Комісія екології Львівської облради підтримала створення дендрологічного парку «Львівська Софіївка»
Вчора, під час засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради розглянули питання щодо проєкту створення дендрологічного парку місцевого значення «Львівська Софіївка», який подано Львівською обласною державною адміністрацією.
Дендрологічний парк «Львівська Софіївка» - це:
- 1,426 га в межах міста Львів;
- територія КЗ ЛОР Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЛОЦЕНТУМ);
- комплекс, який має історичну, культурну та природоохоронну цінність.
Земельна ділянка, яка входить до проєктованого заповідного об’єкту, перебуває у постійному користуванні Львівської обласної ради з цільовим призначенням – обслуговування будівель і споруд Львівського обласного дитячого еколого-натуралістичного центру.
«Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради підтримала питання створення природоохоронного об’єкта у місті Львів. Тепер проєкт розглядатимуть юристи, а опісля – депутати сесії Львівської обласної ради», - зазначила заступниця директора департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик.
Новини за темою
Мешканців Львівщини закликають бути обережними: навесні в лісах і парках активізуються кліщі
10 травня 2022
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА попереджає: навесні в лісах і парках активізуються кліщі, які можуть бути переносниками борелій (Borrelia burgdorferi) та ще кількох десятків потенційних патогенів. Коли людину кусає заражений кліщ, то борелії згодом потрапляють у кров, оселяються в організмі, викликають імунну реакцію та хворобу Лайма чи бореліоз. Не всі кліщі інфіковані бореліями, і не кожен укус інфікованого кліща призведе до хвороби Лайма. Крім цього, не кожен випадок хвороби починається з очевидного симптому — почервоніння місця укусу (еритеми). Хвороба Лайма - це небезпечне захворювання, при якому в першу чергу уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до інвалідизації і навіть смерті хворого. Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються по цих стежках. Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту.
На території Львівщини планують збудувати агро-фуд промисловий парк
13 квітня 2022
Проєкт Agro.Food.Tech Park – це індустріальний парк, який спеціалізується на переробці агропродуктів, на розробці та виробництві продуктів харчування та пов'язаних напрямках. Він передбачає створення єдиного в Україні центру синергії проривних технологій в сфері агро- і харчової промисловості. Центр генерації ідей з розробки нових типів продуктів харчування та організації серійного виробництва, продукція якого буде гідно конкурувати на українському, європейському та світовому ринках. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький наголосив на важливості реалізації подібних проєктів. ''Ми дуже зацікавлені в реалізації цього проєкту на території Львівщини, адже це не лише стане новим джерелом податкових доходів, але і новим роботодавцем та прикладом для нових інвесторів. Важливо щоб область розвивалася, тому наша адміністрація всіляко сприятиме у втіленні в життя такого роду проєктів. Впевнений, що ми зможемо стати прикладом для інших областей також'', – сказав Максим Козицький. Як зазначили розробники, проєкт вирішує одну з основних проблем сьогодення – релокація прифронтових підприємств. ''Українські території, які опинилися в зоні бойових дій зазнають руйнувань інженерної, житлової, соціальної, виробничої та логістичної інфраструктури. Це призведе до значної або повної зупинки економіки таких територій. Саме тому необхідно оперативно переносити їхні виробничі потужності, щоб економіка працювала, а бюджет – наповнювався'', – повідомили розробники. Реалізація проекту Agro.Food.Tech Park дозволить: • убезпечити виробничі потужності підприємств, які перебувають близько до зони бойових дій від можливого руйнування; • зберегти зайнятість для працівників підприємств та створити нові робочі місця; • зберегти працездатність підприємств на новій території. На території парку за проєктом повинні бути розміщені не лише промислові цехи та складські комплекси, але й виставковий центр, бізнес-парк, дитячий садок, школа, та житлові будинки з торгово-розважальним центром.
Національному природному парку «Бойківщина» - три роки
11 квітня 2022
Національний природний парк «Бойківщина» – природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, який створили відповідно до Указу Президента України від 11.04.2019 № 130/2019 на площі понад 12 тис га. «Парк створено з метою збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Хоча парк і почав працювати нещодавно в його межах вже пролягають такі туристичні маршрути як: «Прикордонна веломандрівка Беньова-Боберка», «Як вирощують ліси: від насіння до великих дерев», «Історичні та природні таємниці урочища Бабінець» та «Краєвиди Бескидів»», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Руслан Гречаник. Детальніше про послуги, які надає парк можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/IFc3igZ або безпосередньо на сторінці парку у Facebook (https://cutt.ly/iFc3ka7). «Щиро вітаємо колектив НПП «Бойківщина» та всіх, хто долучився до його створення зі святом, хай парк розвивається, розширюється та досягає нових вершин, мирного неба та перемоги у цей військовий час!», - додав Руслан Гречаник.
