«В зоні ризику – молодь, вагітні та діти», - Орест Чемерис про останню хвилю захворюваності на ковід
Епідситуація в області є складною, протягом останніх двох тижнів навантаження зростає. На Львівщині утримуються високі показники виявлення захворюваності на ковід та госпіталізацій. Про те, наскільки ситуація в області є тривожною, розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис в ефірі програми «Червона зона».
«Ця хвиля захворюваності є найважчою з усіх попередніх. Щоденно з ковідом госпіталізують 280-385 пацієнтів, за останніх три дні щодоби фіксуємо 35-50 летальних випадків.
Тривожними тенденціями цієї хвилі є те, що коронавірус все частіше вражає молодих людей віку 30+, вагітних жінок та дітей. Зараз на Львівщині є 37 вагітних хворих, у всіх – важкі пневмонії. Щодо дітей, то одночасно на лікуванні в «ОХМАТДИТІ» перебуває 40 дітей – це найбільше за весь час пандемії», - пояснив Орест Чемерис.
«Чого очікувати далі, залежить тільки від нас усіх: наскільки сумлінно будемо дотримуватися карантину, і наскільки швидко зрозуміємо необхідність вакцинуватися», - наголосив директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА.
Він також додав, що люди віком 60+ та люди з супутніми захворюваннями – це пріоритетні групи населення, які мають бути вакциновані.
«Найбільші темпи вакцинальної кампанії ми відзначаємо з моменту прийняття обмежень для осіб, які невакциновані. А саме - рішення про обмеження роботи підприємців за умови роботи невакцинованих працівників», - зазначив Орест Чемерис.
«Міністерство охорони здоров’я надає нам всі необхідні рекомендації, роз’яснення, дорожні карти, ділиться успішними прикладами роботи в інших регіонах. Першочергові завдання, які поставлені перед департаментом охорони здоров’я обласної адміністрації – це нарощення темпів вакцинації та її доступність, а також збереження балансу - при великій кількості хворих на ковід забезпечити якісне надання медичної допомоги людям з іншими захворюваннями», - додав Орест Чемерис.
Пряму трансляцію програми «Червона зона» можна переглянути за посиланням.
Новини за темою
COVID-сертифікат у Дії відображатиметься 1,5 року від дати щеплення
8 квітня 2022
Із 5 квітня COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення. “Російське вторгнення змусило понад 3 млн жінок та дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз знаходяться наші громадяни, діють карантинні обмеження, щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців від COVID-19, ми вирішили продовжити відображення сертифікатів в Дії. Це дозволить українцям пред'явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію від коронавірусної хвороби та отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи в країні перебування”, - прокоментувала рішення заступник Міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. Слід зауважити, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи: “жовтий” COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби; “зелений” COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення проти коронавірусної хвороби; “бустерний” COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення проти коронавірусної хвороби. З важливого, сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на поралі Дії. Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат. Нагадаємо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни (повний перелік країн-учасниць мережі можна знайти тут). Відтак з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень в іноземних країнах. Водночас слід попередити, що правила використання сертифікатів визначаються кожною країною окремо та можуть суттєво відрізнятися. Тож, важливо ознайомитися з цими правилами в країні перебування. В Україні ж правила використання та терміни дії COVID-сертифікатів залишилися незмінними: 30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти COVID-19 (для дводозних вакцин); 270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин). Також для пред’явлення сертифіката закордоном можна використовувати як сам QR-код у додатку Дія чи скріншот сертифіката з мобільного застосунку Дія, PDF-документ сертифіката, роздрукований з порталу Дія, чи будь-який інший мобільний додаток-гаманець, який може зберігати сертифікат. Будь-який із обраних варіантів буде валідним для QR-сканера, який перевіряє справжність сертифіката.
