних об’єктів в сумі 20 млн гривень, а саме: 11 млн грн - на об’єкт «Будівництво злітно-посадкового майданчика гвинтокрилів у КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова», на вул. І. Миколайчука, 9»; 9 млн грн - на об’єкт «Капітальний ремонт їдальні із заміною технічного обладнання КЗ ЛОР «Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» на вул. Пасічній, 68 у м. Львові». На завершення 3 об’єктів «Великого будівництва» у поточному році додатково спрямують 10 млн грн: «Реконструкція будівлі басейну ДЮСШ «Тризуб плюс» на вул. Галицькій,1 в с. Давидів» – 5 млн грн; «Реконструкція площі Вічевої (М. Шашкевича), вул. М. Шашкевича та прилеглих вулиць м. Золочева» – 3 млн грн; «Будівництво ЗОШ І-ІІ ступенів в с. Братковичі» – 3 млн грн. Ще 55 млн гривень скерують шести територіальним громадам для реалізації наступних об’єктів: Реконструкція стадіону «Галичина» на вул. Спортивній, 2 у м. Дрогобич Львівської області під спортивно-тренувальний молодіжний комплекс (Коригування) – 20 млн грн; Реконструкція площі Ринок в м. Броди Львівської області (коригування) – 2 млн грн; Реставраційно-ремонтні роботи памʼятки архітектури місцевого значення 1904р. (ох. № 2523-м) Народного дому на вул. Коперника, 6 в м. Самбір Львівської області – 5 млн грн; Реконструкція головної каналізаційної насосної станції в с. Добряни Стрийського району Львівської області – 10 млн грн; Капітальний ремонт дороги та вулиці Героїв Євромайдану та вулиці І. Франка в місті Ходорові Львівської області – 10 млн грн; Капітальний ремонт дороги по вул. Промислова в с. Бердихів (від автотраси М10 Львів-Краковець до початку с. Бердихів) Яворівського району Львівської області – 7 млн грн.
План надходжень до обласного бюджету виконали на понад 15 млн грн, - департамент фінансів
20 жовтня 2021
План з надходження податків і платежів до загального фонду обласного бюджету за 10 місяців виконали на понад 15 млн грн. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації. «При плані січня-жовтня 2 млрд 471 млн грн на сьогодні фактичні поступлення становлять 2 млрд 486 млн грн (100,6 %). Тобто, понад план уже надійшло 15 млн грн. Порівняно з відповідною датою торік зростання надходжень до обласного бюджету становить на сьогодні 24,4 %», - розповів директор департаменту Олег Демків. «Розраховуємо, що зможемо уникнути жорсткого локдауну у зв'язку із загостренням пандемії, і виконанню обласного бюджету за доходами за підсумками року нічого не завадить», - додав Олег Демків.
Видатки держбюджету на боротьбу з коронавірусом склали вже 30 млрд грн: дані за вісім місяців
25 вересня 2021
У державному бюджеті на боротьбу з коронавірусом заплановано у поточному році 36 млрд грн, з яких за вісім місяців використано понад 30 млрд гривень. Зокрема, на лікування хворих у межах програми медичних гарантій та на вакцинацію населення від COVID-19 спрямовано 17,5 млрд грн, закупівлю вакцини ‒ 10,5 млрд грн, придбання товарів та послуг для запобігання поширенню COVID-19 (крім вакцин) – 2,5 млрд грн, забезпечення лікарень киснем – 0,5 млрд грн, заходи з боротьби з COVID-19 у закладах освіти ‒ 18,3 млн грн гривень. У місцевих бюджетах області такі видатки сягають 270 млн гривень. Лише в обласному бюджеті для закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на COVID-19, передбачено 58,1 млн грн, з яких на придбання медичного обладнання скерували 22,4 млн гривень. Використано за вісім місяців – 32,7 млн гривень. «Все ж сподіваємось, що населення області свідомо оцінить ризики, повʼязані з наслідками захворювання на коронавірус і пройде повний курс вакцинації, який допоможе уникнути стаціонарного лікування та ускладнень», ‒ зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. Дані https://mof.gov.ua/uk/news/minfin