У Трускавці триває реконструкція центрального парку
11 січня 2021
У куротному містечку Трускавець реконструюють центральний парк. Загальна вартість робіт - понад 80 млн гривень. У 2020 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 589,1 тис грн. “Реконструкція парку триває з 2016 року. За цей час відновили сходи, замінили дощову та побутову каналізації, розпочали роботи з замощення головних та другорядних алей плиткою, реконструкцію підпірної стіни, частково виконали роботи з реконструкції зовнішнього освітлення – встановили 60 паркових опор та світильників”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Парк є окрасою міста Трускавця і основним місцем прогулянок для містян та відпочивальників. Цей заповідний об’єкт створили з метою збереження рідкісних видів місцевої флори і цінних інтродукованих видів рослин, джерел мінеральних вод, охорони та підтримання екологічного балансу міста та для оздоровчої рекреації. На сьогодні в парку налічується понад 160 видів та форм рослин, з яких 3 деревні види занесені до Червоної книги України – тис ягідний, береза темна та горобина. У 1984 році парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Курортний парк» оголосили об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. Парк входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання. Зазначимо, у листопаді минулого року Президент України підписав Указ № 525/2000 «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», яким парк оголошено парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Адамівка». Оксана Буй
У Верхньому Синьовидному створять парк-пам’ятку імені Тараса Шевченка
19 листопада 2020
Під час позачергової сесії обласної ради депутати підтримали ініціативу створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк імені Т. Шевченка» у с.Верхнє Синьовидне Стрийського району. “Проектований Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва – важливий парковий об’єкт, який потребує відновлення та підсилення рекреаційної функції. Об’єкт має історичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для селища, але і для природно-заповідного фонду Львівщини. На території, що відведена під парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк імені Т.Шевченка» зростає понад 40 видів трав’янистих рослин.”, - наголосив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Максим Василишин. Зазначимо, площа парку 1,7950 гектарів. Дослідження території та обґрунтування створення заповідного об’єкту провели науковці національного університету «Львівська політехніка». Оксана Буй
Кабмін підтримав створення природного парку «Королівські Бескиди»
23 вересня 2020
Сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Королівські Бескиди». Національний природний парк площею 8 тис. 997 га розташований на Старосамбірщині. Його природні комплекси та об’єкти мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Львівщині. Передбачається, що землі комунальної власності, які перебували у КП «Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс», а саме: 8 тис. 691 га вилучаються і надаються у користування Національного парку, ще - 306 га не вилучаються у землекористувача, але також входитимуть до його території. “Створення парку забезпечить підтримання екологічного балансу у верхів’ї басейну Дністра, зниження негативного антропогенного впливу на довкілля, поліпшення його стану, збереження цінних природних комплексів, червонокнижних видів тварин та рослин. Окрім того, сприятиме розвитку туризму на Львівщині”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Зазначимо, національний природний парк «Королівські Бескиди» підпорядковуватиметься Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Регіональний ландшафтний парк «Надсянський» чекає на туристів
18 серпня 2020
Запрошуємо всіх охочих а також тих хто обирає для себе туристичний напрям, відвідати Надсянський регіональний ландшафтний парк, що у Турківському районі Львівської області. Ця частинка карпатського низькогір’я є чи не найгостиннішою та найяскравішою саме у літню пору. Ландшафтний парк розташований на висоті 650 - 950 м. над рівнем моря. Особливістю парку є його розташування, що пролягає на трьох гірських хребтах, які перетинають територію з північного заходу на південний схід. В парку зазначають, що на їх теренах багата та різноманітна природа, чудові краєвиди та безмежні ландшафти. Регіональний ландшафтний парк облаштований рекреаційними зонами, які складаються з альтанок, дитячих майданчиків з гіркою та лазанкою, майданчиків для гри у футбол, волейбол і бадмінтон, велостоянок, мангалів, вуличними душовими кабінами, санзонами та смітниками. Рекреаційна зона РЛП «Надсянський» знаходиться біля автомобільної дороги Львів – Турка – Ужгород поблизу смт. Бориня, яке є центром бойківських верховин та здавна відоме виробництвом місцевих сирів. Гостям також пропонується огляд значної кількості пам’яток матеріальної культури, музеїв у народних домах сіл Шандровець, Нижня Яблунька, еколого-краєзнавча стежка «слідами неіснуючих сіл», походи в гори, джерела мінеральної води. Детальнішу інформацію можете отримати за номером телефону +38097 99 86 075 Мирослав.