«Усі поранені військовослужбовці отримують необхідну медичну допомогу», - Орест Чемерис
16 березня 2022
Цивільна галузь охорони здоров’я області сьогодні також залучена до надання допомоги військовим. Як розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис понад 70 військовослужбовців, які постраждали внаслідок авіаудару по Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, знаходяться на лікуванні у цивільних закладах охорони здоров’я. «Усю необхідну допомогу хлопці отримують. Стан пацієнтів переважно середньої важкості. Пацієнти, які мали легкі пошкодження, вже відповідно скеровані до Військового госпіталю і готуються до продовження подальшого лікування», - зазначив Орест Чемерис. Зупинився керівник департаменту і на питанні роботи польового медичного госпіталю, який нещодавно відкрили біля Львова. «Сьогодні завершили усі юридичні процедури для легалізації роботи польового шпиталю. Є наказ МОЗ, який дозволяє залучати іноземних фахівців, які мають документи що підтверджують їхню освіту і кваліфікацію, до надання медичної допомоги під час воєнного стану. Відповідно перелік медичних працівників, які працюють у цьому госпіталі був скерований МОЗ і міністерство його погодило», - розповів Орест Чемерис. Відповідно до наказу начальника Львівської обласної військової адміністрації польовий медичний госпіталь є структурним підрозділом Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи. Послуги, які він надаватиме: невідкладна допомога, хірургічна допомога, стаціонарні та амбулаторні послуги, послуги для жінок та дітей, включно з акушерством. Госпіталь зможе розмістити 60 людей і працюватиме цілодобово. Персонал госпіталю налічує майже 100 людей - близько 50 медичних працівників (лікарів, медсестер, фармацевтів тощо) та приблизно стільки ж технічних працівників. Медики, які прибули для роботи у госпіталі, працюють у медичних закладах у США, частина з них мають досвід роботи в Іраку.
Вже приблизно 400 дітей-переселенців скерували на лікування закордон
16 березня 2022
Українці, які вимушено покидають власні домівки із східних, південних та центральних областей та знаходять свій прихисток на Львівщині отримують усю необхідну їм медичну допомогу. Про це розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис. «З початку воєнних дій є велика кількість тимчасово переміщених осіб, яка звертається за медичною допомогою Це особи з хронічними захворюваннями, які потребують спеціального нагляду. Відповідно усі медичні працівники та заклади у які звертаються такі пацієнти консультують та надають усю допомогу та можливість отримати усі медикаменти потрібні для лікування»,- зазначив він. Зокрема, серед переміщених осіб левова частка – це діти. «На базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру відповідно до наказу МОЗ створено центр, який координує надання допомоги діткам з онкозахворюваннями, важкими орфанними захворювання. Загалом від початку війни приблизно 400 дітей скерували закордон і вони знаходяться на лікуванні у відповідних клініках», - зазначив Орест Чемерис. Окрім цього, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» знаходяться понад 50 дітей і щоденно більше 20 дітей у супроводі дорослих звертаються за допомогою. Серед них - 5-6 дітей потребують стаціонарного лікування. «Окрім того, ми приймаємо діток з будинків дитини, які евакуйовуються з місць активних бойових дій. Сьогодні, до прикладу, зустріли більше сотні дітей із Запоріжжя, які розміщені і отримують всю необхідну медичну допомогу», - розповів Орест Чемерис. Також керівник департаменту поінформував, що на базі Львівського обласного кардіологічного центру розмістили філію інституту професора Ємеця, яка займається питаннями дитячої кардіології. Сьогодні філія розгортає свою роботу, консультації вже тривають, а наступного тижня планують проводити перші оперативні втручання.
Біля митних пунктів пропуску можна отримати щеплення від Covid-19: перелік медустанов
15 березня 2022
Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА, вакцинуватися від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я, розташованих безпосередньо біля пунктів пропуску на кордоні. Перелік закладів: Пункт пропуску «Краковець» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», амбулаторія загальної практики - сімейної медицини (АЗПСМ) с. Краковець, вул. Шухевича, 1 (2 км від митного переходу) КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», АЗПСМ, с. Наконечне 1, вул. Лозинського, 13 (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Шегині» КНП «ЦПМСД Мостиської міської ради Львівської області» АЗПСМ смт. Мостиська, вул. Я. Мудрого, 111 (10 км від митного переходу) КНП «Шегинівський ЦПМСД» Шегинівської СР АЗПСМ, с. Волиця (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Грушів» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Немирівська міська лікарня», смт. Немирів, вул. Ів. Франка, 14 (3 км до митного переходу) Пункт пропуску «Смільниця» КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, с. Старява (6 км до митного переходу) КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, м. Хирів, вул. Івасюка, 7 (12 км до митного переходу) Пункт пропуску «Угринів» КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Савчин (15 км до митного переходу) КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Варяж (18 км до митного переходу) Пункт пропуску «Рава-Руська» КНП «Рава-Руська лікарня» Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області Поліклініка, м. Рава Руська, вул. Грушевського, 42 (7 км до митного переходу) Також нагадаємо, що у Львівській області на базі закладів охорони здоров’я продовжують працювати пункти щеплення, де можна вакцинуватися від Covid-19, попередньо звернувшись за скеруванням до сімейного лікаря. Перелік пунктів - за посиланням.