Територію природно-заповідного фонду НПП «Бойківщина» планують розширити
21 липня 2020
Сьогодні, 21 липня, під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Бучка відбулася робоча зустріч щодо розширення території національного природного парку «Бойківщина» за участю представників Інституту екології Карпат НАН України, Українського товариства охорони птахів (ТОП), ГУ Держгеокадастру у Львівській області, департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації і департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації. Під час наради обговорили питання щодо включення до складу парку земель державної власності, які перебувають в непорушеному природному стані з метою збереження цінних природних комплексів Карпатського регіону. Включення цих земель до складу національного природного парку має важливе значення як майбутній науковий полігон для моніторингу природних процесів та розробки дієвих заходів щодо їх охорони, збереження та відтворення. Довідка: НПП «Бойківщина» – наймасштабніший об’єкт природно-заповідного фонду Львівщини який створено протягом останнього десятиліття. НПП «Бойківщина» створено Указом Президента України «Про створення національного природного парку «Бойківщина» від 11.04.2019 № 130 в межах Турківського району площею 12240 га, 10623 з яких – надано національному природному парку у постійне користування. НПП «Бойківщина» – це парк, територія якого вирізняється високим рівнем біотичного різноманіття та відіграє визначальну роль у межах головного Європейського вододілу в басейнах р.Стрий та р.Дністер, ці території вже давно стали домівками для багатьох видів рослин і тварин, які сьогодні рідкісні у Європі, серед яких баранець звичайний, аконіт опушеноплодий, лунарія оживаюча, чина гладенька та інші.
«Верхньодністровські Бескиди» запрошують на квест-екскурсію
17 липня 2020
На численні прохання дітей, а також їхніх батьків, адміністрація РЛП "Верхньодністровські Бескиди" організовує екскурсію-квест "В гості до природи". Квест – чудова форма роботи для літнього періоду, оскільки забезпечує активність дітей та чергування різних видів діяльності. Ігровий квест розрахований на дітей від 9 років. Дата проведення - 21 липня. Початок о 10.00. Тривалість - 2 години. Подорож проходитиме в околицях Старого Самбора, з дотриманням карантинних вимог. Анкета для реєстрації учасників у заході за посиланням.
У Мостиськах парк імені Тараса Шевченка включили до природно-заповідного фонду
18 Червня 2020
Сьогодні під час ХХVI чергової сесії Львівської облради депутатський корпус підтримав створення об’єкту природно-заповідного фонду – парку-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк імені Тараса Шевченка» в межах Мостиської міської ради площею 1,9273 га. Парк включено до природно-заповідного фонду з метою збереження міського парку, який сформовано у центральній частині міста приблизно у середині ХХ століття, підтримання екологічного балансу регіону, а також для розвитку рекреації в місті. Зазначимо, новостворений парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва в межах Мостиської міської ради – важливий садово-парковий об’єкт, який має естетичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для міста, але і для природно-заповідного фонду Львівщини. Окрім того, депутати своїм рішенням створили комунальний заклад Львівської обласної ради «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я». Стільське Горбогір'я – це регіональний ландшафтний парк, об'єкт природно-заповідного фонду Львівської області. Він розташований у межах Миколаївського, Пустомитівського, Перемишлянського районів Львівської області, неподалік від міста Миколаїв. Його площа 8909,9 га. Зазначимо, що депутати також підтримали ініціативу створення комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Древній Звенигород».
В національному природному парку «Північне Поділля» провели мандрівку для бродівських гімназистів та їх ровесників із Луганщини
24 жовтня 2019
Працівники національного природного парку «Північне Поділля» провели екологічно-пізнавальну мандрівку для учнів Бродівської гімназії та їх ровесників з містечка Білокуракине Луганської області. Мандрівка пролягла туристичним маршрутом, який прокладено через території комплексної пам’ятки природи «Геолого-ботанічна ділянка під назвою «Триніг», яка знаходиться в межах Парку. Під час мандрівки школярі оглянули букові лісостани та мільйонлітні кам’яні останці, що залишились від часів архаїчного Сарматського моря, зокрема такі, як «Триніг», «Лежачий пес», а також печеру-грот – ритуальний об’єкт язичницького періоду. Також для школярів організували спортивно-туристичні розваги, провели майстер-клас з в’язання туристичних вузлів та навчили як орієнтуватися на місцевості за допомогою компаса. Зазначаємо, що адміністрації установ природо-заповідного фонду запрошуєть усіх охочих відвідати заповідні території Львівщини, насолодитися незабутніми краєвидами та відчути гармонію з природою. Для організації мандрівок територією НПП «Північне Поділля» телефонуйте за номером телефону 066-750-80-64 (п. Михайло).
У НПП "Сколівські Бескиди" облаштовують рекреаційну зону
23 вересня 2019
Долина річки Кам'янки, права притока річки Опір, є однією із найцікавіших об'єктів території національного природного парку "Сколівські Бескиди". Гірське повітря, ліси, джерела води, рідкісні рослинні угруповання роблять похід еколого-пізнавальною стежкою "Долиною річки Кам'янки" надзвичайно інформативною і незабутньою. Тому працівники дільниці рекреації та благоустрою регулярно проводять заходи із підвищення рівня та якості послуг, які надаються парком. В межах таких заходів, на маршруті, біля джерела мінеральної води типу «Нафтуся», було виготовлено та розміщено 2 альтанки. Наявність додаткових місць відпочинку дасть можливість регулювати рекреаційне навантаження на природні об’єкти та створити зручні, комфортні та безпечні умови відпочинку для відвідувачів національного парку.