Вчора на Львівщині зафіксували 121 новий випадок COVID-19. Госпіталізували 33 особи
12 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 121 людини. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 33 людини. Скерували на самоізоляцію – 102 особи. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 135 осіб. Летальних випадків – 6. В реанімації перебуває 34 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 10. У стаціонарах перебувають 230 осіб (ліжкова мережа заповнена на 4,33%). Серед них 41 людина - вакцинована (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 218 осіб. Померлих – 6638 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 272 830 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 121 новий випадок COVID-19. Госпіталізували 33 особи
12 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 121 людини. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 33 людини. Скерували на самоізоляцію – 102 особи. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 135 осіб. Летальних випадків – 6. В реанімації перебуває 34 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 10. У стаціонарах перебувають 230 осіб (ліжкова мережа заповнена на 4,33%). Серед них 41 людина - вакцинована (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 218 осіб. Померлих – 6638 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 272 830 осіб.
На Львівщині вакцинуватися від Covid-19 можна у пунктах щеплення
11 березня 2022
На Львівщині триває вакцинальна кампанія проти Covid-19. Центри масової вакцинації населення зараз не працюють, проте провакцинуватися можна у пунктах щеплення. «Мешканцям необхідно звернутися до сімейного лікаря і він порекомендує, де можна отримати щеплення. Якщо хтось виїжджає за кордон, то в найближчих населених пунктах до кордонів можна провакцинуватися в закладах охорони здоров’я (амбулаторіях сімейної медицини, поліклініках, лікарнях) – Рава-Руська, Шегині, Краківець, Смільниця, Великі Мости, Червоноград, Соснівка, Белз», - розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області. Він також додав, що на Львівщині є у великих кількостях вакцина «Коронавак», також є вакцини «Комірнаті» («Пфайзер») і «Модерна». Перелік пунктів щеплення можна знайти за посиланням.
Вчора на Львівщині зафіксували 48 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 32 особи
11 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 48 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 32 особи. Скерували на самоізоляцію – 56 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 68 осіб. Летальних випадків – 1. В реанімації перебуває 37 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 10. У стаціонарах перебувають 260 осіб (ліжкова мережа заповнена на 4,9%). Серед них 42 людини - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 097 осіб. Померлих – 6632 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 270 329 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 48 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 32 особи
11 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 48 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 32 особи. Скерували на самоізоляцію – 56 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 68 осіб. Летальних випадків – 1. В реанімації перебуває 37 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 10. У стаціонарах перебувають 260 осіб (ліжкова мережа заповнена на 4,9%). Серед них 42 людини - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 097 осіб. Померлих – 6632 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 270 329 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 121 новий випадок Covid-19. Госпіталізували 35 осіб
10 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 121 особи. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 35 осіб. Скерували на самоізоляцію – 47 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 82 осіб. Летальних випадків – 9. В реанімації перебуває 38 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 8. У стаціонарах перебувають 267 осіб (ліжкова мережа заповнена на 5,03%). Серед них 40 людей - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 39). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 049 осіб. Померлих – 6631 людина. Одужали від коронавірусної інфекції – 268 386 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 121 новий випадок Covid-19. Госпіталізували 35 осіб
10 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 121 особи. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 35 осіб. Скерували на самоізоляцію – 47 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 82 осіб. Летальних випадків – 9. В реанімації перебуває 38 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 8. У стаціонарах перебувають 267 осіб (ліжкова мережа заповнена на 5,03%). Серед них 40 людей - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 39). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 305 049 осіб. Померлих – 6631 людина. Одужали від коронавірусної інфекції – 268 386 осіб.
Вчора на Львівщині зафіксували 28 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 43 особи
8 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 28 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 43 особи. Скерували на самоізоляцію – 43 особи. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 88 осіб. Летальних випадків – 2. В реанімації перебуває 40 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 13. У стаціонарах перебувають 268 особів (ліжкова мережа заповнена на 5,05%). Серед них 41 людина - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 40). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 304 888 осіб. Померлих – 6622 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 263 783 особи.